Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

16-07-2017 20:45:00

Jest nowy projekt ustawy o abonamencie RTV

INFO: Resort kultury poinformował o zakończeniu pracy nad projektem ustawy o abonamencie radiowo-telewizyjnym - podaje wprost.pl.

 

Zgodnie z zapisami projektu, abonament będzie pobierany razem z zaliczką na podatek dochodowy. Rolnicy, którzy nie płacą podatku dochodowego, będą obciążani przy płaceniu składek na KRUS. Miesięczna wysokość opłaty ma wynieść od 6 do 8 zł od osoby. Aktualnie do płacenia abonamentu zobowiązane są gospodarstwa domowe. Wszystkie ściągnięte środki będzie dzielone przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Media publiczne, zgodnie z regulacjami Unii Europejskiej, nie będą mogły otrzymać więcej niż 3 mld zł rocznie.

 

Źródło: wprost.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 16-07-2017 21:10:45 | odpowiedz
    "Zabawne" jest to, ze TVP ma pelna techniczna mozliwosc, aby placili tylko jej klienci. No, ale oczywiscie, biznes sie lepiej kreci, jesli wymusza sie haracz na wszystkim co zyje.

    PiS = bandyci (tak samo jak PO, PSL, SLD, itd).
  • 16-07-2017 22:41:21 | odpowiedz
    No co za zła Unia, pozwala ściągnąć tylko 3 miliardy haraczu rocznie pod takim fajnym pretekstem...
  • 17-07-2017 01:56:42 | odpowiedz
    W cywilizowanych krajach są wyjątki. Zgłasza się brak telewizora, przychodzi szary pan, bez zapowiedzi. Stwierdza brak i mamy na 2 lata spokój. Potem się robi aktualizację, znów kontrola, często z zewnątrz (sprzęt umożliwia). Ale nie, lepiej wszystkich równo obciążyć, bez gadania bo socjalizm wymaga równości. Je**ł cię pies, morawiecki.
    • 17-07-2017 04:04:24 | odpowiedz
      W Cywilizowanych krajach nie traktuje się Telewizora jako dobra luksusowego i nie każe się ludziom płacić podatku od luksusu posiadania TV. Ten podatek ma taką genezę. Jeśli chcą wprowadzić abonament jak oni to nazywają to niech zakodują, a ci co mają polska Publiczną TV w pakiecie od dostawcy bedą placić poprzez dostawce, oczywiscie bedą tez pakiety bez TVP.
      Tak jak jest teraz, to nie placisz za ogladanie TVP tylko za sam fakt posiadania urzadznia zwanego Telewizor.
      Czasy gdy jedyne co mozna na nim bylo ogladac to TVP minely wieki temu ale ndala ta danina idzie do TVP.
      Powinni to najlepiej calkiem zlikwidowac i finansowac TV z budrzetu, a najlepiej wogole sprywatyzowac, poco komu panstwowa TV.
  • 17-07-2017 07:57:38 | odpowiedz
    Cóż,
    Hydrze łby też odrastały.Nie ma co się dziwić, taka hydry natura.
    Dopóki Herakles nie zaczął...
    No właśnie.
    Tytułem rozwinięcia:
    By pobierać zaliczkę na podatek dochodowy musi zaistnieć przychód.
    By pobierać abomanemt wraz z zaliczą na podatek urzędasy muszą udowodnić istnienie telewizora.To na początek.
    Powodzienia.

    Po drugie primo:
    na abonament musi byc zgoda obu stron.

    Po trzecie primo:
    Wasze chciwe nakazy mogą zniszczyć jako taki ale stabilny układ - i zostaniecie z z figą.
    Lepiej zachęcać - ludzkie gusta są różne może znajdą się oryginały które będą płacić za groch z kapustą.

    Po czwarte i najważniejsze, primo:
    Nie oszukujmy się.
    Możecie sobie , urzędasy uprawiać swoją propagandę jak chcecie, mnie to i tak nie rusza.
    Lecz nie wybaczymy wam tego , że przy pomocy telewizji promujecie kulturę pełną seksu , przemocy , nieskromności i obżarstwa ,ktora z naszych córek robi płytkie suki a z naszych synów samolubne bezpłciowce.
    Na to nigdy nie będzie mojej zgody.I pieniędzy.
  • 17-07-2017 11:53:49 | odpowiedz
    Gdyby Pan Bóg był demokratą to modlilibyśmy się ...przyjdź demokracjo Twoja ... a przecież modlimy się ... przyjdź królestwo Twoje ... skąd u kolegów taka wiara w demokrację ? Rozgoryczeni jesteście, że PiS tak samo jak PO jest partią demokratyczną ?

  • wybory 2009 i "zmarnowany głos"

    przed każdymi wyborami parlamentarnymi, w których startuje UPR, jej przeciwnicy podnoszą argument "zmarnowanego głosu", jednak tym razem poszli jeszcze dalej: Chciałbym postawić publicznie...
  • Polski Emigrant-czy wróci do kraju???

    Czuję potrzebę otwarcia takiego wątku. Sam jestem na emigracji od ponad 5 lat. Mieszkam w Niemczech, jestem lekarzem. Wyjechałem z Polski bo gdybym nie wyjechał to pewnie tyrałbym na dyżurach za...
  • Dość gadania! Zróbmy coś!

    Chciałem postawić kwestię tego co można by zrobić poza gadaniem. Na razie tylko słyszę o wspaniałości ustroju jaki ma nastąpić w libertariańsko - monarchistycznej rzeczywistości, ale jakoś tylko...
  • PO likwiduje podatek PO-główny!!!

    Sejm przyjął tzw. "ustawę medialną" autorstwa PO. Zakłada ona m.in. likwidację abonamentu telewizyjnego. Chciałem zauważyć, że jest to podatek pogłówny - płaci go każdy w tej samej...

Poczytaj również

  • Frasyniuk pluje na polską demokrację | 19-11-2017 20:45:00

    OPINIA: Naszym obowiązkiem jest zaprotestować przeciwko temu, że twarzą polskiej demokracji stał się faszysta i rasista - wrzeszczał p. Władysław Frasyniuk podczas demonstracji we Wrocławiu.

  • Wiceminister rozwoju zachwalał kartę praw przedsiębiorcy | 19-11-2017 17:30:00

    OPINIA: Prawo przedsiębiorców nazywam swoistą kartą praw przedsiębiorcy - powiedział w TVP Info p. Mariusz Haładyj, wiceminister rozwoju.

  • Kukiz`15: Rząd nie może pozwolić na niszczenie przemysłu futrzanego | 19-11-2017 14:15:00

    OPINIA: WCz. Nobert Kaczmarczyk, poseł Kukiz`15, odniósł się do kontrowersyjnego projektu likwidacji hodowli zwierząt futerkowych - informuje wsensie.pl.

  • Gdynia wygrała ws. lotniska przed sądem UE | 19-11-2017 11:00:00

    INFO: Sąd Unii Europejskiej przyznał rację Gdyni i stwierdził nieważność decyzji Komisji Europejskiej, która zahamowała przekształcenie lotniska z wojskowego w wojskowo-cywilne - podaje stooq.pl.

  • Resort zdrowia spisuje zbuntowanych rezydentów | 19-11-2017 06:45:00

    INFO: Ministerstwo Zdrowia zbiera dane rezydentów, którzy wypowiedzieli klauzulę opt-out - czytamy w "Rzeczpospolitej".

  • Utracona szansa na modernizację | 18-11-2017 20:45:00

    OPINIA: Porzucenie przetargu na nowego operatora systemu ViaToll na rzecz powierzenia prawa do poboru myta Inspekcji Transportu Drogowego to kolejny rządowy program, który można ocenić jako "pomysł dobry, ale wykonanie tragiczne" - ocenia p. Bartosz Jakubowski, ekspert Centrum Analiz ds. transportu.

  • Morawiecki: Państwo najlepszym organizatorem gospodarki | 18-11-2017 17:30:00

    OPINIA: Kapitalizm nie powinien służyć tylko udziałowcom firm, ale różnym interesariuszom - mówił podczas Kongresu 590 w Rzeszowie wicepremier Mateusz Morawiecki - donosi businessinsider.com.pl.

  • Minister budownictwa uszczęśliwia ludzi na siłę | 18-11-2017 14:15:00

    INFO: JE Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa, podpisał nowelizację rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie - donosi tvn24bis.pl.

  • 5 lat więzienia za cofanie liczników samochodowych | 18-11-2017 11:00:00

    FUTURO: Projekt ustawy przygotowany w Ministerstwie Sprawiedliwości zakłada, że za cofnięcie licznika samochodowego będzie grozić odpowiedzialność karna od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności - podaje businessinsider.com.pl.

  • Szczecin bez Pomnika Wdzięczności | 18-11-2017 06:45:00

    INFO: W Szczecinie trwają prace przy demontażu Pomnika Wdzięczności dla Armii Radzieckiej - podaje onet.pl.

  • Będą milionowe kary za śmierć w miejscu pracy? | 17-11-2017 21:45:00

    FUTURO: Jeżeli w miejscu pracy na skutek wypadku zginie człowiek, odpowiedzialność spadnie również na firmę, a nie jak do tej pory - jedynie na menedżerów. Takie rozwiązanie chciałby wprowadzić resort sprawiedliwości - pisze "Gazeta Prawna".

  • Przez demokrację wszystko idzie wolno | 17-11-2017 19:30:00

    OPINIA: Ja wiem, że Aleksander Macedoński w ciągu pół roku podbił pół Azji, ale nie miał konsultacji społecznych i konsultacji międzyresortowych. To wydłuża troszkę proces - powiedział w rozmowie z portalem dziennik.pl JE Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju i finansów z PiS.

  • Pół miliona podpisów za zaostrzeniem ustawy aborcyjnej | 17-11-2017 17:30:00

    INFO: Ponad 500 tys. podpisów zebrano już pod obywatelskim projektem ustawy znoszącej aborcję eugeniczną - informuje "Nasz Dziennik".

  • PiS szykuje nowe rozwiązania socjalne | 17-11-2017 15:30:00

    INFO: Emeryci, samotni rodzice z niskimi dochodami i ludzie wracający z zagranicy to grupy, dla których PiS szykuje ofertę na kolejne 2 lata rządów - donosi fakt.pl.

  • Państwowe gospodarowanie w praktyce | 17-11-2017 13:15:00

    INFO: NIK skrytykowała budowę szkoły w Kazimierzu Dolnym.