Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

07-04-2011 06:05:00

Kisiel byłby zadowolony z dzisiejszej Polski?

OPINIA: Kisiel był liberałem, ale nie był szalony. Możliwe, że podobałaby mu się dzisiejsza Polska - przekonywał red. Tomasz Wołek, znany publicysta lewicowy w programie III Polskiego Radia.

 

W radiowej "Trójce" debatowano o Kisielu i jego spuściźnie. Zastanawiano się, czy śp. Stefan Kisielewski byłby zadowolony z dzisiejszej Polski i czy byłby dzisiaj tak radykalny jak UPR. Prym w tej dyskusji wiódł red. Wołek.

 

- Nigdy się nie dowiemy, co Kisiel myślałby o dzisiejszej Polsce. Nie był on jednak szalonym liberałem. Nie był oderwany od rzeczywistości - mówił p. Wołek.

Publcysta podkreślił, że śp. Stefan Kisielewski był, co prawda, skłonny do leseferyzmu, ale było to tylko na tle utkanej z absurdu polskiej rzeczywistości w PRL-u.

- W obecnie toczącej się debacie o roli państwa w gospodarce, Kisiel być może sądziłby nieco inaczej niż 30 lat temu, bowiem okoliczności się zmieniły - podkreślił p. Wołek i dodał, że Kisiel miał niezwykle elastyczny umysł. - Był mądrym i trzeźwym człowiekiem - zaznaczył lewicowy publicysta.

 

Źródło: polskieradio.pl

Opracował: G.K.

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • tu_maciek | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
    07-04-2011 06:50:56 | odpowiedz

  • Głupota a kapitalizm

    Zadałem to pytanie w internetowym wywiadzie z Panem JKM (odpowiedzi jeszcze nie zostały opublikowane), ale wrzucę je jeszcze tu. Pan JKM często wytyka główną wadę demokracji - fakt że...
  • Odpowiedzi 3.

    Pytanie 1. W stanie Utah "testuje" sie 4- dniowy tydzień pracy (w urzędach). Uważa Pan to za pomysł socjalistyczny czy liberalny? W urzędach może być coś liberalnego? Pytanie 2. Pisze...
  • Islandia

    Mam do was pytanie. Dlaczego nie mowi się o tym co się działo w Islandii od około 4 lat? Tutaj mam cytat pewnego wywodu. Nie sprawdziłem jeszcze źródeł, ani czy to prawda. Dlatego proszę o...
  • Leszek Sykulski - globalistyczny wąż pełzający pośród prawicy konserwatywnej i narodowej

    Bodaj od końca zeszłego roku na portalach prawicowych (głównie na Konserwatyzm.pl) zaczęły pojawiać się artykuły ze stajni niejakiego Leszka Sykulskiego. Muszę przyznać, że do wspomnianego momentu...
  • Parę nurtujących mnie pytań- głównie gospodarka

    Witam, jestem od lat zdecydowanym zwolennikiem myśli konserwatywno-liberalnej. Zazwyczaj zachodzące zjawiska mogę łatwo sobie wytłumaczyć, mam też określone poglądy na gospodarkę. Pojawiły się...

Poczytaj również

  • TVN może zacząć nadawać z Czech | 17-12-2017 06:45:00

    INFO: TVN znalazł sposób na ominięcie kontroli Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji - donosi fakt.pl.

  • Więzienie za wyłudzenia zasiłków z ZUS | 16-12-2017 20:45:00

    INFO: Przedsiębiorca trafił na 10 miesięcy do więzienia za próbę wyłudzenia świadczenia ZUS - informuje "Rzeczpospolita".

  • Andruszkiewicz: Kukiz‘15 skręca w stronę PO i Nowoczesnej | 16-12-2017 17:30:00

    OPINIA: Zdaniem WCz. Adama Andruszkiewicza, posła koła Wolni i Solidarni, Kukiz‘15 skręca w stronę PO i Nowoczesnej - podaje dorzeczy.pl.

  • Byli senatorowie PO dołączają do klubu PiS | 16-12-2017 14:15:00

    INFO: Byli senatorowie PO, WDost. Andrzej Misiołek i WDost. Leszek Piechota dołączą do klubu PiS - informuje rmf24.pl.

  • Polskie umowy o pracę zbyt mało elastyczne | 16-12-2017 11:00:00

    INFO: Z raportu Forum Obywatelskiego Rozwoju wynika, że Polska zajmuje jedno z ostatnich miejsc, jeśli chodzi o elastyczność zatrudnienia na podstawie umów o pracę - informuje bankier.pl.

  • Maleją inwestycje zagraniczne w Polsce | 16-12-2017 06:45:00

    INFO: Z raportu NBP wynika, że w 2016 r. wartość inwestycji zagranicznych w Polsce była o prawie 5% niższa niż rok wcześniej.

  • CBA: Tak urzędy marnotrawią pieniądze z dotacji | 15-12-2017 21:45:00

    INFO: P. Ernest Bejda, szef CBA, zaprezentował w Sejmie wyniki kontroli w 16 urzędach marszałkowskich - podaje portalsamorzadowy.pl.

  • NIK skrytykowała politykę koncesyjną | 15-12-2017 19:30:00

    INFO: Polska nie określiła i nie prowadziła spójnej polityki koncesyjnej w zakresie poszukiwania i rozpoznawania złóż miedzi i węglowodorów, w tym gazu łupkowego - twierdzi NIK.

  • Gronkiewicz-Waltz traci stanowisko w PO | 15-12-2017 17:30:00

    FUTURO: W sobotę p. Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, przestanie być wiceprzewodniczącą PO - donosi Radio ZET.

  • Korwin przeciwko nadmiernej produkcji prawa | 15-12-2017 15:30:00

    INFO: Podczas konferencji politycy Wolności odnieśli się do niepokojącego zjawiska postępującej inflacji prawa, którą było szczególnie widać w 2017 r., podczas którego uchwalono niemal 35 tys. stron A4 ustaw.

  • Gierek straci rondo w Sosnowcu | 15-12-2017 13:15:00

    INFO: Wojewoda śląski, p. Jarosław Wieczorek zdecydował o dekomunizacji ronda im. Edwarda Gierka w Sosnowcu oraz 10 innych ulic w województwie - informuje onet.pl.

  • Partia Razem zablokowała konferencję naukową na UJ! | 15-12-2017 11:00:00

    INFO: Dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie i prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. Collegium Medicum, pod naciskiem Partii Razem, podjęli decyzję o odwołaniu konferencji "Prawo dziecka do życia" - informuje portal stefczyk.info.

  • Rząd chce, by samorządy bardziej się zadłużały! | 15-12-2017 06:45:00

    INFO: Jak donosi gazetaprawna.pl, rząd zamierza poluzować śrubę samorządom.

  • Sejm wrzuci na luz | 14-12-2017 21:45:00

    INFO: Obrady Sejmu zwoływane rzadko i oddzielnie od posiedzeń komisji - to plan PiS na kolejne miesiące - pisze "Rzeczpospolita".

  • KJ: Budżet Obywatelski nie uzdrowi partycypacji społecznej | 14-12-2017 19:30:00

    OPINIA: Analitycy Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego negatywnie ocenili proponowane zmiany w systemie funkcjonowania budżetów partycypacyjnych.