Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs
Magister PAFERE
PAFERE zaprasza do udziału w VI edycji konkursu Magister PAFERE
Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

21-12-2016 21:45:00

Kolejne miliardy pójdą na walkę z bezrobociem

FUTURO: W 2017 r. rząd wyda na walkę z bezrobociem wiele miliardów złotych - podaje pb.pl.

 

Mimo że sytuacja na rynku pracy jest dobra, a bezrobocie najniższe od lat, bo miliony Polaków wyjechały za granicę, rząd nie zamierza przykręcić kurka z pieniędzmi na tzw. walkę z bezrobociem. W przyszłorocznym Funduszu Pracy znajdzie się ponad 12 mld zł - największe wsparcie dostaną długotrwale bezrobotni.

- W tym roku przeznaczymy ponad 7 mld zł na finansowanie zadań urzędów pracy i ochotniczych hufców pracy. W przyszłorocznym budżecie na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu będzie o 400 mln zł więcej - zapowiada p. Stanisław Szwed, wiceminister pracy.

 

Źródło: pb.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 21-12-2016 23:59:26 | odpowiedz
    nawet ten kretyn morawiecki mówi że potrzebujemy jakieś 5 milionów nowych pracowników... mimo to pchają kasę na nierobów.
  • 22-12-2016 00:42:14 | odpowiedz
    Nie wiedziałem, że OHaPy jeszcze istnieją. Jakaż niesamowita ciągłość...
  • 22-12-2016 00:48:33 | odpowiedz
    "650 mln zł, rozdysponowane w ramach dotacji na start biznesu, umożliwiło stworzenie ponad 33 tys. miejsc pracy."
    Które ZUS i US zajebią w ciągu roku/dwóch, i tak się kręci :D
    • 22-12-2016 05:10:33 | odpowiedz
      trafnie i finezyjnie - "... ZUS i US zajebią..."

      Te wieśniaki nie potrafią wyjąć łyżeczki ze szklanki z urzędniczą herbatą a co dopiero pobierać tak podatki by i kasa była i podatnik rozwijał biznes .



  • Chcą podnieść VAT!

    Na tej stroni piszą o możliwej podwyżce VAT: http://podatki.onet.pl/1983056,1,0,wiadomosci.html Nie dajmy się i piszmy jak najwięcej, że UPR nie będzie prabować obywateli.
  • I zobaczyliśmy Polskę piękną

    Szanowni Panstwo, co sądziecie o planie PO na rok 2030 i roztaczaniu świetlanej przyszłości przed Polakami w tej perspektywie? Wspaniałe, prawda? Czy jesteście napełnieni optymizmem?
  • MÓJ List do JKM - myślicie że pomoże ???? Proszę o opinie

    Szanowny Panie Januszu ! NIGDY nie interesowałem się politykom, odkąd pamiętam był to dla mnie temat wręcz mityczny a zarazem brudny i zakłamany. Każdego polityka po latach obserwacji...
  • Islandia

    Mam do was pytanie. Dlaczego nie mowi się o tym co się działo w Islandii od około 4 lat? Tutaj mam cytat pewnego wywodu. Nie sprawdziłem jeszcze źródeł, ani czy to prawda. Dlatego proszę o...
  • Wizja zdjednoczonej prawicy

    Problemem polskiej prawicy (nie mówię tutaj o PiS'ie, który jest prawicą jedynie obyczajową) jest brak liderów, którzy mogliby ją złączyć i zapewnić jej wejście do parlamentu. Na prawicy na...
  • PiSocjalizm wyleczy z POmunizmu

    Platforma Obywatelska na swojej stronie podaje tak: " Nowelizacja budżetu niezbędna Deficyt budżetowy wzrośnie w tym roku o 16 mld złotych. Konieczne są też oszczędności w poszczególnych...

Poczytaj również

  • PiS odmładza kadry mundurowe i cywilne | 21-01-2017 17:30:00

    INFO: PiS odmładza kadry w Służbie Więziennej, policji, wojsku, służbie cywilnej i administracji podatkowej - informuje "Rzeczpospolita".

  • CBA chce wygaszenia mandatu prezydenta Radomia | 21-01-2017 14:15:00

    INFO: Według Centralnego Biura Antykorupcyjnego p. Radosław Witkowski, prezydent Radomia z PO, złamał przepisy tzw. ustawy antykorupcyjnej - donosi wprost.pl.

  • Rząd zapowiada kolejną ofensywę przeciw oszustom podatkowym | 21-01-2017 11:00:00

    INFO: Resort finansów zdecydował, że będzie dążył do wprowadzenia rozwiązania, które ostatecznie ma położyć kres masowym wyłudzeniom podatku VAT - podaje cakj.pl.

  • Dla kilku pacjentów można sprowadzać marihuanę | 21-01-2017 06:45:00

    INFO: Jest dopuszczalne, aby dla niewielkiej grupy pacjentów sprowadzać preparaty marihuanowe - powiedział JE Konstanty Radziwiłł, minister zdrowia z PiS.

  • TVP chce więcej (naszych!) pieniędzy! | 20-01-2017 21:45:00

    OPINIA: P. Jacek Kurski, prezes TVP, stwierdził, że bez zwiększenia wpływów abonamentowych spółka nie będzie mogła realizować misji publicznej i zacznie być powoli wygaszana - podaje portal businessinsider.com.pl.

  • Imigrant podejrzany o morderstwo w Ełku przebywał w Polsce nielegalnie | 20-01-2017 19:30:00

    INFO: JE Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych z PiS, poinformował, że imigrant podejrzany o morderstwo w Ełku przebywał w Polsce nielegalnie - donosi tvp.info.

  • Przełomowy wyrok SN ws. picia alkoholu w miejscach publicznych | 20-01-2017 17:30:00

    INFO: Sąd Najwyższy wypowiedział się ws. picia alkoholu nad Wisłą - pisze wprost.pl.

  • Prokuratura nie chce rozwiązania ONR | 20-01-2017 15:30:00

    INFO: Częstochowska prokuratura odrzuciła wniosek PO o rozwiązanie ONR - podaje wp.pl.

  • Rząd podniesie zasiłek dla bezrobotnych | 20-01-2017 13:15:00

    INFO: Rząd chce w tym roku podwyższyć wysokość zasiłków dla osób bezrobotnych do 50% minimalnego wynagrodzenia - informuje wprost.pl.

  • Rzepliński wydał z kasy TK 55 tys. zł na prywatne kolacje | 20-01-2017 11:00:00

    INFO: W ostatnich latach na uroczyste pożegnania 7 sędziów Trybunału Konstytucyjnego kończących kadencje z kasy Trybunału wydano ponad 55 tys. zł - podał portal wPolityce.pl.

  • Niemal 1200 zł składek na ZUS miesięcznie! | 20-01-2017 06:45:00

    INFO: Minimalna wysokość składek na ZUS dla przedsiębiorców wyniesie w tym roku ponad 1172 zł. To oznacza wzrost o 4,6% z obecnych 1121 zł - podaje onet.pl

  • Rząd ograniczy zagraniczne adopcje | 19-01-2017 21:45:00

    INFO: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej planuje ograniczyć możliwość adoptowania polskich dzieci przez zagraniczne pary. Chodzi o ok. 280-300 nieletnich w skali roku - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

  • Kto płaci za pobyt Amerykanów w Polsce? | 19-01-2017 19:30:00

    INFO: W tym roku w Polsce będzie stacjonowało około 7 tys. żołnierzy z innych krajów. Największą grupę stanowią wojska amerykańskie. Kto finansuje ich pobyt? – zastanawia się "Rzeczpospolita".

  • Kukiz ostro skrytykował politykę PiS wobec Ukrainy | 19-01-2017 17:30:00

    INFO: P. Robert Choma, prezydent Przemyśla, nie został wpuszczony na Ukrainę. WCz. Paweł Kukiz zamieścił na Facebooku wpis, w którym negatywnie wypowiedział się o polityce rządu wobec Ukrainy.

  • Będzie wielka zmiana w polskiej polityce migracyjnej | 19-01-2017 15:30:00

    FUTURO: Szykuje się wielka zmiana w polskiej polityce migracyjnej. Przyjeżdżający do nas ze Wschodu łatwiej znajdą pracę i szybciej uzyskają pobyt stały. Pod warunkiem, że spełnią warunki stawiane przez rząd - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".