Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

19-05-2017 15:30:00

Kulisy dymisji wicemarszałka Senatu

INFO: Kilka tygodni temu WDost. Grzegorz Czelej, wicemarszałek Senatu z PiS, zrezygnował ze stanowiska. Oficjalną przyczyną decyzji były powody osobiste, ale faktycznie może chodzić o zainteresowanie CBA oświadczeniem majątkowym polityka oraz o powiązania z p. Adamem Hofmanem - ustalił "Fakt".

 

Polityka PiS ma poważnie obciążać kilka spraw. Senator jest podejrzewany o to, że projekt ustawy transportowej, której był sprawozdawcą, to efekt lobbingu przewoźników. Na niekorzyść p. Czeleja mają też działać bliskie związki z p. Hofmanem, byłym rzecznikiem prasowym PiS. Nazwisko p. Czeleja ma pojawiać się w niejawnym audycie po kontroli w spółkach Skarbu Państwa, gdzie działalność p. Hofmana jest jednym z głównych podejrzanych wątków.

Oświadczeniem majątkowym senatora interesuje się też CBA. "Chodzi o podejrzenie, że jeden z kredytów hipotecznych miał wziąć na specjalnych warunkach" - ustaliła gazeta.

 

Źródło: fakt.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Czy podatek progresywny jest napewno zgodny z konstytucją?

    Czy ktoś kiedyś pisał skargę do TK że podatek progresywny jest niezgodny z konstytucją? A jak nie to można taką skargę napisać - na 110% odrzucą, ale przynajmniej o UPR w TV powiedzą :)
  • System edukacji w Polsce

    A więc chciałbym tu dokonać pewnej analizy tego co jest, co powinno być i jak do tego dojść. Jak jest: Jestem tegorocznym maturzystą. Myślę więc, że dzisiejszą szkołę dobrze znam z autopsji i...
  • Po co w ogóle podatki?

    Znaczna część libertarian kwestionuje każdy system podatkowy. Zatem - po co podatki? http://libertarianizm.wordpress.com/files/2009/03/sar.jpg
  • Prawo (czy lewo?) autorskie

    Witam. Co sądzicie o majątkowych prawach autorskich. Wiem, że internet pełny jest dyskusji na ten temat, ale zazwyczaj toczą się one wokół tego, że "twórcy" muszą mieć na czym zarabiać....
  • Wolny Rynek a jawność zarobków

    Są różne opinie na temat jawności zarobków, ale czy tak naprawdę by mógł istnieć sprawny i uczciwy wony rynek niezbędne jest ujawnienie takich informacji ?! Ci co są za Wolnym Rynkiem i oburzają...

Poczytaj również

  • Będą milionowe kary za śmierć w miejscu pracy? | 17-11-2017 21:45:00

    FUTURO: Jeżeli w miejscu pracy na skutek wypadku zginie człowiek, odpowiedzialność spadnie również na firmę, a nie jak do tej pory - jedynie na menedżerów. Takie rozwiązanie chciałby wprowadzić resort sprawiedliwości - pisze "Gazeta Prawna".

  • Przez demokrację wszystko idzie wolno | 17-11-2017 19:30:00

    OPINIA: Ja wiem, że Aleksander Macedoński w ciągu pół roku podbił pół Azji, ale nie miał konsultacji społecznych i konsultacji międzyresortowych. To wydłuża troszkę proces - powiedział w rozmowie z portalem dziennik.pl JE Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju i finansów z PiS.

  • Pół miliona podpisów za zaostrzeniem ustawy aborcyjnej | 17-11-2017 17:30:00

    INFO: Ponad 500 tys. podpisów zebrano już pod obywatelskim projektem ustawy znoszącej aborcję eugeniczną - informuje "Nasz Dziennik".

  • PiS szykuje nowe rozwiązania socjalne | 17-11-2017 15:30:00

    INFO: Emeryci, samotni rodzice z niskimi dochodami i ludzie wracający z zagranicy to grupy, dla których PiS szykuje ofertę na kolejne 2 lata rządów - donosi fakt.pl.

  • Państwowe gospodarowanie w praktyce | 17-11-2017 13:15:00

    INFO: NIK skrytykowała budowę szkoły w Kazimierzu Dolnym.

  • Turecki trop Amber Gold | 17-11-2017 11:00:00

    INFO: Śledczy badają, czy spółki OLT miały być kupione m.in. przez Turkish Airlines - czytamy w "Rzeczpospolitej".

  • Idiotyczne przepisy opóźniają autobusy | 17-11-2017 06:45:00

    INFO: Jak donosi portal wp.pl, kierowca Polskiego Busa nieoczekiwanie zatrzymał autobus i oświadczył pasażerom, że robi sobie przerwę.

  • Lewandowski straci Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski? | 16-11-2017 21:45:00

    INFO: WCz. Adam Andruszkiewicz, były poseł Kukiz'15, a obecnie członek koła Wolni i Solidarni, zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy o odebranie CEP-owi Januszowi Lewandowskiemu Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski - informuje dorzeczy.pl.

  • Program 500+ zatrzymał milion osób w Polsce? | 16-11-2017 19:30:00

    OPINIA: Zdaniem JE Mateusza Morawieckiego, wicepremiera, ministra rozwoju i finansów z PiS, gdyby nie rządowy program "Rodzina 500+", z kraju wyjechałby milion osób - informuje bankier.pl.

  • Pół miliarda na ochronę polskiej armii! | 16-11-2017 17:30:00

    INFO: Jak donosi se.pl, polskie wojsko korzysta... z zewnętrznych agencji ochrony. Tylko w tym roku resort miał wydać 470 mln zł na wynajęcie wartowników.

  • Wolność krytykuje zmiany ordynacji wyborczej | 16-11-2017 15:30:00

    INFO: Politycy Wolności p. Zbigniew Wysocki, członek zarządu krajowego i WCz. Jacek Wilk, poseł na Sejm, ocenili poselski projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych.

  • Rybak jednak trafi do więzienia | 16-11-2017 13:15:00

    INFO: P. Piotr Rybak, skazany prawomocnie za spalenie kukły Żyda, jednak trafi do więzienia - informuje radiozet.pl.

  • Będzie pozew za słowa Verhofstadta | 16-11-2017 11:00:00

    INFO: P. Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, zapowiedział pozew za słowa CEP-a Gwidona Verhofstadta w PE.

  • Sprzeciw TK po słowach Timmermansa | 16-11-2017 06:45:00

    INFO: Biuro Trybunału Konstytucyjnego w specjalnym komunikacie wyraziło stanowczy sprzeciw wobec wypowiedzi p. Franciszka Timmermansa, wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej - podaje wprost.pl.

  • Lewacy próbowali podpalić siedzibę Stowarzyszenia Marsz Niepodległości | 15-11-2017 21:45:00

    INFO: Portal kresy.pl informuje, że doszło do próby podpalenia siedziby organizatorów Marszu Niepodległości w Warszawie.