Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

13-09-2017 19:30:00

Kukiz'15 proponuje ułatwienia w sprzedaży żywności przez rolników

INFO: Klub Kukiz'15 przygotował projekt zmiany ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia, które mają umożliwić rolnikom sprzedaż produktów m.in. do sklepów i restauracji - informuje portalspozywczy.pl.

 

Projektem zajmowała się sejmowa komisja rolnictwa. WCz. Jarosław Sachajko z Kukiz'15 argumentował, że sprzedaż produktów przez rolników miała ułatwić ustawa, której przepisy weszły w życie 1 stycznia 2017 r. Jego zdaniem na podstawie przepisów podatkowych ustawa daje możliwość sprzedaży żywności do sklepów i restauracji, a z drugiej strony - na podstawie ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia - zabrania. Dodał, że jego klub przygotował projekt nowelizacji ustawy, która usunie te błędy.

Tymczasem zdaniem wiceminister rolnictwa Ewy Lech, nie ma potrzeby zmiany przepisów, bowiem obecnie obowiązujące regulacje dają rolnikom możliwość sprzedaży własnych produktów do restauracji i innych podmiotów zajmujących się handlem detalicznym.

 

Źródło: portalspozywczy.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 16-09-2017 05:45:30 | odpowiedz
    to spóbuj, genialna urzędniczko, sprzedać na ulicy, bez pozwolenia urzędasów, wiadeko jabłeklu skrzynkę gruszek.
    Od razu przypieprzy się jakas straż wiejska lub inna karczysta mafia.

    Pies wam mordę lizał!

  • System edukacji w Polsce

    A więc chciałbym tu dokonać pewnej analizy tego co jest, co powinno być i jak do tego dojść. Jak jest: Jestem tegorocznym maturzystą. Myślę więc, że dzisiejszą szkołę dobrze znam z autopsji i...
  • Czy w Polsce da się uczciwie dorobić?

    Pytanie jest cokolwiek filozoficzne :) Dorobienie się (w pozytywnym sensie) rozumiem jako poukładanie sobie życia z własnym mieszkaniem (nie na kredyt, choć może i nawet), samochodem, ...
  • wolny rynek w dzisiejszych czasach

    Witam! Zastanawiam sie nad pewnym problemem. W jednym z watkow rozpisuja sie panstwo o producentach proszkow do prania korporacjach itp... Ja sie zastanawiam czy przy takim oglupieniu...
  • Zdziwiony

    Witam. Dlaczego tutaj? ano dlatego że zawsze uważałem matematykę i ekonomię jako jedną z najmniej znanych dziedzin przeciętnego polaka. Dlaczego taki tytuł? zaraz wyjaśnię. Otóż na Pana JKM...
  • "Wolnorynkowa" krytyka demokracji

    Tekst nadesłany „Demokracja to ustrój w którym rządzi durnota – przecież wiadomo, że głupich jest więcej niż mądrych...” - zarzucił swego czasu Janusz Korwin-Mikke, guru tzw. „wolnorynkowców” i...
  • Dlaczego człowiek choruje?

    To retoryczne pytanie jednak człowiek nie rodzi się po to aby chorować! Coraz częściej dzieci rodzą się chore, z wadami wrodzonymi, więc musi być jakaś tego przyczyna. Mimo rozwoju medycyny,...

Poczytaj również

  • Nie wiadomo, czy cieszyć się, czy płakać | 25-06-2018 17:30:00

    INFO: WCz. Stanisław Tyszka, wicemarszałek Sejmu z Kukiz`15, poinformował, że po tym, jak skrytykował nagrody w ZUS i ujawnił prawdziwą wysokość długu publicznego, otrzymał list z wyjaśnieniami w tej sprawie od p. Gertrudy Uścińskiej, prezes ZUS.

  • W policji powstaje służba kontrterrorystyczna | 25-06-2018 15:30:00

    INFO: Jak donosi Onet, za sprawą nowelizacji ustawy o policji powstanie specjalna jednostka, która kompleksowo zajmie się walką z terroryzmem w Polsce.

  • Ordo Iuris zapowiada dalszą walkę o prawa drukarza | 25-06-2018 13:15:00

    INFO: Chociaż w sprawie drukarza wydał postanowienie Sąd Najwyższy, będziemy kontynuować walkę o jego prawa sumienia - zapowiedział p. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

  • FOR: Premier miesza fakty | 25-06-2018 11:00:00

    OPINIA: Premier, mówiąc o 100 mld zł wypływających co roku z Polski, popełnia jeden zasadniczy błąd - twierdzi Forum Obywatelskiego Rozwoju, o czym informuje portal businesinsider.com.pl.

  • Wałęsa kandydatem PO i .N na prezydenta Gdańska | 25-06-2018 06:45:00

    INFO: CEP Jarosław Wałęsa, syn b. prezydenta, eurodeputowany PO, został wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta Gdańska - informuje stooq.pl.

  • Andruszkiewicz chce likwidacji ryczałtów na paliwo | 24-06-2018 20:45:00

    INFO: WCz. Adam Andruszkiewicz chce projektu ws. likwidacji "ryczałtów" na paliwo dla posłów - donosi dziennik.pl.

  • Jakubiak wie, dlaczego płoną wysypiska śmieci | 24-06-2018 17:30:00

    OPINIA: Nielegalne wysypiska śmieci to efekt ustawy o ochronie środowiska wprowadzonej przez PO-PSL - stwierdził w rozmowie z portalem wPolityce.pl WCz. Marek Jakubiak, poseł Kukiz`15.

  • Powołano Komitet Obywatelski przy Lechu Wałęsie | 24-06-2018 14:15:00

    INFO: Powołano Komitet Obywatelski przy Lechu Wałęsie. W trakcie inauguracji przemówienie wygłosił sam p. Lech Wałęsa. Były prezydent narzekał na żonę - donosi onet.pl.

  • Sadowski: 95% prawa do kosza | 24-06-2018 11:00:00

    OPINIA: 95% prawa powinno trafić do kosza, tak jak to zrobiła ustawa Wilczka, której przewaga nad obecną tzw. Konstytucją Biznesu polegała na tym, że usunęła całe socjalistyczne prawodawstwo aktywności gospodarczej. Tego nie robi Konstytucja Biznesu - powiedział dr Andrzej Sadowski z CAS.

  • Pośredniaki będą dowozić bezrobotnych do pracy | 24-06-2018 06:45:00

    INFO: Rząd chce, by urzędy pracy dowoziły bezrobotnych do pracy - podaje bankier.pl.

  • Abramowicz rzecznikiem przedsiębiorców | 23-06-2018 20:45:00

    INFO: Premier Mateusz Morawiecki powołał p. Adama Abramowicza na rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców - podaje businessinsider.com.pl.

  • Dziura w ustawie Jakiego | 23-06-2018 17:30:00

    INFO: Miastu stołecznemu nie udało się przejąć zarządu nad żadną z "odzyskanych" w wyniku działania komisji reprywatyzacyjnej nieruchomości. Wszystko przez dziurę prawną - pisze "Fakt".

  • Składki na ZUS przekroczą barierę 1300 zł! | 23-06-2018 14:15:00

    FUTURO: Suma składek wraz ubezpieczeniem zdrowotnym dla firm działających dłużej niż 2 lata przekroczy od nowego roku barierę 1300 zł - podaje portal mambiznes.pl.

  • PiS chce nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu ws. śmieci | 23-06-2018 11:00:00

    INFO: Marszałek Sejmu zwołał Prezydium Sejmu i Konwent Seniorów, które podejmą decyzję o zwołaniu nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu - donosi Interia.

  • Zakazali sprzedaży alkoholu w nocy! | 23-06-2018 06:45:00

    INFO: Tyscy radni ograniczyli sprzedaż alkoholu w nocy - podaje portal tychy24.net.