Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

14-11-2017 19:30:00

Kaczyński: To ja wymyśliłem 500+

OPINIA: WCz. Jarosław Kaczyński, lider PiS, ujawnił w TVP Info, że to on jest pomysłodawcą programu 500+.

 

- Chyba prof. Rybiński wysunął taki pomysł: 1000 zł na jedno dziecko. Obliczyłem to sobie w pamięci, bo nieźle liczę w pamięci, że to jest kompletnie nierealne. I pomyślałem, że trzeba znaleźć jakąś inną formułę, ale trzeba to zrobić. I wyszło, że 500 zł na drugie dziecko i każde kolejne jest realne, o ile będziemy odpowiednio energicznie działać w tych kwestiach, których symbolem jest VAT - stwierdził p. Kaczyński.

Lider PiS podsumował też 2 lata rządów PiS.

- Okazało się, że jesteśmy dużo bogatsi, niż się wydawało. Tylko, że to bogactwo szło w ręce [będące] w dużej części na zewnątrz Polski. Teraz jest wykorzystywane w interesie zwykłych Polaków i dla rozwoju, by Polska stawała się bogatsza i lepiej zorganizowana, abyśmy byli takim państwem, jak te, które leżą na zachód od naszych granic - stwierdził p. Kaczyński.

 

Źródło: tvp.info

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 14-11-2017 19:56:09 | odpowiedz
    "Okazało się, że jesteśmy dużo bogatsi, niż się wydawało"

    Jak sie zabiera ludziom, zarabiajacym 600 zl miesiecznie, kase no to niezle bogactwo mozna wykroic.
  • 14-11-2017 21:26:17 | odpowiedz
    500+

    Trzeba zachętę zrobić było,
    By towarzystwo się mnożyło:
    „Zyska rodzina tak jak trza,
    Kiedy dzieciątka będą dwa…”

    (Ach, mnożyć nie chce się hołocie!
    Każdy zarabiać chciałby krocie.
    Ale podatki muszą być,
    Bo urzędnicy też chcą żyć.)

    Po pięćset złotych na bachora
    To suma (dla Cygana) spora.
    I Ty się imigrancie ciesz:
    Dla Ciebie kasa będzie też!

    Na razie Polskę mijasz z dala,
    Bo becikowe nie napala…
    Lecz, gdy muslimków spłodzisz sześć,
    Też w Polsce będziesz miał, co jeść!

    Potrzeba nowych ludzi będzie
    Do pracy szybko! – gdzie? – w urzędzie!...
    By z 500+ rozdzielić szmal.
    I tylko polskich rodzin żal:

    Ktoś na tę kasę tyrać musi…
    …MUSI?! – Nie w Polsce! – to na Rusi…
    Jak pozna Polak 500+,
    To rządów PiS-u skończy „mus”!!!
    • 03-12-2017 17:51:21 | odpowiedz
      Na ustawę uderzającą w fermy zwierząt futerkowych

      Kot Jarka ocalony!
      Nie będzie nikt futrzaków
      Zabijać w Polsce.... Tony
      Już zbędne są przysmaków,
      Które norki jadały.
      (Gdy koty głodowały!)

      Choć pracę wielu straci,
      To czapkę z Jarka kota
      Zrobić się nie opłaci...
      Humanizm niech hołota
      Pozna; „humanizm nowy”.
      Bo cierpieć mogą krowy:

      Bo ubój rytualny
      Jarkowi nie przeszkadza.
      Z Żydami kolokwialny
      Jest on i jego władza.
      Moralna gdzież rozterka?
      Ach, krowom brak futerka!...
  • 15-11-2017 10:00:40 | odpowiedz
    Pełna załamka...
    Pan Kaczyński liczy chyba tylko w pamięci, bo jakby zaczął, chociażby na kalkulatorze, to mogłoby mu wyjść, iż wcale nie jesteśmy tak bogaci, by państwo angażowało się w rozwijanie gospodarki.

  • Czym jest rasizm ??

    Czym dla was jest rasizm ?? Jak wy sami go definiujecie ?? Pytam bo zdarza mi się, że ludzie czasami odnoszą wrażenie, że jestem rasistą z czym zgodzić się nie mogę. Ostatnio dyskutowalem z...
  • Program partii

    Trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek partię (szczególnie jeśli ma być ona poważnie traktowana) bez kompleksowego programu. W UPR od 20 lat istnieje jedynie program gospodarczy, a ten "ogólny" trudno...
  • 10 kwietnia 2010 JE Lech Kaczyński z małżonką - nie żyją

    http://korwin-mikke.blog.onet.pl/JE-Lech-Kaczynski-z-malzonka-n,2,ID404246830,n
  • Coś o NSDAP i UE

    PROGRAM DAP / NSDAP. Dopóki nie zostaną osiągnięte cele ogłoszone w statucie naszej Partii, przywódcy nie ustanowią nowych. Mogłyby one wywołać sztuczne niezadowolenie mas i dać pretekst...

Poczytaj również

  • Po akcji CBA PiS usunęło ze swoim szeregów polityka z Pomorza | 19-07-2018 17:30:00

    INFO: PiS usunęło ze swoich szeregów p. Przemysława M. - podaje interia.pl.

  • PiS wycofuje ustawę, którą popiera Kaczyński | 19-07-2018 15:30:00

    INFO: Minister rolnictwa JE Jan Krzysztof Ardanowski powiedział, że z Sejmu "zostanie wycofana ustawa, która zabrania uboju rytualnego i hodowli zwierząt futerkowych" - podaje interia.pl.

  • Aparat skarbowy nie był w stanie powstrzymać Amber Gold | 19-07-2018 13:15:00

    OPINIA: Do upadku Amber Gold nie interesowałem się sprawą; nie uważam jednak, że nawet prawidłowe działanie aparatu skarbowego zahamowałoby rozwój tej piramidy, zdolne do jej powstrzymania były prokuratura, policja i ABW - powiedział przed komisją śledczą b. minister finansów w rządzie PO-PSL Jan Vincent-Rostowski.

  • PESA znacjonalizowana za 300 mln zł | 19-07-2018 11:00:00

    INFO: Jak donosi Interia, Polski Fundusz Rozwoju zainwestuje w spółkę PESA Bydgoszcz prawie 300 mln zł, przejmując prawie 100% akcji.

  • Radni: Biedroń zadłuża Słupsk | 19-07-2018 06:45:00

    INFO: Prezydent Słupska Robert Biedroń publicznie szczyci się tym, że oddłużył miasto. Jednak w rzeczywistości zaciągnął nowe zobowiązania - pisze "Gazeta Polska Codziennie".

  • PIH przeciwko zmianom kar za kradzież | 18-07-2018 21:45:00

    FUTURO: Kradzież poniżej 500 zł ma być wykroczeniem. PIH krytykuje ten pomysł - podaje interia.pl.

  • Kolejny nieudany pomnik Kaczyńskiego | 18-07-2018 19:30:00

    INFO: Popiersia i pomniki śp. Lecha Kaczyńskiego nie zachwycają. Niedawno odsonięty pomnik w Kraśniku również nie jest oceniany pozytywnie - podaje interia.pl.

  • Działacze KPN wtargnęli do siedziby Sądu Najwyższego | 18-07-2018 17:30:00

    INFO: Kilkunastu działaczy Konfederacji Polski Niepodległej, z p. Adamem Słomką na czele, wtargnęło siedziby Sądu Najwyższego - podaje RMF.

  • Zastanawiające wydatki Marszałka Sejmu | 18-07-2018 15:30:00

    INFO: Marszałek Sejmu Marek Kuchciński pobiera tysiące złotych na paliwo i taksówki, choć niemal całą dobę dysponuje służbową limuzyną z ochroną - czytamy w "Super Expressie".

  • NIK: Cały budżet na nagrody zgarnęła wąska elita PiS | 18-07-2018 13:15:00

    INFO: Jak ustaliła Najwyższa Izba Kontroli, cały budżet na nagrody w kancelarii premiera skonsumowało kilkanaście osób - donosi "Rzeczpospolita".

  • Najgorsze nastroje biznesu od ponad 3 lat | 18-07-2018 11:00:00

    INFO: Pogorszyły się nastroje właścicieli małych firm w Polsce - podaje portal businessinsider.com.pl.

  • Sztuczny podział gospodarstwa rolnego pod lupą CBA | 18-07-2018 06:45:00

    INFO: Agenci CBA złożyli do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa związanego z działalnością grupy producenckiej owoców i warzyw - informuje wprost.pl.

  • Horrendalne koszty druku mandatów | 17-07-2018 21:45:00

    INFO: Nowe wzory druków mandatów karnych i usunięcie z obiegu ich poprzednich wersji to szalone koszty dla podatników - donosi serwis pit.pl.

  • Rząd wyda rekorodową kwotę na podręczniki szkolne | 17-07-2018 19:30:00

    INFO: W tym roku rząd wyda rekordową kwotę 404 mln zł na finansowanie podręczników dla uczniów - informuje "Rzeczpospolita".

  • Szef GetBack chciał osłony Izraela | 17-07-2018 17:30:00

    INFO: W ciągu kilku miesięcy przed aresztowaniem p. Konrad K., były prezes GetBack, intensywnie szukał kontaktów w Izraelu. Śledczy uważają, że chciał pozyskać pieniądze z tamtego rynku, a potem uciec do kraju, który nie wydaje swoich inwestorów "w kłopotach" - pisze rp.pl.