Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

21-12-2016 21:45:00

Kolejne miliardy pójdą na walkę z bezrobociem

FUTURO: W 2017 r. rząd wyda na walkę z bezrobociem wiele miliardów złotych - podaje pb.pl.

 

Mimo że sytuacja na rynku pracy jest dobra, a bezrobocie najniższe od lat, bo miliony Polaków wyjechały za granicę, rząd nie zamierza przykręcić kurka z pieniędzmi na tzw. walkę z bezrobociem. W przyszłorocznym Funduszu Pracy znajdzie się ponad 12 mld zł - największe wsparcie dostaną długotrwale bezrobotni.

- W tym roku przeznaczymy ponad 7 mld zł na finansowanie zadań urzędów pracy i ochotniczych hufców pracy. W przyszłorocznym budżecie na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu będzie o 400 mln zł więcej - zapowiada p. Stanisław Szwed, wiceminister pracy.

 

Źródło: pb.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 21-12-2016 23:59:26 | odpowiedz
    nawet ten kretyn morawiecki mówi że potrzebujemy jakieś 5 milionów nowych pracowników... mimo to pchają kasę na nierobów.
  • 22-12-2016 00:42:14 | odpowiedz
    Nie wiedziałem, że OHaPy jeszcze istnieją. Jakaż niesamowita ciągłość...
  • 22-12-2016 00:48:33 | odpowiedz
    "650 mln zł, rozdysponowane w ramach dotacji na start biznesu, umożliwiło stworzenie ponad 33 tys. miejsc pracy."
    Które ZUS i US zajebią w ciągu roku/dwóch, i tak się kręci :D
    • 22-12-2016 05:10:33 | odpowiedz
      trafnie i finezyjnie - "... ZUS i US zajebią..."

      Te wieśniaki nie potrafią wyjąć łyżeczki ze szklanki z urzędniczą herbatą a co dopiero pobierać tak podatki by i kasa była i podatnik rozwijał biznes .



  • Chcą podnieść VAT!

    Na tej stroni piszą o możliwej podwyżce VAT: http://podatki.onet.pl/1983056,1,0,wiadomosci.html Nie dajmy się i piszmy jak najwięcej, że UPR nie będzie prabować obywateli.
  • I zobaczyliśmy Polskę piękną

    Szanowni Panstwo, co sądziecie o planie PO na rok 2030 i roztaczaniu świetlanej przyszłości przed Polakami w tej perspektywie? Wspaniałe, prawda? Czy jesteście napełnieni optymizmem?
  • MÓJ List do JKM - myślicie że pomoże ???? Proszę o opinie

    Szanowny Panie Januszu ! NIGDY nie interesowałem się politykom, odkąd pamiętam był to dla mnie temat wręcz mityczny a zarazem brudny i zakłamany. Każdego polityka po latach obserwacji...
  • Islandia

    Mam do was pytanie. Dlaczego nie mowi się o tym co się działo w Islandii od około 4 lat? Tutaj mam cytat pewnego wywodu. Nie sprawdziłem jeszcze źródeł, ani czy to prawda. Dlatego proszę o...
  • Wizja zdjednoczonej prawicy

    Problemem polskiej prawicy (nie mówię tutaj o PiS'ie, który jest prawicą jedynie obyczajową) jest brak liderów, którzy mogliby ją złączyć i zapewnić jej wejście do parlamentu. Na prawicy na...
  • PiSocjalizm wyleczy z POmunizmu

    Platforma Obywatelska na swojej stronie podaje tak: " Nowelizacja budżetu niezbędna Deficyt budżetowy wzrośnie w tym roku o 16 mld złotych. Konieczne są też oszczędności w poszczególnych...

Poczytaj również

  • Prezydent Gdańska pod lupą prokuratury | 21-11-2017 15:30:00

    INFO: Prokuratura Okręgowa w Gdańsku bada, czy prezydent miasta Paweł Adamowicz przyjął łapówkę w postaci 3-dniowego pobytu w Madrycie - podaje telewizjarepublika.pl.

  • Prokuratura wszczęto śledztwo ws. propagowania faszyzmu | 21-11-2017 13:15:00

    INFO: Prokuratura w Warszawie wszczęła śledztwo ws. publicznego propagowania faszystowskiego ustroju państwa lub nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym, etnicznym, rasowym podczas Marszu Niepodległości - informuje onet.pl.

  • Saryusz-Wolski gotów stanąć przeciw Tuskowi | 21-11-2017 11:00:00

    INFO: CEP Jacek Saryusz-Wolski wyraził gotowość startu w wyborach prezydenckich, jeśli o urząd ten będzie się ubiegał również p. Donald Tusk, szef Rady Europejskiej - informuje bankier.pl.

  • Przestępcom zabrano 400 mln zł | 21-11-2017 06:45:00

    INFO: JE Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości poinformował, że w wyniku kilkumiesięcznego obowiązywania w Polsce instytucji tzw. konfiskaty rozszerzonej udało się skonfiskować grupom przestępczym majątek o wartości ok. 400 mln zł - donosi interia.pl.

  • PiS pobiło rekord w tworzeniu biurokracji! | 20-11-2017 21:45:00

    INFO: Od objęcia władzy PiS stworzyło aż 11 nowych urzędów centralnych! To rekord w tworzeniu biurokracji - donosi portal wiesci24.pl.

  • Prezydent chce dymisji Szydło i Macierewicza | 20-11-2017 19:30:00

    INFO: WCz. Jarosław Kaczyński premierem, a p. Krzysztof Szczerski, dotychczasowy szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy, szefem resortu spraw zagranicznych. Do tego zmiana szefa Ministerstwa Obrony Narodowej - tak według "Super Expressu" ma wyglądać, ustalony podczas spotkań pp. Dudy i Kaczyńskiego, scenariusz rekonstrukcji rządu.

  • Morawiecki obniży akcyzę browarom rzemieślniczym | 20-11-2017 17:30:00

    FUTURO: Od początku 2018 r. akcyza dla browarów rzemieślniczych zostanie obniżona o 50% - podaje businessinsider.com.pl.

  • Lewicowi dziennikarze donoszą na Polskę | 20-11-2017 15:30:00

    INFO: Lewicowe Towarzystwo Dziennikarzy poskarżyło się kolegom z zagranicy - donosi wPolityce.pl.

  • Beata Szydło prezydentem Warszawy? | 20-11-2017 13:15:00

    FUTURO: Jak donosi wprost.pl, premier Beata Szydło może kandydować na prezydenta Warszawy.

  • Tuskowi puszczają nerwy | 20-11-2017 11:00:00

    INFO: Skandaliczny wpis na Twitterze p. Donalda Tuska, szefa Rady Europejskiej, rozpalił do czerwoności internautów i polityków PiS - donosi portal niezalezna.pl.

  • Będzie totalny atak na Polskę? | 20-11-2017 06:45:00

    OPINIA: W UE dojdzie do próby totalnego ataku na Polskę we współdziałaniu z opozycją - prognozuje politolog prof. Kazimierz Kik.

  • Frasyniuk pluje na polską demokrację | 19-11-2017 20:45:00

    OPINIA: Naszym obowiązkiem jest zaprotestować przeciwko temu, że twarzą polskiej demokracji stał się faszysta i rasista - wrzeszczał p. Władysław Frasyniuk podczas demonstracji we Wrocławiu.

  • Wiceminister rozwoju zachwalał kartę praw przedsiębiorcy | 19-11-2017 17:30:00

    OPINIA: Prawo przedsiębiorców nazywam swoistą kartą praw przedsiębiorcy - powiedział w TVP Info p. Mariusz Haładyj, wiceminister rozwoju.

  • Kukiz`15: Rząd nie może pozwolić na niszczenie przemysłu futrzanego | 19-11-2017 14:15:00

    OPINIA: WCz. Nobert Kaczmarczyk, poseł Kukiz`15, odniósł się do kontrowersyjnego projektu likwidacji hodowli zwierząt futerkowych - informuje wsensie.pl.

  • Gdynia wygrała ws. lotniska przed sądem UE | 19-11-2017 11:00:00

    INFO: Sąd Unii Europejskiej przyznał rację Gdyni i stwierdził nieważność decyzji Komisji Europejskiej, która zahamowała przekształcenie lotniska z wojskowego w wojskowo-cywilne - podaje stooq.pl.