Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

13-08-2016 20:45:00

Kupowała alkohol za pieniądze z 500+

INFO: Jest pierwsza decyzja szczecińskiego ośrodka pomocy rodzinie o zmianie sposobu wydawania gotówki z rządowego programu "Rodzina 500 plus" - donosi radiozet.pl.

 

Portal informuje, że szczeciński ośrodek pomocy rodzinie podjął pierwszą decyzję o zmianie sposobu wydawania pieniędzy z 500+. P. Maciej Homis, rzecznik szczecińskiego MOPR-u, poinformował, że jedna z matek zamiast przeznaczać pieniądze na dzieci, wydawała je na alkohol. W Szczecinie wpłynęło już kilkadziesiąt donosów na rodziców, którzy źle wydatkują pieniądze z rządowego programu. Rzecznik podkreślił, że konieczna jest zmiana formy wydawania pomocy w ramach 500+. Zdradził, że prawdopodobnie będą to bony, na które zdecydowano się już w innych gminach.

 

Źródło: radiozet.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 13-08-2016 20:59:52 | odpowiedz
    z tego co pamiętam, Beata mówiła, że Polacy sami mają decydować na co przeznaczą te pieniądze. Nie minęło 4 miesiące - już trzeba reformować ten program.
    Brawo PiS. Jak zwykle pokazujecie profesjonalizm...
    • 13-08-2016 21:54:29 | odpowiedz
      Wprawdzie PiS to wprowadzil ale przeciez tu nie idzie o PiS. Takie sa skutki socjalizmu. W USA (to raczej nie z przyczyny PiSu)bardzo czesto mozna zaobserwowac w sklepach klotnie miedzy klientka (mloda matka, zazwyczaj czarna) a kasjerka. Przyczyna? Kasjerka nie chce przyjac bonu na dziecko jako np. zaplata za kawe. Oczywiscie tej zaplaty nie przyjmuje ale ile jest wrzasku typu: moje dziecko pije kawe. Czyli jak mowil Kisiel: socjalizm dzielnie walczy z problemami ktore sam stwarza.
      • 14-08-2016 11:30:08 | odpowiedz
        masz rację, ale to głównie zwykli ludzie muszą się męczyć z powodu tych głupich socjalnych pomysłów.
        A też wielu z nich zamienia bony na CASH, a CASH na wódę lub dragi.
  • 14-08-2016 01:45:46 | odpowiedz
    Przecież o to chodzi. Upiją się i rozmnożą. Inaczej za 50 lat nie będzie Polski. Wystarczy, ze z tej lumpiarni co 10. będzie zdolny. Tyle wystarczy, byśmy stanęli na nogi. Szczecin nie zrozumiał idei.
  • 14-08-2016 09:50:14 | odpowiedz
    "W Szczecinie wpłynęło już kilkadziesiąt donosów na rodziców, którzy źle wydatkują pieniądze z rządowego programu" Co za zawiść...
  • 14-08-2016 11:27:45 | odpowiedz
    Niezależna.prl opublikowała statystyki na co ludzie wydają te pieniądze. Oczywiście o alkoholu nie ma tam mowy, a liczba ankietowanych wynosi uwaga: 108%
  • 14-08-2016 15:43:46 | odpowiedz
    Pamiętajcie ludzie tylko o jednym, jeśli PiS przegra następne wybory, a do koryta dopcha się ścierwo typu platforma czy nowoczesna.prl, to zlikwiduje wam program 500+ i zostaniecie z ręką w nocniku... bo tylko MOTŁOCH wierzy, że PiS będzie rządzić wiecznie...
  • 14-08-2016 15:44:34 | odpowiedz
    A co to zmieni, oprócz nieco wyższych kosztów pozyskiwania alkoholu? Sprzeda bony, albo kupi za nie żarcie, które też sprzeda.
  • 14-08-2016 18:59:13 | odpowiedz
    Czyli co? Teraz dorosły człowiek sobie alkoholu nie może spokojnie kupić?! Zgoda MOPSu na piśmie będzie potrzebna? Kolejny pretekst do ingerencji władzy w sferę prywatności - jeszcze trochę i będą montować w domach kamery ludziom jak w UK. Oczywiście "dla dobra dzieci".

  • ZAGADKA

    Obiekt o masie,kształcie,miejscu w układzie słonecznym i składzie 60 głównych pierwiastków takim jak Ziemia wychładza się do temperatury bliskiej 0 kelwina w czasie od 60-80 milionów lat. Co...
  • Jak będzie wyglądać Polska za kilka lat?

    Zacznę swoj post od prognozy o której mało sie mówi, ze wzgledu na nie poprawny politycznie charakter. Przy założeniach ( ustrój polityczny,wydatki rządowe - ceteris paribus) z punktu widzenia...
  • 8 kwiecień 2009: Tę sprawę powinien sąd ocenić

    Słucham i czytam p. JKM od lat z górą dwudziestu i przez te wszystkie lata nie zdarzyło się, abym mógł stwierdzić, że wypowiadając się na dowolny temat pomylił się w sposób oczywisty, zaprzeczył...
  • Co nas obchodzą inne kraje...

    Kiedyś powiedział Pan, że w zasadzie Nas Polaków nie powinno obchodzić to co się dzieje w Chinach czy gdzieś tam indziej. Szanującym się socjalistom zależy nawet na tym, żeby w Nairobi była...
  • Granice Libertarianizmu...?

    Po lekturze "Manifestu libertariańskiego" doszedłem do wniosku,że libertarianizm jest pewnym "ideałem" do którego należy dążyć, ale którego w rzeczywistości nigdy osiągnąć się nie da. Chciałbym...
  • Konopia..

    Witam, ostatnio w necie spotkałem bardzo interesujący film na temat marihuany... Cóż nie od dziś wiadomo ze jest to "problem" nr 1 w Polsce jak i na Świecie co z tym zrobić jeżeli ktoś będzie...

Poczytaj również

  • NBP ręcznie posteruje kredytami? | 15-02-2019 21:45:00

    FUTURO: Zamiast WIBOR-u stopy procentowe mogą być ustalane przez Radę Polityki Pieniężnej - informuje"Dziennik Gazeta Prawna".

  • Zarejestrowano tzw. partię o. Rydzyka | 15-02-2019 19:30:00

    INFO: Ugrupowanie nazywane jest "partią ojca Tadeusza Rydzyka" - "Ruch Prawdziwa Europa - Europa Christi" - został wpisany do ewidencji partii politycznych - informuje wp.pl.

  • Burmistrz Hajnówki zablokował marsz narodowców | 15-02-2019 17:30:00

    INFO: Burmistrz Jerzy Sirak nie wyraził zgody na organizację marszu pamięci żołnierzy wyklętych w Hajnówce - informuje wprost.pl.

  • Poczta Polska zakupi kilkadziesiąt aut elektrycznych | 15-02-2019 15:30:00

    INFO: Jak donosi portal bankier.pl, państwowy monopolista Poczta Polska zakupi kilkadziesiąt aut elektrycznych o ładowności do 800 kg.

  • Nieprawidłowości w grafenowej spółce | 15-02-2019 13:15:00

    INFO: W fimie Nano Carbon ruszył konkurs na nowego prezesa. Tyczasem warszawska prokuratura bada, czy w latach poprzednich nie doszło w firmie do nieprawidłowości - podaje rp.pl.

  • MON tworzy Wojska Obrony Cyberprzestrzeni | 15-02-2019 11:00:00

    INFO: MON tworzy Wojska Obrony Cyberprzestrzeni i już prowadzi do nich nabór - donosi rp.pl.

  • Sędzia przyjął 200 tys. zł łapówki? | 15-02-2019 06:45:00

    INFO: Śledczy chcą aresztowania sędziego Sławomira B., który obecnie orzeka w jednym z wydziałów sądu rejonowego w Warszawie - czytamy w "Super Expressie".

  • Rząd skoryguje 500+ | 14-02-2019 21:45:00

    FUTURO: Samotni rodzice, aby dostać 500+ na drugie i kolejne dziecko, nie będą musieli mieć ustalonego prawa do alimentów - donosi "Fakt".

  • Po brexicie trudniej ściągniemy przestępców z Wlk. Brytanii | 14-02-2019 19:30:00

    INFO: Po wystąpieniu Wielkiej Brytanii z UE trudniej będzie ściągnąć przestępców do Polski - czytamy w "Rzeczypospolitej".

  • Wysokie nagrody dla dyrektorów ZUS | 14-02-2019 17:30:00

    INFO: W 2018 r. dyrektorzy ZUS dostali po 23,6 tys. złotych nagrody, a ich zastępcy po 18,6 tys. zł - informuje "Super Express".

     

  • Ultralewica nie chce iść z Wiosną | 14-02-2019 15:30:00

    INFO: Wygląda na to, że działaczy Partii Razem nie będzie na listach Wiosny Roberta Biedronia w wyborach do PE - podaje interia.pl.

  • Jest azyl dla Norweżki Silje Garmo | 14-02-2019 13:15:00

    INFO: Urząd do Spraw Cudzoziemców zdecydował, że udzieli azylu obywatelce Norwegii, Silje Garmo oraz jej dwuletniej córce Eirze - donosi onet.pl.

  • Rząd walczy z problemami nieznanymi w żadnym innym ustroju | 14-02-2019 11:00:00

    INFO: Rząd przyjął projekt resortu sprawiedliwości, który ma zwalczyć mafię lekową - podaje wprost.pl.

  • Polska Fair Play - nowy projekt Gwiazdowskiego | 14-02-2019 06:45:00

    INFO: Polska Fair Play - to nazwa nowego projektu politycznego, którego powstanie ogłosił ekspert podatkowy i komentator polityczny Robert Gwiazdowski - podaje bankier.pl.

  • Kaczyński spotkał się z Kukizem | 13-02-2019 21:45:00

    INFO: W ostatnich tygodniach lider Kukiz’15 odbył serię spotkań z najważniejszymi politykami obozu rządzącego, w tym z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim i prezydentem Andrzejem Dudą - informuje "Rzeczpospolita".