Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs
Kursy dla wolnościowców – ostatnie dni rekrutacji!
Polsko-Amerykańska Akademia Liderów to inicjatywa bardzo dobrze znana w polskim środowisku wolnościowym.  Swoją popularność zawdzięcza doświadczonej, zawsze wolnościowo nastawione...
Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

11-01-2017 21:45:00

Jeśli znajdą się pieniądze, powstaną koleje dużych prędkości

INFO: Jeśli znajdą się pieniądze, w Polsce powstaną koleje dużych prędkości - zapowiedział JE Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa z PiS.

 

Zdaniem ministra, z technicznego punktu widzenia projekt jest realny. Podkreślił, że polscy inżynierowie są w stanie stworzyć odpowiednie projekty, a firmy budowlane mogą je zrealizować. Minister przyznał jednak, że na razie nie ma źródeł finansowania inwestycji. Podkreślił, że jeśli się znajdą, projekt będzie można realizować. Portal bankier.pl podaje, że linia ma łączyć Warszawę z Łodzią, Kaliszem, Poznaniem i Wrocławiem. Pociągi rozwijałyby na trasie prędkość 350 km/h.

 

Źródło: bankier.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 11-01-2017 23:43:31 | odpowiedz
    bez JOWów to te pociągi się na pewno wykoleją, co nie? sinceritasy i inne brudasy?
  • 11-01-2017 23:53:07 | odpowiedz
    Dlaczego minister patrzy z technicznego punktu widzenia? Od tego są inżynierowie. Minister niech lepiej popatrzy z prawnego i podatkowego punktu widzenia i zastanowi się, dlaczego nikt tego nie robi mimo, że się da.
    Jaka cześć tych brakujących pieniędzy jest potrzebna na sprawy techniczne, jaka na administracyjno-podatkowe, a jaka na realizację niepotrzebnych z technicznego punktu widzenia procedur biurokratycznych? I dodatkowo na straty z powodu opóźnienia zwrotu inwestycji.
    • 13-01-2017 01:39:30 | odpowiedz
      dokłądnie, to jest kwestia strategii, decyzji na odpowiednim szczeblu a potem zapewnienia finansowani, to nie jest problem techniczny.
      technicznie to przed II wojną światową parowozy jeździły szybciej niż dzisiejsze składy elektryczne. no ale przez 70 lat torowiska się trochę poniszczyły więc jezdzi się teraz wolniej niezależnie od lokomotywy.

  • Wyższe pensje urzędników, by nie byli podatni na łapówki::o

    Nie raz chyba słyszeliście w TV jak to się mówiło, że politykom, urzędnikom i innym tego typu ludziom należy dać podwyżki, by nie brali łapówek. Tylko jak trzeba być zaślepionym i głupim, bo po...
  • Demokracja władza ludu czy jego niewola

    Definicje Demokracji na pewno każdy zna i jej idee. Lecz to co jest na świstku papieru a w rzeczywistości to 2 różne rzeczy. Jakie szanse ma przeciętny Kowalski z zarobkiem 2000 zł netto na...
  • Gdzie uciekać z naszej pięknej ojczyzny.

    Mam pytanie. Jestem młodym przedsiębiorcą, moja frustracja związana z prowadzeniem firmy w Polsce i przerażającym upadkiem kultury europejskiej skłania mnie do ucieczki z kraju. Brak...
  • 20 kwietnia 2009: Uderzmy na Hiszpanię!

    Zapraszamy do komentowania wpisu dostępnego pod tym linkiem: http://korwin-mikke.blog.onet.pl/
  • Naprawa Państwa - od czego zacząć?

    Wątek może trochę z innej beczki ale wydaje mi się że po tej dyskusji możemy przedstawić kolejne propozycje ustaw. Wyobraźmy sobie że UPR wygrywa wybory, rządzi samodzielnie i zaczyna naprawiać...
  • Prywatna kolei

    oto jakie argumenty mógłbym wytoczyć w tv przeciwko prywatyzowaniu kolei w rozmowie ze zwolennikiem wolnego rynku: 1. jak PLK będzie prywatne, to pociągi będą jeździć tylko tam, gdzie to się...

Poczytaj również

  • Pierwsi laureaci Fundacji im. Kisielewskiego | 29-03-2017 15:30:00

    INFO: Prof. Andrzej Rzepliński, ks. Adam Boniecki oraz pp. Adam Kiciński i Marcin Iwiński, twórcy gry "Wiedźmin" odebrali Nagrody Fundacji im. Stefana Kisielewskiego - podaje rp.pl.

  • Fijor o wypowiedzi JKM nt. kobiet | 29-03-2017 13:15:00

    OPINIA: Może kobiety mają niższe IQ, ale co to ma za znaczenie? Nie rozumiem, dlaczego Korwin takie rzeczy podnosi - stwierdził na antenie Kontestacji p. Jan Fijor, wydawca książek wolnorynkowych.

  • Wałęsa chce wojny między Polakami! | 29-03-2017 11:00:00

    INFO: P. Lech Wałęsa podczas spotkania zorganizowanego przez Klub Obywatelski w Legnicy przedstawił swój pomysł na odsunięcie PiS od władzy - informuje wprost.pl.

  • Idiotyczne tłumaczenia aborterów | 29-03-2017 06:45:00

    INFO: Jak donosi portal wp.pl, zdaniem ginekologów, zdjęcia z plakatów antyaborcyjnych zakłamują rzeczywistość, bo... są co najmniej sprzed 20 lat.

  • PiS planuje reformę na dwa takty | 28-03-2017 21:45:00

    INFO: Zmiany w przepisach dotyczących wybierania władz lokalnych zostaną podzielona na dwa etapy - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej". Priorytetem PiS jest dwukadencyjność.

  • Darmowa telewizja nie dla chorych dzieci | 28-03-2017 19:30:00

    INFO: Kilkadziesiąt nowych telewizorów, które przyjechały w prezencie dla szpitala w Bydgoszczy, wylądowało w magazynie zamiast w salach  - podaje tvn24.pl.

  • Kukiz’15 za czasowym wyrejestrowywaniem aut | 28-03-2017 17:30:00

    INFO: Projekt nowelizacji prawa o ruchu drogowym, autorstwa Kukiz'15, przewiduje możliwość czasowego wyrejestrowywania samochodów osobowych i motocykli - donosi polsatnews.pl.

  • W gminie zarządzanej przez wójta z PSL wycięto dęby warte 3 mln zł! | 28-03-2017 15:30:00

    INFO: W gminie Lewin Brzeski (woj. opolskie) pod inwestycję "Orlika" wartego niecałe 1,3 mln zł wycięto piłą łańcuchową 55 drzew wartych 3 mln zł - donosi polskaniepodlegla.pl.

  • Wybór Tuska nieważny? | 28-03-2017 13:15:00

    INFO: JE Witold Waszczykowski, minister spraw zagranicznych z PiS, stwierdził na antenie TVN 24, że posiada ekspertyzy, świadczące o tym, że doszło do fałszerstwa przy wyborze p. Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej.

  • Uniewinnienie ws. picia piwa nad Wisłą | 28-03-2017 11:00:00

    INFO: Warszawski sąd prawomocnie uniewinnił p. Marka Tatałę, aktywistę miejskiego ruchu "Legalnie nad Wisłą", obwinionego o picie piwa na nadwiślańskim bulwarze - podaje bankier.pl.

  • Autobusy powalczą ze smogiem | 28-03-2017 06:45:00

    INFO: Rząd planuje ułatwić wejście na rynek oraz eksploatację niskoemisyjnych pojazdów - pisze "Puls Biznesu". Chodzi przede wszystkim o ciężarówki oraz tabor do transportu publicznego.

  • Kolejni wyłudzacze unijnych dotacji | 27-03-2017 21:45:00

    INFO: ABW zatrzymała 4 osoby podejrzewane o udział w wyłudzeniach podatku VAT i unijnych dotacji.

  • Legionowo nie chce do stolicy | 27-03-2017 19:30:00

    INFO: Mieszkańcy Legionowa opowiedzieli się w referendum przeciwko przyłączeniu gminy do "Metropolii Warszawskiej" - podaje fakt.pl.

  • Edward Mazur współpracował z SB | 27-03-2017 17:30:00

    INFO: Służby specjalne III RP dobrze wiedziały, że p. Edward Mazur był zarejestrowanym agentem SB; do końca go chroniły, nie ujawniając tej informacji - pisze prof. Sławomir Cenckiewicz w tygodniku "Do Rzeczy".

  • Rząd nie przywróci małego ruchu granicznego | 27-03-2017 15:30:00

    INFO: Mały ruch graniczny z Rosją nie zostanie przywrócony, bo w obwodzie kaliningradzkim rośnie militaryzacja i aktywność rosyjskich służb specjalnych - pisze "Gazeta Prawna Codziennie", powołując się na stanowisko rządu.