Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

16-07-2017 20:45:00

Jest nowy projekt ustawy o abonamencie RTV

INFO: Resort kultury poinformował o zakończeniu pracy nad projektem ustawy o abonamencie radiowo-telewizyjnym - podaje wprost.pl.

 

Zgodnie z zapisami projektu, abonament będzie pobierany razem z zaliczką na podatek dochodowy. Rolnicy, którzy nie płacą podatku dochodowego, będą obciążani przy płaceniu składek na KRUS. Miesięczna wysokość opłaty ma wynieść od 6 do 8 zł od osoby. Aktualnie do płacenia abonamentu zobowiązane są gospodarstwa domowe. Wszystkie ściągnięte środki będzie dzielone przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Media publiczne, zgodnie z regulacjami Unii Europejskiej, nie będą mogły otrzymać więcej niż 3 mld zł rocznie.

 

Źródło: wprost.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 16-07-2017 21:10:45 | odpowiedz
    "Zabawne" jest to, ze TVP ma pelna techniczna mozliwosc, aby placili tylko jej klienci. No, ale oczywiscie, biznes sie lepiej kreci, jesli wymusza sie haracz na wszystkim co zyje.

    PiS = bandyci (tak samo jak PO, PSL, SLD, itd).
  • 16-07-2017 22:41:21 | odpowiedz
    No co za zła Unia, pozwala ściągnąć tylko 3 miliardy haraczu rocznie pod takim fajnym pretekstem...
  • 17-07-2017 01:56:42 | odpowiedz
    W cywilizowanych krajach są wyjątki. Zgłasza się brak telewizora, przychodzi szary pan, bez zapowiedzi. Stwierdza brak i mamy na 2 lata spokój. Potem się robi aktualizację, znów kontrola, często z zewnątrz (sprzęt umożliwia). Ale nie, lepiej wszystkich równo obciążyć, bez gadania bo socjalizm wymaga równości. Je**ł cię pies, morawiecki.
    • 17-07-2017 04:04:24 | odpowiedz
      W Cywilizowanych krajach nie traktuje się Telewizora jako dobra luksusowego i nie każe się ludziom płacić podatku od luksusu posiadania TV. Ten podatek ma taką genezę. Jeśli chcą wprowadzić abonament jak oni to nazywają to niech zakodują, a ci co mają polska Publiczną TV w pakiecie od dostawcy bedą placić poprzez dostawce, oczywiscie bedą tez pakiety bez TVP.
      Tak jak jest teraz, to nie placisz za ogladanie TVP tylko za sam fakt posiadania urzadznia zwanego Telewizor.
      Czasy gdy jedyne co mozna na nim bylo ogladac to TVP minely wieki temu ale ndala ta danina idzie do TVP.
      Powinni to najlepiej calkiem zlikwidowac i finansowac TV z budrzetu, a najlepiej wogole sprywatyzowac, poco komu panstwowa TV.
  • 17-07-2017 07:57:38 | odpowiedz
    Cóż,
    Hydrze łby też odrastały.Nie ma co się dziwić, taka hydry natura.
    Dopóki Herakles nie zaczął...
    No właśnie.
    Tytułem rozwinięcia:
    By pobierać zaliczkę na podatek dochodowy musi zaistnieć przychód.
    By pobierać abomanemt wraz z zaliczą na podatek urzędasy muszą udowodnić istnienie telewizora.To na początek.
    Powodzienia.

    Po drugie primo:
    na abonament musi byc zgoda obu stron.

    Po trzecie primo:
    Wasze chciwe nakazy mogą zniszczyć jako taki ale stabilny układ - i zostaniecie z z figą.
    Lepiej zachęcać - ludzkie gusta są różne może znajdą się oryginały które będą płacić za groch z kapustą.

    Po czwarte i najważniejsze, primo:
    Nie oszukujmy się.
    Możecie sobie , urzędasy uprawiać swoją propagandę jak chcecie, mnie to i tak nie rusza.
    Lecz nie wybaczymy wam tego , że przy pomocy telewizji promujecie kulturę pełną seksu , przemocy , nieskromności i obżarstwa ,ktora z naszych córek robi płytkie suki a z naszych synów samolubne bezpłciowce.
    Na to nigdy nie będzie mojej zgody.I pieniędzy.
  • 17-07-2017 11:53:49 | odpowiedz
    Gdyby Pan Bóg był demokratą to modlilibyśmy się ...przyjdź demokracjo Twoja ... a przecież modlimy się ... przyjdź królestwo Twoje ... skąd u kolegów taka wiara w demokrację ? Rozgoryczeni jesteście, że PiS tak samo jak PO jest partią demokratyczną ?

  • wybory 2009 i "zmarnowany głos"

    przed każdymi wyborami parlamentarnymi, w których startuje UPR, jej przeciwnicy podnoszą argument "zmarnowanego głosu", jednak tym razem poszli jeszcze dalej: Chciałbym postawić publicznie...
  • Polski Emigrant-czy wróci do kraju???

    Czuję potrzebę otwarcia takiego wątku. Sam jestem na emigracji od ponad 5 lat. Mieszkam w Niemczech, jestem lekarzem. Wyjechałem z Polski bo gdybym nie wyjechał to pewnie tyrałbym na dyżurach za...
  • Dość gadania! Zróbmy coś!

    Chciałem postawić kwestię tego co można by zrobić poza gadaniem. Na razie tylko słyszę o wspaniałości ustroju jaki ma nastąpić w libertariańsko - monarchistycznej rzeczywistości, ale jakoś tylko...
  • PO likwiduje podatek PO-główny!!!

    Sejm przyjął tzw. "ustawę medialną" autorstwa PO. Zakłada ona m.in. likwidację abonamentu telewizyjnego. Chciałem zauważyć, że jest to podatek pogłówny - płaci go każdy w tej samej...

Poczytaj również

  • Młoda prawicowa działaczka zginęła w tajemniczych okolicznościach | 17-06-2018 20:45:00

    INFO: P. Anastazja Majcher, prawicowa działaczka, dziennikarka Programu 7 oraz TAKT.TV, nie żyje - donosi portal wprawo.pl.

  • Ziobro reaguje na decyzję Sądu Najwyższego | 17-06-2018 17:30:00

    INFO: Minister sprawiedliwości JE Zbigniew Ziobro zareagował na decyzję Sądu Najwyższego, który oddalił jego kasację w głośnej sprawie drukarza, który odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT - podaje interia.pl.

  • Skarga handlarzy roszczeń odrzucona | 17-06-2018 14:15:00

    INFO: Sąd odrzucił skargę handlarzy roszczeń na decyzję ministra rozwoju, odbierającą im przejętą wcześniej przez nich działkę przy warszawskim placu Defilad. Grupa skarżących domaga się wielomilionowych odszkodowań za cofnięcie decyzji zwrotowej - czytamy w "Gazecie Polskiej Codziennie".

  • Duda mało ułaskawia | 17-06-2018 11:00:00

    INFO: JE Andrzej Duda tylko 46 razy skorzystał do tej pory z przysługującego mu prawa łaski. "Super Express" podkreśla, że jego poprzednicy korzystali z tego prawa dużo częściej.

  • Naciągnęli fakty, by wybielić rządową ochronę | 17-06-2018 06:15:00

    INFO: Prokuratura mocno nagięła fakty, by wybronić z zarzutów rządową ochronę pani premier - pisze "Rzeczpospolita", powołując się na materiały ze śledztwa w sprawie wypadku p. Beaty Szydło, do którego doszło w ubiegłym roku w Oświęcimiu.

  • Zaprezentowano treść Konwencji Praw Rodziny | 16-06-2018 20:45:00

    INFO: W Warszawie zaprezentowano projekt Konwencji Praw Rodziny, która zawiera w sobie prawa rodziców, małżonków i dzieci.

  • Chcą, by Toruń spłacał swoje zadłużenie | 16-06-2018 17:30:00

    INFO: Od 16 do 25 czerwca 2018 r. można głosować na projekt ogólnomiejski pt. "Mniejszy dług - bogatszy Toruń" do budżetu partycypacyjnego Torunia na 2019 rok.

  • Petru założył koło poselskie | 16-06-2018 14:15:00

    INFO: Byli posłowie Nowoczesnej WCz.WCz. Ryszard Petru, Joanna Scheuring-Wielgus oraz Joanna Schmidt powołali koło poselskie o nazwie Liberalno-Społeczni - informuje dorzeczy.pl.

  • Unia wściekła, że Polska nie bierze dotacji! | 16-06-2018 11:00:00

    INFO: Rząd postanowił budować drogi ekspresowe bez funduszy unijnych - podaje money.pl.

  • Sejm zdecydował o kolejnej komisji śledczej | 16-06-2018 06:45:00

    INFO: Wszystkie kluby opowiedziały się za powołaniem komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT - podaje onet.pl.

  • Pedofilia ma różne oblicza | 15-06-2018 21:45:00

    INFO: Sąd uniewinnił 64-letniego działacza związkowego, który umówił się z "14-letnią dziewczyną" na seks - donosi onet.pl.

  • NIK krytykuje system zamówień publicznych | 15-06-2018 19:30:00

    INFO: NIK ma liczne zastrzeżenia co do sposobu wydawania pieniędzy przez urzędy publiczne.

  • Wychowanie dzieci wymaga pewnych form przymusu | 15-06-2018 17:30:00

    OPINIA: Wychowanie dzieci wymaga pewnych form przymusu. A czasem przemocy - pisze red. Łukasz Warzecha na portalu tvp.pl.

  • Samorządowcy walczą o swoje pensje | 15-06-2018 15:30:00

    INFO: Samorządowcy nie chcą zarabiać mniej i nie zamierzają odpuszczać - podaje se.pl.

  • Leasing przestanie się opłacać | 15-06-2018 13:15:00

    INFO: MinFin poinformowało, że rat leasingowych od samochodu osobowego nie będzie już można zaliczać do kosztów podatkowych w całości, ale do limitu 150 tys. zł - podaje dziennik.pl.