Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

13-09-2017 19:30:00

Kukiz'15 proponuje ułatwienia w sprzedaży żywności przez rolników

INFO: Klub Kukiz'15 przygotował projekt zmiany ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia, które mają umożliwić rolnikom sprzedaż produktów m.in. do sklepów i restauracji - informuje portalspozywczy.pl.

 

Projektem zajmowała się sejmowa komisja rolnictwa. WCz. Jarosław Sachajko z Kukiz'15 argumentował, że sprzedaż produktów przez rolników miała ułatwić ustawa, której przepisy weszły w życie 1 stycznia 2017 r. Jego zdaniem na podstawie przepisów podatkowych ustawa daje możliwość sprzedaży żywności do sklepów i restauracji, a z drugiej strony - na podstawie ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia - zabrania. Dodał, że jego klub przygotował projekt nowelizacji ustawy, która usunie te błędy.

Tymczasem zdaniem wiceminister rolnictwa Ewy Lech, nie ma potrzeby zmiany przepisów, bowiem obecnie obowiązujące regulacje dają rolnikom możliwość sprzedaży własnych produktów do restauracji i innych podmiotów zajmujących się handlem detalicznym.

 

Źródło: portalspozywczy.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 16-09-2017 05:45:30 | odpowiedz
    to spóbuj, genialna urzędniczko, sprzedać na ulicy, bez pozwolenia urzędasów, wiadeko jabłeklu skrzynkę gruszek.
    Od razu przypieprzy się jakas straż wiejska lub inna karczysta mafia.

    Pies wam mordę lizał!

  • System edukacji w Polsce

    A więc chciałbym tu dokonać pewnej analizy tego co jest, co powinno być i jak do tego dojść. Jak jest: Jestem tegorocznym maturzystą. Myślę więc, że dzisiejszą szkołę dobrze znam z autopsji i...
  • Czy w Polsce da się uczciwie dorobić?

    Pytanie jest cokolwiek filozoficzne :) Dorobienie się (w pozytywnym sensie) rozumiem jako poukładanie sobie życia z własnym mieszkaniem (nie na kredyt, choć może i nawet), samochodem, ...
  • wolny rynek w dzisiejszych czasach

    Witam! Zastanawiam sie nad pewnym problemem. W jednym z watkow rozpisuja sie panstwo o producentach proszkow do prania korporacjach itp... Ja sie zastanawiam czy przy takim oglupieniu...
  • Zdziwiony

    Witam. Dlaczego tutaj? ano dlatego że zawsze uważałem matematykę i ekonomię jako jedną z najmniej znanych dziedzin przeciętnego polaka. Dlaczego taki tytuł? zaraz wyjaśnię. Otóż na Pana JKM...
  • "Wolnorynkowa" krytyka demokracji

    Tekst nadesłany „Demokracja to ustrój w którym rządzi durnota – przecież wiadomo, że głupich jest więcej niż mądrych...” - zarzucił swego czasu Janusz Korwin-Mikke, guru tzw. „wolnorynkowców” i...
  • Dlaczego człowiek choruje?

    To retoryczne pytanie jednak człowiek nie rodzi się po to aby chorować! Coraz częściej dzieci rodzą się chore, z wadami wrodzonymi, więc musi być jakaś tego przyczyna. Mimo rozwoju medycyny,...

Poczytaj również

  • Wiceminister PiS: Nie można domagać się reparacji od Rosji | 20-09-2017 21:45:00

    OPINIA: Nie ma podstaw prawnych, by domagać się reparacji od Rosji, bowiem ZSRR znalazł się po stronie zwycięzców II wojny światowej - oświadczył p. Jarosław Sellin, wiceminister kultury.

  • Polska wpłaci fortunę na łagodzenie kryzysu migracyjnego | 20-09-2017 19:30:00

    INFO: Polska wpłaci jeszcze w tym roku 50 mln euro na rzecz Inicjatywy Wzmocnienia Gospodarczego Europejskiego Banku Inwestycyjnego, która ma na celu łagodzenie skutków kryzysu migracyjnego - donosi wprost.pl.

  • ZBP nie chce finansować upadłości SKOK-ów | 20-09-2017 17:30:00

    INFO: Związek Banków Polskich uważa, że proces restrukturyzacji i upadłości SKOK-ów powinien być finansowany z innych środków niż te, które zostały zgromadzone w Bankowym Funduszu Gwarancyjnym - informuje tvp.info.

  • Szczyt socjalizmu: Kosumenci zapłacą elektrowniom za... czekanie! | 20-09-2017 15:30:00

    INFO: Wprowadzenie rynku mocy przełoży się na wzrost rachunków za energię elektryczną od 2021-2022, przy czym opłaty zwiększą się wówczas o ok. 1,5-2 zł na miesiąc - przewiduje JE Krzysztof Tchórzewski, minister energii z PiS.

  • Rewolucja w ustawie o cmentarzach | 20-09-2017 13:15:00

    FUTURO: Rząd chce rewolucji w ustawie o cmentarzach. Dopuszczalne stanie się rozsypywanie prochów - pisze "Rzeczpospolita".

  • Norweżka stara się o schronienie w Polsce | 20-09-2017 11:00:00

    INFO: "Nasz Dziennik" przytacza historię Norweżki, która ubiega się o azyl w Polsce. Powodem jej działania jest ryzyko odebrania jej dziecka przez państwo.

  • Tak państwowe firmy sponsorują politykę | 20-09-2017 06:45:00

    INFO: Z państwowych koncernów szerokim strumieniem płyną pieniądze na konta Polskiej Fundacji Narodowej - podaje wnp.pl.

  • Pikieta Solidarności przeciwko ingerencji UE w polskie sprawy | 19-09-2017 21:45:00

    INFO: NSZZ "Solidarność" pikietował na ulicach Warszawy przeciwko ingerencji UE w polskie sprawy - donosi portal prawy.pl.

  • Jednolita cena książki zaszkodzi czytelnictwu | 19-09-2017 19:30:00

    INFO: Projekt ustawy o jednolitej cenie książki, przygotowany przez PSL, może doprowadzić do znacznego spadku sprzedaży nowości wydawniczych i obniżenia poziomu czytelnictwa - ostrzega Konfederacja Lewiatan.

  • Ziobro po stronie wolności - gospodarczej i sumienia | 19-09-2017 17:30:00

    INFO: JE Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, zdecydował, że wniesie kasację ws. prawomocnego wyroku wobec łódzkiego drukarza, który odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT - podaje tvp.info.

  • Nowi posłowie zasilą szeregi PiS | 19-09-2017 15:30:00

    FUTURO: "Rzeczpospolita" donosi, że podczas spotkania z posłami swojej partii WCz.  Jarosław Kaczyński, prezes PiS, zdradził, że szeregi klubu zasili od 3 do 7 nowych posłów.

  • Przedsiębiorcy będą mogli zakładać szkoły branżowe | 19-09-2017 13:15:00

    INFO: Są już gotowe przepisy dające przedsiębiorcom możliwość zakładania szkół branżowych - informuje resort edukacji.

  • Jak w masowy sposób odebrać ordery i odznaczenia? | 19-09-2017 11:00:00

    INFO: Żeby odebrać niesłusznie przyznawane w okresie PRL w sposób masowy ordery i oznaczenia, należy przygotować specjalną ustawę - pisze "Nasz Dziennik".

  • Gowin: Polskę trzeba wymyślić na nowo | 19-09-2017 06:45:00

    OPINIA: Rządowi raz idzie lepiej, raz gorzej, ale generalnie realizujemy to, co obiecaliśmy Polakom w 2015 r. Po dwóch latach widać jednak, że Polskę trzeba wymyślić na nowo - powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" JE Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

  • Centralny Port Lotniczy będzie w Baranowie | 18-09-2017 21:45:00

    FUTURO: Rząd podjął decyzję, że Centralny Port Lotniczy będzie budowany w Baranowie koło Grodziska Mazowieckiego - podaje money.pl.