Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

16-07-2017 20:45:00

Jest nowy projekt ustawy o abonamencie RTV

INFO: Resort kultury poinformował o zakończeniu pracy nad projektem ustawy o abonamencie radiowo-telewizyjnym - podaje wprost.pl.

 

Zgodnie z zapisami projektu, abonament będzie pobierany razem z zaliczką na podatek dochodowy. Rolnicy, którzy nie płacą podatku dochodowego, będą obciążani przy płaceniu składek na KRUS. Miesięczna wysokość opłaty ma wynieść od 6 do 8 zł od osoby. Aktualnie do płacenia abonamentu zobowiązane są gospodarstwa domowe. Wszystkie ściągnięte środki będzie dzielone przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Media publiczne, zgodnie z regulacjami Unii Europejskiej, nie będą mogły otrzymać więcej niż 3 mld zł rocznie.

 

Źródło: wprost.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 16-07-2017 21:10:45 | odpowiedz
    "Zabawne" jest to, ze TVP ma pelna techniczna mozliwosc, aby placili tylko jej klienci. No, ale oczywiscie, biznes sie lepiej kreci, jesli wymusza sie haracz na wszystkim co zyje.

    PiS = bandyci (tak samo jak PO, PSL, SLD, itd).
  • 16-07-2017 22:41:21 | odpowiedz
    No co za zła Unia, pozwala ściągnąć tylko 3 miliardy haraczu rocznie pod takim fajnym pretekstem...
  • 17-07-2017 01:56:42 | odpowiedz
    W cywilizowanych krajach są wyjątki. Zgłasza się brak telewizora, przychodzi szary pan, bez zapowiedzi. Stwierdza brak i mamy na 2 lata spokój. Potem się robi aktualizację, znów kontrola, często z zewnątrz (sprzęt umożliwia). Ale nie, lepiej wszystkich równo obciążyć, bez gadania bo socjalizm wymaga równości. Je**ł cię pies, morawiecki.
    • 17-07-2017 04:04:24 | odpowiedz
      W Cywilizowanych krajach nie traktuje się Telewizora jako dobra luksusowego i nie każe się ludziom płacić podatku od luksusu posiadania TV. Ten podatek ma taką genezę. Jeśli chcą wprowadzić abonament jak oni to nazywają to niech zakodują, a ci co mają polska Publiczną TV w pakiecie od dostawcy bedą placić poprzez dostawce, oczywiscie bedą tez pakiety bez TVP.
      Tak jak jest teraz, to nie placisz za ogladanie TVP tylko za sam fakt posiadania urzadznia zwanego Telewizor.
      Czasy gdy jedyne co mozna na nim bylo ogladac to TVP minely wieki temu ale ndala ta danina idzie do TVP.
      Powinni to najlepiej calkiem zlikwidowac i finansowac TV z budrzetu, a najlepiej wogole sprywatyzowac, poco komu panstwowa TV.
  • 17-07-2017 07:57:38 | odpowiedz
    Cóż,
    Hydrze łby też odrastały.Nie ma co się dziwić, taka hydry natura.
    Dopóki Herakles nie zaczął...
    No właśnie.
    Tytułem rozwinięcia:
    By pobierać zaliczkę na podatek dochodowy musi zaistnieć przychód.
    By pobierać abomanemt wraz z zaliczą na podatek urzędasy muszą udowodnić istnienie telewizora.To na początek.
    Powodzienia.

    Po drugie primo:
    na abonament musi byc zgoda obu stron.

    Po trzecie primo:
    Wasze chciwe nakazy mogą zniszczyć jako taki ale stabilny układ - i zostaniecie z z figą.
    Lepiej zachęcać - ludzkie gusta są różne może znajdą się oryginały które będą płacić za groch z kapustą.

    Po czwarte i najważniejsze, primo:
    Nie oszukujmy się.
    Możecie sobie , urzędasy uprawiać swoją propagandę jak chcecie, mnie to i tak nie rusza.
    Lecz nie wybaczymy wam tego , że przy pomocy telewizji promujecie kulturę pełną seksu , przemocy , nieskromności i obżarstwa ,ktora z naszych córek robi płytkie suki a z naszych synów samolubne bezpłciowce.
    Na to nigdy nie będzie mojej zgody.I pieniędzy.
  • 17-07-2017 11:53:49 | odpowiedz
    Gdyby Pan Bóg był demokratą to modlilibyśmy się ...przyjdź demokracjo Twoja ... a przecież modlimy się ... przyjdź królestwo Twoje ... skąd u kolegów taka wiara w demokrację ? Rozgoryczeni jesteście, że PiS tak samo jak PO jest partią demokratyczną ?

  • wybory 2009 i "zmarnowany głos"

    przed każdymi wyborami parlamentarnymi, w których startuje UPR, jej przeciwnicy podnoszą argument "zmarnowanego głosu", jednak tym razem poszli jeszcze dalej: Chciałbym postawić publicznie...
  • Polski Emigrant-czy wróci do kraju???

    Czuję potrzebę otwarcia takiego wątku. Sam jestem na emigracji od ponad 5 lat. Mieszkam w Niemczech, jestem lekarzem. Wyjechałem z Polski bo gdybym nie wyjechał to pewnie tyrałbym na dyżurach za...
  • Dość gadania! Zróbmy coś!

    Chciałem postawić kwestię tego co można by zrobić poza gadaniem. Na razie tylko słyszę o wspaniałości ustroju jaki ma nastąpić w libertariańsko - monarchistycznej rzeczywistości, ale jakoś tylko...
  • PO likwiduje podatek PO-główny!!!

    Sejm przyjął tzw. "ustawę medialną" autorstwa PO. Zakłada ona m.in. likwidację abonamentu telewizyjnego. Chciałem zauważyć, że jest to podatek pogłówny - płaci go każdy w tej samej...

Poczytaj również

  • Kiszczakowa: Przekazałam teczki ze strachu | 19-01-2018 15:30:00

    INFO: P. Maria Kiszczak, wdowa po PRL-owskim generale, stwierdziła, że przekazała IPN-owi teczkę Wałęsy powodowana jedynie strachem o własne życie - podaje se.pl.

  • PO składa wniosek o wstrzymanie finansowania TVP z budżetu | 19-01-2018 13:15:00

    INFO: PO składa wniosek do KRRiT o wstrzymanie finansowania telewizji publicznej z budżetu państwa - informuje stooq.pl.

  • Morawiecki przeciwny poszerzeniu 500+? | 19-01-2018 11:00:00

    INFO: Słowa JE Beaty Szydło o poszerzeniu programu 500+ miały "rozwścieczyć" premiera Mateusza Morawieckiego - donosi se.pl.

  • Żona Owsiaka zdementowała jego słowa | 19-01-2018 06:45:00

    INFO: P. Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, żona szefa WOŚP, która jest członkiem Fundacji WOŚP, zdementowała informacje podane przez p. Jerzego Owsiaka - donosi prawdaobiektywna.pl.

  • MinFin bada wpływ podatku Belki na rynek kapitałowy | 18-01-2018 21:45:00

    INFO: P. Paweł Gruza, wiceminister finansów, poinformował, że resort analizuje wpływ podatków na rynek kapitałowy - podaje interia.pl.

  • Macierewicz nie założy nowej partii | 18-01-2018 19:30:00

    INFO: WCz. Antoni Macierewicz, były minister obrony z PiS, zdementował doniesienia, jakoby miał zakładać nową partię. Oskarżył byłych agentów WSI o rozsiewanie takich plotek - podaje onet.pl.

  • Wciąż zdarzają się kradzieże puszek WOŚP | 18-01-2018 17:30:00

    INFO: Młoda kobieta ukradła z jednego ze sklepów w Łodzi puszkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - pisze wp.pl.

  • 30 lekarzy zrezygnowało z pracy | 18-01-2018 15:30:00

    INFO: 30 lekarzy ze szpitala psychiatrycznego w Choroszczy (woj. podlaskie) złożyło wypowiedzenia z pracy - podaje dziennik.pl.

  • Opozycja myli guziki podczas głosowań | 18-01-2018 13:15:00

    INFO: Ostatnia wpadka opozycji podczas głosowania to jedna z wielu takich pomyłek. "Rzeczpospolita" wylicza Platformie i Nowoczesnej nieprawidłowości, jakie posłowie tych partii popełnili podczas głosowań.

  • Lekarz nie chciał przyjmować pacjentów z PiS | 18-01-2018 11:00:00

    INFO: P. Wojciech Wieczorek, lekarz rodzinny z Rumi, wyleciał z pracy, bo nie chciał przyjmować pacjentów z PiS - donosi wprost.pl.

  • RPO: Naukowcy są nierówno traktowani | 18-01-2018 06:45:00

    INFO: Definicja młodego naukowca zawarta w ustawie o zasadach finansowania nauki może mieć charakter dyskryminujący ze względu na zamieszczone w nim kryterium wieku - ocenia rzecznik praw obywatelskich.

  • Paradoksalny skutek zakazu handlu w niedziele | 17-01-2018 21:45:00

    INFO: Przybędzie zatrudnionych, których można zmusić do pracy w dni świąteczne - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna".

  • Wysokie nagrody w resorcie rolnictwa | 17-01-2018 19:30:00

    INFO: Wszyscy wiceministrowie w resorcie rolnictwa otrzymali bonusy za ubiegły rok w wysokości 51,4 tys. zł - ustalił "Super Express". Łączna kwota nagród wyniosła 5957 tys. zł.

  • Nie ma chętnych do nowej KRS | 17-01-2018 17:30:00

    INFO: Na razie nie wpłynęło ani jedno zgłoszenie kandydatury sędziego do nowej Krajowej Rady Sądownictwa - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

  • Autobusy elektryczne zwracają się po 30 latach! | 17-01-2018 15:30:00

    OPINIA: Przy obecnych cenach kupowanie auta czy autobusu elektrycznego to żadna oszczędność. Wydatek będzie się zwracał tyle lat, że nie ma to sensu ekonomicznego - pisze p. Jacek Frączyk, analityk portalu money.pl.