Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

19-06-2017 11:00:00

Lewacy manipulują słowem Bożym

OPINIA: Ks. prof. Paweł Bortkiewicz krytycznie odniósł się do tekstu pp. Magdalena Środy i Agnieszki Holland o przyjmowaniu uchodźców.

 

Chodzi o tekst, w którym znane antyklerykałki i feministki bronią Kościoła przed PiS-em, który "dechrystianizuje Polskę".

- Pamiętam sprzed lat, z początków istnienia „GW”, gdy zaczęły się publikacje Michnika, Kołakowskiego i Miłosza na temat „Kościoła otwartego” autoprezentację redaktora „GW”. Nazwał on siebie „słuchaczem Kazania na Górze”. To ładne, może nawet uwodzicielskie określenie. Ale bardzo specyficzne. Czy słuchacz Kazania na Górze jest słuchaczem całej Ewangelii? Czy jest słuchaczem dźwięków czy przyjmuje treść tych słów, całego orędzia? Czy słucha wybranych fragmentów czy przyjmuje integralny tekst? Czy wreszcie jest słuchaczem słów czy Tego, który te słowa głosi? W moim przekonaniu „GW” stosuje swoistą metodę owego „słuchacza Kazania na Górze”, to znaczy próbuje wydobywać pewne wątki, słowa wyrwane z rzeczywistości, słowa oddzielone od kontekstu. I manipuluje, manipuluje, manipuluje tymi fragmentami. Po to, by rozbić, by skłócić… Manipulujcie, manipulujcie, manipulujcie, zawsze coś z tego w ludziach zostanie… Tak powiedział klasyk propagandy, i choć użył słowa „kłamcie”, to przecież musiał przeczuwać, że kłamać i manipulować to dla tego środowiska, o którym rozmawiamy, to jedno i to samo - wyjasnił prof. Bortkiewicz.

 

Źródło: wPolityce.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • pislamista | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
    19-06-2017 11:41:03 | odpowiedz

  • Śmieszni ludzi

    Zabawni są ludzie krytykujący kościół katolicki i chrześcijaństwo. (Jako że nie doczekałem się odpowiedzi bo wątek wylądował do kosza a miało to być prowokacja daję od razu swoją...
  • Re: Jackowe pożądanie małżeństwa

    Leszek : "..Otóż nie jesteś - popęd płciowy ukierunkowany na tę samą płeć nie mieści się w normie, podobnie jak nie mieści się w normie na przykład .zoofilia." Lesiu, a kto niby wyznacza te...
  • Ruch Poparcia Palikota

    Kalisz, Gretkowska, Wojewódzki, Kutz, Środa... Jak widzę tych wszystkich pacjentów, to mam odruchy wymiotne. Fajnie rzecz skomentował Jacek Sierpiński - Dymanie niepoświęconym...
  • Wywiad z Gabriele Kuby nt. rewolucji genderowej

    Gabriele Kuby (już jeden wywiad z nią umieściłem na forum) to niemiecka socjolog, która z lewactwa nawróciła się na katolicyzm i teraz analizuje oraz opisuje w swoich książkach metody niszczenia...
  • Benedykt XVI

    Papież odchodzi a na blogu ani słowa o takim wydarzeniu. Korwin nie komentuje...
  • 8 grudnia 2013: Skąd się biorą dzieci?

    http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/skad_sie_biora_dzieci/2027 Dzielnie bronił socjalizmu redaktor Kraśko. Przez pół wywiadziku przerywał równo. Bo co tu będzie taki mąciciel do ludzi mówił z...

Poczytaj również

  • Polska będzie więcej wpłacać do UE niż dostawać! | 26-04-2018 21:45:00

    FUTURO: W 2027 r. będziemy wpłacać do budżetu Unii Europejskiej więcej, niż dostawać - podaje interia.pl.

  • Żabka uruchomi lawinę? | 26-04-2018 19:30:00

    INFO: Jak podaje portal money.pl, część sklepów sieci Żabka jest zarejestrowana również jako działalność pocztowa i kurierska, więc może być otwarta w niedzielę. Trik mogą zastosować inne sieci sklepów.

  • Państwo wybuduje... drewniane domy! | 26-04-2018 17:30:00

    INFO: Nowa państwowa spółka - Polskie Domy Drewniane - zajmie się budową i zarządzaniem ekologicznymi domami na wynajem i hotelami na niezalesionych terenach parków narodowych - podaje gazetaprawna.pl.

  • Ministrowie rozdają pieniądze nawet szoferom | 26-04-2018 15:30:00

    INFO: "Fakt" nie ustaje w tropieniu nagród w ministerstwach.

  • Chcą, by rząd walczył ze smrodem | 26-04-2018 13:15:00

    INFO: Mieszkańcy Siemianowic Śląskich oraz innych polskich miast piszą petycję do władz, by opracowały regulacje prawne, które pozwolą samorządom na skuteczną walkę z uciążliwościami zapachowymi.

  • Chcą przyznania Alfiemu polskiego obywatelstwa | 26-04-2018 11:00:00

    INFO: Przed brytyjską ambasadą w Warszawie manifestowano poparcie dla rodziców dwuletniego Alfiego Evansa, który decyzją brytyjskiego sądu został odłączony od aparatury podtrzymującej życie - informuje dziennik.pl.

  • Shaded: Muzułmanie napływają do Polski | 26-04-2018 06:45:00

    OPINIA: W Polsce jest coraz więcej muzułmanów. Jest tragedia - powiedziała p. Miriam Shaded, prezes Fundacji Estera.

  • Nowy biurokratyczny twór zwalczy oszustów? | 25-04-2018 21:45:00

    INFO: Prokuratura nie daje sobie rady z przestępcami gospodarczymi, dlatego postuluje powołanie Instytutu Ekspertyz Ekonomicznych - podaje interia.pl.

  • Bunt właścicieli stacji kontroli pojazdów | 25-04-2018 19:30:00

    FUTURO: Przygotowywana nowelizacja prawa o ruchu drogowym wywraca do góry nogami dotychczasowy system badań technicznych pojazdów. Właściciele stacji kontroli pojazdów zapowiadają sabotaż - pisze Interia.

  • Rząd pozwany za wiatraki | 25-04-2018 17:30:00

    INFO: Spółka Invenergy rozpoczyna arbitraż przeciwko Polsce. Amerykanie, którzy zainwestowali nad Wisłą setki milionów dolarów, zarzucają Warszawie brak ochrony inwestycji, co miała gwarantować m.in. umowa dwustronna z Waszyngtonem - czytamy w "Rzeczpospolitej".

  • Budżet PFN znacznie wyższy, niż się spodziewano | 25-04-2018 15:30:00

    INFO: Polska Fundacja Narodowa na promocję naszego kraju miała mieć 100 mln zł. Okazuje się jednak, że budżet fundacji jest ponaddwukrotnie wyższy - podaje newsweek.pl.

  • GDDKiA nie zabezpieczyła interesu Skarbu Państwa | 25-04-2018 13:15:00

    INFO: Umowy zawierane przez GDDKiA z wykonawcami inwestycji drogowych niedostatecznie zabezpieczały interes Skarbu Państwa - ocenia NIK.

  • Nowoczesna złożyła projekt ustawy o związkach partnerskich | 25-04-2018 11:00:00

    INFO: Jak podaje portal wprost.pl, Nowoczesna złożyła w Sejmie projekt ustawy o związkach partnerskich.

  • Sosnowiec zakaże ulicznych reklam? | 25-04-2018 06:45:00

    INFO: Sosnowiec chce wprowadzić uchwałę krajobrazową. Z ulic mają zniknąć szpetne reklamy - podaje dziennikzachodni.pl.

  • Rosiewicz: Poprzednie rządy uważam za zdradzieckie | 24-04-2018 21:45:00

    OPINIA: Poprzednie rządy uważam za zdradzieckie - powiedział w jednym z programów p. Andrzej Rosiewicz, znany artysta estradowy - informuje Onet.