Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

13-09-2017 19:30:00

Kukiz'15 proponuje ułatwienia w sprzedaży żywności przez rolników

INFO: Klub Kukiz'15 przygotował projekt zmiany ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia, które mają umożliwić rolnikom sprzedaż produktów m.in. do sklepów i restauracji - informuje portalspozywczy.pl.

 

Projektem zajmowała się sejmowa komisja rolnictwa. WCz. Jarosław Sachajko z Kukiz'15 argumentował, że sprzedaż produktów przez rolników miała ułatwić ustawa, której przepisy weszły w życie 1 stycznia 2017 r. Jego zdaniem na podstawie przepisów podatkowych ustawa daje możliwość sprzedaży żywności do sklepów i restauracji, a z drugiej strony - na podstawie ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia - zabrania. Dodał, że jego klub przygotował projekt nowelizacji ustawy, która usunie te błędy.

Tymczasem zdaniem wiceminister rolnictwa Ewy Lech, nie ma potrzeby zmiany przepisów, bowiem obecnie obowiązujące regulacje dają rolnikom możliwość sprzedaży własnych produktów do restauracji i innych podmiotów zajmujących się handlem detalicznym.

 

Źródło: portalspozywczy.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 16-09-2017 05:45:30 | odpowiedz
    to spóbuj, genialna urzędniczko, sprzedać na ulicy, bez pozwolenia urzędasów, wiadeko jabłeklu skrzynkę gruszek.
    Od razu przypieprzy się jakas straż wiejska lub inna karczysta mafia.

    Pies wam mordę lizał!

  • System edukacji w Polsce

    A więc chciałbym tu dokonać pewnej analizy tego co jest, co powinno być i jak do tego dojść. Jak jest: Jestem tegorocznym maturzystą. Myślę więc, że dzisiejszą szkołę dobrze znam z autopsji i...
  • Czy w Polsce da się uczciwie dorobić?

    Pytanie jest cokolwiek filozoficzne :) Dorobienie się (w pozytywnym sensie) rozumiem jako poukładanie sobie życia z własnym mieszkaniem (nie na kredyt, choć może i nawet), samochodem, ...
  • wolny rynek w dzisiejszych czasach

    Witam! Zastanawiam sie nad pewnym problemem. W jednym z watkow rozpisuja sie panstwo o producentach proszkow do prania korporacjach itp... Ja sie zastanawiam czy przy takim oglupieniu...
  • Zdziwiony

    Witam. Dlaczego tutaj? ano dlatego że zawsze uważałem matematykę i ekonomię jako jedną z najmniej znanych dziedzin przeciętnego polaka. Dlaczego taki tytuł? zaraz wyjaśnię. Otóż na Pana JKM...
  • "Wolnorynkowa" krytyka demokracji

    Tekst nadesłany „Demokracja to ustrój w którym rządzi durnota – przecież wiadomo, że głupich jest więcej niż mądrych...” - zarzucił swego czasu Janusz Korwin-Mikke, guru tzw. „wolnorynkowców” i...
  • Dlaczego człowiek choruje?

    To retoryczne pytanie jednak człowiek nie rodzi się po to aby chorować! Coraz częściej dzieci rodzą się chore, z wadami wrodzonymi, więc musi być jakaś tego przyczyna. Mimo rozwoju medycyny,...

Poczytaj również

  • Sztuczne pomnażanie głosów przed wyborami? | 25-09-2018 19:30:00

    INFO: Już 2,2 tysiące osób wpisało się w tym roku do rejestru wyborców w Warszawie. To osoby, które nie są zameldowane w stolicy, ale twierdzą, że w niej mieszkają - donosi rp.pl.

  • Andruszkiewicz: PO = hołd berliński | 25-09-2018 17:30:00

    OPINIA: WCz. Adam Andruszkiewicz z partii Wolni i Solidarni postanowił podsumować ostatnie działania PO - podaje telewizjarepublika.pl.

  • Kornel Morawiecki o prowokacji wyborczej | 25-09-2018 15:30:00

    OPINIA: WCz. Kornel Morawiecki z Wolnych i Solidarnych, skomentował dla TV Republika doniesienia o rejestracji listy wyborczej z podpisami zmarłych.

  • Straż miejska ściga za przeklinanie na Facebooku | 25-09-2018 13:15:00

    INFO: Jak donosi portal rp.pl, straż miejska wezwała na przesłuchanie mężczyznę, który na facebookowej grupie użył niecenzuralnego słowa.

  • Polacy za zaostrzeniem kar | 25-09-2018 11:00:00

    INFO: Z sondażu Kantar Public wynika, że 30% Polaków jest za zaostrzeniem kar za wszystkie przestępstwa, a 51% z nas chce surowszych kar tylko w przypadku najcięższych przestępstw - podaje gazetaprawna.pl.

  • Miliardy długów w ZUS mimo prosperity | 25-09-2018 06:45:00

    INFO: Od początku roku pół miliona firm nie wpłaciło 3,5 mld zł składek. Kolejne 2,8 mld zł ZUS potrącił z bieżących wpłat na pokrycie długów sprzed lat - informuje "Rzeczpospolita".

  • Ziemkiewicz: Nasza cywilizacja dziczeje | 24-09-2018 21:45:00

    OPINIA: Przez ostatnie sto lat cywilizacja europejska ogromnie zdziczała - pisze p. Rafał Ziemkiewicz w swoim felietonie dla Interii.

  • Polscy żołnierze pojadą na Wzgórza Golan | 24-09-2018 21:45:00

    INFO: Polska zgłosiła chęć wysłania wojska na misję ONZ przy granicy izraelsko-syryjskiej - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

  • Polska przoduje w... samobójstwach dzieci | 24-09-2018 19:30:00

    INFO: Polska jest po Niemczech drugim państwem pod względem zakończonych zgonem prób samobójczych dzieci w wieku 10-19 lat - donosi rp.pl.

  • Kaczyński: "Ojkofobia" sędziów to jedna z przyczyn reformy sądownictwa | 24-09-2018 17:30:00

    OPINIA: Nienawiść części sędziów do Polski jest jedną z przyczyn reformy wymiaru sprawiedliwości - powiedział podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Olsztynie prezes partii Jarosław Kaczyński.

  • CBA kupiło platformę podsłuchową Pegasus? | 24-09-2018 15:30:00

    INFO: Wiele wskazuje na to, że to Centralne Biuro Antykorupcyjne jest użytkownikiem bardzo skutecznego systemu podsłuchowego pozwalającego przejąć kontrolę nad prawie dowolnym smartfonem - pisze portal zaufanatrzeciastrona.pl.

  • Polska importuje rosyjski węgiel na potęgę | 24-09-2018 13:15:00

    INFO: Rząd, który walczy o uniezależnienie Polski od dostaw rosyjskiego gazu, na potęgę importuje rosyjski węgiel - wynika z materiałów ujawnionych przez WCz. Krzysztofa Brejzę z PO.

  • Policjanci wyjdą na ulice, by protestować | 24-09-2018 11:00:00

    FUTURO: 2 października policjanci mają wyjść na ulice. Ale nie po to, by je patrolować, tylko żeby protestować - pisze forsal.pl.

  • Nie mają jak spłacać kredytu, idą sądzić się ze Skarbem Państwa | 24-09-2018 06:45:00

    FUTURO: Najpóźniej wiosną przyszłego roku frankowicze planują złożyć pozew zbiorowy przeciwko Skarbowi Państwa - informuje dziennik.pl.

  • Podatku bykowego jednak nie będzie? | 23-09-2018 20:45:00

    INFO: Jak donosi gazetaprawna.pl w Ministerstwie Finansów nie są prowadzone prace legislacyjne zmierzające do wprowadzenia podatku od osób nieposiadających potomstwa.