Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

14-11-2017 19:30:00

Kaczyński: To ja wymyśliłem 500+

OPINIA: WCz. Jarosław Kaczyński, lider PiS, ujawnił w TVP Info, że to on jest pomysłodawcą programu 500+.

 

- Chyba prof. Rybiński wysunął taki pomysł: 1000 zł na jedno dziecko. Obliczyłem to sobie w pamięci, bo nieźle liczę w pamięci, że to jest kompletnie nierealne. I pomyślałem, że trzeba znaleźć jakąś inną formułę, ale trzeba to zrobić. I wyszło, że 500 zł na drugie dziecko i każde kolejne jest realne, o ile będziemy odpowiednio energicznie działać w tych kwestiach, których symbolem jest VAT - stwierdził p. Kaczyński.

Lider PiS podsumował też 2 lata rządów PiS.

- Okazało się, że jesteśmy dużo bogatsi, niż się wydawało. Tylko, że to bogactwo szło w ręce [będące] w dużej części na zewnątrz Polski. Teraz jest wykorzystywane w interesie zwykłych Polaków i dla rozwoju, by Polska stawała się bogatsza i lepiej zorganizowana, abyśmy byli takim państwem, jak te, które leżą na zachód od naszych granic - stwierdził p. Kaczyński.

 

Źródło: tvp.info

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 14-11-2017 19:56:09 | odpowiedz
    "Okazało się, że jesteśmy dużo bogatsi, niż się wydawało"

    Jak sie zabiera ludziom, zarabiajacym 600 zl miesiecznie, kase no to niezle bogactwo mozna wykroic.
  • 14-11-2017 21:26:17 | odpowiedz
    500+

    Trzeba zachętę zrobić było,
    By towarzystwo się mnożyło:
    „Zyska rodzina tak jak trza,
    Kiedy dzieciątka będą dwa…”

    (Ach, mnożyć nie chce się hołocie!
    Każdy zarabiać chciałby krocie.
    Ale podatki muszą być,
    Bo urzędnicy też chcą żyć.)

    Po pięćset złotych na bachora
    To suma (dla Cygana) spora.
    I Ty się imigrancie ciesz:
    Dla Ciebie kasa będzie też!

    Na razie Polskę mijasz z dala,
    Bo becikowe nie napala…
    Lecz, gdy muslimków spłodzisz sześć,
    Też w Polsce będziesz miał, co jeść!

    Potrzeba nowych ludzi będzie
    Do pracy szybko! – gdzie? – w urzędzie!...
    By z 500+ rozdzielić szmal.
    I tylko polskich rodzin żal:

    Ktoś na tę kasę tyrać musi…
    …MUSI?! – Nie w Polsce! – to na Rusi…
    Jak pozna Polak 500+,
    To rządów PiS-u skończy „mus”!!!
    • 03-12-2017 17:51:21 | odpowiedz
      Na ustawę uderzającą w fermy zwierząt futerkowych

      Kot Jarka ocalony!
      Nie będzie nikt futrzaków
      Zabijać w Polsce.... Tony
      Już zbędne są przysmaków,
      Które norki jadały.
      (Gdy koty głodowały!)

      Choć pracę wielu straci,
      To czapkę z Jarka kota
      Zrobić się nie opłaci...
      Humanizm niech hołota
      Pozna; „humanizm nowy”.
      Bo cierpieć mogą krowy:

      Bo ubój rytualny
      Jarkowi nie przeszkadza.
      Z Żydami kolokwialny
      Jest on i jego władza.
      Moralna gdzież rozterka?
      Ach, krowom brak futerka!...
  • 15-11-2017 10:00:40 | odpowiedz
    Pełna załamka...
    Pan Kaczyński liczy chyba tylko w pamięci, bo jakby zaczął, chociażby na kalkulatorze, to mogłoby mu wyjść, iż wcale nie jesteśmy tak bogaci, by państwo angażowało się w rozwijanie gospodarki.

  • Czym jest rasizm ??

    Czym dla was jest rasizm ?? Jak wy sami go definiujecie ?? Pytam bo zdarza mi się, że ludzie czasami odnoszą wrażenie, że jestem rasistą z czym zgodzić się nie mogę. Ostatnio dyskutowalem z...
  • Program partii

    Trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek partię (szczególnie jeśli ma być ona poważnie traktowana) bez kompleksowego programu. W UPR od 20 lat istnieje jedynie program gospodarczy, a ten "ogólny" trudno...
  • 10 kwietnia 2010 JE Lech Kaczyński z małżonką - nie żyją

    http://korwin-mikke.blog.onet.pl/JE-Lech-Kaczynski-z-malzonka-n,2,ID404246830,n
  • Coś o NSDAP i UE

    PROGRAM DAP / NSDAP. Dopóki nie zostaną osiągnięte cele ogłoszone w statucie naszej Partii, przywódcy nie ustanowią nowych. Mogłyby one wywołać sztuczne niezadowolenie mas i dać pretekst...

Poczytaj również

  • 143 mln zł nagród w skarbówce | 18-10-2018 21:45:00

    INFO: Ministerstwo Finansów ujawniło, ile dokładnie wydało na nagrody dla wszystkich urzędników zatrudnionych w Izbach Administracji Skarbowej, czyli dawnych izbach skarbowych - donosi "Fakt".

  • Są dowody na związki Tuska z niemieckim wywiadem | 18-10-2018 19:30:00

    OPINIA: Posiadamy mocne dowody ukazujące związki p. Donalda Tuska z niemieckim wywiadem BND - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem p. Wojciech Sumliński, autor książki "Niebezpieczne związki Donalda Tuska".

  • Resort finansów szykuje bezwzględny przepis | 18-10-2018 17:30:00

    INFO: MinFin chce zniechęcić przedsiębiorców do prób kwestionowania wyników kontroli celno-skarbowych - pisze money.pl.

  • Samorządy hojnie wspierają LGBT! | 18-10-2018 15:30:00

    INFO: Instytut Ordo Iuris przygotował raport na temat samorządów wspierających ruch LGBT.

  • Prawo UE niekonstytucyjne? | 18-10-2018 13:15:00

    INFO: JE Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, złożył do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o uznanie za niekonstytucyjne przepisów prawa Unii Europejskiej, które pozwalają sądom zadawać pytania Trybunałowi Sprawiedliwości UE w sprawach dot. sądownictwa - informuje Interia.

  • Szokujące nagrania z udziałem Pawlaka! | 18-10-2018 11:00:00

    INFO: Ujawniono kolejne nagrania z restauracji Sowa i Przyjaciele. Tym razem są to taśmy z udziałem pp. Waldemara Pawlaka i miliardera Michała Sołowowa - donosi wPolityce.pl.

  • Nie wystawiają mandatów, a na drogach coraz bezpieczniej | 18-10-2018 06:45:00

    INFO: Policja protestuje i nie wystawia mandatów, ale na drogach jest coraz bezpieczniej - podaje money.pl.

  • Prof. Balcerowicz: Rząd dokonuje demontażu Polski samorządowej | 17-10-2018 21:45:00

    OPINIA: Rząd rozpisał plan całkowitego demontażu Polski samorządowej - alarmują przedstawiciele Forum Obywatelskiego Rozwoju z prof. Leszkiem Balcerowiczem na czele.

  • Popularny aktor za karą śmierci | 17-10-2018 19:30:00

    OPINIA: P. Jarosław Jakimowicz, popularny aktor, nie ma wątpliwości, że kara śmierci jest potrzebna.

  • Rząd szykuje zmiany w podatku miedziowym | 17-10-2018 17:30:00

    FUTURO: Rząd przyjął projekt ustawy, która zakłada pewne zmiany w ustawie o podatku od niektórych kopalin - informuje businessinsider.com.pl.

  • PSL - szczególnie groźna formacja | 17-10-2018 15:30:00

    OPINIA: PSL było w III RP formacją szczególnie groźną - powiedział w rozmowie z portalem dorzeczy.pl p. Piotr Lisiewicz, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Polskiej”.

  • Rząd pomoże bankutom | 17-10-2018 13:15:00

    INFO: Resort przedsiębiorczości uważa, że warto wyłożyć państwowe pieniądze na zapobieganie upadłościom firm i ich restrukturyzację - czytamy w "Pulsie Biznesu".

  • PIP chce wyższych kar za łamanie praw pracowniczych | 17-10-2018 11:00:00

    INFO: Według Państwowej Inspekcji Pracy, kary za łamanie praw pracownicych są zbyt niskie - podaje pb.pl.

  • Szok. PKW nie wie, które głosy uznać za ważne | 17-10-2018 06:45:00

    INFO: Choć wybory samorządowe już w najbliższą niedzielę, Państwowa Komisja Wyborcza wciąż ma wątpliwości, które głosy uznać za ważne, a które nie - pisze portal gazetaprawna.pl.

  • Ziobro: Łapówka będzie zbrodnią! | 16-10-2018 21:15:00

    FUTURO: Za przyjęcie korzyści majątkowej o wartości powyżej 1 mln zł będzie groziło nawet 20 lat pozbawienia wolności - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".