Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

11-01-2017 19:30:00

Kukiz`15 za zakazem zadłużania Polski

INFO: Trzeba wpisać do konstytucji zakaz zadłużania państwa, wprowadzić cięcia niepotrzebnych wydatków oraz ograniczyć marnotrawstwo pieniędzy podatników - oświadczył WCz. Stanisław Tyszka, wicemarszałek Sejmu z Kukiz‘15.

 

Zdaniem p. Tyszki w Polsce mamy poważny kryzys, ponieważ zadłużenie naszego kraju przekroczyło bilion złotych. Dodał, że za bilion złotych można zbudować w Polsce 25 tys. km autostrad lub wypłacać świadczenie 500 plus przez 45 lat.

- PiS robi dokładnie to, co wszystkie poprzednie ekipy - nie wiadomo, jakim prawem zadłuża pokolenie naszych dzieci i naszych wnuków. PiS zadłuża Polskę w tempie zastraszającym. Budżet, który PiS chce uchwalić na 2017 rok, przewiduje 60 mld deficytu, to jest najwyższy deficyt w historii III RP - podkreślił p. Tyszka.

Dlatego - jego zdaniem - do konstytucji powinien być wprowadzony zapis, który zakazywałby zadłużania państwa.

 

Źródło: wPolityce.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 11-01-2017 20:23:11 | odpowiedz
    Cóż: Korwin, jak powszechnie(?) (nie) wiadomo, proponował to już dawno temu... gromki śmiech był mu odpowiedzią.
  • 11-01-2017 20:51:05 | odpowiedz
    tylko 1 z pośród ponad 400 posłów...
    a idąc do wyborów, każdy z nich tak bardzo się martwi o los Polski...
  • 11-01-2017 21:12:53 | odpowiedz
    Jedyna nadzieja w blokadzie Sejmu...
    • 11-01-2017 21:17:16 | odpowiedz
      Nic to nie da, bowiem niezależnie od tego, która z band rządzi, robi dokładnie to samo. Różnią się jedynie retoryką dla przyciągnięcia wyborców.
    • 11-01-2017 23:28:34 | odpowiedz
      blokada sejmu... marzenie palikociarni i tego typu podobnych, jak sariusz, krakus, sinceritas i innych idiotów :D
      Przyjmowaliście belzebuba do swoich domów, debile ? :D
      • 12-01-2017 02:25:43 | odpowiedz
        A to nie twój guru powiedział, że "praca" posłów przynosi jeszcze wielokrotnie więcej strat, niż wynoszą ich diety + dodatki?
        I że już lepiej by było płacić im te pieniądze, ale żeby nic nie robili?
        No to teraz - dzięki blokadzie - tak właśnie jest.
        Debilu
      • 12-01-2017 08:18:21 | odpowiedz
        broken_fader jest kłamliwym złamanym k u t a s e m.
        Tutaj dowód: http://korwin-mikke.pl/ameryka_polnocna/zobacz/amerykanie_nie_chca_obamacare/140970
      • 12-01-2017 15:00:14 | odpowiedz
        Blokada Sejmu jest działaniem bezprawnym. Zwolennik nomokracji nie może tego popierać (niezależnie od sympatii politycznych).
        Grzecznie sugeruję unikania określenia typu "idiota", nawet jeśli (podobno) użył go Wielki Działacz Socjalistyczny (niezależnie od tego, jak miły jest On sercu i umysłowi wymienionych przez Pana adwersarzy).
        • 12-01-2017 22:04:50 | odpowiedz
          PiS nie do końca zdawał sobie sprawę z konsekwencji, jakie wynikać będą z bezprawnej demolki TK, bo od tego się wszystko zaczęło. Jestem przekonany, że owoce tego będą zbierać długo, a kto wie, jak to się dla nich skończy.

          W normalnych warunkach nikt nie poparłby blokowania mównicy... ALE rośnie przyzwolenie na takie działania. Bo skoro PiS może się nie pierdzielić i łamiąc prawo zawłaszczać państwo, to dlaczego opozycja ma się grzecznie prowadzić na rzeź? Nie da się dzisiaj bronić PiS na gruncie prawa i sami sobie zgotowali ten los. Czas pokaże co będzie. Nie można się cieszyć z tego, do jakiego stanu doprowadziły Polaków rządy PiS. Te protesty pod Sejmem, blokowanie wyjazdu posłom PiS, blokowanie wjazdu na Wawel, obelgi wobec posłów - to nie powinno się dziać, ale pisowcy zbierają ziarno, które zasiali. Gniew narasta. Oczywiście nie wśród zadowolonych z rządów PiS korwinistach, kukizowcach, Solidarności i patolach opływających w luksusy dzięki 500+.
    • 12-01-2017 00:17:35 | odpowiedz
      Błąd: jedyna nadzieja w zmianie ordynacji wyborczej do Sejmu na JOW-FPTP. Zaznaczam, że w sprawie zmiany ordynacji nie chodzi jedynie o sposób liczenia głosów.
  • 12-01-2017 08:11:01 | odpowiedz
    Ktoś pamięta jak Tyszka i inne Kukizy głosowały np. w sprawie 500+ ?
    • 12-01-2017 08:24:07 | odpowiedz
      Już znalazłem. Na 40 posłów: 14 za, 11 przeciw, 13 wstrzymało się, 2 nie głosowało. Czyli tylko 11 na 40 zagłosowało przeciw ustawie rozwalającej budżet.

      A teraz wielkie zdziwienie, że jest deficyt.
      • 12-01-2017 08:26:52 | odpowiedz
        A przy okazji zagadka. Jaka jedyna partia zagłosowała w CAŁOŚCI przeciwko 500+ (29/29)?
        Rozwiązanie: http://wpolityce.pl/polityka/281313-program-rodzina-500-przeglosowany-po-burzliwej-debacie-sejm-przyjal-projekt-pis
      • 12-01-2017 10:18:49 | odpowiedz
        Nie żartuj pan że 500+ cośkolwiek rozwaliło. Budżet rozwaliły "nasze" sowieckie rządy i po 89 roku.
        Dzisiaj pan murzyn w Polsce ma około 7k zł z różnych zapomóg i 500+. Nasza głupia propozycja dla zmiany tego stanu rzeczy jest taka żeby pan murzyn poszedł do pracy (za 2-3k zł + jakieś 2k zł z 500+) i przestał dostawać za nic 7k zł = pan murzyn może nie jest dobry z fizyki ale z prostej matematyki jest lepszy od każdego Polaka.
        • 12-01-2017 12:43:53 | odpowiedz
          A kto uchwala te wszystkie zapomogi? Bo ja myślałem, że posłowie na Sejm. I że trzeba ich z tego rozliczać a zwłaszcza tych, którzy najpierw takie rzeczy przegłosowują a potem lamentują, że "Polska się zadłuża".
          • 12-01-2017 13:52:35 | odpowiedz
            Racja, ale pis jest u żłoba teraz dopiero 2 lata, a jak zaczynał to już mieliśmy ponad 3 biliony długu (to ten rostowskiego 1 bilion) i niestety obawiam się że pis nie zmieni tej złej tendencji.
          • 12-01-2017 21:55:29 | odpowiedz
            Logika korwinizmu jest taka: jak PO zadłuża, to źle; jak PiS zadłuża, to "nie żartuj pan że zadłuża". Taka już rola przybudówki.
            • 12-01-2017 23:27:01 | odpowiedz
              A ilu znasz "korwinistów" którzy uważają, że PiS nie zadłuża? Bo ja takiego nie spotkałem.
              • 13-01-2017 00:00:51 | odpowiedz
                Takich, którzy uważają że PiS zadłuża, jest mniejszość. Większość uważa, że "ale peło rządziło 8 lat, a Balcerowicz, a Tusk złodziej, a Petru bankster franki, a majątek PRL rozgrabiony, a Polska w ruinie" itp. itd
            • 12-01-2017 23:45:07 | odpowiedz
              Moja logika korwinizmu w tym temacie jest taka że 500+ to również 700- = 200-

  • Jak będzie wyglądać Polska za kilka lat?

    Zacznę swoj post od prognozy o której mało sie mówi, ze wzgledu na nie poprawny politycznie charakter. Przy założeniach ( ustrój polityczny,wydatki rządowe - ceteris paribus) z punktu widzenia...
  • Stocznie i stoczniowcy

    P. Januszu, pamiętam Pańskie wypowiedzi nt. stoczni - że trzeba je zlikwidować, bo jak coś jest nierentowne, to po co trzymać takie coś. A czy Pan wiedział, że stocznie niemieckie są wspierane i...
  • Batalia o jajka. Sanepid kontra pan...

    Kto pomoże w "walce" z przepisami i decyzjami Sanepidu ?! Przesyłam ten list z prośbą o pomoc panu ... * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *...
  • Budżet państwa - jak dojść do normalności

    Mówimy tu niezwykle często zlikwidować to, zlikwidować tamto. Ale właściwie o jakich kwotach rozmawiamy? Sięgnąłem do ustawy budżetowej 2009 i kilku innych źródeł żeby się temu bliżej przyjrzeć....
  • A masz Ty odrobinę honoru,leniu?

    W niedawnym felietonie pan Janusz poruszył bardzo interesująca kwestię,którą można wykorzystać do przekładania poglądów wolnościowych na język gawiedzi i obrony naszych ideałów. Szkoda,że nie...
  • Kogo obchodzą długi, czyli mistyka finansów

    MISTYKA FINANSÓW im dłużej przyglądam się rozmaitym danym na temat zadłużenia III RP oraz jej mieszkańców, tym częściej zaczynam mieć wątpliwości co do tego, czy kogokolwiek to zadłużenie w...

Poczytaj również

  • Senat przegłosował nie tę ustawę o SN, co trzeba | 24-07-2017 11:00:00

    INFO: Do Senatu trafiła ustawa o Sądzie Najwyższym w innej wersji, niż ta, która została uchwalona przez Sejm - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Z tego powodu, jak wskazują eksperci, akt jest niekonstytucyjny.

  • Profesorowie proszą Dudę o podpisanie ustawy | 24-07-2017 06:45:00

    INFO: Akademickie Kluby Obywatelskie zwracają się do Pana Prezydenta o pilne podpisanie ustaw reformujących polski wymiar sprawiedliwości - podaje telewizjarepublika.pl.

  • Szyszko chce deklaracji odpowiedzialności | 23-07-2017 20:45:00

    INFO: Resort środowiska chce deklaracji odpowiedzialności od przeciwników cięć w Puszczy Białowieskiej - podaje wprost.pl.

  • Drobna pomyłka zastopuje przejęcie Sądu Najwyższego przez PiS | 23-07-2017 17:30:00

    INFO: PiS padło ofiarą własnego pośpiechu. Drobna pomyłka zastopuje przejęcie Sądu Najwyższego - pisze wp.pl.

  • Protestowali przed sądami, bo tak im kazano | 23-07-2017 14:15:00

    INFO: Portal expresselblag.pl donosi, że w Elblągu tak jak w innych miastach odbyły się protesty przeciwko reformie sądownictwa. Świadek protestu ujawnił, jak wyglądało to w Elblągu.

  • Szydło przekazała 125 tys. zł znanemu aktorowi! | 23-07-2017 11:00:00

    INFO: JE Beata Szydło wsparła pieniędzmi podatników p. Krzysztofa Globisza, znanego aktora, który przeszedł udar mózgu - podaje wp.pl.

  • Kaczyński i PiS nie mają żadnej wizji? | 23-07-2017 06:45:00

    OPINIA: Kaczyński nie ma żadnego określonego celu, nie ma żadnej wizji Polski - stwierdził w rozmowie z portalem dziennik.pl p. Ludwik Dorn, były bliski wspołpracownik lidera PiS.

  • Zwolnienie z podatku spadkobierców firm | 22-07-2017 20:45:00

    FUTURO: Płynne kontynuowanie działalności firmy po śmierci przedsiębiorcy - taki ma być skutek ustawy o sukcesji firm jednoosobowych, której projekt Ministerstwo Rozwoju skierowało do konsultacji publicznych i uzgodnień międzyresortowych - podaje tvp.info.

  • Co czwarty Polak na socjalu! | 22-07-2017 17:30:00

    INFO: Z ostatnich badań wynika, że 26% Polaków deklaruje korzystanie z pomocy finansowej państwa, a 40% badanych jest zdania, że trzeba wykorzystywać system opieki społecznej i pomoc państwa jak tylko się da - donosi wprost.pl.

  • RDI o "polskich obozach": Na ogół to celowe działanie | 22-07-2017 14:15:00

    INFO: Do 20% przypadków sformułowań „polskie obozy koncentracyjne” wynika z niewiedzy, natomiast w zdecydowanej części przypadków to jest celowe działanie - uważają eksperci Reduty Dobrego Imienia, o czym donosi tvp.info.

  • Senator Rulewski w więziennym drelichu | 22-07-2017 11:00:00

    INFO: WDost. Jan Rulewski, senator PO, ubrany w strój więzienny, wystąpił o odrzucenie ustawy o SN - podaje stooq.pl.

  • Polska wypowiada bilateralne umowy | 22-07-2017 06:45:00

    INFO: Polska rozpoczęła wypowiadanie starych umów o ochronie inwestycji z poszczególnymi krajami UE - podaje pb.pl.

  • Tusk wtrąca się w sprawy Polski | 21-07-2017 21:45:00

    INFO: P. Donald Tusk, szef RE, wydał oświadczenie ws. sytuacji w Polsce - podaje onet.pl.

  • Poseł Kukiz`15: Lis do Tworek | 21-07-2017 19:30:00

    OPINIA: Tomasz Lis nawołuje do Majdanu. Czas najwyższy, aby odwiedził Tworki - stwierdził WCz. Adam Andruszkiewicz z Kukiz`15.

  • Polski biegun zimna chce mieć własne lotnisko! | 21-07-2017 17:30:00

    INFO: Suwałki złożyły wniosek ws. pozwolenia na budowę lotniska - donosi bankier.pl.