Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

28-09-2014 06:30:00

Konsultanci farmaceutyczni mają sporo do ukrycia

INFO: Po tym jak weszły w życie przepisy, które nakazują konsultantom w dziedzinach farmacji, aby zdawali sprawozdania ze swoich relacji z firmami farmaceutycznymi, 26 z nich zrezygnowało z pracy - podaje "Rzeczpospolita".

 

Wśród tych, którzy zrezygnowali lub odmówili przyjęcia nominacji, jest 24 konsultantów wojewódzkich oraz 2 ogólnopolskich - w dziedzinie zdrowia publicznego i alergologii. Konsultanci sprzeciwili się w ten sposób nowym przepisom, które weszły w życie 11 września. Zgodnie z nimi konsultanci zostali zobligowaniu do składania oświadczeń, w których muszą ujawnić m.in. pracę dla podmiotów działających w branży medycznej, farmaceutycznej i ubezpieczeniowej, posiadane akcje lub udziały w nich, zasiadanie w ich władzach, doradzanie oraz prowadzenie badań za ich pieniądze. Ponadto, konsultanci muszą ujawniać prezenty o wartości powyżej 380 zł oraz wyjazdy na koszt firm. Ich oświadczenia skontroluje CBA.

- Te ponad 20 rezygnacji nie wpłynie na pogorszenie sytuacji w służbie zdrowia. Jeśli ktoś nie chce ujawnić, co robi zawodowo czy naukowo, to nie może być konsultantem - powiedział p. Sławomir Neumann, wiceminister zdrowia.

 

Źródło: rp.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


Poczytaj również