Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

28-06-2017 06:45:00

Miliony na studium dotyczące metra w Krakowie!

INFO: Kraków dostanie 1,375 mln euro dofinansowania od unijnych podatników na opracowanie, które odpowie na pytanie, jak i gdzie należałoby w mieście budować pierwszą linię metra - podaje bankier.pl.

 

Koszt całego opracowania to 2,37 mln euro. Reszta pieniędzy ma pochodzić z budżetu miasta. Władze Krakowa zakładają, że w sierpniu ogłoszą przetarg na wykonanie studium, a powinno być ono gotowe w 2019 r.

Portal przypomina, że krakowianie opowiedzieli się za budową metra w referendum przeprowadzonym w 2014 r. Wzięło w nim udział 36% uprawnionych, a ponad 55% głosujących odpowiedziało, że chce metra. Dlatego miasto chce mieć szczegółową analizę, czy taka inwestycja jest opłacalna i jak należałoby ją przeprowadzić.

"Właśnie po to jest UE. Żeby dawać kasę na coś, co być może nie jest potrzebne w pierwszej kolejności. Albo coś, co można zrobić dużo taniej..." - skomentował na FB jeden z internautów.

 

Źródło: bankier.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 28-06-2017 07:33:02 | odpowiedz
    Krakowscy studenci za darmo wykonali analizę komunikacji publicznej w Krakowie, którą przedstawili Radzie Miasta i na podstawie, której zmieniono niektóre trasy i częstotliwości kursowania, oraz przywrócono tramwaje nocne.
    Za darmo.
    Krakowska komunikacja miejska jest najlepsza w kraju.
    • 28-06-2017 08:08:34 | odpowiedz
      Za D A R M O ?
      To znaczy, że nie dali nikomu zarobić!...

      W dodatku komunikacja jest teraz najlepsza i nikt nie zarobi na jej bezustannym poprawianiu! Biedni urzędnicy!!!...

  • Korwin-Mikke i jego style debaty

    Witam wszystkich na forum jako, że piszę właśnie mój pierwszy post. Czy sądzicie, że Janusz Korwin-Mikke powinien zmienić swój sposób wygłaszania swoich poglądów. Nie chodzi mi bynajmniej o to,...
  • Idea integracji europejskiej

    Temat ważny, a jednocześnie dość łatwy do marytorycznej i rozległej dyskusji, która teraz się bardzo dla tego forum przyda ;) A więc wątpię żeby ktokolwiek z nas popieral idącą w obecnym...
  • Z wykładu w Częstochowie

    Witam mój pierwszy post na tym forum :) Oglądałem na internecie relacje z spotkania w Częstochowie której tematem był Kapitalizm szczerze powiem że Pan Korwin bardzo często ma racje co mnie...
  • Wybory w Irlandii 2011

    Tegoroczna kampania wyborcza jest bodaj najbardziej zaciekla, jaka kiedykolwiek widzialem w tym kraju. Fianna Fail (Zolnierze Przeznaczenia) Partia, ktora rzadzi Irlandia od 14 lat – dryfuje w...
  • Wprowadzenie racjonalnego systemu

    To nie, arbitralnie, najstarsi, najlepiej wykształceni, najbogatsi, najczęściej występujący w mediach, najaktywniejsi, najreligijniejsi, najwyżsi rangą hierarchowie kościołów, najgłośniej...
  • Nowy podział administracyjny państwa

    Czasami zastanawiam się nad sensem istnienia podziału administracyjnego Polski. Jakikolwiek ten podział by nie był, to zawsze będzie to sztuczne i niezadowalające wszystkich. Uważam, że podział...

Poczytaj również

  • Rząd bliski zablokowania budowy zamku w Puszczy Noteckiej | 22-07-2018 20:45:00

    INFO: Prokuratura intensywnie zajmuje się zawiadomieniem ministra środowiska ws. budowy zamku w Stobnicy na terenie Puszczy Noteckiej - podaje onet.pl.

  • Żona posła PiS kandydatką na prezydenta Nowego Sącza | 22-07-2018 17:30:00

    INFO: P. Iwona Mularczyk, żona posła PiS, została kandydatką partii na prezydenta Nowego Sącza - informuje dorzeczy.pl.

  • Rząd szykuje pożyczki dla powracających do kraju | 22-07-2018 14:15:00

    FUTURO: Polakom, którzy zdecydują się wrócić do kraju rząd chce zaoferować niskooprocentowane pożyczki - podaje fakt.pl.

  • Państwo ostatecznie przejęło Stocznię Gdańską | 22-07-2018 11:00:00

    INFO: Agencja Rozwoju Przemysłu przejęła wszystkie udziały w Stoczni Gdańskiej - podaje pb.pl.

  • Minister rolnictwa wyzywa polskich przedsiębiorców od łajdaków i lumpów | 22-07-2018 06:45:00

    INFO: JE Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa z PiS, w bardzo ostrych słowach wypowiedział się na temat polskich rolników i przedsiębiorców, którzy zajmują się hodowlą zwierząt futerkowych - podaje portal pomorska.pl.

  • Polacy chcą jawności stanu zdrowia polityków | 21-07-2018 20:45:00

    INFO: Z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla "Super Expressu" wynika, że informacje o zdrowiu najważniejszych polityków w państwie i liderów partii powinny być jawne.

  • Exit tax uderzy w zwykłego Kowalskiego | 21-07-2018 17:30:00

    INFO: Przepisy o tzw. podatku od wyjścia mogą dotknąć nie tylko przedsiębiorców, ale i zwykłego Kowalskiego przenoszącego się za granicę - pisze rp.pl.

  • Zamieszki pod Sejmem | 21-07-2018 14:15:00

    INFO: Przed siedzibą Sejmu doszło do starć z policją i przepychanek - podaje dorzeczy.pl.

  • Śledczy nie sprawdzali willi Kiszczaka | 21-07-2018 11:00:00

    INFO: Wdowa po peerelowskim generale Czesławie Kiszczaku sama wydała dokumenty będące w posiadaniu męża. Śledczy nie sprawdzali, czy miała w domu jeszcze inne akta komunistycznej SB - informuje rp.pl.

  • Sejmowy restaurator zatrzymany przez CBA | 21-07-2018 08:45:00

    INFO: Biznesmen z rozbitej przez CBA grupy "załatwiaczy" był ważną postacią w sejmowej gastronomii - ustaliła "Rzeczpospolita".

  • FOR: Polsce grozi los Grecji i Włoch | 20-07-2018 21:45:00

    INFO: Fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju ostrzega, że Polsce może grozić los Grecji i Włoch. Wszystko przez fakt, że praca większości polskich pracowników jest mało wydajna - czytamy na stronach "Rzeczpospolitej".

  • Prokuratura postawiła zarzuty byłemu szefowi CBA | 20-07-2018 19:30:00

    INFO: Prokuratura postawiła zarzuty p. Pawłowi Wojtunikowi, byłemu szefowi CBA, o naruszenie uprawnień jako funkcjonariusza publicznego - donosi onet.pl.

  • PiS wycofuje się z zapowiedzi Kaczyńskiego | 20-07-2018 17:30:00

    INFO: Politycy PiS funkcjonujący w spółkach skarbu państwa jednak będą mogli kandydować w wyborach samorządowych. Jest tylko jeden warunek - donosi "Rzeczpospolita".

  • Spiszą nas wszystkich | 20-07-2018 15:30:00

    INFO: GUS przygotował projekt ustawy, która przewiduje przeprowadzenie od 1 września do 30 listopada 2021 r. narodowego spisu powszechnego ludności i mieszkań - informuje bankier.pl.

  • PiS realizuje program "Urzędnik plus" | 20-07-2018 13:15:00

    INFO: PiS od 2015 r. realizuje tajny program dotyczący urzędników. To Urzędnik+ - pisze "Fakt".