Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

07-04-2011 06:05:00

Kisiel byłby zadowolony z dzisiejszej Polski?

OPINIA: Kisiel był liberałem, ale nie był szalony. Możliwe, że podobałaby mu się dzisiejsza Polska - przekonywał red. Tomasz Wołek, znany publicysta lewicowy w programie III Polskiego Radia.

 

W radiowej "Trójce" debatowano o Kisielu i jego spuściźnie. Zastanawiano się, czy śp. Stefan Kisielewski byłby zadowolony z dzisiejszej Polski i czy byłby dzisiaj tak radykalny jak UPR. Prym w tej dyskusji wiódł red. Wołek.

 

- Nigdy się nie dowiemy, co Kisiel myślałby o dzisiejszej Polsce. Nie był on jednak szalonym liberałem. Nie był oderwany od rzeczywistości - mówił p. Wołek.

Publcysta podkreślił, że śp. Stefan Kisielewski był, co prawda, skłonny do leseferyzmu, ale było to tylko na tle utkanej z absurdu polskiej rzeczywistości w PRL-u.

- W obecnie toczącej się debacie o roli państwa w gospodarce, Kisiel być może sądziłby nieco inaczej niż 30 lat temu, bowiem okoliczności się zmieniły - podkreślił p. Wołek i dodał, że Kisiel miał niezwykle elastyczny umysł. - Był mądrym i trzeźwym człowiekiem - zaznaczył lewicowy publicysta.

 

Źródło: polskieradio.pl

Opracował: G.K.

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • tu_maciek | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
    07-04-2011 06:50:56 | odpowiedz

  • Głupota a kapitalizm

    Zadałem to pytanie w internetowym wywiadzie z Panem JKM (odpowiedzi jeszcze nie zostały opublikowane), ale wrzucę je jeszcze tu. Pan JKM często wytyka główną wadę demokracji - fakt że...
  • Odpowiedzi 3.

    Pytanie 1. W stanie Utah "testuje" sie 4- dniowy tydzień pracy (w urzędach). Uważa Pan to za pomysł socjalistyczny czy liberalny? W urzędach może być coś liberalnego? Pytanie 2. Pisze...
  • Islandia

    Mam do was pytanie. Dlaczego nie mowi się o tym co się działo w Islandii od około 4 lat? Tutaj mam cytat pewnego wywodu. Nie sprawdziłem jeszcze źródeł, ani czy to prawda. Dlatego proszę o...
  • Leszek Sykulski - globalistyczny wąż pełzający pośród prawicy konserwatywnej i narodowej

    Bodaj od końca zeszłego roku na portalach prawicowych (głównie na Konserwatyzm.pl) zaczęły pojawiać się artykuły ze stajni niejakiego Leszka Sykulskiego. Muszę przyznać, że do wspomnianego momentu...
  • Parę nurtujących mnie pytań- głównie gospodarka

    Witam, jestem od lat zdecydowanym zwolennikiem myśli konserwatywno-liberalnej. Zazwyczaj zachodzące zjawiska mogę łatwo sobie wytłumaczyć, mam też określone poglądy na gospodarkę. Pojawiły się...

Poczytaj również

  • Polacy boją się brexitu | 11-12-2018 06:45:00

    INFO: Polacy są zorientowani, że Wielka Brytania opuszcza UE, ale nie zawsze wiedzą, co o tym myśleć - wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej".

  • Samorząd torpeduje inwestycje na Mierzei | 10-12-2018 21:45:00

    INFO: Samorząd woj. pomorskiego jest przeciwny budowie kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną - informuje wGospodarce.pl.

  • Tajemnicze spotkanie Morawieckiego i Solorza | 10-12-2018 19:30:00

    INFO: Mecenas Roman Giertych, pełnomocnik biznesmana Leszka Czarneckiego, zapowiedział złożenie wniosku o przesłuchanie premiera Mateusza Morawieckiego w śledztwie dot. KNF - donosi onet.pl.

  • Partia Teraz! przedstawiła swoje postulaty | 10-12-2018 17:30:00

    INFO: Partia WCz. Ryszarda Petru - Teraz! - przedstawiła swoje główne postulaty - podaje stooq.pl.

  • Prezydent Przemyśla z mniejszą pensją | 10-12-2018 15:30:00

    INFO: Nowy prezydent Przemyśla, p. Wojciech Bakun, były poseł Kukiz’15, będzie rządził miastem, zarabiając mniej niż poprzednik - podaje onet.pl.

  • Przedsiębiorcy alarmowali rząd PO-PSL ws. kradzieży VAT | 10-12-2018 13:15:00

    INFO: Resort finansów i inne ministerstwa, a także premierzy Donald Tusk i Ewa Kopacz otrzymywali w latach 2008-2015 ostrzeżenia ze strony organizacji branżowych zaniepokojonych zagrożeniem, a później faktycznym wyłudzaniem VAT; mimo to władze nie widziały potrzeby wprowadzania postulowanych przez przedsiębiorców zmian - podaje portal tvp.info.

  • Jakubiak nie godzi się na wrogi stosunek do UE | 10-12-2018 11:00:00

    OPINIA: WCz. Marek Jakubiak skrytykował Ruch Narodowy za jego wrogi stosunek do Unii Europejskiej - podaje prawicowyinternet.pl.

  • Emerytury jednak bez podatku? | 10-12-2018 06:45:00

    FUTURO: Jest szansa na emeryturę bez podatku. PiS nie odrzuciło obywatelskiego projektu ustawy w tej sprawie - podaje money.pl.

  • Polacy chcą złagodzenia ustawy aborcyjnej | 09-12-2018 20:45:00

    INFO: 48% respondentów uważa, że ustawa antyaborcyjna powinna zostać złagodzona - wynika z w sondażu SW Research przeprowadzonego dla serwisu rp.pl.

  • Endecja sprzeciwia się liberalno-lewicowej UE | 09-12-2018 17:30:00

    INFO: Zarząd Główny Stowarzyszenia Endecja z zadowoleniem i nadzieją przyjmuje wszelkie polityczne inicjatywy, które realizują politykę suwerennego państwa polskiego i realne interesy naszego Narodu - czytamy w komunikacie Endecji.

  • Będą wyższe stawki opłaty paliwowej | 09-12-2018 14:15:00

    FUTURO: W przyszłym roku wzrosną stawki opłaty paliwowej - informuje portal podatki.biz.

  • Samorządy odczują jednak wzrost cen energii | 09-12-2018 11:00:00

    INFO: Mimo uspokajających sygnałów ze strony Ministerstwa Energii wzrost cen energii elektrycznej mocno uderzy w samorządy - ocenia "Rzeczpospolita".

  • Szokujące wyliczenia dotyczące dopłat do górnictwa | 09-12-2018 06:45:00

    INFO: W latach 1990-2016 dopłaciliśmy do górnictwa nawet 230 mld zł, czyli 8,5 mld zł rocznie - informuje fakt.pl.

  • "Polacy nie mogą być zmuszeni do głosowania na dwie partie lizbońskie" | 08-12-2018 20:45:00

    OPINIA: W Polsce potrzebna jest prawica konserwatywna - stwierdził CEP Marek Jurek.

  • Resort finansów skonsultuje przyjęte ustawy | 08-12-2018 17:30:00

    INFO: Ministerstwo Finansów chce konsultować przyjęte już ustawy. Następnie zostaną one objaśnione podatnikom - informuje "Rzeczpospolita".