Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs
Magister PAFERE
PAFERE zaprasza do udziału w VI edycji konkursu Magister PAFERE
Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

26-12-2016 11:00:00

Kontrowersje wokół pomysłu Rzecznika Praw Dziecka

INFO: Zdaniem p. Marka Michalaka, Rzecznika Praw Dziecka, edukacja i zachęcanie świadków przemocy do reakcji to stanowczo za mało. Chce 3 lat pozbawienia wolności za bierne przyglądanie się, gdy obok krzywdzone jest dziecko - podaje wp.pl.

 

Prawnicy krytykują pomysł rzecznika. Obawiają się, że przepis byłby martwy.

- Jak aksjologicznie uzasadnić obowiązek reagowania na sytuację, co do której nie mamy pewności, że jest zagrożeniem dla dziecka? To kwestia niezwykle subiektywna. Jeśli widzę w sklepie, że dziecko krzyczy, a z jego zachowania wnioskuję, że czegoś się domaga i mama daje mu klapsa, to powstaje pytanie: czy mam reagować? Czy pozostałe 20 osób, które także widzi tę sytuację, także ma podlegać odpowiedzialności karnej? - komentuje mec. Joanna Paśkiewicz.

Jednak Fundacja Dzieci Niczyje w swojej kampanii przeciw przemocy wobec dzieci wciąż zaznacza, że lepiej zareagować kilka razy bez powodu, niż przeoczyć okazję do uratowania dziecka.

 

Źródło: wp.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 26-12-2016 12:46:12 | odpowiedz
    A JAK DZIECKO NIE DOSTANIE KLAPSA I NADAL BIEDACTWO GLOSNO PLACZE TO TEZ TRZEBA REAGOWAC ? MOZE DAC KLAPSA RODZICOM ? ZA TO CHYBA NIE DAJA 3 LAT...
  • 26-12-2016 12:50:54 | odpowiedz
    Parchowi poprzestawiały się ostatnie klepki.
    • 27-12-2016 08:11:27 | odpowiedz
      Po pierwsze - primo:
      Urzędnika obowiązuje KPA - na jakiej podstawie zajmuje się on Kodeksem Karnym?
      Po drugie - primo:
      Karanie obywatela za brak reakcji na działania osób trzecich - no, qrwa, geniusz.
      Po trzecie- primo:
      3.Od kiedy to urzędas od praw dziecka pisze prawa(karne) dla dorosłych ?

      Co za burdel kompetencyjny u tych urzędasów panuje ...
  • 26-12-2016 13:01:19 | odpowiedz
    Jest to w zasadzie logiczna konsekwencja idei "wszystkie dzieci są nasze".
    A jeśli jakieś dziecko jest krzywdzone nadmiarem zadań domowych, to rozumiem, że za nieudzielenie mu pomocy w odrabianiu też będzie kara? W sumie na "nieudzielenie pomocy" już od dawna jest paragraf
  • 27-12-2016 09:56:41 | odpowiedz
    W zasadzie, o co chodzi? Facet dostał "urząd" i kasę, więc się wykazuje, i "pracuje". Że produkuje bzdury i obciąża kieszenie podatników? No cóż, takie są nieubłagane prawa funkcjonowania biurokracji. Jeśli pielęgnuje się taką patologię, to trudno oczekiwać innych skutków. Gdyby "RPD" zabrać stołek i forsę, aaa to wtedy bieda... Głównie, dla niego.
  • 27-12-2016 11:19:06 | odpowiedz
    Jeśli ktoś na ulicy będzie bił dziecko, to wszyscy uciekną.
  • 27-12-2016 12:37:56 | odpowiedz
    pod mur i rozstrzelać łachudry :)

  • 24 czerwca 2009: kary po szwedzku

    Witam, nie muszę chyba dodawać, że Wolność jako taka to pojęcie czysto abstrakcyjne (przynajmniej dla mnie). "TajemniczyKleon" napisł/a cyt "Bo wolność jednego może być ograniczona tylko...
  • wychowywanie, bicie, katowanie, molestowanie, dzieci są własnością rodziców

    Witam Jakie jest stanowisko Wasze oraz Upr do nastepujących kwestii - ingerencji państwa w wychowanie dzieci - chodzi mi szczególnie o kary cielesne. Czy przyjmujemy po prostu, ze dziecko...
  • Odpowiedzi 2.

    Pytanie 1. Czy jest Pan zadowolony z programu UPR-u? Tak Pytanie 2. Ktoś powiedział, że był Pan w SD kiedy wprowadzono do Konstytucji PRL zapisy o budowie socjalizmu. Dlaczego Pan nie...
  • Posiadanie broni w Polsce - jawne czy skryte?

    ZE STRONY UPR: """ 2010-01-08 : Biuro Prasowe UPR za legalizacją dostępu do broni palnej Unia Polityki Realnej konsekwentnie opowiada się za prawem obywateli do posiadania broni...
  • Odpowiedzi 5.

    Pytanie 1. Jakie są nasze szanse po powstaniu UE i jakie ma Pan w związku z tym plany na zmianę sposobu działania, bo postanowiłem wstąpić do WiP-u, ale jedyną motywacją jest to, aby zadeklarować...

Poczytaj również

  • Telewizje chcą naszych podatków na filmy | 26-02-2017 11:00:00

    INFO: Polsat, Cyfrowy Polsat i TVP zaapelowały do resortu kultury o wsparcie finansowe na produkcje sławiące na świecie polską historię — podaje pb.pl.

  • 600 tys. "czarnych" pracowników | 26-02-2017 06:45:00

    INFO: Główny Inspektor Pracy Roman Giedrojć oszacował, że spośród 12,5 miliona pracowników w 2015 roku około 600 tys. wykonywało pracę nielegalnie, a budżet państwa stracił na tym ponad 6 mld zł.

  • Sędziowie są oderwani od rzeczywistości | 25-02-2017 20:45:00

    INFO: Wyjątkową butą wykazała się sędzia Sądu Najwyższego prof. Małgorzata Gersdorf. Stwierdziła mianowicie, że za „10 tys. zł można żyć tylko na prowincji” — podaje "Gazeta Polska Codziennie".

  • Konfiskata rozszerzona przyjęta przez Sejm | 25-02-2017 17:30:00

    INFO: Sejm przyjął projekt ustawy o konfiskacie rozszerzonej — donosi polskieradio.pl.

  • PSL chce, by rząd zareagował na ptasią grypę i pomór świń | 25-02-2017 14:15:00

    INFO: PSL domaga się jak najszybszej interwencji rządu w rolnictwie — podaje stooq.pl.

  • Sąd o radnej PiS, która zablokowała marsz LGBT | 25-02-2017 11:00:00

    INFO: Sąd Rejonowy w Gdańsku uznał, że miejska radna PiS Anna Kołakowska, która wraz z rodziną zablokowała w 2015 r. marsz LGBT, popełniła wykroczenie, ale odstąpił jednocześnie od wymierzenia kary — informuje wp.pl.

  • PIP zapowiedziała "totalne kontrole". | 25-02-2017 06:45:00

    INFO: Jak informuje portal rmf24.pl, Państwowa Inspekcja Pracy zapowiada „totalne kontrole”, które będą miały na celu przede wszystkim sprawdzenie, czy pracodawcy stosują płacę minimalną, także tę za godzinę pracy. Od takich kontroli nie będzie zwolniona nawet administracja publiczna.

  • Brytyjczycy będą szukać śladów trotylu na tupolewie | 24-02-2017 21:45:00

    INFO: Prokuratura Krajowa poinformowała, że zawarła umowę z brytyjskim Forensic Explosives Laboratory (FEL) na wykonanie analizy śladów materiałów wybuchowych w próbkach pobranych w ramach śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej — donosi wp.pl.

  • Polacy nie chcą recept na pigułkę "dzień po" | 24-02-2017 19:30:00

    INFO: Z sondażu dla "Rzeczposplitej" wynika, że 63,5% ankietowanych uważa, że pigułka "dzień po" powinna być dostępna bez recepty.

  • "Za 1 zł chcą się pozabijać to nic dziwnego, że za 500zł gotowi są sprzedać kraj" | 24-02-2017 17:30:00

    INFO: Portal wp.pl podaje, że w jednym z chełmskich hipermarketów doszło do dantejskich scen, bo sklep ogłosił promocję na cukier.

  • Różaniec przed Teatrem Powszechnym | 24-02-2017 15:30:00

    INFO: Przed stołecznym Teatrem Powszechnym, w którym wystawiany jest spektakl "Klątwa", kilkudziesięciu członków Krucjaty Młodych odmawiało wieczorem różaniec — donosi rmf24.pl.

  • TVP zwolniła aktorkę, która zbezcześciła postać JPII | 24-02-2017 13:15:00

    INFO: P. Jacek Kurski, prezes TVP, zdecydował o zerwaniu współpracy przez telewizję publiczną z aktorką Julią Wyszyńską, która odegrała haniebną rolą w sztuce „Klątwa” — podaje wpolityce.pl.

  • Kukiz`15 słabnie w Sejmie | 24-02-2017 11:00:00

    INFO: Trzy posłanki zdecydowały się opuścić klub Kukiz`15 — podaje fakt.pl.

  • O. Rydzyk oburzony publikacją "Wprost" o jego majątku | 24-02-2017 06:45:00

    OPINIA: Jest to kłamstwo na kłamstwie, ba — oszczerstwo na oszczerstwie i oszczerstwem pogania — tak skomentował publikację o swoim rzekomym majątku o. Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja.

  • Z czym kojarzy się 22 lipca? Od dzisiaj z niczym | 23-02-2017 21:45:00

    INFO: Mazurska gmina zmieniła nazwę ulicy 22 Lipca na taką samą, argumentując, że już nie kojarzy się z komunistycznym świętem — pisze "Nasz Dziennik".