Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

13-09-2017 17:30:00

Kwaśniewski nie chce reparacji od Niemiec

OPINIA: Pokój z Niemcami jest więcej wart niż pieniądze - stwierdził w TVN24BiS p. Aleksander Kwaśniewski, były prezydent z SLD.

 

- Absolutnie nie należy się dzisiaj kopać z Niemcami. Nie należy psuć stosunków, walczyć o rzeczy niemożliwe do osiągnięcia. Należy cieszyć się, że nareszcie mamy z Niemcami normalne, sąsiedzkie relacje i że jesteśmy dla nich partnerem gospodarczym; większym niż Rosja - powiedział p. Kwaśniewski. - Nie powinniśmy pomijać polsko-niemieckiego pojednania. To ma większą wartość niż wymyślone miliardy odszkodowań - podkreślił.

P. Kwaśniewski podkreślił także, że w kwestii reparacji "nie wolno igrać z ogniem".

- A już na pewno nie wolno igrać z ogniem w sposób tak nieprzygotowany - skonkludował.

 

Zobacz także: Niemcy kupili sobie polskie elity?

 

Źródło: fakty.tvn24.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 13-09-2017 20:25:57 | odpowiedz
    "Pokój z Niemcami jest więcej wart niż pieniądze"

    Najpierw niech podpiszą traktat pokojowy, uznający granice na Odrze i Nysie Łużyckiej oraz niech zrzekną się pretensji do ziem leżących w Polsce.
    • 14-09-2017 10:38:14 | odpowiedz
      Na temat tego pałkarza, Alka Bambaryły, nie będę pisać.
      Dość wiedzieć,że jest on jest on jedną z przyczyn przez którą Polacy nie są szanowani na Świecie.

      Ale obraziłem się na Ciebie, ponownie widząc twoją wypowiedź w stylu : "..niech najpierw podpiszą..."

      Z lekcji historii, nie chce mi sie pisać, pozwól że wkleję fragment:

      "...układ między Polską Rzeczpospolitą Ludową a Republiką Federalną Niemiec o podstawach normalizacji stosunków między tymi dwoma państwami, który został podpisany przez Józefa Cyrankiewicza i Willy’ego Brandta w ówczesnym Pałacu Rady Ministrów (obecnie Pałacu Prezydenckim) w Warszawie 7 grudnia 1970 roku. Uznawał nowe granice polsko-niemieckie na Odrze i Nysie, kończąc tym samym powojenny okres w stosunkach między PRL a RFN, którego głównym problemem były nowe, dotychczas nieuznawane przez Niemcy Zachodnie granice..."

      fakt.

      Po zjednoczeniu Niemiec - było to powtórzone: umowa bilateralna podpisana 14 listopada 1990 między Rzecząpospolitą Polską i Republiką Federalną Niemiec dotycząca uznania granicy na Odrze i Nysie Łużyckiej.

      Helmuty nie napisali w nim o poszkodowanej przeez IIWŚ , Polsce i traktacie poczdamskim.Niemcy już wtedy wiedziały czym to się skończy i r*chali Polaków po cichu odpowiednio prepaparując traktat.Moim zdaniem, tragiczny koniec ŚP. Lecha Kaczyńskiego jest z tym związany.

      I teraz najciekawsze:
      Zagnana do narożnika Polska znalazła się w neizwykle trudnym położeniu:

      "...W lipcu 2004 roku przed wizytą w naszym kraju prezydenta RFN Horsta Koehlera dziennik „Der Tagesspiegel” zamieścił komentarz, którego autorem był Christoph von Marshall. Niemiecki komentator stwierdzał w nim, że Polska będzie musiała liczyć się z koniecznością wypłaty odszkodowań wielomilionowej rzeszy tzw. wypędzonych.

      Komentarz swój zakończył pełną politowania radą pod adresem polskiej klasy politycznej:
      „Cyniczna nauczka: po pierwsze, nigdy nie rezygnować z majątkowych i reparacyjnych roszczeń. W przeciwnym razie potomkowie narodu sprawców będą mieli w ręku więcej tytułów prawnych niż potomkowie narodu ofiar”.

      Paradoks PRL polegał na tym, że płaciła ona reparacje za Niemców. Czy paradoks III Rzeczypospolitej będzie polegał na tym, że będzie ona płaciła reparacje Niemcom? Zdaniem poseł Doroty Arciszewskiej-Mielewczyk, ten proceder już został zainaugurowany na Mazurach eksmisją polskiej rodziny z ich domostwa, które przekazano obywatelce Niemiec..."cut!
      • 14-09-2017 12:13:47 | odpowiedz
        Fakt jest też taki, że Polska ziemie zachodnie dostała tylko pod tymczasowy zarząd, a nie na własność.
        Tak więc układ o uznaniu granic tymczasowo zarządzanego terenu nie jest jeszcze traktatem pokojowym, w którym Niemcy muszą się zrzec pretensji do ziem na wschód od Odry i Nysy Łużyckiej. A przecież w ich konstytucji jest odwołanie do granic z 1938 roku!
        Faktem też jest, co wiele razy pisałem, że Polska nie uregulowała spraw własności na ziemiach zachodnich. Tam ludzie nie mają aktów własność, tylko wieczyste użytkowanie. A można byłoby to zrobić szybko i bezboleśnie, jak robią to w USA. Jeżeli ktoś użytkuje daną nieruchomość przez ileś tam lat i płaci z tego tytułu podatki, to staje się jej właścicielem.
        • 14-09-2017 14:48:20 | odpowiedz
          Otóż to.
          W Sejmie A.D. 08.2017 w jakiejś tam podkomisji utnęła Ustawa o przekształceniu użytkowania wieczystego gruntów pod mieszkaniówką we własność.
          Zgodnie z zapowiedziami , miała ona być uchwalona w lipcu 2017.
          Mam nadzieję, że ta ogromnie ważna dla Narodu, Ustawa, nie jest blokowana przez folksdojczów.
          • 14-09-2017 23:13:58 | odpowiedz
            Oczywiście, że przez nich. Jurgielt jest obecny i akceptowany w naszym narodzie od drugiej połowy XVII wieku. Czas zacząć skazywać zdrajców.

  • Korwin-Mikke i jego style debaty

    Witam wszystkich na forum jako, że piszę właśnie mój pierwszy post. Czy sądzicie, że Janusz Korwin-Mikke powinien zmienić swój sposób wygłaszania swoich poglądów. Nie chodzi mi bynajmniej o to,...
  • Podatek od dochodów osobistych

    Ciekawi mnie, jaka dochód ma budżet z podatku od dochodów osobistych. Nie wpływ, a dochód. To znaczy, ile wynoszą koszty uzyskania tego podatku. Podejrzewam, że ponosi społeczeństwo ponosi...
  • Czy nie będzie tak, że... ?

    Obecnie są Państwa tzw. zachodu (bo to jest kwestia względna), które obecnie stanowią "ostoję" demokracji. Oczywistym jest, że demokracja nie musi być związana z lokalizacją tego Państwa, choć...
  • Relacje polsko-niemieckie

    Przeczytałem dzisiaj interesujący artykuł w Rzeczpospolitej - Wina niewinnych Niemcow - nt. polityki historycznej, dotyczący zmiany sposobu myślenia Niemców o II Wojnie Światowej i jej...
  • Pochodzenie kandydatów na prezydenta

    Otóż nikt nie wie kim jest Obama. Jakie są jego korzenie, skąd pochodzi i gdzie się urodził. Okazuje się, że ten sam motyw dotyczy polskich (?) rządzących. Dziadek z Wehrmachtu - ale czy na pewno?...
  • Kto najbardziej nienawidzi wolnego rynku?

    w komunizmie wszyscy mają wspólne nic. w socjalizmie wszyscy mają po równio niczego. w kapitalizmie wszyscy mają coś, przy czym niektórzy więcej od innych. ci, którzy mają mniej, żądają zmiany...

Poczytaj również

  • Będą milionowe kary za śmierć w miejscu pracy? | 17-11-2017 21:45:00

    FUTURO: Jeżeli w miejscu pracy na skutek wypadku zginie człowiek, odpowiedzialność spadnie również na firmę, a nie jak do tej pory - jedynie na menedżerów. Takie rozwiązanie chciałby wprowadzić resort sprawiedliwości - pisze "Gazeta Prawna".

  • Przez demokrację wszystko idzie wolno | 17-11-2017 19:30:00

    OPINIA: Ja wiem, że Aleksander Macedoński w ciągu pół roku podbił pół Azji, ale nie miał konsultacji społecznych i konsultacji międzyresortowych. To wydłuża troszkę proces - powiedział w rozmowie z portalem dziennik.pl JE Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju i finansów z PiS.

  • Pół miliona podpisów za zaostrzeniem ustawy aborcyjnej | 17-11-2017 17:30:00

    INFO: Ponad 500 tys. podpisów zebrano już pod obywatelskim projektem ustawy znoszącej aborcję eugeniczną - informuje "Nasz Dziennik".

  • PiS szykuje nowe rozwiązania socjalne | 17-11-2017 15:30:00

    INFO: Emeryci, samotni rodzice z niskimi dochodami i ludzie wracający z zagranicy to grupy, dla których PiS szykuje ofertę na kolejne 2 lata rządów - donosi fakt.pl.

  • Państwowe gospodarowanie w praktyce | 17-11-2017 13:15:00

    INFO: NIK skrytykowała budowę szkoły w Kazimierzu Dolnym.

  • Turecki trop Amber Gold | 17-11-2017 11:00:00

    INFO: Śledczy badają, czy spółki OLT miały być kupione m.in. przez Turkish Airlines - czytamy w "Rzeczpospolitej".

  • Idiotyczne przepisy opóźniają autobusy | 17-11-2017 06:45:00

    INFO: Jak donosi portal wp.pl, kierowca Polskiego Busa nieoczekiwanie zatrzymał autobus i oświadczył pasażerom, że robi sobie przerwę.

  • Lewandowski straci Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski? | 16-11-2017 21:45:00

    INFO: WCz. Adam Andruszkiewicz, były poseł Kukiz'15, a obecnie członek koła Wolni i Solidarni, zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy o odebranie CEP-owi Januszowi Lewandowskiemu Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski - informuje dorzeczy.pl.

  • Program 500+ zatrzymał milion osób w Polsce? | 16-11-2017 19:30:00

    OPINIA: Zdaniem JE Mateusza Morawieckiego, wicepremiera, ministra rozwoju i finansów z PiS, gdyby nie rządowy program "Rodzina 500+", z kraju wyjechałby milion osób - informuje bankier.pl.

  • Pół miliarda na ochronę polskiej armii! | 16-11-2017 17:30:00

    INFO: Jak donosi se.pl, polskie wojsko korzysta... z zewnętrznych agencji ochrony. Tylko w tym roku resort miał wydać 470 mln zł na wynajęcie wartowników.

  • Wolność krytykuje zmiany ordynacji wyborczej | 16-11-2017 15:30:00

    INFO: Politycy Wolności p. Zbigniew Wysocki, członek zarządu krajowego i WCz. Jacek Wilk, poseł na Sejm, ocenili poselski projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych.

  • Rybak jednak trafi do więzienia | 16-11-2017 13:15:00

    INFO: P. Piotr Rybak, skazany prawomocnie za spalenie kukły Żyda, jednak trafi do więzienia - informuje radiozet.pl.

  • Będzie pozew za słowa Verhofstadta | 16-11-2017 11:00:00

    INFO: P. Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, zapowiedział pozew za słowa CEP-a Gwidona Verhofstadta w PE.

  • Sprzeciw TK po słowach Timmermansa | 16-11-2017 06:45:00

    INFO: Biuro Trybunału Konstytucyjnego w specjalnym komunikacie wyraziło stanowczy sprzeciw wobec wypowiedzi p. Franciszka Timmermansa, wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej - podaje wprost.pl.

  • Lewacy próbowali podpalić siedzibę Stowarzyszenia Marsz Niepodległości | 15-11-2017 21:45:00

    INFO: Portal kresy.pl informuje, że doszło do próby podpalenia siedziby organizatorów Marszu Niepodległości w Warszawie.