Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs
Kursy dla wolnościowców – ostatnie dni rekrutacji!
Polsko-Amerykańska Akademia Liderów to inicjatywa bardzo dobrze znana w polskim środowisku wolnościowym.  Swoją popularność zawdzięcza doświadczonej, zawsze wolnościowo nastawione...
Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

07-04-2011 06:05:00

Kisiel byłby zadowolony z dzisiejszej Polski?

OPINIA: Kisiel był liberałem, ale nie był szalony. Możliwe, że podobałaby mu się dzisiejsza Polska - przekonywał red. Tomasz Wołek, znany publicysta lewicowy w programie III Polskiego Radia.

 

W radiowej "Trójce" debatowano o Kisielu i jego spuściźnie. Zastanawiano się, czy śp. Stefan Kisielewski byłby zadowolony z dzisiejszej Polski i czy byłby dzisiaj tak radykalny jak UPR. Prym w tej dyskusji wiódł red. Wołek.

 

- Nigdy się nie dowiemy, co Kisiel myślałby o dzisiejszej Polsce. Nie był on jednak szalonym liberałem. Nie był oderwany od rzeczywistości - mówił p. Wołek.

Publcysta podkreślił, że śp. Stefan Kisielewski był, co prawda, skłonny do leseferyzmu, ale było to tylko na tle utkanej z absurdu polskiej rzeczywistości w PRL-u.

- W obecnie toczącej się debacie o roli państwa w gospodarce, Kisiel być może sądziłby nieco inaczej niż 30 lat temu, bowiem okoliczności się zmieniły - podkreślił p. Wołek i dodał, że Kisiel miał niezwykle elastyczny umysł. - Był mądrym i trzeźwym człowiekiem - zaznaczył lewicowy publicysta.

 

Źródło: polskieradio.pl

Opracował: G.K.

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • tu_maciek | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
    07-04-2011 06:50:56 | odpowiedz

  • Głupota a kapitalizm

    Zadałem to pytanie w internetowym wywiadzie z Panem JKM (odpowiedzi jeszcze nie zostały opublikowane), ale wrzucę je jeszcze tu. Pan JKM często wytyka główną wadę demokracji - fakt że...
  • Odpowiedzi 3.

    Pytanie 1. W stanie Utah "testuje" sie 4- dniowy tydzień pracy (w urzędach). Uważa Pan to za pomysł socjalistyczny czy liberalny? W urzędach może być coś liberalnego? Pytanie 2. Pisze...
  • Islandia

    Mam do was pytanie. Dlaczego nie mowi się o tym co się działo w Islandii od około 4 lat? Tutaj mam cytat pewnego wywodu. Nie sprawdziłem jeszcze źródeł, ani czy to prawda. Dlatego proszę o...
  • Leszek Sykulski - globalistyczny wąż pełzający pośród prawicy konserwatywnej i narodowej

    Bodaj od końca zeszłego roku na portalach prawicowych (głównie na Konserwatyzm.pl) zaczęły pojawiać się artykuły ze stajni niejakiego Leszka Sykulskiego. Muszę przyznać, że do wspomnianego momentu...
  • Parę nurtujących mnie pytań- głównie gospodarka

    Witam, jestem od lat zdecydowanym zwolennikiem myśli konserwatywno-liberalnej. Zazwyczaj zachodzące zjawiska mogę łatwo sobie wytłumaczyć, mam też określone poglądy na gospodarkę. Pojawiły się...

Poczytaj również

  • Kukiz'15 chce uprościć sprzedaż lasów | 24-05-2017 21:45:00

    INFO: Posłowie Kukiz’15 poinformowali, że przygotowali projekt ustawy, który pozwoli właścicielom gruntów leśnych wycofać się ze sprzedaży, jeśli zaoferowana przez Lasy Państwowe cena będzie za niska - podaje wprost.pl.

  • Liroy-Marzec zabrał się za Ubera | 24-05-2017 19:30:00

    INFO: WCz. Piotr Liroy-Marzec, poseł Kukiz`15 stanął po stronie taksówkarzy, którzy stracili po tym, jak do Polski weszła firma Uber, kojarząca kierowców z pasażerami - pisze rp.pl.

  • Nic nie wie, a głosuje! | 24-05-2017 17:30:00

    INFO: WCz. Joanna Augustynowska, posłanka PO, skompromitowała się w krótkim teście z wiedzy ogólnej - donosi wprost.pl.

  • PO i PSL dogadały się przed wyborami samorządowymi | 24-05-2017 15:30:00

    INFO: PO i PSL porozumiały się w sprawie współpracy na czas wyborów samorządowych. Partie mają ogłosić wspólny start kandydatów do sejmików województw - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

  • ABW przeszukała meczet w Warszawie | 24-05-2017 13:15:00

    INFO: ABW przeszukała meczet na ulicy Wiertniczej w Warszawie - poinformował red. Witold Gadowski, dziennikarz śledczy.

  • Tajemnicze zawiadomienia do prokuratury z audytu rządu PO-PSL | 24-05-2017 11:00:00

    INFO: Ponad rok temu p. Mariusz Kamiński, koordynator służb specjalnych, poinformował, że w związku z nieprawidłowościami za czasów rządu PO-PSL do prokuratury trafiło 19 zawiadomień. Nie sposób jednak ustalić, czego dotyczyły, ani co się z nimi dzieje - czytamy w "Rzeczpospolitej".

  • Sędzia spowodowała kolizję po pijaku! | 24-05-2017 06:45:00

    INFO: Sędzia z Siemianowic Śląskich spowodowała po pijanemu kolizję drogową w Chorzowie. Miała aż 2,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu - donosi naszdziennik.pl.

  • Pracodawcy krytykują nowe unijne regulacje | 23-05-2017 21:45:00

    OPINIA: P. Wioletta Żukowska-Czaplicka, ekspert Pracodawców RP, uważa, że planowane unijne regulacje będą miały przeciwny skutek do zamierzonego.

  • Górnicy chcą gigantycznych podwyżek! | 23-05-2017 19:30:00

    INFO: Jak donosi fakt.pl, związkowcy z Polskiej Grupy Górniczej domagają się m.in. podwyżek pensji i przywrócenia czternastek.

  • Będzie abolicja dla niepłacących abonamentu RTV | 23-05-2017 17:30:00

    FUTURO: Dla osób, które zapłacą abonament radiowo-telewizyjny za pół roku z góry po wejściu ustawy w życie, będzie abolicja dla niepłacących wcześniej takiego abonamentu - zapowiedział w Polsat News wiceminister kultury Jarosław Sellin.

  • Polska nie powinna przyjmować euro | 23-05-2017 15:30:00

    OPINIA: Polska nie powinna przyjmować euro, bo naraziłoby nas to na ryzyko, że przestaniemy doganiać Zachód; bez własnej waluty bardzo trudne jest bowiem odzyskanie konkurencyjności w sytuacji kryzysu - powiedział p. Stefan Kawalec, b. wiceminister finansów, współtwórca tzw. planu Balcerowicza.

  • Opole zamyka się na TVP | 23-05-2017 13:15:00

    INFO: Kolejni artyści rezygnują z występu na festiwalu w Opolu - podają media.

  • Donos na Szydło ws. mowy nienawiści | 23-05-2017 11:00:00

    INFO: P. Izabela Suder złożyła do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przez JE Beatę Szydło przestępstwa publicznego znieważenia grupy ludzkości z powodu jej przynależności wyznaniowej lub etnicznej - podaje onet.pl.

  • Kempa: Rząd woli kary niż uchodźców | 23-05-2017 06:45:00

    INFO: P. Beata Kempa, szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, na antenie TVP Info przekonywała, że rząd PiS nie ugnie się pod unijną presją w sprawie relokacji uchodźców. Zapewniała, że Polska nie przyjmie Syryjczyków.

  • W lipcu Kaczyński premierem? | 22-05-2017 21:45:00

    FUTURO: WCz. Tomasz Rzymkowski z Kukiz'15 podzielił się z Superstacją informacjami, które usłyszał w kuluarach od kolegów - posłów PiS-u - donosi dorzeczy.pl.