Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs
Magister PAFERE
PAFERE zaprasza do udziału w VI edycji konkursu Magister PAFERE
Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

11-01-2017 21:45:00

Jeśli znajdą się pieniądze, powstaną koleje dużych prędkości

INFO: Jeśli znajdą się pieniądze, w Polsce powstaną koleje dużych prędkości - zapowiedział JE Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa z PiS.

 

Zdaniem ministra, z technicznego punktu widzenia projekt jest realny. Podkreślił, że polscy inżynierowie są w stanie stworzyć odpowiednie projekty, a firmy budowlane mogą je zrealizować. Minister przyznał jednak, że na razie nie ma źródeł finansowania inwestycji. Podkreślił, że jeśli się znajdą, projekt będzie można realizować. Portal bankier.pl podaje, że linia ma łączyć Warszawę z Łodzią, Kaliszem, Poznaniem i Wrocławiem. Pociągi rozwijałyby na trasie prędkość 350 km/h.

 

Źródło: bankier.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 11-01-2017 23:43:31 | odpowiedz
    bez JOWów to te pociągi się na pewno wykoleją, co nie? sinceritasy i inne brudasy?
  • 11-01-2017 23:53:07 | odpowiedz
    Dlaczego minister patrzy z technicznego punktu widzenia? Od tego są inżynierowie. Minister niech lepiej popatrzy z prawnego i podatkowego punktu widzenia i zastanowi się, dlaczego nikt tego nie robi mimo, że się da.
    Jaka cześć tych brakujących pieniędzy jest potrzebna na sprawy techniczne, jaka na administracyjno-podatkowe, a jaka na realizację niepotrzebnych z technicznego punktu widzenia procedur biurokratycznych? I dodatkowo na straty z powodu opóźnienia zwrotu inwestycji.
    • 13-01-2017 01:39:30 | odpowiedz
      dokłądnie, to jest kwestia strategii, decyzji na odpowiednim szczeblu a potem zapewnienia finansowani, to nie jest problem techniczny.
      technicznie to przed II wojną światową parowozy jeździły szybciej niż dzisiejsze składy elektryczne. no ale przez 70 lat torowiska się trochę poniszczyły więc jezdzi się teraz wolniej niezależnie od lokomotywy.

  • Wyższe pensje urzędników, by nie byli podatni na łapówki::o

    Nie raz chyba słyszeliście w TV jak to się mówiło, że politykom, urzędnikom i innym tego typu ludziom należy dać podwyżki, by nie brali łapówek. Tylko jak trzeba być zaślepionym i głupim, bo po...
  • Demokracja władza ludu czy jego niewola

    Definicje Demokracji na pewno każdy zna i jej idee. Lecz to co jest na świstku papieru a w rzeczywistości to 2 różne rzeczy. Jakie szanse ma przeciętny Kowalski z zarobkiem 2000 zł netto na...
  • Gdzie uciekać z naszej pięknej ojczyzny.

    Mam pytanie. Jestem młodym przedsiębiorcą, moja frustracja związana z prowadzeniem firmy w Polsce i przerażającym upadkiem kultury europejskiej skłania mnie do ucieczki z kraju. Brak...
  • 20 kwietnia 2009: Uderzmy na Hiszpanię!

    Zapraszamy do komentowania wpisu dostępnego pod tym linkiem: http://korwin-mikke.blog.onet.pl/
  • Naprawa Państwa - od czego zacząć?

    Wątek może trochę z innej beczki ale wydaje mi się że po tej dyskusji możemy przedstawić kolejne propozycje ustaw. Wyobraźmy sobie że UPR wygrywa wybory, rządzi samodzielnie i zaczyna naprawiać...
  • Prywatna kolei

    oto jakie argumenty mógłbym wytoczyć w tv przeciwko prywatyzowaniu kolei w rozmowie ze zwolennikiem wolnego rynku: 1. jak PLK będzie prywatne, to pociągi będą jeździć tylko tam, gdzie to się...

Poczytaj również

  • 2017 - rokiem troski o trzeźwość narodu? | 16-01-2017 19:30:00

    INFO: Posłowie PiS, Kukiz`15 i Nowoczesnej proponują, by 2017 r. ustanowić rokiem troski o trzeźwość narodu - podaje rmf24.pl.

  • Morawiecki: Akcyza to odpowiedź na smog | 16-01-2017 17:30:00

    OPINIA: Wstrzeliliśmy się bardzo dobrze z naszą inicjatywą zmiany stawek akcyzowych. One mają w inny sposób obciążać samochody, które spalają paliwo w sposób najbardziej szkodliwy dla środowiska - tłumaczy w rozmowie z RMF FM wicepremier Mateusz Morawiecki.

  • Kijowski pod lupą śledczych | 16-01-2017 15:30:00

    INFO: Radio ZET informuje, że sprawą lidera KOD p. Mateusza Kijowskiego zajmą się śledczy.

  • Dlaczego Bazelak nie wspiera WOŚP? | 16-01-2017 13:15:00

    OPINIA: P. Kamil Bazelak, znany strongman, wyjaśnił na Facebooku, dlaczego nie wspiera Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy p. Jerzego Owsiaka.

  • Skandaliczne zachowanie KOD-owców w Żaganiu | 16-01-2017 11:00:00

    INFO: KOD próbował zakłócić powitanie wojsk amerykańskich w Żaganiu (woj. lubuskie) - donosi tvp.info.

  • Rząd wypowie konwencję antyprzemocową? | 16-01-2017 06:45:00

    INFO: Rzecznik Praw Obywatelskich poinformował, że jest projekt wypowiedzenia Konwencji antyprzemocowej. Tymczasem rząd PiS temu zaprzeczył - podaje wPolityce.pl.

  • Ks. Międlar: Jan Paweł II popełnił błąd | 15-01-2017 20:45:00

    OPINIA: Zdaniem ks. Jacka Międlara, papież Jan Paweł II popełnił błąd, całując Koran - podaje polsatnews.pl.

  • Prezydent Duda za kulturą żydowską w Polsce | 15-01-2017 17:30:00

    INFO: Ogromnie cieszy mnie to, że kultura żydowska w Polsce odradza się i że wspiera to tak wielu Polaków - mówił prezydent Andrzej Duda na noworocznym spotkaniu z przedstawicielami społeczności żydowskiej w Polsce.

  • Liroy chce jednej tablicy rejestracyjnej na stałe | 15-01-2017 14:15:00

    INFO: WCz. Piotr "Liroy" Marzec, poseł Kukiz`15 chce wprowadzenia jednej tablicy rejestracyjnej do jednego auta na zawsze - donosi dziennik.pl.

  • Rząd rusza do walki ze smogiem | 15-01-2017 11:00:00

    INFO: Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów ustalił szczegółowy plan działania w ramach walki z zanieczyszczeniem powietrza - podaje pb.pl.

  • Doniesienie ws. sprzedaży polskich flag-wycieraczek do butów | 15-01-2017 06:45:00

    INFO: Reduta Dobrego Imienia zapowiedziała, że złoży doniesienie do prokuratury w sprawie polskiej flagi, która sprzedawana jest w Internecie w formie wycieraczki do butów - podaje dziennik.pl.

  • Są nowe faktury Kijowskiego | 14-01-2017 20:45:00

    INFO: Nie 90 tys. zł, ale ponad 120 tys. zł miało trafić z kont Komitetu Obrony Demokracji do firmy MKM-Studio należącej do p. Mateusza Kijowskiego i jego żony - podała "Rzeczpospolita".

  • Ile zapłaciliśmy za zabezpieczenie kryzysu sejmowego? | 14-01-2017 17:30:00

    INFO: 6863 - tylu funkcjonariuszy pilnowało w dniach 16-21 grudnia budynku parlamentu, który przez większość tego okresu był niemal pusty - donosi "Fakt".

  • Gminy nieskutecznie działały na rzecz ograniczania niskiej emisji | 14-01-2017 14:15:00

    INFO: NIK w swoim raporcie wskazuje, że skontrolowane gminy z województwa śląskiego nieskutecznie działały na rzecz ograniczania niskiej emisji z kotłowni przydomowych i gminnych.

  • Marszałek Kuchciński wymięka? | 14-01-2017 11:00:00

    INFO: Po zajściach, jakie miały miejsce 16 grudnia w Sejmie, marszałek Marek Kuchciński chciał sam ustąpić ze stanowiska - donosi "Fakt".