Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs
Kursy dla wolnościowców – ostatnie dni rekrutacji!
Polsko-Amerykańska Akademia Liderów to inicjatywa bardzo dobrze znana w polskim środowisku wolnościowym.  Swoją popularność zawdzięcza doświadczonej, zawsze wolnościowo nastawione...
Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

26-12-2016 11:00:00

Kontrowersje wokół pomysłu Rzecznika Praw Dziecka

INFO: Zdaniem p. Marka Michalaka, Rzecznika Praw Dziecka, edukacja i zachęcanie świadków przemocy do reakcji to stanowczo za mało. Chce 3 lat pozbawienia wolności za bierne przyglądanie się, gdy obok krzywdzone jest dziecko - podaje wp.pl.

 

Prawnicy krytykują pomysł rzecznika. Obawiają się, że przepis byłby martwy.

- Jak aksjologicznie uzasadnić obowiązek reagowania na sytuację, co do której nie mamy pewności, że jest zagrożeniem dla dziecka? To kwestia niezwykle subiektywna. Jeśli widzę w sklepie, że dziecko krzyczy, a z jego zachowania wnioskuję, że czegoś się domaga i mama daje mu klapsa, to powstaje pytanie: czy mam reagować? Czy pozostałe 20 osób, które także widzi tę sytuację, także ma podlegać odpowiedzialności karnej? - komentuje mec. Joanna Paśkiewicz.

Jednak Fundacja Dzieci Niczyje w swojej kampanii przeciw przemocy wobec dzieci wciąż zaznacza, że lepiej zareagować kilka razy bez powodu, niż przeoczyć okazję do uratowania dziecka.

 

Źródło: wp.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 26-12-2016 12:46:12 | odpowiedz
    A JAK DZIECKO NIE DOSTANIE KLAPSA I NADAL BIEDACTWO GLOSNO PLACZE TO TEZ TRZEBA REAGOWAC ? MOZE DAC KLAPSA RODZICOM ? ZA TO CHYBA NIE DAJA 3 LAT...
  • 26-12-2016 12:50:54 | odpowiedz
    Parchowi poprzestawiały się ostatnie klepki.
    • 27-12-2016 08:11:27 | odpowiedz
      Po pierwsze - primo:
      Urzędnika obowiązuje KPA - na jakiej podstawie zajmuje się on Kodeksem Karnym?
      Po drugie - primo:
      Karanie obywatela za brak reakcji na działania osób trzecich - no, qrwa, geniusz.
      Po trzecie- primo:
      3.Od kiedy to urzędas od praw dziecka pisze prawa(karne) dla dorosłych ?

      Co za burdel kompetencyjny u tych urzędasów panuje ...
  • 26-12-2016 13:01:19 | odpowiedz
    Jest to w zasadzie logiczna konsekwencja idei "wszystkie dzieci są nasze".
    A jeśli jakieś dziecko jest krzywdzone nadmiarem zadań domowych, to rozumiem, że za nieudzielenie mu pomocy w odrabianiu też będzie kara? W sumie na "nieudzielenie pomocy" już od dawna jest paragraf
  • 27-12-2016 09:56:41 | odpowiedz
    W zasadzie, o co chodzi? Facet dostał "urząd" i kasę, więc się wykazuje, i "pracuje". Że produkuje bzdury i obciąża kieszenie podatników? No cóż, takie są nieubłagane prawa funkcjonowania biurokracji. Jeśli pielęgnuje się taką patologię, to trudno oczekiwać innych skutków. Gdyby "RPD" zabrać stołek i forsę, aaa to wtedy bieda... Głównie, dla niego.
  • 27-12-2016 11:19:06 | odpowiedz
    Jeśli ktoś na ulicy będzie bił dziecko, to wszyscy uciekną.
  • 27-12-2016 12:37:56 | odpowiedz
    pod mur i rozstrzelać łachudry :)

  • 24 czerwca 2009: kary po szwedzku

    Witam, nie muszę chyba dodawać, że Wolność jako taka to pojęcie czysto abstrakcyjne (przynajmniej dla mnie). "TajemniczyKleon" napisł/a cyt "Bo wolność jednego może być ograniczona tylko...
  • wychowywanie, bicie, katowanie, molestowanie, dzieci są własnością rodziców

    Witam Jakie jest stanowisko Wasze oraz Upr do nastepujących kwestii - ingerencji państwa w wychowanie dzieci - chodzi mi szczególnie o kary cielesne. Czy przyjmujemy po prostu, ze dziecko...
  • Odpowiedzi 2.

    Pytanie 1. Czy jest Pan zadowolony z programu UPR-u? Tak Pytanie 2. Ktoś powiedział, że był Pan w SD kiedy wprowadzono do Konstytucji PRL zapisy o budowie socjalizmu. Dlaczego Pan nie...
  • Posiadanie broni w Polsce - jawne czy skryte?

    ZE STRONY UPR: """ 2010-01-08 : Biuro Prasowe UPR za legalizacją dostępu do broni palnej Unia Polityki Realnej konsekwentnie opowiada się za prawem obywateli do posiadania broni...
  • Odpowiedzi 5.

    Pytanie 1. Jakie są nasze szanse po powstaniu UE i jakie ma Pan w związku z tym plany na zmianę sposobu działania, bo postanowiłem wstąpić do WiP-u, ale jedyną motywacją jest to, aby zadeklarować...

Poczytaj również

  • PiS planuje reformę na dwa takty | 28-03-2017 21:45:00

    INFO: Zmiany w przepisach dotyczących wybierania władz lokalnych zostaną podzielona na dwa etapy - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej". Priorytetem PiS jest dwukadencyjność.

  • Darmowa telewizja nie dla chorych dzieci | 28-03-2017 19:30:00

    INFO: Kilkadziesiąt nowych telewizorów, które przyjechały w prezencie dla szpitala w Bydgoszczy, wylądowało w magazynie zamiast w salach  - podaje tvn24.pl.

  • Kukiz’15 za czasowym wyrejestrowywaniem aut | 28-03-2017 17:30:00

    INFO: Projekt nowelizacji prawa o ruchu drogowym, autorstwa Kukiz'15, przewiduje możliwość czasowego wyrejestrowywania samochodów osobowych i motocykli - donosi polsatnews.pl.

  • W gminie zarządzanej przez wójta z PSL wycięto dęby warte 3 mln zł! | 28-03-2017 15:30:00

    INFO: W gminie Lewin Brzeski (woj. opolskie) pod inwestycję "Orlika" wartego niecałe 1,3 mln zł wycięto piłą łańcuchową 55 drzew wartych 3 mln zł - donosi polskaniepodlegla.pl.

  • Wybór Tuska nieważny? | 28-03-2017 13:15:00

    INFO: JE Witold Waszczykowski, minister spraw zagranicznych z PiS, stwierdził na antenie TVN 24, że posiada ekspertyzy, świadczące o tym, że doszło do fałszerstwa przy wyborze p. Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej.

  • Uniewinnienie ws. picia piwa nad Wisłą | 28-03-2017 11:00:00

    INFO: Warszawski sąd prawomocnie uniewinnił p. Marka Tatałę, aktywistę miejskiego ruchu "Legalnie nad Wisłą", obwinionego o picie piwa na nadwiślańskim bulwarze - podaje bankier.pl.

  • Autobusy powalczą ze smogiem | 28-03-2017 06:45:00

    INFO: Rząd planuje ułatwić wejście na rynek oraz eksploatację niskoemisyjnych pojazdów - pisze "Puls Biznesu". Chodzi przede wszystkim o ciężarówki oraz tabor do transportu publicznego.

  • Kolejni wyłudzacze unijnych dotacji | 27-03-2017 21:45:00

    INFO: ABW zatrzymała 4 osoby podejrzewane o udział w wyłudzeniach podatku VAT i unijnych dotacji.

  • Legionowo nie chce do stolicy | 27-03-2017 19:30:00

    INFO: Mieszkańcy Legionowa opowiedzieli się w referendum przeciwko przyłączeniu gminy do "Metropolii Warszawskiej" - podaje fakt.pl.

  • Edward Mazur współpracował z SB | 27-03-2017 17:30:00

    INFO: Służby specjalne III RP dobrze wiedziały, że p. Edward Mazur był zarejestrowanym agentem SB; do końca go chroniły, nie ujawniając tej informacji - pisze prof. Sławomir Cenckiewicz w tygodniku "Do Rzeczy".

  • Rząd nie przywróci małego ruchu granicznego | 27-03-2017 15:30:00

    INFO: Mały ruch graniczny z Rosją nie zostanie przywrócony, bo w obwodzie kaliningradzkim rośnie militaryzacja i aktywność rosyjskich służb specjalnych - pisze "Gazeta Prawna Codziennie", powołując się na stanowisko rządu.

  • Zanussi: Musimy konkurować ze sobą | 27-03-2017 13:15:00

    OPINIA: W moim przekonaniu, wszystko podlega wartościowaniu - powiedział znany reżyser Krzysztof Zanussi podczas rozmowy z portalem onet.pl.

  • Nadal można fałszować wybory | 27-03-2017 11:00:00

    INFO: System wyborczy trzeba zmienić, bo możliwości fałszerstwa jest kilkanaście - twierdzą członkowie Ruchu Kontroli Wyborów.

  • Najlepsze europejskie laboratoria zajmą się katastrofą smoleńską | 27-03-2017 07:00:00

    INFO: Cztery europejskie laboratoria kryminalistyczne pomogą polskiej prokuraturze w wyjaśnianiu katastrofy smoleńskiej - informuje tygodnik "wSieci".

  • Zaostrzenie kar nie przywoła pijanych kierowców do porządku? | 26-03-2017 20:45:00

    OPINIA: Poseł ruchu Kukiz'15 WCz. Marek Jakubiak w programie „Gość Poranka” TVP Info przekonywał, że problem pijanych kierowców w naszym kraju jest złożony i samo zaostrzenie kar nie poprawi sytuacji.