Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

17-06-2017 14:15:00

MinFin chce podatków od dotacji!

INFO: Ministerstwo Finansów może spowodować, że absorbcja unijnych funduszy zostanie ograniczona - ostrzega "Rzeczpospolita".

 
Prawo unijne zakazuje opodatkowania dotacji pozyskiwanych z UE. Urzędnicy fiskusa nałożyli na nie zatem podatek VAT. Chodzi o dotacje dla partnerów społecznych, którzy doradzają przedsiębiorstwom. Prawo w tym przypadku działa wstecz - choć umowy były podpisane bez uwzględnienia VAT-u, i tak objęły je nowe regulacje. Co oznacza, że społeczniacy muszą wyłożyć brakujące 23% z własnych środków.
 
Decyzja urzędników została podjęta pół roku temu i mimo protestów, a także - podobno - niekorzystnej opinii KE, została utrzymana w mocy.
 
 
Źródło: rp.pl
Opracował: RS

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 17-06-2017 16:38:28 | odpowiedz
    Obywatela coś uwiera.
    Coś… Ale co? No co, cholera!
    Musi, więc płaci różne składki.
    Choć wolałby dla chorej matki
    Swoje pieniądze ofiarować...
    Słyszał, że państwo ma budować
    Porty, lotniska i fabryki.
    Ale on przecież Ameryki
    Zna moc i wie, że nie buduje
    Tam państwo nic! Nie inwestuje
    I nie przymusza tam nikogo
    Do ubezpieczeń. Własną drogą
    Może iść każdy. Jak pościele
    Sam, tak się wyśpi, przyjaciele!
    Co moje daję ...lub NIE daję.
    Kto mnie POPROSI, ten dostaje!
    Kto wrzeszczy, że „mu się należy”,
    Ten wrzeszczeć może... bez odzieży...
    (Dawniej nie żałowano pierzy
    I wcześniej zanurzanych w smole
    Tarzano w pierzach. Dobrą wolę
    Zakładać trzeba u każdego
    I ...colta mieć też. Nabitego!)

    Uwiera coś obywatela…
    Słyszał, że składki co niedziela
    Pragną opodatkować tacy,
    Co nie składają się na tacy.
    Cokolwiek kupi, już podatek
    Ukryty płaci... „To dla matek.”
    On o swej matce i o żonie,
    Matce swych dzieci myśli. Kto nie
    Planuje życia swego, czemu
    Oddaje się opiekuńczemu
    Państwu?! Dlaczego obywatel
    Żyje, jak w świecie lalek Matel?!
    Co sprawia, jakie to czynniki,
    Że sercem chce do Ameryki:
    Bez obowiązku szczepień, szkoły.
    Gdzie urzędnicze go matoły
    Nie wepchną w ICHNIE formularze.
    Pycha z upadkiem idą w parze.
    Czynnikiem więc upadku państwa
    Jest to zmuszanie do poddaństwa
    Mądrych przez głupich! Coś uwiera
    Obywatela, jak cholera!!!
    Jest przecież „słusznie, nowocześnie“...
    A go uwiera, nawet we śnie.

    Ale co? Jakie to czynniki?
    Internet rodem z Ameryki
    Czyta. Wyłączył telewizor.
    Włączył myślenie. Jak rewizor
    Śledzi „państwowe i niezbędne”
    Kolej, górnictwo...Drugorzędne:
    LOT, telewizję... I urzędy:
    Rzeczników... Wszystkie głodne mendy!
    Z niejednym się zapoznał memem...
    Zrozumiał... PAŃSTWO JEST PROBLEMEM!!!
    Przeczuwał wciąż, że ktoś go buja;
    Poznał, że jest robiony w... Tu ja
    Sprawę zostawiam tych czynników
    Inteligencji czytelników.

Poczytaj również

  • PiS wycofuje się z zapowiedzi Kaczyńskiego | 20-07-2018 17:30:00

    INFO: Politycy PiS funkcjonujący w spółkach skarbu państwa jednak będą mogli kandydować w wyborach samorządowych. Jest tylko jeden warunek - donosi "Rzeczpospolita".

  • Spiszą nas wszystkich | 20-07-2018 15:30:00

    INFO: GUS przygotował projekt ustawy, która przewiduje przeprowadzenie od 1 września do 30 listopada 2021 r. narodowego spisu powszechnego ludności i mieszkań - informuje bankier.pl.

  • PiS realizuje program "Urzędnik plus" | 20-07-2018 13:15:00

    INFO: PiS od 2015 r. realizuje tajny program dotyczący urzędników. To Urzędnik+ - pisze "Fakt".

  • Gierek otrzymał ulicę... we Francji | 20-07-2018 11:00:00

    INFO: We francuskim mieście Auby odbyła się uroczystość nadania jednej z ulic imienia Edwarda Gierka - podaje dziennikzachodni.pl.

  • Minister zdrowia za utrzymaniem obowiązku szczepień | 20-07-2018 06:45:00

    INFO: Minister zdrowia JE Łukasz Szumowski negatywnie ocenił obywatelski projekt ustawy znoszącej obowiązek szczepień - informuje stooq.pl.

  • PiS tworzy kodeks wyborczy pod siebie | 19-07-2018 21:45:00

    INFO: PiS tworzy kodeks wyborczy, który spowoduje, że w nadchodzących wyborach do PE duże komitety wyborcze będą miały większe szanse i liczbę mandatów w okręgach - donosi wp.pl.

  • Rząd szykuje rewolucję w zasadach waloryzacji emerytur | 19-07-2018 19:30:00

    FUTURO: Jak podaje portal businessinsider.com.pl, rząd szykuje zmiany zasad waloryzacji rent i emerytur. Zyskać mają osoby z najniższymi świadczeniami.

  • Po akcji CBA PiS usunęło ze swoim szeregów polityka z Pomorza | 19-07-2018 17:30:00

    INFO: PiS usunęło ze swoich szeregów p. Przemysława M. - podaje interia.pl.

  • PiS wycofuje ustawę, którą popiera Kaczyński | 19-07-2018 15:30:00

    INFO: Minister rolnictwa JE Jan Krzysztof Ardanowski powiedział, że z Sejmu "zostanie wycofana ustawa, która zabrania uboju rytualnego i hodowli zwierząt futerkowych" - podaje interia.pl.

  • Aparat skarbowy nie był w stanie powstrzymać Amber Gold | 19-07-2018 13:15:00

    OPINIA: Do upadku Amber Gold nie interesowałem się sprawą; nie uważam jednak, że nawet prawidłowe działanie aparatu skarbowego zahamowałoby rozwój tej piramidy, zdolne do jej powstrzymania były prokuratura, policja i ABW - powiedział przed komisją śledczą b. minister finansów w rządzie PO-PSL Jan Vincent-Rostowski.

  • PESA znacjonalizowana za 300 mln zł | 19-07-2018 11:00:00

    INFO: Jak donosi Interia, Polski Fundusz Rozwoju zainwestuje w spółkę PESA Bydgoszcz prawie 300 mln zł, przejmując prawie 100% akcji.

  • Radni: Biedroń zadłuża Słupsk | 19-07-2018 06:45:00

    INFO: Prezydent Słupska Robert Biedroń publicznie szczyci się tym, że oddłużył miasto. Jednak w rzeczywistości zaciągnął nowe zobowiązania - pisze "Gazeta Polska Codziennie".

  • PIH przeciwko zmianom kar za kradzież | 18-07-2018 21:45:00

    FUTURO: Kradzież poniżej 500 zł ma być wykroczeniem. PIH krytykuje ten pomysł - podaje interia.pl.

  • Kolejny nieudany pomnik Kaczyńskiego | 18-07-2018 19:30:00

    INFO: Popiersia i pomniki śp. Lecha Kaczyńskiego nie zachwycają. Niedawno odsonięty pomnik w Kraśniku również nie jest oceniany pozytywnie - podaje interia.pl.

  • Działacze KPN wtargnęli do siedziby Sądu Najwyższego | 18-07-2018 17:30:00

    INFO: Kilkunastu działaczy Konfederacji Polski Niepodległej, z p. Adamem Słomką na czele, wtargnęło siedziby Sądu Najwyższego - podaje RMF.