Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

14-11-2017 19:30:00

Kaczyński: To ja wymyśliłem 500+

OPINIA: WCz. Jarosław Kaczyński, lider PiS, ujawnił w TVP Info, że to on jest pomysłodawcą programu 500+.

 

- Chyba prof. Rybiński wysunął taki pomysł: 1000 zł na jedno dziecko. Obliczyłem to sobie w pamięci, bo nieźle liczę w pamięci, że to jest kompletnie nierealne. I pomyślałem, że trzeba znaleźć jakąś inną formułę, ale trzeba to zrobić. I wyszło, że 500 zł na drugie dziecko i każde kolejne jest realne, o ile będziemy odpowiednio energicznie działać w tych kwestiach, których symbolem jest VAT - stwierdził p. Kaczyński.

Lider PiS podsumował też 2 lata rządów PiS.

- Okazało się, że jesteśmy dużo bogatsi, niż się wydawało. Tylko, że to bogactwo szło w ręce [będące] w dużej części na zewnątrz Polski. Teraz jest wykorzystywane w interesie zwykłych Polaków i dla rozwoju, by Polska stawała się bogatsza i lepiej zorganizowana, abyśmy byli takim państwem, jak te, które leżą na zachód od naszych granic - stwierdził p. Kaczyński.

 

Źródło: tvp.info

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 14-11-2017 19:56:09 | odpowiedz
    "Okazało się, że jesteśmy dużo bogatsi, niż się wydawało"

    Jak sie zabiera ludziom, zarabiajacym 600 zl miesiecznie, kase no to niezle bogactwo mozna wykroic.
  • 14-11-2017 21:26:17 | odpowiedz
    500+

    Trzeba zachętę zrobić było,
    By towarzystwo się mnożyło:
    „Zyska rodzina tak jak trza,
    Kiedy dzieciątka będą dwa…”

    (Ach, mnożyć nie chce się hołocie!
    Każdy zarabiać chciałby krocie.
    Ale podatki muszą być,
    Bo urzędnicy też chcą żyć.)

    Po pięćset złotych na bachora
    To suma (dla Cygana) spora.
    I Ty się imigrancie ciesz:
    Dla Ciebie kasa będzie też!

    Na razie Polskę mijasz z dala,
    Bo becikowe nie napala…
    Lecz, gdy muslimków spłodzisz sześć,
    Też w Polsce będziesz miał, co jeść!

    Potrzeba nowych ludzi będzie
    Do pracy szybko! – gdzie? – w urzędzie!...
    By z 500+ rozdzielić szmal.
    I tylko polskich rodzin żal:

    Ktoś na tę kasę tyrać musi…
    …MUSI?! – Nie w Polsce! – to na Rusi…
    Jak pozna Polak 500+,
    To rządów PiS-u skończy „mus”!!!
  • 15-11-2017 10:00:40 | odpowiedz
    Pełna załamka...
    Pan Kaczyński liczy chyba tylko w pamięci, bo jakby zaczął, chociażby na kalkulatorze, to mogłoby mu wyjść, iż wcale nie jesteśmy tak bogaci, by państwo angażowało się w rozwijanie gospodarki.

  • Czym jest rasizm ??

    Czym dla was jest rasizm ?? Jak wy sami go definiujecie ?? Pytam bo zdarza mi się, że ludzie czasami odnoszą wrażenie, że jestem rasistą z czym zgodzić się nie mogę. Ostatnio dyskutowalem z...
  • Program partii

    Trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek partię (szczególnie jeśli ma być ona poważnie traktowana) bez kompleksowego programu. W UPR od 20 lat istnieje jedynie program gospodarczy, a ten "ogólny" trudno...
  • 10 kwietnia 2010 JE Lech Kaczyński z małżonką - nie żyją

    http://korwin-mikke.blog.onet.pl/JE-Lech-Kaczynski-z-malzonka-n,2,ID404246830,n
  • Coś o NSDAP i UE

    PROGRAM DAP / NSDAP. Dopóki nie zostaną osiągnięte cele ogłoszone w statucie naszej Partii, przywódcy nie ustanowią nowych. Mogłyby one wywołać sztuczne niezadowolenie mas i dać pretekst...

Poczytaj również

  • MON złożyło zawiadomienie ws. komisji Millera | 22-11-2017 21:45:00

    INFO: JE Antoni Macierewicz poinformował, że MON złożyło zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez część osób z Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, którą kierował p. Jerzy Miller - podaje gazetaprawna.pl.

  • Stomatolog 7 tys. razy wyłudził pieniądze z NFZ | 22-11-2017 19:30:00

    INFO: 7109 zarzutów wyłudzenia z NFZ refundacji za niewykonane świadczenia przedstawiła prokuratura stomatologowi z Inowrocławia - informuje wPolityce.pl.

  • Spadek Polski w rankingu podatkowym | 22-11-2017 17:30:00

    INFO: Polska spadła na 51. miejsce w rankingu "Paying Taxes" - informuje money.pl.

  • Narodowcy odrzucają rasizm | 22-11-2017 15:30:00

    INFO: Środowiska narodowców wydały oświadczenie, w którym odrzuciły rasizm - donosi onet.pl.

  • Polska odbuduje pomniki UPA? | 22-11-2017 13:15:00

    INFO: P. Konstanty Jelisejew, wiceszef kancelarii ukraińskiego prezydenta, stwierdził, że strona polska będzie dążyć do odbudowy zniszczonych pomników UPA na terenie Polski - donosi portal kresy.pl.

  • Absolutny rekord - 100 wiceministrów! | 22-11-2017 11:00:00

    INFO: Rząd JE Beaty Szydło bije rekordy pod względem zatrudnienia urzędników. Obecnie PiS ma już stu wiceministrów - informuje "Super Express".

  • Szef mafii paliwowej jeżdził autem za 3 mln zł | 22-11-2017 06:45:00

    INFO: Prokuratura zarekwirowała szefowi mafii paliwowej z Włocławka auto warte aż 3 mln zł. Takich pojazdów jest tylko kilka na świecie - podkreśla onet.pl.

  • Lista 24 spółek, których Skarb Państwa nie będzie mógł sprzedać | 21-11-2017 21:45:00

    INFO: Portal forsal.pl informuje, że rząd stworzył listę 24 spółek, których Skarb Państwa nie będzie mógł sprzedać.

  • Braun: Wałęsa to "Wałek" | 21-11-2017 19:30:00

    OPINIA: Zdaniem p. Grzegorza Brauna, reżysera i byłego kandydata na prezydenta Polski, znacznie ważniejsza jest współpraca p. Lecha Wałęsy z wojskową bezpieką niż jego praca dla SB - podaje portal bezc.pl.

  • MON zwiększa liczbę żołnierzy | 21-11-2017 17:30:00

    INFO: Resort obrony będzie, niezależnie od opinii Pałacu Prezydenckiego, realizował założenia "Strategicznego przeglądu obronnego" - informuje rp.pl.

  • Prezydent Gdańska pod lupą prokuratury | 21-11-2017 15:30:00

    INFO: Prokuratura Okręgowa w Gdańsku bada, czy prezydent miasta Paweł Adamowicz przyjął łapówkę w postaci 3-dniowego pobytu w Madrycie - podaje telewizjarepublika.pl.

  • Prokuratura wszczęto śledztwo ws. propagowania faszyzmu | 21-11-2017 13:15:00

    INFO: Prokuratura w Warszawie wszczęła śledztwo ws. publicznego propagowania faszystowskiego ustroju państwa lub nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym, etnicznym, rasowym podczas Marszu Niepodległości - informuje onet.pl.

  • Saryusz-Wolski gotów stanąć przeciw Tuskowi | 21-11-2017 11:00:00

    INFO: CEP Jacek Saryusz-Wolski wyraził gotowość startu w wyborach prezydenckich, jeśli o urząd ten będzie się ubiegał również p. Donald Tusk, szef Rady Europejskiej - informuje bankier.pl.

  • Przestępcom zabrano 400 mln zł | 21-11-2017 06:45:00

    INFO: JE Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości poinformował, że w wyniku kilkumiesięcznego obowiązywania w Polsce instytucji tzw. konfiskaty rozszerzonej udało się skonfiskować grupom przestępczym majątek o wartości ok. 400 mln zł - donosi interia.pl.

  • PiS pobiło rekord w tworzeniu biurokracji! | 20-11-2017 21:45:00

    INFO: Od objęcia władzy PiS stworzyło aż 11 nowych urzędów centralnych! To rekord w tworzeniu biurokracji - donosi portal wiesci24.pl.