Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

07-04-2011 06:05:00

Kisiel byłby zadowolony z dzisiejszej Polski?

OPINIA: Kisiel był liberałem, ale nie był szalony. Możliwe, że podobałaby mu się dzisiejsza Polska - przekonywał red. Tomasz Wołek, znany publicysta lewicowy w programie III Polskiego Radia.

 

W radiowej "Trójce" debatowano o Kisielu i jego spuściźnie. Zastanawiano się, czy śp. Stefan Kisielewski byłby zadowolony z dzisiejszej Polski i czy byłby dzisiaj tak radykalny jak UPR. Prym w tej dyskusji wiódł red. Wołek.

 

- Nigdy się nie dowiemy, co Kisiel myślałby o dzisiejszej Polsce. Nie był on jednak szalonym liberałem. Nie był oderwany od rzeczywistości - mówił p. Wołek.

Publcysta podkreślił, że śp. Stefan Kisielewski był, co prawda, skłonny do leseferyzmu, ale było to tylko na tle utkanej z absurdu polskiej rzeczywistości w PRL-u.

- W obecnie toczącej się debacie o roli państwa w gospodarce, Kisiel być może sądziłby nieco inaczej niż 30 lat temu, bowiem okoliczności się zmieniły - podkreślił p. Wołek i dodał, że Kisiel miał niezwykle elastyczny umysł. - Był mądrym i trzeźwym człowiekiem - zaznaczył lewicowy publicysta.

 

Źródło: polskieradio.pl

Opracował: G.K.

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • tu_maciek | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
    07-04-2011 06:50:56 | odpowiedz

  • Głupota a kapitalizm

    Zadałem to pytanie w internetowym wywiadzie z Panem JKM (odpowiedzi jeszcze nie zostały opublikowane), ale wrzucę je jeszcze tu. Pan JKM często wytyka główną wadę demokracji - fakt że...
  • Odpowiedzi 3.

    Pytanie 1. W stanie Utah "testuje" sie 4- dniowy tydzień pracy (w urzędach). Uważa Pan to za pomysł socjalistyczny czy liberalny? W urzędach może być coś liberalnego? Pytanie 2. Pisze...
  • Islandia

    Mam do was pytanie. Dlaczego nie mowi się o tym co się działo w Islandii od około 4 lat? Tutaj mam cytat pewnego wywodu. Nie sprawdziłem jeszcze źródeł, ani czy to prawda. Dlatego proszę o...
  • Leszek Sykulski - globalistyczny wąż pełzający pośród prawicy konserwatywnej i narodowej

    Bodaj od końca zeszłego roku na portalach prawicowych (głównie na Konserwatyzm.pl) zaczęły pojawiać się artykuły ze stajni niejakiego Leszka Sykulskiego. Muszę przyznać, że do wspomnianego momentu...
  • Parę nurtujących mnie pytań- głównie gospodarka

    Witam, jestem od lat zdecydowanym zwolennikiem myśli konserwatywno-liberalnej. Zazwyczaj zachodzące zjawiska mogę łatwo sobie wytłumaczyć, mam też określone poglądy na gospodarkę. Pojawiły się...

Poczytaj również

  • Kornel Morawiecki o prowokacji wyborczej | 25-09-2018 15:30:00

    OPINIA: WCz. Kornel Morawiecki z Wolnych i Solidarnych, skomentował dla TV Republika doniesienia o rejestracji listy wyborczej z podpisami zmarłych.

  • Straż miejska ściga za przeklinanie na Facebooku | 25-09-2018 13:15:00

    INFO: Jak donosi portal rp.pl, straż miejska wezwała na przesłuchanie mężczyznę, który na facebookowej grupie użył niecenzuralnego słowa.

  • Polacy za zaostrzeniem kar | 25-09-2018 11:00:00

    INFO: Z sondażu Kantar Public wynika, że 30% Polaków jest za zaostrzeniem kar za wszystkie przestępstwa, a 51% z nas chce surowszych kar tylko w przypadku najcięższych przestępstw - podaje gazetaprawna.pl.

  • Miliardy długów w ZUS mimo prosperity | 25-09-2018 06:45:00

    INFO: Od początku roku pół miliona firm nie wpłaciło 3,5 mld zł składek. Kolejne 2,8 mld zł ZUS potrącił z bieżących wpłat na pokrycie długów sprzed lat - informuje "Rzeczpospolita".

  • Ziemkiewicz: Nasza cywilizacja dziczeje | 24-09-2018 21:45:00

    OPINIA: Przez ostatnie sto lat cywilizacja europejska ogromnie zdziczała - pisze p. Rafał Ziemkiewicz w swoim felietonie dla Interii.

  • Polscy żołnierze pojadą na Wzgórza Golan | 24-09-2018 21:45:00

    INFO: Polska zgłosiła chęć wysłania wojska na misję ONZ przy granicy izraelsko-syryjskiej - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

  • Polska przoduje w... samobójstwach dzieci | 24-09-2018 19:30:00

    INFO: Polska jest po Niemczech drugim państwem pod względem zakończonych zgonem prób samobójczych dzieci w wieku 10-19 lat - donosi rp.pl.

  • Kaczyński: "Ojkofobia" sędziów to jedna z przyczyn reformy sądownictwa | 24-09-2018 17:30:00

    OPINIA: Nienawiść części sędziów do Polski jest jedną z przyczyn reformy wymiaru sprawiedliwości - powiedział podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Olsztynie prezes partii Jarosław Kaczyński.

  • CBA kupiło platformę podsłuchową Pegasus? | 24-09-2018 15:30:00

    INFO: Wiele wskazuje na to, że to Centralne Biuro Antykorupcyjne jest użytkownikiem bardzo skutecznego systemu podsłuchowego pozwalającego przejąć kontrolę nad prawie dowolnym smartfonem - pisze portal zaufanatrzeciastrona.pl.

  • Polska importuje rosyjski węgiel na potęgę | 24-09-2018 13:15:00

    INFO: Rząd, który walczy o uniezależnienie Polski od dostaw rosyjskiego gazu, na potęgę importuje rosyjski węgiel - wynika z materiałów ujawnionych przez WCz. Krzysztofa Brejzę z PO.

  • Policjanci wyjdą na ulice, by protestować | 24-09-2018 11:00:00

    FUTURO: 2 października policjanci mają wyjść na ulice. Ale nie po to, by je patrolować, tylko żeby protestować - pisze forsal.pl.

  • Nie mają jak spłacać kredytu, idą sądzić się ze Skarbem Państwa | 24-09-2018 06:45:00

    FUTURO: Najpóźniej wiosną przyszłego roku frankowicze planują złożyć pozew zbiorowy przeciwko Skarbowi Państwa - informuje dziennik.pl.

  • Podatku bykowego jednak nie będzie? | 23-09-2018 20:45:00

    INFO: Jak donosi gazetaprawna.pl w Ministerstwie Finansów nie są prowadzone prace legislacyjne zmierzające do wprowadzenia podatku od osób nieposiadających potomstwa.

  • Podpisy zmarłych na listach partii Morawieckiego | 23-09-2018 17:30:00

    INFO: Członkowie partii Wolni i Solidarni Kornela Morawieckiego próbowali zarejestrować listę wyborczą z podpisami zmarłych osób - podaje TVN24.

  • Ziemkiewicz skomentował złapanie sprawcy ataku na synagogę | 23-09-2018 14:15:00

    INFO: Policja zatrzymała sprawcę napaści na gdańską synagogę. Wydarzenie skomentował publicysta "Do Rzeczy" Rafał Ziemkiewicz.