Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

10-11-2017 21:45:00

Milionowe wyłudzenia przy budowie Internetu "ostatniej mili"

INFO: Nabiera rumieńców śledztwo CBA i Prokuratury Okręgowej w Gliwicach dotyczące wyłudzania dotacji unijnych na budowę sieci szerokopasmowych dostępu do Internetu.

 

Agenci CBA zatrzymali dwóch biznesmenów z Tarnowskich Gór. Jeden z nich jest podejrzany o wyłudzenie dotacji unijnych na kwotę ok. 5 mln zł oraz pomocnictwo do wyłudzenia kolejnych 3 mln zł w ramach realizacji projektów unijnych. Drugi biznesmen usłyszał zarzuty pomocnictwa do wyłudzenia 5 mln zł i prania brudnych pieniędzy. W sumie w śledztwie tym jest już 19 podejrzanych, 12 projektów unijnych na łączną kwotę ponad 90 mln zł znajduje się pod lupą śledczych. Do tej pory CBA namierzyła 58 firm jako beneficjentów uczestniczących w nielegalnym procederze.

Proceder polegał m.in. na wielokrotnym zawyżaniu i wystawianiu fikcyjnych faktur, na takim obrocie tymi fakturami, aby ominąć obowiązek posiadania wkładu własnego i uzyskać sztucznie zawyżone dofinansowanie.

 

Źródło: cba.gov.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze


  • Korwin-Mikke i jego style debaty

    Witam wszystkich na forum jako, że piszę właśnie mój pierwszy post. Czy sądzicie, że Janusz Korwin-Mikke powinien zmienić swój sposób wygłaszania swoich poglądów. Nie chodzi mi bynajmniej o to,...
  • misja specjalna - odcinek ostatni

    dzisiaj przez przypadek niejako uruchomiłem ogłupiacza i natrafiłem na ostatni odcinek misji specjalnej (w nowej ramówce miejsca dla niego nie będzie). Byłem w ciężkim szoku po programie. W...
  • Kler się nam rozzuchwalił.

    W tvn24 wypowiedź jakiegoś biskupa o przemowie P. Premiera dot. eutanazji: żadnej dyskusji nie będzie."] Ja jestem za, Watykan nie ma zbyt pokaźnej armii, a zawsze jakaś kolonia się...
  • 18 października 2009: Dlaczego wystąpiłem z UPR?

    http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/dlaczego_wystapilem_z_upr/315 Dlaczego wystąpiłem z UPR? Ponieważ chcę starannie, choć subiektywnie, przedstawić sytuację - a dopiero przed chwilą wróciłem z...
  • Apple vs Komisja Europejska

    Polecam tekst "Polska, rynek drugiej kategorii" http://blogue.blox.pl/2009/03/Polska-rynek-drugiej-kategorii.html Ale jaki problem? Firma Apple nie sprzedaje piosenek w Polsce za...
  • Propozycja celu programowego dla WiP

    Witam. Rok temu opublikowałem na tym forum tekst podobny do niżej zamieszczonego, a teraz, po wyborach samorządowych, chciałbym znów zadać pytanie: czy WiP ma szansę być skutecznym ruchem...

Poczytaj również

  • Radni: Biedroń zadłuża Słupsk | 19-07-2018 06:45:00

    INFO: Prezydent Słupska Robert Biedroń publicznie szczyci się tym, że oddłużył miasto. Jednak w rzeczywistości zaciągnął nowe zobowiązania - pisze "Gazeta Polska Codziennie".

  • PIH przeciwko zmianom kar za kradzież | 18-07-2018 21:45:00

    FUTURO: Kradzież poniżej 500 zł ma być wykroczeniem. PIH krytykuje ten pomysł - podaje interia.pl.

  • Kolejny nieudany pomnik Kaczyńskiego | 18-07-2018 19:30:00

    INFO: Popiersia i pomniki śp. Lecha Kaczyńskiego nie zachwycają. Niedawno odsonięty pomnik w Kraśniku również nie jest oceniany pozytywnie - podaje interia.pl.

  • Działacze KPN wtargnęli do siedziby Sądu Najwyższego | 18-07-2018 17:30:00

    INFO: Kilkunastu działaczy Konfederacji Polski Niepodległej, z p. Adamem Słomką na czele, wtargnęło siedziby Sądu Najwyższego - podaje RMF.

  • Zastanawiające wydatki Marszałka Sejmu | 18-07-2018 15:30:00

    INFO: Marszałek Sejmu Marek Kuchciński pobiera tysiące złotych na paliwo i taksówki, choć niemal całą dobę dysponuje służbową limuzyną z ochroną - czytamy w "Super Expressie".

  • NIK: Cały budżet na nagrody zgarnęła wąska elita PiS | 18-07-2018 13:15:00

    INFO: Jak ustaliła Najwyższa Izba Kontroli, cały budżet na nagrody w kancelarii premiera skonsumowało kilkanaście osób - donosi "Rzeczpospolita".

  • Najgorsze nastroje biznesu od ponad 3 lat | 18-07-2018 11:00:00

    INFO: Pogorszyły się nastroje właścicieli małych firm w Polsce - podaje portal businessinsider.com.pl.

  • Sztuczny podział gospodarstwa rolnego pod lupą CBA | 18-07-2018 06:45:00

    INFO: Agenci CBA złożyli do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa związanego z działalnością grupy producenckiej owoców i warzyw - informuje wprost.pl.

  • Horrendalne koszty druku mandatów | 17-07-2018 21:45:00

    INFO: Nowe wzory druków mandatów karnych i usunięcie z obiegu ich poprzednich wersji to szalone koszty dla podatników - donosi serwis pit.pl.

  • Rząd wyda rekorodową kwotę na podręczniki szkolne | 17-07-2018 19:30:00

    INFO: W tym roku rząd wyda rekordową kwotę 404 mln zł na finansowanie podręczników dla uczniów - informuje "Rzeczpospolita".

  • Szef GetBack chciał osłony Izraela | 17-07-2018 17:30:00

    INFO: W ciągu kilku miesięcy przed aresztowaniem p. Konrad K., były prezes GetBack, intensywnie szukał kontaktów w Izraelu. Śledczy uważają, że chciał pozyskać pieniądze z tamtego rynku, a potem uciec do kraju, który nie wydaje swoich inwestorów "w kłopotach" - pisze rp.pl.

  • W Żorach będą zwroty opłat za deszczówkę? | 17-07-2018 15:30:00

    INFO: Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach oddalił skargę prezydenta Waldemara Sochy na decyzję wojewody unieważniającą rozporządzenie wprowadzające opłaty na deszczówkę i wody roztopowe - informuje portal tuzory.pl.

  • Rząd stworzy komisję nad inwestorami i podwykonawcami | 17-07-2018 13:15:00

    INFO: Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro wraz z politykami PiS zaprezentował propozycje nowych rozwiązań prawnych mających zapobiegać nadużyciom koncernów przy budowie dróg i autostrad - podaje tvp.info.

  • Górnictwo obarczone aż... 34 podatkami! | 17-07-2018 11:00:00

    INFO: Jak wynika z wyliczeń Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej, górnictwo obłożone jest aż 34 podatkami - podaje nettg.pl.

  • Miliard z naszej kieszeni na przekop Mierzei Wiślanej! | 17-07-2018 06:45:00

    INFO: Blisko miliard złotych z budżetu centralnego pójdzie na przekop Mierzei Wiślanej - poinformował premier Mateusz Morawiecki - podaje bankier.pl.