Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

10-11-2017 21:45:00

Milionowe wyłudzenia przy budowie Internetu "ostatniej mili"

INFO: Nabiera rumieńców śledztwo CBA i Prokuratury Okręgowej w Gliwicach dotyczące wyłudzania dotacji unijnych na budowę sieci szerokopasmowych dostępu do Internetu.

 

Agenci CBA zatrzymali dwóch biznesmenów z Tarnowskich Gór. Jeden z nich jest podejrzany o wyłudzenie dotacji unijnych na kwotę ok. 5 mln zł oraz pomocnictwo do wyłudzenia kolejnych 3 mln zł w ramach realizacji projektów unijnych. Drugi biznesmen usłyszał zarzuty pomocnictwa do wyłudzenia 5 mln zł i prania brudnych pieniędzy. W sumie w śledztwie tym jest już 19 podejrzanych, 12 projektów unijnych na łączną kwotę ponad 90 mln zł znajduje się pod lupą śledczych. Do tej pory CBA namierzyła 58 firm jako beneficjentów uczestniczących w nielegalnym procederze.

Proceder polegał m.in. na wielokrotnym zawyżaniu i wystawianiu fikcyjnych faktur, na takim obrocie tymi fakturami, aby ominąć obowiązek posiadania wkładu własnego i uzyskać sztucznie zawyżone dofinansowanie.

 

Źródło: cba.gov.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze


  • Korwin-Mikke i jego style debaty

    Witam wszystkich na forum jako, że piszę właśnie mój pierwszy post. Czy sądzicie, że Janusz Korwin-Mikke powinien zmienić swój sposób wygłaszania swoich poglądów. Nie chodzi mi bynajmniej o to,...
  • misja specjalna - odcinek ostatni

    dzisiaj przez przypadek niejako uruchomiłem ogłupiacza i natrafiłem na ostatni odcinek misji specjalnej (w nowej ramówce miejsca dla niego nie będzie). Byłem w ciężkim szoku po programie. W...
  • Kler się nam rozzuchwalił.

    W tvn24 wypowiedź jakiegoś biskupa o przemowie P. Premiera dot. eutanazji: żadnej dyskusji nie będzie."] Ja jestem za, Watykan nie ma zbyt pokaźnej armii, a zawsze jakaś kolonia się...
  • 18 października 2009: Dlaczego wystąpiłem z UPR?

    http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/dlaczego_wystapilem_z_upr/315 Dlaczego wystąpiłem z UPR? Ponieważ chcę starannie, choć subiektywnie, przedstawić sytuację - a dopiero przed chwilą wróciłem z...
  • Apple vs Komisja Europejska

    Polecam tekst "Polska, rynek drugiej kategorii" http://blogue.blox.pl/2009/03/Polska-rynek-drugiej-kategorii.html Ale jaki problem? Firma Apple nie sprzedaje piosenek w Polsce za...
  • Propozycja celu programowego dla WiP

    Witam. Rok temu opublikowałem na tym forum tekst podobny do niżej zamieszczonego, a teraz, po wyborach samorządowych, chciałbym znów zadać pytanie: czy WiP ma szansę być skutecznym ruchem...

Poczytaj również

  • Państwo wybuduje... drewniane domy! | 26-04-2018 17:30:00

    INFO: Nowa państwowa spółka - Polskie Domy Drewniane - zajmie się budową i zarządzaniem ekologicznymi domami na wynajem i hotelami na niezalesionych terenach parków narodowych - podaje gazetaprawna.pl.

  • Ministrowie rozdają pieniądze nawet szoferom | 26-04-2018 15:30:00

    INFO: "Fakt" nie ustaje w tropieniu nagród w ministerstwach.

  • Chcą, by rząd walczył ze smrodem | 26-04-2018 13:15:00

    INFO: Mieszkańcy Siemianowic Śląskich oraz innych polskich miast piszą petycję do władz, by opracowały regulacje prawne, które pozwolą samorządom na skuteczną walkę z uciążliwościami zapachowymi.

  • Chcą przyznania Alfiemu polskiego obywatelstwa | 26-04-2018 11:00:00

    INFO: Przed brytyjską ambasadą w Warszawie manifestowano poparcie dla rodziców dwuletniego Alfiego Evansa, który decyzją brytyjskiego sądu został odłączony od aparatury podtrzymującej życie - informuje dziennik.pl.

  • Shaded: Muzułmanie napływają do Polski | 26-04-2018 06:45:00

    OPINIA: W Polsce jest coraz więcej muzułmanów. Jest tragedia - powiedziała p. Miriam Shaded, prezes Fundacji Estera.

  • Nowy biurokratyczny twór zwalczy oszustów? | 25-04-2018 21:45:00

    INFO: Prokuratura nie daje sobie rady z przestępcami gospodarczymi, dlatego postuluje powołanie Instytutu Ekspertyz Ekonomicznych - podaje interia.pl.

  • Bunt właścicieli stacji kontroli pojazdów | 25-04-2018 19:30:00

    FUTURO: Przygotowywana nowelizacja prawa o ruchu drogowym wywraca do góry nogami dotychczasowy system badań technicznych pojazdów. Właściciele stacji kontroli pojazdów zapowiadają sabotaż - pisze Interia.

  • Rząd pozwany za wiatraki | 25-04-2018 17:30:00

    INFO: Spółka Invenergy rozpoczyna arbitraż przeciwko Polsce. Amerykanie, którzy zainwestowali nad Wisłą setki milionów dolarów, zarzucają Warszawie brak ochrony inwestycji, co miała gwarantować m.in. umowa dwustronna z Waszyngtonem - czytamy w "Rzeczpospolitej".

  • Budżet PFN znacznie wyższy, niż się spodziewano | 25-04-2018 15:30:00

    INFO: Polska Fundacja Narodowa na promocję naszego kraju miała mieć 100 mln zł. Okazuje się jednak, że budżet fundacji jest ponaddwukrotnie wyższy - podaje newsweek.pl.

  • GDDKiA nie zabezpieczyła interesu Skarbu Państwa | 25-04-2018 13:15:00

    INFO: Umowy zawierane przez GDDKiA z wykonawcami inwestycji drogowych niedostatecznie zabezpieczały interes Skarbu Państwa - ocenia NIK.

  • Nowoczesna złożyła projekt ustawy o związkach partnerskich | 25-04-2018 11:00:00

    INFO: Jak podaje portal wprost.pl, Nowoczesna złożyła w Sejmie projekt ustawy o związkach partnerskich.

  • Sosnowiec zakaże ulicznych reklam? | 25-04-2018 06:45:00

    INFO: Sosnowiec chce wprowadzić uchwałę krajobrazową. Z ulic mają zniknąć szpetne reklamy - podaje dziennikzachodni.pl.

  • Rosiewicz: Poprzednie rządy uważam za zdradzieckie | 24-04-2018 21:45:00

    OPINIA: Poprzednie rządy uważam za zdradzieckie - powiedział w jednym z programów p. Andrzej Rosiewicz, znany artysta estradowy - informuje Onet.

  • CBA donosi na władze Poznania | 24-04-2018 19:30:00

    INFO: CBA doniosło do prokuratury na władze Poznania - informuje portal tvp.info.

  • Wody Polskie rozpoczynają cykl szkoleń ws. opłat za pomosty | 24-04-2018 17:30:00

    INFO: Wody Polskie rozpoczynają na Mazurach cykl szkoleń dla firm i samorządowców m.in. ws. nowych opłat za użytkowanie gruntów pokrytych wodami, np. pomostów - informuje portal stooq.pl.