Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

13-03-2018 19:30:00

Ludzie chcą pomagać i pomagają!

INFO: Jak podaje bankier.pl, z danych GUS wynika, że w 2015 r. osoby w wieku powyżej 15 lat poświęciły pracy wolontariackiej około 1 mld godzin, co odpowiada wymiarowi czasu pracy 565 tys. pełnoetatowych pracowników.

 

Wolontariat indywidualny stanowił 73% całego czasu poświęconego na pracę społeczną w 2015 r. i odpowiadał 412,7 tys. pełnym etatom przeliczeniowym. Pozostałą część czasu przeznaczono na wolontariat w ramach organizacji lub instytucji (27%, czyli 152,6 tys. etatów przeliczeniowych).

Około 1/5 czasu prac podejmowanych w ramach wolontariatu indywidualnego stanowiły czynności związane z remontami oraz naprawami sprzętów i ubrań. Następną, znaczną część stanowiły prace związane z opieką nad innymi osobami (17,6%). Relatywnie wysoki udział miały też aktywności związane z udzielaniem porad prawnych, informowaniem, propagowaniem wiedzy (14,9%).

 

Źródło: bankier.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze


  • Weźcie się w garść!

    Nie biadolić o porażce tylko szykować się do wyborów parlamentarnych. Mam już pierwszy pomysł na ulotkę formatu B5 (połowa A4). Typowy UPR-owski banknot, tyle że nad pojawiłby się napis TYLE...
  • Projekty unijne

    Jednym z warunków wydębienia z Unii forsy jest zatytułowanie swojego projektu, na który są ci niezbędnie konieczne fundusze. W związku z tym wybuchła bańka z radosną twórczością. Oto kilka z...
  • wpieranie Ukrainy

    Witam wszystkich serdecznie, to mój pierwszy wpis. Jestem ciekaw Waszej opinii n/t aktualnego śmiesznego wspierania Ukrainy, przez większość ekip rządzących ostatnio: 1) Czy jest to zasadne?...
  • Plakaty/Bilbordy z pomysłami

    Witam. Co powiecie na taki pomysł? Mianowicie plakaty lub bilbordy z prostymi stwierdzeniami np. 70% Twojej pensji oddajesz Państwu, później napis "Obniżymy do 5%" czy coś, a dalej "zobacz...
  • Element strategii partii: mobilizacja zniechęconego wyborcy

    Ponieważ koledzy wykazują entuzjazm do przekonywania elektoratu ogólnego, a żadnej możliwości zaniedbać nam nie wolno, zakładam wątek do zbierania argumentów, które WiP może przedstawiać na...
  • Haktywizm ?

    Witam, Kamil, lat 26, sympatyk z rocznym stażem. Interesuję mnie stosunek partii bądź osób sympatyzujących do zjawiska zwanym haktywizm. Kilka linków, słowem wyjaśnienia: Haktywizm -...

Poczytaj również

  • Rząd pomoże bankutom | 17-10-2018 13:15:00

    INFO: Resort przedsiębiorczości uważa, że warto wyłożyć państwowe pieniądze na zapobieganie upadłościom firm i ich restrukturyzację - czytamy w "Pulsie Biznesu".

  • PIP chce wyższych kar za łamanie praw pracowniczych | 17-10-2018 11:00:00

    INFO: Według Państwowej Inspekcji Pracy, kary za łamanie praw pracownicych są zbyt niskie - podaje pb.pl.

  • Szok. PKW nie wie, które głosy uznać za ważne | 17-10-2018 06:45:00

    INFO: Choć wybory samorządowe już w najbliższą niedzielę, Państwowa Komisja Wyborcza wciąż ma wątpliwości, które głosy uznać za ważne, a które nie - pisze portal gazetaprawna.pl.

  • Ziobro: Łapówka będzie zbrodnią! | 16-10-2018 21:15:00

    FUTURO: Za przyjęcie korzyści majątkowej o wartości powyżej 1 mln zł będzie groziło nawet 20 lat pozbawienia wolności - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

  • Rząd bada, skąd się biorą w Polsce imigranci | 16-10-2018 17:30:00

    INFO: Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że rząd przystąpił do weryfikacji osób, które przybywają do Polski z zagranicy - donosi pch24.pl.

  • Wywrócą podatki dochodowe do góry nogami | 16-10-2018 15:30:00

    FUTURO: W resorcie finansów tworzone są projekty ustaw całkowicie wywracające obecny system - podaje interia.pl.

  • Rodzice zapłacą ZUS za korepetycje? | 16-10-2018 13:15:00

    INFO: Jeśli nauczyciel nie rejestruje biznesu, trzeba zapłacić za niego składki na ubezpieczenie. Efektem nowych przepisów może być wzrost szarej strefy - pisze "Rzeczpospolita".

  • Druga twarz Morawieckiego | 16-10-2018 11:00:00

    INFO: Z opublikowanych nagrań wynika, że obecny premier Polski - na zewnątrz grający zatroskanego socjalistę - za nic ma zdrowie znanego polskiego sportowca - podaje onet.pl.

  • Resort środowiska wprowadzi nowe wymogi | 16-10-2018 06:45:00

    FUTURO: Ministerstwo Środowiska szykuje zmiany dotyczące minimalnych rocznych poziomów odzysku i recyklingu dla opakowań wielomateriałowych i dla opakowań po środkach niebezpiecznych - informuje podatki.biz.

  • Wassermann zapowiada budowę metra w Krakowie | 15-10-2018 21:45:00

    INFO: WCz. Małgorzata Wassermann, kandydatka PiS na prezydenta Krakowa, zapowiedziała budowę metra w Krakowie - podaje onet.pl.

  • Kandydat PiS chce być radnym... "Pragi Połódnie" | 15-10-2018 19:30:00

    INFO: Byle jak, byle gdzie, byle na stołek? Na plakacie promującym kandydaturę p. Sebastiana Kalety do rady Warszawy pojawił się potworny błąd ortograficzny - informuje portal wirtualnemedia.pl.

  • "PiS Index" radzi sobie coraz gorzej | 15-10-2018 17:30:00

    INFO: Skonstruowany przez money.pl "PiS Index" radzi sobie coraz gorzej na giełdzie.

  • MinFin zagubił się we własnych przepisach | 15-10-2018 15:30:00

    INFO: Resort finansów nie panuje nad biegunką legislacyjną - alarmuje dziennik.pl.

  • Rząd kupił lotnisko w Radomiu | 15-10-2018 13:15:00

    INFO: Za 12,7 mln zł Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze kupiło będące w rękach samorządu lotnisko w Radomiu - donosi wgospodarce.pl.

  • Wolność popiera kandydata... PiS | 15-10-2018 11:00:00

    INFO: Partia Wolność udzieliła poparcia p. Marcinowi Horale, kandydatowi Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdyni.