Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

14-04-2018 11:00:00

Jedzenie w szpitalach szkodzi?

INFO: Posiłki w szpitalach są nieadekwatne do stanu zdrowia pacjentów - ocenia NIK.

 

Wg NIK system ochrony zdrowia nie gwarantuje prawidłowego żywienia pacjentów w szpitalach. NIK wskazuje, że przepisy nie określają norm żywieniowych pacjentów, jakości produktów, zasad kontroli usług żywienia szpitalnego, czy zasad zatrudniania dietetyków na oddziałach. Dostarczane produkty nie usprawniają funkcjonowania organizmu, a czasem mogą szkodzić - podkreśla NIK w swoim raporcie.

 

Źródło: nik.gov.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Polski Emigrant-czy wróci do kraju???

    Czuję potrzebę otwarcia takiego wątku. Sam jestem na emigracji od ponad 5 lat. Mieszkam w Niemczech, jestem lekarzem. Wyjechałem z Polski bo gdybym nie wyjechał to pewnie tyrałbym na dyżurach za...
  • Kilka pytań co do programu UPR

    a) co z takimi kosztownymi i długotrwałymi projektami jak np. eksploracja kosmosu, które profity mogą dać dopiero w przyszłości? Prywatnych inwestorów raczej nie zachęca. Czy więc w 'państwie...
  • Prywatna opieka zdrowotna – kwestia chorób ciężkich/przewlekłych

    http://www.trystero.pl/archives/1184 http://www.trystero.pl/archives/864 W powyższych wpisach mowa jest głównie – na przykładzie służby zdrowia w USA (prywatne ubezpieczenia zdrowotne) - o...
  • Jeszcze raz o asymetrii wiedzy...

    Znowu mnie naszło na rozważania o kwestii pełnej i wolnej odpłatności za udzielanie pomocy lekarskiej. Załóżmy , że tak się dzieje. Opowiem z życia wziętą historię. Pewien lekarz, znany mi tylko...
  • Obłuda lewicy - państwowa służba zdrowia [FAQ]

    Mam prawo do opieki zdrowotnej! Nie, nie masz. Wiem - szok i niedowierzanie, ale nie masz prawa do opieki zdrowotnej choćby z tej prostej przyczyny, że nie istnieje i nigdy nie istniało...
  • Czy Polacy to w 97% idioci ?

    Musiałem zacząć od takiego tematu bo po prostu mną trzęsie. Wiem że jest 1 do 3% mądrych ludzi w Polsce, ale dlaczego te parę procent nie wystrzela reszty i nie zrobi porządku w tym kraju ?...

Poczytaj również

  • Małe miasto z ogromnymi nagrodami dla urzędników | 21-04-2018 20:45:00

    INFO: Portal tvp.info donosi o nagrodach, jakie przyznano urzędnikom w Inowrocławiu.

  • Ujawniono ukryty dług państwa polskiego | 21-04-2018 17:30:00

    INFO: GUS podliczył prawdziwe zadłużenie Polski - podaje money.pl.

  • PiS chce wydoić kierowców | 21-04-2018 14:15:00

    INFO: PiS chce bardzo głęboko sięgnąć do kieszeni kierowców - podaje portal nczas.com.

  • Ambasador Izraela nie ustaje w atakach na Polskę | 21-04-2018 11:00:00

    INFO: P. Anna Azari, ambasador Izraela w Polsce, nie przestaje atakować naszego kraju - podaje nczas.com.

  • Resort finansów łagodzi stanowisko ws. podatku od kryptowalut | 21-04-2018 06:45:00

    OPINIA: P. Paweł Cybulski, wiceminister finansów, stwierdził, że osoby inwestujące w kryptowaluty nie muszą płacić podatku od czynności cywilnoprawnych, jeśli udowodnią, że nie mają jak się z tego rozliczyć - podaje portal businessinsider.com.pl.

  • PO będzie się żaliła w UE | 20-04-2018 21:45:00

    INFO: WCz. Grzegorz Schetyna, szef PO, zapowiedział, że informacje o sprawie WCz. Stanisława Gawłowskiego, aresztowanego posła PO, dotrą do europejskich partnerów - podaje interia.pl.

  • HGW żąda zwrotu grzywien | 20-04-2018 19:30:00

    INFO: Prezydent Warszawy, p. Hanna Gronkiewicz-Waltz zaapelowała do przewodniczącego komisji weryfikacyjnej, WCz. Patryka Jakiego, żeby jak najszybciej zwrócił jej pieniądze z grzywien za niestawienie się na komisji - informuje interia.pl.

  • Gigantyczne nagrody od resortu rolnictwa | 20-04-2018 17:30:00

    INFO: 173, 5 mln zł wydano w 2017 r. na nagrody dla pracowników agencji, instytucji badawczych, ośrodków i spółek podległych ministerstwu rolnictwa - ustalił "Fakt".

  • Dotacje gubią przedsiębiorców | 20-04-2018 15:30:00

    INFO: Sąd Apelacyjny w Szczecinie uznał winę założyciela sieci aptek w Gorzowie Wielkopolskim i skazał go na 2 lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat oraz zasądził 7,5 tys. zł grzywny - podaje gazetalubuska.pl.

  • Pół miliarda na strzelnice | 20-04-2018 13:15:00

    FUTURO: MON w ciągu 10 lat wyda na program budowy strzelnic blisko pół miliarda zł - podaje money.pl.

  • Miasta zaoszczędzą na liberalizacji transportu | 20-04-2018 11:00:00

    INFO: Z analizy firmy Mobilis, operatora komunikacji miejskiej wynika, że jeśli rynek transportu zbiorowego się otworzy, samorządy zaoszczędzą kilkanaście-kilkadziesiąt milionów złotych - podaje pb.pl.

  • Polska tonie w śmieciach | 20-04-2018 06:45:00

    INFO: Przez kulawy recykling Polska tonie w śmieciach - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna".

  • Nowoczesna za... wejściem do strefy euro | 19-04-2018 21:45:00

    INFO: Nowoczesna opowiada się za jak najszybszym wejściem Polski do strefy euro - podaje interia.pl.

  • Nie chcą zakładać firm, bo boją się ZUS | 19-04-2018 19:30:00

    INFO: Portal młodych przedsiębiorców MamBiznes.pl zapytał użytkowników, co najbardziej zniechęca do założenia firmy w Polsce.

  • Kaczyński dostał 30 tys. zł odprawy | 19-04-2018 17:30:00

    INFO: W 2016 r. WCz. Jarosław Kaczyński, prezes PiS, otrzymał z Sejmu 30 tys. zł odprawy emerytalnej - informuje "Rzeczpospolita".