Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

26-12-2016 11:00:00

Kontrowersje wokół pomysłu Rzecznika Praw Dziecka

INFO: Zdaniem p. Marka Michalaka, Rzecznika Praw Dziecka, edukacja i zachęcanie świadków przemocy do reakcji to stanowczo za mało. Chce 3 lat pozbawienia wolności za bierne przyglądanie się, gdy obok krzywdzone jest dziecko - podaje wp.pl.

 

Prawnicy krytykują pomysł rzecznika. Obawiają się, że przepis byłby martwy.

- Jak aksjologicznie uzasadnić obowiązek reagowania na sytuację, co do której nie mamy pewności, że jest zagrożeniem dla dziecka? To kwestia niezwykle subiektywna. Jeśli widzę w sklepie, że dziecko krzyczy, a z jego zachowania wnioskuję, że czegoś się domaga i mama daje mu klapsa, to powstaje pytanie: czy mam reagować? Czy pozostałe 20 osób, które także widzi tę sytuację, także ma podlegać odpowiedzialności karnej? - komentuje mec. Joanna Paśkiewicz.

Jednak Fundacja Dzieci Niczyje w swojej kampanii przeciw przemocy wobec dzieci wciąż zaznacza, że lepiej zareagować kilka razy bez powodu, niż przeoczyć okazję do uratowania dziecka.

 

Źródło: wp.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 26-12-2016 12:46:12 | odpowiedz
    A JAK DZIECKO NIE DOSTANIE KLAPSA I NADAL BIEDACTWO GLOSNO PLACZE TO TEZ TRZEBA REAGOWAC ? MOZE DAC KLAPSA RODZICOM ? ZA TO CHYBA NIE DAJA 3 LAT...
  • 26-12-2016 12:50:54 | odpowiedz
    Parchowi poprzestawiały się ostatnie klepki.
    • 27-12-2016 08:11:27 | odpowiedz
      Po pierwsze - primo:
      Urzędnika obowiązuje KPA - na jakiej podstawie zajmuje się on Kodeksem Karnym?
      Po drugie - primo:
      Karanie obywatela za brak reakcji na działania osób trzecich - no, qrwa, geniusz.
      Po trzecie- primo:
      3.Od kiedy to urzędas od praw dziecka pisze prawa(karne) dla dorosłych ?

      Co za burdel kompetencyjny u tych urzędasów panuje ...
  • 26-12-2016 13:01:19 | odpowiedz
    Jest to w zasadzie logiczna konsekwencja idei "wszystkie dzieci są nasze".
    A jeśli jakieś dziecko jest krzywdzone nadmiarem zadań domowych, to rozumiem, że za nieudzielenie mu pomocy w odrabianiu też będzie kara? W sumie na "nieudzielenie pomocy" już od dawna jest paragraf
  • 27-12-2016 09:56:41 | odpowiedz
    W zasadzie, o co chodzi? Facet dostał "urząd" i kasę, więc się wykazuje, i "pracuje". Że produkuje bzdury i obciąża kieszenie podatników? No cóż, takie są nieubłagane prawa funkcjonowania biurokracji. Jeśli pielęgnuje się taką patologię, to trudno oczekiwać innych skutków. Gdyby "RPD" zabrać stołek i forsę, aaa to wtedy bieda... Głównie, dla niego.
  • 27-12-2016 11:19:06 | odpowiedz
    Jeśli ktoś na ulicy będzie bił dziecko, to wszyscy uciekną.
  • 27-12-2016 12:37:56 | odpowiedz
    pod mur i rozstrzelać łachudry :)

  • 24 czerwca 2009: kary po szwedzku

    Witam, nie muszę chyba dodawać, że Wolność jako taka to pojęcie czysto abstrakcyjne (przynajmniej dla mnie). "TajemniczyKleon" napisł/a cyt "Bo wolność jednego może być ograniczona tylko...
  • wychowywanie, bicie, katowanie, molestowanie, dzieci są własnością rodziców

    Witam Jakie jest stanowisko Wasze oraz Upr do nastepujących kwestii - ingerencji państwa w wychowanie dzieci - chodzi mi szczególnie o kary cielesne. Czy przyjmujemy po prostu, ze dziecko...
  • Odpowiedzi 2.

    Pytanie 1. Czy jest Pan zadowolony z programu UPR-u? Tak Pytanie 2. Ktoś powiedział, że był Pan w SD kiedy wprowadzono do Konstytucji PRL zapisy o budowie socjalizmu. Dlaczego Pan nie...
  • Posiadanie broni w Polsce - jawne czy skryte?

    ZE STRONY UPR: """ 2010-01-08 : Biuro Prasowe UPR za legalizacją dostępu do broni palnej Unia Polityki Realnej konsekwentnie opowiada się za prawem obywateli do posiadania broni...
  • Odpowiedzi 5.

    Pytanie 1. Jakie są nasze szanse po powstaniu UE i jakie ma Pan w związku z tym plany na zmianę sposobu działania, bo postanowiłem wstąpić do WiP-u, ale jedyną motywacją jest to, aby zadeklarować...

Poczytaj również

  • Przez demokrację wszystko idzie wolno | 17-11-2017 19:30:00

    OPINIA: Ja wiem, że Aleksander Macedoński w ciągu pół roku podbił pół Azji, ale nie miał konsultacji społecznych i konsultacji międzyresortowych. To wydłuża troszkę proces - powiedział w rozmowie z portalem dziennik.pl JE Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju i finansów z PiS.

  • Pół miliona podpisów za zaostrzeniem ustawy aborcyjnej | 17-11-2017 17:30:00

    INFO: Ponad 500 tys. podpisów zebrano już pod obywatelskim projektem ustawy znoszącej aborcję eugeniczną - informuje "Nasz Dziennik".

  • PiS szykuje nowe rozwiązania socjalne | 17-11-2017 15:30:00

    INFO: Emeryci, samotni rodzice z niskimi dochodami i ludzie wracający z zagranicy to grupy, dla których PiS szykuje ofertę na kolejne 2 lata rządów - donosi fakt.pl.

  • Państwowe gospodarowanie w praktyce | 17-11-2017 13:15:00

    INFO: NIK skrytykowała budowę szkoły w Kazimierzu Dolnym.

  • Turecki trop Amber Gold | 17-11-2017 11:00:00

    INFO: Śledczy badają, czy spółki OLT miały być kupione m.in. przez Turkish Airlines - czytamy w "Rzeczpospolitej".

  • Idiotyczne przepisy opóźniają autobusy | 17-11-2017 06:45:00

    INFO: Jak donosi portal wp.pl, kierowca Polskiego Busa nieoczekiwanie zatrzymał autobus i oświadczył pasażerom, że robi sobie przerwę.

  • Lewandowski straci Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski? | 16-11-2017 21:45:00

    INFO: WCz. Adam Andruszkiewicz, były poseł Kukiz'15, a obecnie członek koła Wolni i Solidarni, zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy o odebranie CEP-owi Januszowi Lewandowskiemu Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski - informuje dorzeczy.pl.

  • Program 500+ zatrzymał milion osób w Polsce? | 16-11-2017 19:30:00

    OPINIA: Zdaniem JE Mateusza Morawieckiego, wicepremiera, ministra rozwoju i finansów z PiS, gdyby nie rządowy program "Rodzina 500+", z kraju wyjechałby milion osób - informuje bankier.pl.

  • Pół miliarda na ochronę polskiej armii! | 16-11-2017 17:30:00

    INFO: Jak donosi se.pl, polskie wojsko korzysta... z zewnętrznych agencji ochrony. Tylko w tym roku resort miał wydać 470 mln zł na wynajęcie wartowników.

  • Wolność krytykuje zmiany ordynacji wyborczej | 16-11-2017 15:30:00

    INFO: Politycy Wolności p. Zbigniew Wysocki, członek zarządu krajowego i WCz. Jacek Wilk, poseł na Sejm, ocenili poselski projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych.

  • Rybak jednak trafi do więzienia | 16-11-2017 13:15:00

    INFO: P. Piotr Rybak, skazany prawomocnie za spalenie kukły Żyda, jednak trafi do więzienia - informuje radiozet.pl.

  • Będzie pozew za słowa Verhofstadta | 16-11-2017 11:00:00

    INFO: P. Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, zapowiedział pozew za słowa CEP-a Gwidona Verhofstadta w PE.

  • Sprzeciw TK po słowach Timmermansa | 16-11-2017 06:45:00

    INFO: Biuro Trybunału Konstytucyjnego w specjalnym komunikacie wyraziło stanowczy sprzeciw wobec wypowiedzi p. Franciszka Timmermansa, wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej - podaje wprost.pl.

  • Lewacy próbowali podpalić siedzibę Stowarzyszenia Marsz Niepodległości | 15-11-2017 21:45:00

    INFO: Portal kresy.pl informuje, że doszło do próby podpalenia siedziby organizatorów Marszu Niepodległości w Warszawie.

  • Ziemkiewicz krytykuje Wszechpolaków | 15-11-2017 19:30:00

    OPINIA: "My chcemy Boga", ale jego matki to już nie, bo to, jak wie każdy, kto był na Jasnej Górze, Murzynka. Niech sobie tam siedzi na swoim kontynencie. Brawo Młodzież Wszechpolska i jej rzecznik - komentuje na Facebooku red. Rafał Ziemkiewicz.