Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

10-11-2017 21:45:00

Milionowe wyłudzenia przy budowie Internetu "ostatniej mili"

INFO: Nabiera rumieńców śledztwo CBA i Prokuratury Okręgowej w Gliwicach dotyczące wyłudzania dotacji unijnych na budowę sieci szerokopasmowych dostępu do Internetu.

 

Agenci CBA zatrzymali dwóch biznesmenów z Tarnowskich Gór. Jeden z nich jest podejrzany o wyłudzenie dotacji unijnych na kwotę ok. 5 mln zł oraz pomocnictwo do wyłudzenia kolejnych 3 mln zł w ramach realizacji projektów unijnych. Drugi biznesmen usłyszał zarzuty pomocnictwa do wyłudzenia 5 mln zł i prania brudnych pieniędzy. W sumie w śledztwie tym jest już 19 podejrzanych, 12 projektów unijnych na łączną kwotę ponad 90 mln zł znajduje się pod lupą śledczych. Do tej pory CBA namierzyła 58 firm jako beneficjentów uczestniczących w nielegalnym procederze.

Proceder polegał m.in. na wielokrotnym zawyżaniu i wystawianiu fikcyjnych faktur, na takim obrocie tymi fakturami, aby ominąć obowiązek posiadania wkładu własnego i uzyskać sztucznie zawyżone dofinansowanie.

 

Źródło: cba.gov.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze


  • Korwin-Mikke i jego style debaty

    Witam wszystkich na forum jako, że piszę właśnie mój pierwszy post. Czy sądzicie, że Janusz Korwin-Mikke powinien zmienić swój sposób wygłaszania swoich poglądów. Nie chodzi mi bynajmniej o to,...
  • misja specjalna - odcinek ostatni

    dzisiaj przez przypadek niejako uruchomiłem ogłupiacza i natrafiłem na ostatni odcinek misji specjalnej (w nowej ramówce miejsca dla niego nie będzie). Byłem w ciężkim szoku po programie. W...
  • Kler się nam rozzuchwalił.

    W tvn24 wypowiedź jakiegoś biskupa o przemowie P. Premiera dot. eutanazji: żadnej dyskusji nie będzie."] Ja jestem za, Watykan nie ma zbyt pokaźnej armii, a zawsze jakaś kolonia się...
  • 18 października 2009: Dlaczego wystąpiłem z UPR?

    http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/dlaczego_wystapilem_z_upr/315 Dlaczego wystąpiłem z UPR? Ponieważ chcę starannie, choć subiektywnie, przedstawić sytuację - a dopiero przed chwilą wróciłem z...
  • Apple vs Komisja Europejska

    Polecam tekst "Polska, rynek drugiej kategorii" http://blogue.blox.pl/2009/03/Polska-rynek-drugiej-kategorii.html Ale jaki problem? Firma Apple nie sprzedaje piosenek w Polsce za...
  • Propozycja celu programowego dla WiP

    Witam. Rok temu opublikowałem na tym forum tekst podobny do niżej zamieszczonego, a teraz, po wyborach samorządowych, chciałbym znów zadać pytanie: czy WiP ma szansę być skutecznym ruchem...

Poczytaj również

  • 300 tys. zł na wyprawę Beaty Kempy | 20-01-2018 17:30:00

    INFO: 300 tys. zł kosztował przelot rządowym samolotem do Jordanii, gdzie z pomocą dla uchodźców udała się minister Beata Kempa - czytamy w "Fakcie".

  • Chrześcijanie nie są naiwniakami po lobotomii | 20-01-2018 14:15:00

    OPINIA: Szanujmy biskupów, ale mamy prawo mówić to, co uważamy za słuszne. Imigranci niosą ze sobą bardzo często, w warunkach tej fali, terroryzm. Niosą bardzo poważne zagrożenia, niosą ofiary - powiedział red. Jacek Karnowski w programie "Warto rozmawiać" w TVP1.

  • Wolność w libertariańskim sojuszu | 20-01-2018 11:00:00

    INFO: Wolność dołączyła do International Alliance of Libertarian Parties, organizacji skupiającej najbardziej liczące się partie konserwatywno-libertariańskie z całego świata.

  • Zmiany w CIT to wzrost obciążeń dla firm! | 20-01-2018 06:45:00

    INFO: Zdaniem ekspertów, zmiany w CIT, które weszły w życie 1 stycznia oznaczają wzrost obciążeń dla firm - podaje portal podatki.biz.

  • Bankructwo spółki po wycofaniu ministerialnej dotacji | 19-01-2018 21:45:00

    INFO: Portal bankier.pl donosi, że spółka Infosystems SA szykuje się do złożenia wniosku o upadłość. Decyzja ma związek z cofnięciem dofinansowania z ministerstwa rozwoju.

  • PRL-owski relikt wciąż spędza sen z powiek | 19-01-2018 19:30:00

    INFO: Rzecznik Praw Obywatelskich, p. Adam Bodnar wezwał premiera Morawieckiego, by rząd wreszcie rozwiązał problem posiadaczy książeczek mieszkaniowych - podaje wp.pl.

  • Rząd dzieli strefy wpływów i kompetencji | 19-01-2018 17:30:00

    INFO: "Puls Biznesu" ujawnił plany zmian w rządzie.

  • Kiszczakowa: Przekazałam teczki ze strachu | 19-01-2018 15:30:00

    INFO: P. Maria Kiszczak, wdowa po PRL-owskim generale, stwierdziła, że przekazała IPN-owi teczkę Wałęsy powodowana jedynie strachem o własne życie - podaje se.pl.

  • PO składa wniosek o wstrzymanie finansowania TVP z budżetu | 19-01-2018 13:15:00

    INFO: PO składa wniosek do KRRiT o wstrzymanie finansowania telewizji publicznej z budżetu państwa - informuje stooq.pl.

  • Morawiecki przeciwny poszerzeniu 500+? | 19-01-2018 11:00:00

    INFO: Słowa JE Beaty Szydło o poszerzeniu programu 500+ miały "rozwścieczyć" premiera Mateusza Morawieckiego - donosi se.pl.

  • Żona Owsiaka zdementowała jego słowa | 19-01-2018 06:45:00

    INFO: P. Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, żona szefa WOŚP, która jest członkiem Fundacji WOŚP, zdementowała informacje podane przez p. Jerzego Owsiaka - donosi prawdaobiektywna.pl.

  • MinFin bada wpływ podatku Belki na rynek kapitałowy | 18-01-2018 21:45:00

    INFO: P. Paweł Gruza, wiceminister finansów, poinformował, że resort analizuje wpływ podatków na rynek kapitałowy - podaje interia.pl.

  • Macierewicz nie założy nowej partii | 18-01-2018 19:30:00

    INFO: WCz. Antoni Macierewicz, były minister obrony z PiS, zdementował doniesienia, jakoby miał zakładać nową partię. Oskarżył byłych agentów WSI o rozsiewanie takich plotek - podaje onet.pl.

  • Wciąż zdarzają się kradzieże puszek WOŚP | 18-01-2018 17:30:00

    INFO: Młoda kobieta ukradła z jednego ze sklepów w Łodzi puszkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - pisze wp.pl.

  • 30 lekarzy zrezygnowało z pracy | 18-01-2018 15:30:00

    INFO: 30 lekarzy ze szpitala psychiatrycznego w Choroszczy (woj. podlaskie) złożyło wypowiedzenia z pracy - podaje dziennik.pl.