Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

26-09-2017 17:30:00

Kukiz: Duda to mój prezydent

OPINIA: WCz. Paweł Kukiz z entuzjazmem skomentował przedstawione przez prezydenta Andrzeja Dudę projekty ustaw sądowych - podaje rmf24.pl.

 

- Ja jestem bardzo zadowolony z tej wypowiedzi, to jest ewidentnie wprowadzenie czynnika obywatelskiego do kontroli nad sądami i takie powiedzenie "'Stop" partiokracji w sądach. Nie może być tak, by jedna partia miała kontrolę nad sadownictwem - powiedział p. Kukiz na antenie radia RMF FM. - Popieram także projekt zamian w konstytucji. Jestem jak najbardziej za takimi zmianami. Teraz zobaczymy, komu tak naprawdę bliskie jest państwo obywatelskie, państwo obywateli, a nie państwo partyjne - podkreślił p. Kukiz. - Podoba mi się bardzo ta nowa instytucja skargi nadzwyczajnej oraz ławnicy przy Izbie Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Popieram także możliwość wystawiania do KRS-u kandydatów przez 2 tys. obywateli. To są świetne rozwiązania - stwierdził lider Kukiz'15.

Warto przypomnieć, że prezydent mówił na konferencji prasowej, że projekt ustawy o Sądzie Najwyższym jego autorstwa zakłada utworzenie w instytucji Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych.

 

Źródło: rmf24.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


Poczytaj również