Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

17-06-2017 14:15:00

MinFin chce podatków od dotacji!

INFO: Ministerstwo Finansów może spowodować, że absorbcja unijnych funduszy zostanie ograniczona - ostrzega "Rzeczpospolita".

 
Prawo unijne zakazuje opodatkowania dotacji pozyskiwanych z UE. Urzędnicy fiskusa nałożyli na nie zatem podatek VAT. Chodzi o dotacje dla partnerów społecznych, którzy doradzają przedsiębiorstwom. Prawo w tym przypadku działa wstecz - choć umowy były podpisane bez uwzględnienia VAT-u, i tak objęły je nowe regulacje. Co oznacza, że społeczniacy muszą wyłożyć brakujące 23% z własnych środków.
 
Decyzja urzędników została podjęta pół roku temu i mimo protestów, a także - podobno - niekorzystnej opinii KE, została utrzymana w mocy.
 
 
Źródło: rp.pl
Opracował: RS

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 17-06-2017 16:38:28 | odpowiedz
    Obywatela coś uwiera.
    Coś… Ale co? No co, cholera!
    Musi, więc płaci różne składki.
    Choć wolałby dla chorej matki
    Swoje pieniądze ofiarować...
    Słyszał, że państwo ma budować
    Porty, lotniska i fabryki.
    Ale on przecież Ameryki
    Zna moc i wie, że nie buduje
    Tam państwo nic! Nie inwestuje
    I nie przymusza tam nikogo
    Do ubezpieczeń. Własną drogą
    Może iść każdy. Jak pościele
    Sam, tak się wyśpi, przyjaciele!
    Co moje daję ...lub NIE daję.
    Kto mnie POPROSI, ten dostaje!
    Kto wrzeszczy, że „mu się należy”,
    Ten wrzeszczeć może... bez odzieży...
    (Dawniej nie żałowano pierzy
    I wcześniej zanurzanych w smole
    Tarzano w pierzach. Dobrą wolę
    Zakładać trzeba u każdego
    I ...colta mieć też. Nabitego!)

    Uwiera coś obywatela…
    Słyszał, że składki co niedziela
    Pragną opodatkować tacy,
    Co nie składają się na tacy.
    Cokolwiek kupi, już podatek
    Ukryty płaci... „To dla matek.”
    On o swej matce i o żonie,
    Matce swych dzieci myśli. Kto nie
    Planuje życia swego, czemu
    Oddaje się opiekuńczemu
    Państwu?! Dlaczego obywatel
    Żyje, jak w świecie lalek Matel?!
    Co sprawia, jakie to czynniki,
    Że sercem chce do Ameryki:
    Bez obowiązku szczepień, szkoły.
    Gdzie urzędnicze go matoły
    Nie wepchną w ICHNIE formularze.
    Pycha z upadkiem idą w parze.
    Czynnikiem więc upadku państwa
    Jest to zmuszanie do poddaństwa
    Mądrych przez głupich! Coś uwiera
    Obywatela, jak cholera!!!
    Jest przecież „słusznie, nowocześnie“...
    A go uwiera, nawet we śnie.

    Ale co? Jakie to czynniki?
    Internet rodem z Ameryki
    Czyta. Wyłączył telewizor.
    Włączył myślenie. Jak rewizor
    Śledzi „państwowe i niezbędne”
    Kolej, górnictwo...Drugorzędne:
    LOT, telewizję... I urzędy:
    Rzeczników... Wszystkie głodne mendy!
    Z niejednym się zapoznał memem...
    Zrozumiał... PAŃSTWO JEST PROBLEMEM!!!
    Przeczuwał wciąż, że ktoś go buja;
    Poznał, że jest robiony w... Tu ja
    Sprawę zostawiam tych czynników
    Inteligencji czytelników.

Poczytaj również

  • Warszawa chce sojuszu z Kijowem | 18-10-2017 21:45:00

    OPINIA: Polski rząd działa w głębokim przekonaniu, że dla bezpieczeństwa naszego kontynentu nieodzowna jest europejska, stabilna politycznie i ekonomicznie Ukraina - pisze w "Rzeczpospolitej" JE Witold Waszczykowski, szef MSZ z PiS.

  • ZUS nie umie liczyć | 18-10-2017 19:30:00

    INFO: Jak podaje dziennik.pl, przez błąd ZUS wyliczane emerytury są o 180-250 zł wyższe, niż powinny być, a państwo dopłaca do nich dodatkowo 9 mld zł rocznie.

  • ABW analizuje internetową aktywność Wałęsy | 18-10-2017 17:30:00

    INFO: Prokuratura we współpracy z ABW bada, czy p. Lech Wałęsa publikuje w Internecie tajne dokumenty, których nie powinien posiadać - donosi gpcodziennie.pl.

  • Grunty uzyskają jasny status prawny | 18-10-2017 15:30:00

    INFO: Ministerstwo Sprawiedliwości chce uporządkować sytuację prawną budynków wielorodzinnych, które dziś stoją na gruntach o niejasnym stanie prawnym - informuje "Rzeczpospolita".

  • Wykryto kolejną szajkę, która wyłudzała dotacje | 18-10-2017 13:15:00

    INFO: CBŚP w Krakowie rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie są podejrzani o wyłudzenie dotacji z programów unijnych - podaje tvp.info.

  • Policyjne BMW są bezużyteczne? | 18-10-2017 11:00:00

    INFO: Posłowie partii Kukiz’15 wskazują na nieprawidłowości związane z wideorejestratorami w policyjnych BMW - podaje wp.pl.

  • Rząd wziął się za poszukiwaczy skarbów | 18-10-2017 06:45:00

    INFO: Od września poszukiwanie skarbów bez zezwolenia zagrożone jest grzywną, a nawet dwoma latami więzienia - podaje money.pl.

  • Szlęzak nie wierzy w wolny rynek Gowina | 17-10-2017 21:45:00

    OPINIA: Szanuję Gowina i cenię jego intelektualną sprawność, ale jeżeli ktoś sądzi, że będąc dużo słabszym partnerem w koalicji z PiS-em, będzie mógł realizować jakiekolwiek założenia gospodarki wolnorynkowej, to jest naiwny albo cyniczny - pisze p. Andrzej Szlęzak, który współpracował z p. Gowinem, zanim ten związał się z PiS.

  • Kaczyński zachwycony, że Polska jest rynkiem rozwiniętym | 17-10-2017 19:30:00

    OPINIA: Poprzez dziesięciolecia byliśmy rynkiem wschodzącym, a w tej chwili zostaliśmy uznani właśnie już za państwo rozwinięte. To bardzo duży sukces - powiedział WCz. Jarosław Kaczyński, prezes PiS.

  • Wkrótce rekonstrukcja rządu | 17-10-2017 17:30:00

    FUTURO: W listopadzie dojdzie do rekonstrukcji rządu. Posadę straci najprawdopodobniej 2 ministrów - podaje rp.pl.

  • Państwowa spółka wybuduje... farmy wiatrowe | 17-10-2017 15:30:00

    INFO: Polska Grupa Energetyczna ogłosiła przetarg na budowę 3 farm wiatrowych o łącznej mocy 90 MW - podaje bankier.pl.

  • Sejmowi strażnicy z ostrą bronią | 17-10-2017 13:15:00

    INFO: Funkcjonariusze straży marszałkowskiej zaczęli na co dzień nosić pistolety - informuje "Rzeczpospolita".

  • UOKiK zajął się cenami masła | 17-10-2017 11:00:00

    INFO: UOKiK poprosił sieci handlowe o wyjaśnienie, skąd wzięły się podwyżki cen masła - podaje dziennik.pl.

  • Mazowsze jednym z najszybciej rozwijających się regionów | 17-10-2017 06:45:00

    INFO: Eurostat podaje, że Mazowsze było w latach 2007-2015 jednym z 4 najszybciej rozwijających się regionów w UE - donosi wprost.pl.

  • Jaki przedstawił założenia tzw. dużej ustawy reprywatyzacyjnej | 16-10-2017 21:45:00

    INFO: P. Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości, przedstawił najważniejsze założenia nowego projektu ustawy reprywatyzacyjnej - podaje tvp.info.