Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

13-09-2017 19:30:00

Kukiz'15 proponuje ułatwienia w sprzedaży żywności przez rolników

INFO: Klub Kukiz'15 przygotował projekt zmiany ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia, które mają umożliwić rolnikom sprzedaż produktów m.in. do sklepów i restauracji - informuje portalspozywczy.pl.

 

Projektem zajmowała się sejmowa komisja rolnictwa. WCz. Jarosław Sachajko z Kukiz'15 argumentował, że sprzedaż produktów przez rolników miała ułatwić ustawa, której przepisy weszły w życie 1 stycznia 2017 r. Jego zdaniem na podstawie przepisów podatkowych ustawa daje możliwość sprzedaży żywności do sklepów i restauracji, a z drugiej strony - na podstawie ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia - zabrania. Dodał, że jego klub przygotował projekt nowelizacji ustawy, która usunie te błędy.

Tymczasem zdaniem wiceminister rolnictwa Ewy Lech, nie ma potrzeby zmiany przepisów, bowiem obecnie obowiązujące regulacje dają rolnikom możliwość sprzedaży własnych produktów do restauracji i innych podmiotów zajmujących się handlem detalicznym.

 

Źródło: portalspozywczy.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 16-09-2017 05:45:30 | odpowiedz
    to spóbuj, genialna urzędniczko, sprzedać na ulicy, bez pozwolenia urzędasów, wiadeko jabłeklu skrzynkę gruszek.
    Od razu przypieprzy się jakas straż wiejska lub inna karczysta mafia.

    Pies wam mordę lizał!

  • System edukacji w Polsce

    A więc chciałbym tu dokonać pewnej analizy tego co jest, co powinno być i jak do tego dojść. Jak jest: Jestem tegorocznym maturzystą. Myślę więc, że dzisiejszą szkołę dobrze znam z autopsji i...
  • Czy w Polsce da się uczciwie dorobić?

    Pytanie jest cokolwiek filozoficzne :) Dorobienie się (w pozytywnym sensie) rozumiem jako poukładanie sobie życia z własnym mieszkaniem (nie na kredyt, choć może i nawet), samochodem, ...
  • wolny rynek w dzisiejszych czasach

    Witam! Zastanawiam sie nad pewnym problemem. W jednym z watkow rozpisuja sie panstwo o producentach proszkow do prania korporacjach itp... Ja sie zastanawiam czy przy takim oglupieniu...
  • Zdziwiony

    Witam. Dlaczego tutaj? ano dlatego że zawsze uważałem matematykę i ekonomię jako jedną z najmniej znanych dziedzin przeciętnego polaka. Dlaczego taki tytuł? zaraz wyjaśnię. Otóż na Pana JKM...
  • "Wolnorynkowa" krytyka demokracji

    Tekst nadesłany „Demokracja to ustrój w którym rządzi durnota – przecież wiadomo, że głupich jest więcej niż mądrych...” - zarzucił swego czasu Janusz Korwin-Mikke, guru tzw. „wolnorynkowców” i...
  • Dlaczego człowiek choruje?

    To retoryczne pytanie jednak człowiek nie rodzi się po to aby chorować! Coraz częściej dzieci rodzą się chore, z wadami wrodzonymi, więc musi być jakaś tego przyczyna. Mimo rozwoju medycyny,...

Poczytaj również

  • Wielka afera korupcyjna przy budowie elektrowni | 21-01-2018 17:30:00

    INFO: Agenci CBA wpadli na trop korupcji przy budowie bloku węglowego 910 MW w Jaworznie. Wartość inwestycji to ponad 5,4 mld zł.

  • Arabia Saudyjska finansuje duży ośrodek muzułmański w Polsce! | 21-01-2018 14:15:00

    FUTURO: Arabia Saudyjska sfinansuje ośrodek kultury muzułmańskiej w Białymstoku - podaje wPolityce.pl.

  • Poseł PSL przechodzi do Porozumienia | 21-01-2018 11:00:00

    INFO: WCz. Mieczysław Baszko, podlaski poseł PSL, przeszedł do ugrupowania JE Jarosława Gowina - Porozumienie - donosi stooq.pl.

  • Poseł Józwiak: Hańba dla Senatu! | 21-01-2018 06:45:00

    INFO: Senat zdecydował, że WDost. Stanisław Kogut nie może zostać zatrzymany i tymczasowo aresztowany za zarzuty korupcyjne - podaje wp.pl.

  • PiS utrudni życie myśliwym? | 20-01-2018 21:45:00

    INFO: PiS rozważa wycofanie przepisów ułatwiających polowania. Z informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że taki scenariusz cieszy się poparciem WCz. Jarosława Kaczyńskiego.

  • 300 tys. zł na wyprawę Beaty Kempy | 20-01-2018 17:30:00

    INFO: 300 tys. zł kosztował przelot rządowym samolotem do Jordanii, gdzie z pomocą dla uchodźców udała się minister Beata Kempa - czytamy w "Fakcie".

  • Chrześcijanie nie są naiwniakami po lobotomii | 20-01-2018 14:15:00

    OPINIA: Szanujmy biskupów, ale mamy prawo mówić to, co uważamy za słuszne. Imigranci niosą ze sobą bardzo często, w warunkach tej fali, terroryzm. Niosą bardzo poważne zagrożenia, niosą ofiary - powiedział red. Jacek Karnowski w programie "Warto rozmawiać" w TVP1.

  • Wolność w libertariańskim sojuszu | 20-01-2018 11:00:00

    INFO: Wolność dołączyła do International Alliance of Libertarian Parties, organizacji skupiającej najbardziej liczące się partie konserwatywno-libertariańskie z całego świata.

  • Zmiany w CIT to wzrost obciążeń dla firm! | 20-01-2018 06:45:00

    INFO: Zdaniem ekspertów, zmiany w CIT, które weszły w życie 1 stycznia oznaczają wzrost obciążeń dla firm - podaje portal podatki.biz.

  • Bankructwo spółki po wycofaniu ministerialnej dotacji | 19-01-2018 21:45:00

    INFO: Portal bankier.pl donosi, że spółka Infosystems SA szykuje się do złożenia wniosku o upadłość. Decyzja ma związek z cofnięciem dofinansowania z ministerstwa rozwoju.

  • PRL-owski relikt wciąż spędza sen z powiek | 19-01-2018 19:30:00

    INFO: Rzecznik Praw Obywatelskich, p. Adam Bodnar wezwał premiera Morawieckiego, by rząd wreszcie rozwiązał problem posiadaczy książeczek mieszkaniowych - podaje wp.pl.

  • Rząd dzieli strefy wpływów i kompetencji | 19-01-2018 17:30:00

    INFO: "Puls Biznesu" ujawnił plany zmian w rządzie.

  • Kiszczakowa: Przekazałam teczki ze strachu | 19-01-2018 15:30:00

    INFO: P. Maria Kiszczak, wdowa po PRL-owskim generale, stwierdziła, że przekazała IPN-owi teczkę Wałęsy powodowana jedynie strachem o własne życie - podaje se.pl.

  • PO składa wniosek o wstrzymanie finansowania TVP z budżetu | 19-01-2018 13:15:00

    INFO: PO składa wniosek do KRRiT o wstrzymanie finansowania telewizji publicznej z budżetu państwa - informuje stooq.pl.

  • Morawiecki przeciwny poszerzeniu 500+? | 19-01-2018 11:00:00

    INFO: Słowa JE Beaty Szydło o poszerzeniu programu 500+ miały "rozwścieczyć" premiera Mateusza Morawieckiego - donosi se.pl.