Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

13-08-2017 14:15:00

Lis nie chce reparacji od Niemiec

INFO: Żądanie reparacji od Niemiec to zbrodnia! - stwierdził p. Tomasz Lis, redaktor naczelny „Newsweeka”, który jest wydawany przez niemiecki koncern.

 

Jak podaje portal tvp.info, swoje zdanie w sprawie reparacji od Niemiec p. Lis przedstawił w jednym z radiowych programów.

- Rachunek jest wybitnie prosty. Nie zobaczymy ani złotówki, będą same straty. Kaczyński ma tego pełną świadomość i niszczy polsko-niemieckie stosunki, niszczy polską pozycję w Unii Europejskiej. Absolutnie na zimno - mówił p. Lis. - Wszystko, co robi Kaczyński, jest wyprowadzaniem nas z Zachodu, a w konsekwencji może być wyprowadzeniem z Unii Europejskiej (…), to, co on robi, to jest zbrodnia. Zbrodnia i zdrada narodowa. Zdrada stanu - powiedział szef "Newsweeka".

P. Lisowi nie podobała się także oprawa kibiców Legii o Powstaniu Warszawskim. Jego zdaniem akcja kibiców współgra z "roszczeniami antyniemieckimi w PiS-owskiej propagandzie".

 

Źródło: tvp.info

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 13-08-2017 23:19:35 | odpowiedz
    "Nie zobaczymy ani złotówki, będą same straty".

    ? To może faktycznie myśmy tę wojnę wygrali?
    • 14-08-2017 20:41:07 | odpowiedz


      Na (samo)zatopienie Thuńczyka Schleswig-Holstein
      w studiu telewizyjnym

      Już Thuńczyk Schleswig-Holstein został zatopiony!
      Nie sposób Czwartej Rzeszy prowadzić obrony…
      ”Reparationen machen frei” – Czy to nie racja?
      Nie! Lizać dupę Niemcom oto demokracja:
      „Jest grupa ludzi… Marzą o Auschwitz dla Niemców.”
      I „obrażona” wyszła. Bez wstydu rumieńców.

  • Korwin-Mikke i jego style debaty

    Witam wszystkich na forum jako, że piszę właśnie mój pierwszy post. Czy sądzicie, że Janusz Korwin-Mikke powinien zmienić swój sposób wygłaszania swoich poglądów. Nie chodzi mi bynajmniej o to,...
  • Podatek od dochodów osobistych

    Ciekawi mnie, jaka dochód ma budżet z podatku od dochodów osobistych. Nie wpływ, a dochód. To znaczy, ile wynoszą koszty uzyskania tego podatku. Podejrzewam, że ponosi społeczeństwo ponosi...
  • Czy żeby wejść do strefu euro trzeba zrezygnować ze złotego?

    Właśnie wykupiłem sobie tygodniowe wakacje na Słowacji płacąc z mojego konta Euro na konto Euro polskiej firmy. Firma wystawi fakturę w Euro. Na Słowacji będę mógł płacić kartą kredytową w której...
  • Czy nie będzie tak, że... ?

    Obecnie są Państwa tzw. zachodu (bo to jest kwestia względna), które obecnie stanowią "ostoję" demokracji. Oczywistym jest, że demokracja nie musi być związana z lokalizacją tego Państwa, choć...
  • Relacje polsko-niemieckie

    Przeczytałem dzisiaj interesujący artykuł w Rzeczpospolitej - Wina niewinnych Niemcow - nt. polityki historycznej, dotyczący zmiany sposobu myślenia Niemców o II Wojnie Światowej i jej...
  • Kto najbardziej nienawidzi wolnego rynku?

    w komunizmie wszyscy mają wspólne nic. w socjalizmie wszyscy mają po równio niczego. w kapitalizmie wszyscy mają coś, przy czym niektórzy więcej od innych. ci, którzy mają mniej, żądają zmiany...

Poczytaj również

  • Więzienie za wyłudzenia zasiłków z ZUS | 16-12-2017 20:45:00

    INFO: Przedsiębiorca trafił na 10 miesięcy do więzienia za próbę wyłudzenia świadczenia ZUS - informuje "Rzeczpospolita".

  • Andruszkiewicz: Kukiz‘15 skręca w stronę PO i Nowoczesnej | 16-12-2017 17:30:00

    OPINIA: Zdaniem WCz. Adama Andruszkiewicza, posła koła Wolni i Solidarni, Kukiz‘15 skręca w stronę PO i Nowoczesnej - podaje dorzeczy.pl.

  • Byli senatorowie PO dołączają do klubu PiS | 16-12-2017 14:15:00

    INFO: Byli senatorowie PO, WDost. Andrzej Misiołek i WDost. Leszek Piechota dołączą do klubu PiS - informuje rmf24.pl.

  • Polskie umowy o pracę zbyt mało elastyczne | 16-12-2017 11:00:00

    INFO: Z raportu Forum Obywatelskiego Rozwoju wynika, że Polska zajmuje jedno z ostatnich miejsc, jeśli chodzi o elastyczność zatrudnienia na podstawie umów o pracę - informuje bankier.pl.

  • Maleją inwestycje zagraniczne w Polsce | 16-12-2017 06:45:00

    INFO: Z raportu NBP wynika, że w 2016 r. wartość inwestycji zagranicznych w Polsce była o prawie 5% niższa niż rok wcześniej.

  • CBA: Tak urzędy marnotrawią pieniądze z dotacji | 15-12-2017 21:45:00

    INFO: P. Ernest Bejda, szef CBA, zaprezentował w Sejmie wyniki kontroli w 16 urzędach marszałkowskich - podaje portalsamorzadowy.pl.

  • NIK skrytykowała politykę koncesyjną | 15-12-2017 19:30:00

    INFO: Polska nie określiła i nie prowadziła spójnej polityki koncesyjnej w zakresie poszukiwania i rozpoznawania złóż miedzi i węglowodorów, w tym gazu łupkowego - twierdzi NIK.

  • Gronkiewicz-Waltz traci stanowisko w PO | 15-12-2017 17:30:00

    FUTURO: W sobotę p. Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, przestanie być wiceprzewodniczącą PO - donosi Radio ZET.

  • Korwin przeciwko nadmiernej produkcji prawa | 15-12-2017 15:30:00

    INFO: Podczas konferencji politycy Wolności odnieśli się do niepokojącego zjawiska postępującej inflacji prawa, którą było szczególnie widać w 2017 r., podczas którego uchwalono niemal 35 tys. stron A4 ustaw.

  • Gierek straci rondo w Sosnowcu | 15-12-2017 13:15:00

    INFO: Wojewoda śląski, p. Jarosław Wieczorek zdecydował o dekomunizacji ronda im. Edwarda Gierka w Sosnowcu oraz 10 innych ulic w województwie - informuje onet.pl.

  • Partia Razem zablokowała konferencję naukową na UJ! | 15-12-2017 11:00:00

    INFO: Dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie i prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. Collegium Medicum, pod naciskiem Partii Razem, podjęli decyzję o odwołaniu konferencji "Prawo dziecka do życia" - informuje portal stefczyk.info.

  • Rząd chce, by samorządy bardziej się zadłużały! | 15-12-2017 06:45:00

    INFO: Jak donosi gazetaprawna.pl, rząd zamierza poluzować śrubę samorządom.

  • Sejm wrzuci na luz | 14-12-2017 21:45:00

    INFO: Obrady Sejmu zwoływane rzadko i oddzielnie od posiedzeń komisji - to plan PiS na kolejne miesiące - pisze "Rzeczpospolita".

  • KJ: Budżet Obywatelski nie uzdrowi partycypacji społecznej | 14-12-2017 19:30:00

    OPINIA: Analitycy Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego negatywnie ocenili proponowane zmiany w systemie funkcjonowania budżetów partycypacyjnych.

  • PiS nada KRRiT nowe kompetencje kontrolne | 14-12-2017 17:30:00

    FUTURO: Rząd pracuje nad ustawą, która obejmie Internet nadzorem KRRiT - donosi portal crowdmedia.pl.