Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

13-09-2017 17:30:00

Kwaśniewski nie chce reparacji od Niemiec

OPINIA: Pokój z Niemcami jest więcej wart niż pieniądze - stwierdził w TVN24BiS p. Aleksander Kwaśniewski, były prezydent z SLD.

 

- Absolutnie nie należy się dzisiaj kopać z Niemcami. Nie należy psuć stosunków, walczyć o rzeczy niemożliwe do osiągnięcia. Należy cieszyć się, że nareszcie mamy z Niemcami normalne, sąsiedzkie relacje i że jesteśmy dla nich partnerem gospodarczym; większym niż Rosja - powiedział p. Kwaśniewski. - Nie powinniśmy pomijać polsko-niemieckiego pojednania. To ma większą wartość niż wymyślone miliardy odszkodowań - podkreślił.

P. Kwaśniewski podkreślił także, że w kwestii reparacji "nie wolno igrać z ogniem".

- A już na pewno nie wolno igrać z ogniem w sposób tak nieprzygotowany - skonkludował.

 

Zobacz także: Niemcy kupili sobie polskie elity?

 

Źródło: fakty.tvn24.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 13-09-2017 20:25:57 | odpowiedz
  "Pokój z Niemcami jest więcej wart niż pieniądze"

  Najpierw niech podpiszą traktat pokojowy, uznający granice na Odrze i Nysie Łużyckiej oraz niech zrzekną się pretensji do ziem leżących w Polsce.
  • 14-09-2017 10:38:14 | odpowiedz
   Na temat tego pałkarza, Alka Bambaryły, nie będę pisać.
   Dość wiedzieć,że jest on jest on jedną z przyczyn przez którą Polacy nie są szanowani na Świecie.

   Ale obraziłem się na Ciebie, ponownie widząc twoją wypowiedź w stylu : "..niech najpierw podpiszą..."

   Z lekcji historii, nie chce mi sie pisać, pozwól że wkleję fragment:

   "...układ między Polską Rzeczpospolitą Ludową a Republiką Federalną Niemiec o podstawach normalizacji stosunków między tymi dwoma państwami, który został podpisany przez Józefa Cyrankiewicza i Willy’ego Brandta w ówczesnym Pałacu Rady Ministrów (obecnie Pałacu Prezydenckim) w Warszawie 7 grudnia 1970 roku. Uznawał nowe granice polsko-niemieckie na Odrze i Nysie, kończąc tym samym powojenny okres w stosunkach między PRL a RFN, którego głównym problemem były nowe, dotychczas nieuznawane przez Niemcy Zachodnie granice..."

   fakt.

   Po zjednoczeniu Niemiec - było to powtórzone: umowa bilateralna podpisana 14 listopada 1990 między Rzecząpospolitą Polską i Republiką Federalną Niemiec dotycząca uznania granicy na Odrze i Nysie Łużyckiej.

   Helmuty nie napisali w nim o poszkodowanej przeez IIWŚ , Polsce i traktacie poczdamskim.Niemcy już wtedy wiedziały czym to się skończy i r*chali Polaków po cichu odpowiednio prepaparując traktat.Moim zdaniem, tragiczny koniec ŚP. Lecha Kaczyńskiego jest z tym związany.

   I teraz najciekawsze:
   Zagnana do narożnika Polska znalazła się w neizwykle trudnym położeniu:

   "...W lipcu 2004 roku przed wizytą w naszym kraju prezydenta RFN Horsta Koehlera dziennik „Der Tagesspiegel” zamieścił komentarz, którego autorem był Christoph von Marshall. Niemiecki komentator stwierdzał w nim, że Polska będzie musiała liczyć się z koniecznością wypłaty odszkodowań wielomilionowej rzeszy tzw. wypędzonych.

   Komentarz swój zakończył pełną politowania radą pod adresem polskiej klasy politycznej:
   „Cyniczna nauczka: po pierwsze, nigdy nie rezygnować z majątkowych i reparacyjnych roszczeń. W przeciwnym razie potomkowie narodu sprawców będą mieli w ręku więcej tytułów prawnych niż potomkowie narodu ofiar”.

   Paradoks PRL polegał na tym, że płaciła ona reparacje za Niemców. Czy paradoks III Rzeczypospolitej będzie polegał na tym, że będzie ona płaciła reparacje Niemcom? Zdaniem poseł Doroty Arciszewskiej-Mielewczyk, ten proceder już został zainaugurowany na Mazurach eksmisją polskiej rodziny z ich domostwa, które przekazano obywatelce Niemiec..."cut!
   • 14-09-2017 12:13:47 | odpowiedz
    Fakt jest też taki, że Polska ziemie zachodnie dostała tylko pod tymczasowy zarząd, a nie na własność.
    Tak więc układ o uznaniu granic tymczasowo zarządzanego terenu nie jest jeszcze traktatem pokojowym, w którym Niemcy muszą się zrzec pretensji do ziem na wschód od Odry i Nysy Łużyckiej. A przecież w ich konstytucji jest odwołanie do granic z 1938 roku!
    Faktem też jest, co wiele razy pisałem, że Polska nie uregulowała spraw własności na ziemiach zachodnich. Tam ludzie nie mają aktów własność, tylko wieczyste użytkowanie. A można byłoby to zrobić szybko i bezboleśnie, jak robią to w USA. Jeżeli ktoś użytkuje daną nieruchomość przez ileś tam lat i płaci z tego tytułu podatki, to staje się jej właścicielem.
    • 14-09-2017 14:48:20 | odpowiedz
     Otóż to.
     W Sejmie A.D. 08.2017 w jakiejś tam podkomisji utnęła Ustawa o przekształceniu użytkowania wieczystego gruntów pod mieszkaniówką we własność.
     Zgodnie z zapowiedziami , miała ona być uchwalona w lipcu 2017.
     Mam nadzieję, że ta ogromnie ważna dla Narodu, Ustawa, nie jest blokowana przez folksdojczów.
     • 14-09-2017 23:13:58 | odpowiedz
      Oczywiście, że przez nich. Jurgielt jest obecny i akceptowany w naszym narodzie od drugiej połowy XVII wieku. Czas zacząć skazywać zdrajców.

 • Korwin-Mikke i jego style debaty

  Witam wszystkich na forum jako, że piszę właśnie mój pierwszy post. Czy sądzicie, że Janusz Korwin-Mikke powinien zmienić swój sposób wygłaszania swoich poglądów. Nie chodzi mi bynajmniej o to,...
 • Podatek od dochodów osobistych

  Ciekawi mnie, jaka dochód ma budżet z podatku od dochodów osobistych. Nie wpływ, a dochód. To znaczy, ile wynoszą koszty uzyskania tego podatku. Podejrzewam, że ponosi społeczeństwo ponosi...
 • Czy nie będzie tak, że... ?

  Obecnie są Państwa tzw. zachodu (bo to jest kwestia względna), które obecnie stanowią "ostoję" demokracji. Oczywistym jest, że demokracja nie musi być związana z lokalizacją tego Państwa, choć...
 • Relacje polsko-niemieckie

  Przeczytałem dzisiaj interesujący artykuł w Rzeczpospolitej - Wina niewinnych Niemcow - nt. polityki historycznej, dotyczący zmiany sposobu myślenia Niemców o II Wojnie Światowej i jej...
 • Pochodzenie kandydatów na prezydenta

  Otóż nikt nie wie kim jest Obama. Jakie są jego korzenie, skąd pochodzi i gdzie się urodził. Okazuje się, że ten sam motyw dotyczy polskich (?) rządzących. Dziadek z Wehrmachtu - ale czy na pewno?...
 • Kto najbardziej nienawidzi wolnego rynku?

  w komunizmie wszyscy mają wspólne nic. w socjalizmie wszyscy mają po równio niczego. w kapitalizmie wszyscy mają coś, przy czym niektórzy więcej od innych. ci, którzy mają mniej, żądają zmiany...

Poczytaj również