Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

08-01-2018 19:30:00

Kaźmierczak: Polexit sprzeczny z polską racją stanu

OPINIA: Wszelkie działania mające na celu wyprowadzanie Polski z Europy są działaniami wrogimi wobec Polski i są sprzeczne z polską racją stanu – uważa p. Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

 

Jego zdaniem „niezależnie od tego, jak niesprawiedliwie jesteśmy przez obecne kierownictwo Unii Europejskiej traktowani, innego miejsca dla Polski niż w strukturach europejskich nie ma”. Prezes Kaźmierczak uważa, że „Polska gospodarka tak bowiem mocno splotła się i zrosła z Unią Europejską, że próby przecięcia tego mógłby się podjąć absolutny szaleniec”. Jako dowód na swoje tezy przypomina, że zdecydowana większość polskiego handlu zagranicznego przypada na państwa UE, w tym głównie Niemcy. W pierwszym kwartale 2017 r. udział eksportu do państw UE, w polskim eksporcie ogółem wyniósł 79,5%, w przypadku importu udział wyniósł 60,8%. Ekspert zachwyca się także wielkością dotacji unijnych dla Polski – 106 mld euro w latach 2014-2020.


Wg p. Kaźmierczaka polityczne wystąpienie z UE i pozostanie w Europejskim Obszarze Gospodarczym oznaczałoby, że Polska musiałaby płacić miliardy euro za dostęp do rynku wspólnego rynku, przestrzegać wszystkich unijnych regulacji i w żadnej, najmniejszej mierze nie uczestniczyłaby w procesie stanowienia prawa i decyzyjnym UE.

Jednocześnie ekspert wierzy „w opamiętanie niektórych krajów i powrót do korzeni i idei Ojców Założycieli UE – Europy narodów z wolnym przepływem ludzi, usług, kapitału i towarów. Europę, która podejmie konkurencję z całym światem i stanie się dzięki wolności i zdrowemu rozsądkowi światowym liderem, z której inni będą czerpali przykład i natchnienie”.

 

Zobacz także: Przedsiębiorcy ostro przeciwko polexitowi


Źródło: Związek Przedsiębiorców i Pracodawców

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Euro pada na ryj

    http://biznes.onet.pl/obecne-wstrzasy-w-strefie-euro-bardzo-grozne-podwa,18493,3226997,3219970,199,1,news-detal Obecne wstrząsy w strefie euro bardzo groźne, podważają sens jej...

Poczytaj również