Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

12-02-2018 19:30:00

Kiszczak i Jaruzelski nie zostaną zdegradowani?

INFO: JE Mariusz Błaszczak, szef MON z PiS, nie przekaże do Sejmu projektu ustawy, która pośmiertnie pozbawić miała generalskich stopni Czesława Kiszczaka i Wojciecha Jaruzelskiego - podaje "Rzeczpospolita".

 

Jak czytamy w dzienniku, projekt miał pozwolić "na zadośćuczynienie społeczeństwu polskiemu" i "symboliczne rozliczenie epoki Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej". Konsultacje ustawy zakończyły się w listopadzie zeszłego roku, jednak od 3 miesięcy nic w tej sprawie się nie dzieje. Ustawa może teraz zostać albo gruntownie zmieniona, albo trafić do kosza.

"Rz" przypomina, że p. Macierewicz, który początkowo planował uchwalenie ustawy 13 grudnia, w związku z rekonstrukcją rządu "znalazł się na celowniku Jarosława Kaczyńskiego" i nie otrzymał zgody na przeforsowanie swojego projektu. Jak tłumaczy gazecie jeden z posłów PiS, "ta propozycja jest po prostu zła".

Projekt, który skierowany miał być przede wszystkim przeciwko generałom Kiszczakowi i Jaruzelskiemu, może faktycznie dawać zbyt duże pole manewru do degradacji innych wojskowych. Zasadę odpowiedzialność zbiorowej i naruszanie praw nabytych zarzuca mu m.in. środowisko weteranów i byłych żołnierzy. Ustawę krytycznie ocenia także warszawski Wojskowy Sąd Okręgowy, który twierdzi, że łamie ona Konstytucję.

 

Źródło: rp.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 12-02-2018 20:10:26 | odpowiedz
  To żydokomuna. Tą siłą jest żydokomuna (w tym WSI/SB/wywiad itd.), która w '89 przeszła do konspiracji i się utajniła przejmując praktycznie 100% Polski. Stara taktyka dobrego i złego policjanta. Podzielili się na PO i PiS i dymają naród w cyklach 8 letnich. Dowodem na prawdziwość tej tezy jest, że nikt (poza tymi co czymś się narazili) nie wylądował w pierdlu przez 27 lat. Zmowa na 100% a naruszający ją idioci jak Lepper czy gen. Petelicki lądują w piachu.
  Ludzie, wymagajcie i żądajcie niech każdy cwaniaczek – chcący Wami rządzić – pokaże świadectwo chrztu ojców i dziadków (po czym sprawdzać je w parafiach) i zaświadczenie od proboszcza, że chodzi do Kościoła. To jedyny pewny sposób!
  Do tego czasu traktujcie go jako ciało obce z wszystkim tego konsekwencjami. Trzeba się bronić. Wszystko co nie jest jest zgodne z optyką katolicką można od razu wrzucić do kosza bez specjalnego przyglądania się temu. Jest wiele dróg które prowadzą na manowce i nie należy nimi podążać.

 • "Zaczął się nowy rok" Angora Nr 2 10 stycznia 2010r

  Nabyłem kolejną Angorę i od razu zacząłem od "felietonów niekontrolowanych " Pan Janusz dał "czadu": Pomijam pierwszą kolumnę odnoszącą się do historii ( okrągły stół , Kiszczak itp.) -...
 • PW

  Xsior!!! Pw proszę odczytać!!!!!!
 • Ważniejsze żydowskie afery w Polsce

  Jak się wydaje, autorowi w poniższym artykule chodzi o miliardy (1 000 000 000) a nie o biliony (1 000 000 000 000) trzeba wziąć poprawkę na tę małą pomyłkę. 1. Grabież srebra i złota FON plus...
 • ordynacja

  Witam. Zastanawiałem się ostatnio nad dyskusją o JOW, tak bardzo popieranych przez niektóre pro-wolnościowe srodowiska. A może by zamiast klasycznej metody jeden obywatel-jeden głos...
 • Kiszczak zawinił Słomkę powiesili :-(

  Jak głosi komunikat BP KPN, "tym samym za wprowadzenie nielegalnego Stanu Wojennego jedyną osobą, która w III RP odbędzie realną i dolegliwą karę za zbrodnie zorganizowanej grupy przestępczej o...

Poczytaj również