Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

19-06-2017 11:00:00

Lewacy manipulują słowem Bożym

OPINIA: Ks. prof. Paweł Bortkiewicz krytycznie odniósł się do tekstu pp. Magdalena Środy i Agnieszki Holland o przyjmowaniu uchodźców.

 

Chodzi o tekst, w którym znane antyklerykałki i feministki bronią Kościoła przed PiS-em, który "dechrystianizuje Polskę".

- Pamiętam sprzed lat, z początków istnienia „GW”, gdy zaczęły się publikacje Michnika, Kołakowskiego i Miłosza na temat „Kościoła otwartego” autoprezentację redaktora „GW”. Nazwał on siebie „słuchaczem Kazania na Górze”. To ładne, może nawet uwodzicielskie określenie. Ale bardzo specyficzne. Czy słuchacz Kazania na Górze jest słuchaczem całej Ewangelii? Czy jest słuchaczem dźwięków czy przyjmuje treść tych słów, całego orędzia? Czy słucha wybranych fragmentów czy przyjmuje integralny tekst? Czy wreszcie jest słuchaczem słów czy Tego, który te słowa głosi? W moim przekonaniu „GW” stosuje swoistą metodę owego „słuchacza Kazania na Górze”, to znaczy próbuje wydobywać pewne wątki, słowa wyrwane z rzeczywistości, słowa oddzielone od kontekstu. I manipuluje, manipuluje, manipuluje tymi fragmentami. Po to, by rozbić, by skłócić… Manipulujcie, manipulujcie, manipulujcie, zawsze coś z tego w ludziach zostanie… Tak powiedział klasyk propagandy, i choć użył słowa „kłamcie”, to przecież musiał przeczuwać, że kłamać i manipulować to dla tego środowiska, o którym rozmawiamy, to jedno i to samo - wyjasnił prof. Bortkiewicz.

 

Źródło: wPolityce.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • pislamista | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
    19-06-2017 11:41:03 | odpowiedz

  • Śmieszni ludzi

    Zabawni są ludzie krytykujący kościół katolicki i chrześcijaństwo. (Jako że nie doczekałem się odpowiedzi bo wątek wylądował do kosza a miało to być prowokacja daję od razu swoją...
  • Re: Jackowe pożądanie małżeństwa

    Leszek : "..Otóż nie jesteś - popęd płciowy ukierunkowany na tę samą płeć nie mieści się w normie, podobnie jak nie mieści się w normie na przykład .zoofilia." Lesiu, a kto niby wyznacza te...
  • Ruch Poparcia Palikota

    Kalisz, Gretkowska, Wojewódzki, Kutz, Środa... Jak widzę tych wszystkich pacjentów, to mam odruchy wymiotne. Fajnie rzecz skomentował Jacek Sierpiński - Dymanie niepoświęconym...
  • Wywiad z Gabriele Kuby nt. rewolucji genderowej

    Gabriele Kuby (już jeden wywiad z nią umieściłem na forum) to niemiecka socjolog, która z lewactwa nawróciła się na katolicyzm i teraz analizuje oraz opisuje w swoich książkach metody niszczenia...
  • Benedykt XVI

    Papież odchodzi a na blogu ani słowa o takim wydarzeniu. Korwin nie komentuje...
  • 8 grudnia 2013: Skąd się biorą dzieci?

    http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/skad_sie_biora_dzieci/2027 Dzielnie bronił socjalizmu redaktor Kraśko. Przez pół wywiadziku przerywał równo. Bo co tu będzie taki mąciciel do ludzi mówił z...

Poczytaj również

  • Utracona szansa na modernizację | 18-11-2017 20:45:00

    OPINIA: Porzucenie przetargu na nowego operatora systemu ViaToll na rzecz powierzenia prawa do poboru myta Inspekcji Transportu Drogowego to kolejny rządowy program, który można ocenić jako "pomysł dobry, ale wykonanie tragiczne" - ocenia p. Bartosz Jakubowski, ekspert Centrum Analiz ds. transportu.

  • Morawiecki: Państwo najlepszym organizatorem gospodarki | 18-11-2017 17:30:00

    OPINIA: Kapitalizm nie powinien służyć tylko udziałowcom firm, ale różnym interesariuszom - mówił podczas Kongresu 590 w Rzeszowie wicepremier Mateusz Morawiecki - donosi businessinsider.com.pl.

  • Minister budownictwa uszczęśliwia ludzi na siłę | 18-11-2017 14:15:00

    INFO: JE Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa, podpisał nowelizację rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie - donosi tvn24bis.pl.

  • 5 lat więzienia za cofanie liczników samochodowych | 18-11-2017 11:00:00

    FUTURO: Projekt ustawy przygotowany w Ministerstwie Sprawiedliwości zakłada, że za cofnięcie licznika samochodowego będzie grozić odpowiedzialność karna od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności - podaje businessinsider.com.pl.

  • Szczecin bez Pomnika Wdzięczności | 18-11-2017 06:45:00

    INFO: W Szczecinie trwają prace przy demontażu Pomnika Wdzięczności dla Armii Radzieckiej - podaje onet.pl.

  • Będą milionowe kary za śmierć w miejscu pracy? | 17-11-2017 21:45:00

    FUTURO: Jeżeli w miejscu pracy na skutek wypadku zginie człowiek, odpowiedzialność spadnie również na firmę, a nie jak do tej pory - jedynie na menedżerów. Takie rozwiązanie chciałby wprowadzić resort sprawiedliwości - pisze "Gazeta Prawna".

  • Przez demokrację wszystko idzie wolno | 17-11-2017 19:30:00

    OPINIA: Ja wiem, że Aleksander Macedoński w ciągu pół roku podbił pół Azji, ale nie miał konsultacji społecznych i konsultacji międzyresortowych. To wydłuża troszkę proces - powiedział w rozmowie z portalem dziennik.pl JE Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju i finansów z PiS.

  • Pół miliona podpisów za zaostrzeniem ustawy aborcyjnej | 17-11-2017 17:30:00

    INFO: Ponad 500 tys. podpisów zebrano już pod obywatelskim projektem ustawy znoszącej aborcję eugeniczną - informuje "Nasz Dziennik".

  • PiS szykuje nowe rozwiązania socjalne | 17-11-2017 15:30:00

    INFO: Emeryci, samotni rodzice z niskimi dochodami i ludzie wracający z zagranicy to grupy, dla których PiS szykuje ofertę na kolejne 2 lata rządów - donosi fakt.pl.

  • Państwowe gospodarowanie w praktyce | 17-11-2017 13:15:00

    INFO: NIK skrytykowała budowę szkoły w Kazimierzu Dolnym.

  • Turecki trop Amber Gold | 17-11-2017 11:00:00

    INFO: Śledczy badają, czy spółki OLT miały być kupione m.in. przez Turkish Airlines - czytamy w "Rzeczpospolitej".

  • Idiotyczne przepisy opóźniają autobusy | 17-11-2017 06:45:00

    INFO: Jak donosi portal wp.pl, kierowca Polskiego Busa nieoczekiwanie zatrzymał autobus i oświadczył pasażerom, że robi sobie przerwę.

  • Lewandowski straci Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski? | 16-11-2017 21:45:00

    INFO: WCz. Adam Andruszkiewicz, były poseł Kukiz'15, a obecnie członek koła Wolni i Solidarni, zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy o odebranie CEP-owi Januszowi Lewandowskiemu Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski - informuje dorzeczy.pl.

  • Program 500+ zatrzymał milion osób w Polsce? | 16-11-2017 19:30:00

    OPINIA: Zdaniem JE Mateusza Morawieckiego, wicepremiera, ministra rozwoju i finansów z PiS, gdyby nie rządowy program "Rodzina 500+", z kraju wyjechałby milion osób - informuje bankier.pl.

  • Pół miliarda na ochronę polskiej armii! | 16-11-2017 17:30:00

    INFO: Jak donosi se.pl, polskie wojsko korzysta... z zewnętrznych agencji ochrony. Tylko w tym roku resort miał wydać 470 mln zł na wynajęcie wartowników.