Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs
Magister PAFERE
PAFERE zaprasza do udziału w VI edycji konkursu Magister PAFERE
Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

07-04-2011 06:05:00

Kisiel byłby zadowolony z dzisiejszej Polski?

OPINIA: Kisiel był liberałem, ale nie był szalony. Możliwe, że podobałaby mu się dzisiejsza Polska - przekonywał red. Tomasz Wołek, znany publicysta lewicowy w programie III Polskiego Radia.

 

W radiowej "Trójce" debatowano o Kisielu i jego spuściźnie. Zastanawiano się, czy śp. Stefan Kisielewski byłby zadowolony z dzisiejszej Polski i czy byłby dzisiaj tak radykalny jak UPR. Prym w tej dyskusji wiódł red. Wołek.

 

- Nigdy się nie dowiemy, co Kisiel myślałby o dzisiejszej Polsce. Nie był on jednak szalonym liberałem. Nie był oderwany od rzeczywistości - mówił p. Wołek.

Publcysta podkreślił, że śp. Stefan Kisielewski był, co prawda, skłonny do leseferyzmu, ale było to tylko na tle utkanej z absurdu polskiej rzeczywistości w PRL-u.

- W obecnie toczącej się debacie o roli państwa w gospodarce, Kisiel być może sądziłby nieco inaczej niż 30 lat temu, bowiem okoliczności się zmieniły - podkreślił p. Wołek i dodał, że Kisiel miał niezwykle elastyczny umysł. - Był mądrym i trzeźwym człowiekiem - zaznaczył lewicowy publicysta.

 

Źródło: polskieradio.pl

Opracował: G.K.

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • tu_maciek | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
    07-04-2011 06:50:56 | odpowiedz

  • Głupota a kapitalizm

    Zadałem to pytanie w internetowym wywiadzie z Panem JKM (odpowiedzi jeszcze nie zostały opublikowane), ale wrzucę je jeszcze tu. Pan JKM często wytyka główną wadę demokracji - fakt że...
  • Odpowiedzi 3.

    Pytanie 1. W stanie Utah "testuje" sie 4- dniowy tydzień pracy (w urzędach). Uważa Pan to za pomysł socjalistyczny czy liberalny? W urzędach może być coś liberalnego? Pytanie 2. Pisze...
  • Islandia

    Mam do was pytanie. Dlaczego nie mowi się o tym co się działo w Islandii od około 4 lat? Tutaj mam cytat pewnego wywodu. Nie sprawdziłem jeszcze źródeł, ani czy to prawda. Dlatego proszę o...
  • Leszek Sykulski - globalistyczny wąż pełzający pośród prawicy konserwatywnej i narodowej

    Bodaj od końca zeszłego roku na portalach prawicowych (głównie na Konserwatyzm.pl) zaczęły pojawiać się artykuły ze stajni niejakiego Leszka Sykulskiego. Muszę przyznać, że do wspomnianego momentu...
  • Parę nurtujących mnie pytań- głównie gospodarka

    Witam, jestem od lat zdecydowanym zwolennikiem myśli konserwatywno-liberalnej. Zazwyczaj zachodzące zjawiska mogę łatwo sobie wytłumaczyć, mam też określone poglądy na gospodarkę. Pojawiły się...

Poczytaj również

  • Wachowski oszukał Wałęsę | 24-03-2017 21:45:00

    INFO: Jak pisze fakt.pl, p. Mieczysław Wachowski, były szef Kancelarii Prezydenta, poważnie nadużył zaufania p. Lecha Wałęsy.

  • Państwowy monopolista wchodzi na rynek ochrony | 24-03-2017 21:45:00

    INFO: Poczta Polska zapowiada powrót na rynek ochrony. Ma strzec lotnisk, instytucji publicznych i spółek skarbu państwa - ustaliła "Rzeczpospolita".

  • Rządzący szybko alienują się wobec rzeczywistości | 24-03-2017 19:30:00

    OPINIA: Zapowiadane przez PiS pełne oskładkowanie umów o dzieło potwierdza tezę, że rządzący bardzo szybko alienują się wobec rzeczywistości - pisze p. Jakub Wozinski dla portalu gf24.pl.

  • PiS o Polsce dla ONZ | 24-03-2017 17:30:00

    INFO: PiS czaruje ONZ prawami człowieka - pisze "Rzeczpospolita" o raporcie polskiego rządu przygotowanego na Powszechny Okresowy Przegląd Praw Człowieka.

  • Kolejne wątpliwe zachowanie sędziego | 24-03-2017 15:30:00

    INFO: Sędzia Waldemar Żurek, który jest twarzą KRS-u, skutecznie odwołał się do sądu o zmniejszenie kwoty świadczeń nas rzecz córek z pierwszego małżeństwa. Przystąpił nawet do odbierania nadpłaconych kwot - donosi "Gazeta Polska Codziennie".

  • Polacy chcą wycinać drzewa | 24-03-2017 13:15:00

    INFO: Wkrótce posłowie będą dyskutować nad zmianą zasad wycinki drzew. Czy jednak Polacy chcą modyfikacji przepisów? - zastanawia się "Super Express".

  • Ziemkiewicz śmieje się z pomysłu jednolitych cen książek | 24-03-2017 11:00:00

    OPINIA: Ciągle widzimy jakąś działalność lobbystyczną - stwierdził red. Rafał Ziemkiewicz na spotkaniu w Warszawie.

  • MEN zreformuje pensje nauczycieli | 24-03-2017 06:45:00

    INFO: "Dziennik Gazeta Prawna" informuje, że MEN chce związać pensje nauczycieli ze średnią krajową.

  • Lewacy organizują Marsz dla Europy | 23-03-2017 21:45:00

    FUTURO: 25 marca, w 60. rocznicę Traktatów Rzymskich, w Warszawie odbędzie się Marsz dla Europy - podaje warsawnow.pl.

  • Prezydent biednego miasta z PO zamówił sobie auto... za 200 tys. zł | 23-03-2017 19:30:00

    INFO: P. Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic z PO, czyli jednego z najbiedniejszych miast na prawach powiatu, zamówił sobie kolejne luksusowe auto - donosi wp.pl.

  • Polska zniesie zmiany czasu? | 23-03-2017 17:30:00

    INFO: Stowarzyszenie Interesu Społecznego "Wieczyste" domaga się zniesienia zmiany czasu - podaje wp.pl.

  • Były prezes i pracownicy ZUS pod lupą CBA | 23-03-2017 15:30:00

    INFO: Jak donosi wprost.pl, CBA złożyło zawiadomienie podejrzenia popełnienia przestępstwa przez byłego prezesa i pracowników ZUS. Sprawa dotyczy umowy informatycznej z 2013 r. na kwotę 19,5 mln zł.

  • Urzędnicy walczą o kontrolę nad uniodotacjami | 23-03-2017 13:15:00

    INFO: Marszałkowie 2 północnych województw wycofują unijne fundusze z Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Obawiają się, że nowa ustawa zapowiadana przez rząd mogłaby pozbawić ich kontroli nad częścią środków - donosi tvp.info.

  • Brednie resortu rozwoju: Dzięki uniodotacjom Polska urosła o 59% | 23-03-2017 11:00:00

    OPINIA: W latach 2004-15 Polska osiągnęła największy skumulowany wzrost PKB wśród państw członkowskich UE; w tym czasie polska gospodarka urosła o prawie 59%. Duży wpływ na to miały fundusze UE - twierdzi p. Adam Hamryszczak, wiceminister rozwoju.

  • Postulator beatyfikacji księdza Popiełuszki był agentem SB | 23-03-2017 06:45:00

    INFO: Ks. Tomasz Kaczmarek, postulator etapu rzymskiego procesu beatyfikacyjnego śp. ks. Jerzego Popiełuszki, był współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa i miał kontakty ze znajomymi zabójcy duchownego kapitana Grzegorza Piotrowskiego - donosi "Tygodnik Powszechny".