Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

13-09-2018 06:45:00

Jakubiak: Jestem nacjonalistą gospodarczym

OPINIA: W wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" kandydat Kukiz'15 na prezydenta Warszawy Marek Jakubiak zadeklarował, że jest gospodarczym nacjonalistą.

 

- Jak mam do wyboru jogurt polski czy niemiecki, to wybiorę polski, i nie dlatego, że jest tańszy - tłumaczy poseł. Zapytany, czy uznaje się również za nacjonalistę w sensie ideologicznym, p. Jakubiak mówi, że nie tyle za nacjonalistę, a raczej za patriotę. 

- Uważam, że obrona polskich interesów przed zagranicznymi koncernami czy płacenie podatków w Polsce to przejawy patriotyzmu gospodarczego - podkreśla. Polityk mówi, że tych właśnie powodów nie chciał, aby sprzedawane przez niego browary trafiły do zagranicznej grupy kapitałowej. Jak tłumaczy, zamiast niej wybrał "chłopaków, którzy mieli swój mały browar" i gotów jest poczekać na pieniądze nawet rok.

W rozmowie pojawia się także wątek dotyczący jego stosunku do Ukraińców. Poseł Kukiz'15 wskazuje, iż nie ma kłopotów z Ukraińcami, jednak w prowadzonych przez siebie przedsiębiorstwach preferuje Polaków.

- Dla mnie Ukraina nie jest problemem. Mówię tylko o swoim stosunku emocjonalnym do Ukraińców. To, że na Wołyniu Ukraińcy mordowali swoich sąsiadów, jest niewybaczalne - podkreśla.

 

Źródło: gazetaprawna.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 13-09-2018 07:32:02 | odpowiedz
    Najlepszym rozwiązaniem są cła, a jeszcze lepszym - całkowity zakaz importu.
    • 13-09-2018 07:36:47 | odpowiedz
      Najlepszym rozwiązaniem są niskie ceny jogurtu. Tak niskie aby nie opłacało się go sprowadzać z zagranicy. Niskie ceny będą gdy obniży się podatki i wprowadzi wolność gospodarczą.
  • 13-09-2018 07:34:24 | odpowiedz
    Ja też jestem nacjonalistą gospodarczym i wybieram polski jogurt, ale właśnie dlatego, że jest tańszy. A jeśli nie jest tańszy to znaczy, że należy obalić rząd. Bo jak to możliwe, żeby niemiecki jogurt był tańszy?!
    • 13-09-2018 09:44:45 | odpowiedz
      co to znaczy "niemiecki" ? Czy to oznacza wyprodukowany w niemieckiej fabryce w Bawarii i przywieziony do Polski ? Czy wyprodukowany w Polsce w fabryce należącej do Niemców , przez Polaków którym zapłacono za pracę, przy udziale wody z Polski, mleka z krów z Polski itd ? . Jeśli bawarski jest tańszy to może oznacza ,że po prostu nasz rząd bardziej okrada producenta niż niemiecki ? Naturalne jest to ,że produkt produkowany bliżej powinien być tańszy.
  • 13-09-2018 10:24:14 | odpowiedz
    Niestety polski nabywca browaru może go odsprzedać za jakiś czas zagranicznej grupie kapitałowej. Ale nie moja sprawa - nie lubię piwa.
    Oczywiście wygrana JKM na stanowisko prezydenta stolicy to mrzonka, ale znów wielkie partie zrealizowały swój plan - środowiska antysystemowe będą konkurować ze sobą.

  • Chiński "liberalizm" gospodarczy.

    Dość często chińska gospodarka jest prezentowana jako liberalna. Zupełnie się z tym nie zgadzam. Pracowałem swojego czasu w firmie chińskiej i w tamtym czasie podatek dochodowy w Chinach był...
  • Faszym - Lewica czy Prawica

    Właściwie na 99% uważam że to lewactwo, ale chciałbym poznać wasze opinie. Załamał mnie ten wykop: http://www.wykop.pl/link/169938/polscy-europoslowie-przeciw-rotmistrzowi-pileckiemu Niektórym...
  • Co to jest lewica? Co to jest prawica?

    Zapewne znadą sie twierdzący, ze podział jest sztuczny i nie jest potrzebny. Ja uważam inaczej ponieważ te pojecia już funkcjonują i sa nie wyeliminowania. Jednocześnie spełniaja ważną funkcję....
  • Monarchia a dyktatura

    Często w dyskusjach o wyższości monarchii nad demokracją pada argument, że przykłady monarchii w praktyce można znaleźć na Kubie, albo w Korei Północnej. Następnie następuje próba obalenia za...
  • Ruch Autonomii Mazur

    Ruch Autonomii Mazur to twór tak nowy, że jego szefowie nie zdążyli nawet wyrobić pieczątek. Zaledwie kilka dni temu został wpisany po Krajowego Rejestru Sądowego. Członkowie stowarzyszenia nie...

Poczytaj również

  • Poważny konflikt o 500 plus | 14-11-2018 06:15:00

    INFO: Samotni rodzice, by dostać 500 plus na drugie i kolejne dziecko, muszą mieć zasądzone alimenty, mimo że taka pomoc jest ustawowo gwarantowana wszystkim rodzinom, w których pojawił się drugi lub kolejny potomek - pisze gazetaprawna.pl.

  • Szef KNF podał się do dymisji | 13-11-2018 20:15:00

    INFO: P. Marek Chrzanowski, szef KNF, podał się do dymisji, a premier ją przyjął - podaje portal bankier.pl.

  • Sejm za dopłacaniem do likwidacji górnictwa | 13-11-2018 17:30:00

    INFO: Sejm przyjął nowelizację tzw. ustawy górniczej wydłużającą czas jej obowiązywania o pięć lat, do końca 2023 r. - informuje interia.pl.

  • Winnicki: Nie zgodzimy się, by rząd przejął Marsz Niepodległości | 13-11-2018 15:30:00

    OPINIA: Jeśli rząd zechce przejąć Marsz Niepodległości, to go zniszczy. Marsz jest silny swoją żywiołowością, dynamiką i spontanicznością. Nie będzie naszej zgody, by za jego organizację wzięła się władza - powiedział Onetowi WCz. Robert Winnicki z Ruchu Narodowego.

  • RKW chce unieważnienia wyborów prezydenta Warszawy | 13-11-2018 13:15:00

    INFO: Zarząd Ruchu Kontroli Wyborów złożył do Sądu Okręgowego w Warszawie protesty wyborcze dot. prawidłowości wyborów samorządowych - podaje dorzeczy.pl.

  • Szef MSW: Nie będzie delegalizacji ONR | 13-11-2018 11:00:00

    OPINIA: JE Joachim Brudziński podkreślił, że jako szef resortu spraw wewnętrznych i administracji, "nie ma zamiaru nikogo delegalizować" - informuje dorzeczy.pl.

  • Minister energii: Będą rekompensaty za ceny prądu | 13-11-2018 06:45:00

    FUTURO: Minister energii JE Krzysztof Tchórzewski zapowiedział system rekompensat za wysokie ceny prądu - podaje interia.pl.

  • Wielka akcja ABW przeciwko ekstremistom | 12-11-2018 20:45:00

    INFO: Tuż przed Świętem Niepodległości funkcjonariusze ABW wkroczyli do mieszkań kilkudziesięciu osób podejrzanych o działalność ekstremistyczną - podaje dorzeczy.pl.

  • Wrocławski ratusz rozwiązał marsz narodowców | 12-11-2018 17:30:00

    INFO: Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz zadecydował o rozwiązaniu zorganizowanego przez narodowców Marszu Polski Niepodległej - podaje tvp.info.

  • Opłata targowa zostanie zniesiona? | 12-11-2018 14:15:00

    INFO: Sejm pracuje nad poselskim projektem, który zakłada zniesienie opłaty targowej - donosi portal podatki.biz.

  • Wolnościowcy utworzą nowe koło poselskie? | 12-11-2018 11:00:00

    INFO: Nie ustają pogłoski o utworzeniu nowego koła poselskiego, w którego skład wchodziliby posłowie wolnościowi - podaje nczas.com.

  • Były PiS-owski minister proponuje zniesienie wieku emerytalnego | 12-11-2018 06:45:00

    OPINIA: P. Stanisław Kluza, były ministrem finansów w rządzie PiS, uważa, że Polska ma szansę na wdrożenie kompleksowego systemu emerytalnego, którego osią powinno być zniesienie wieku emerytalnego - podaje businessinsider.com.pl.

  • Teglund: Socjal w Polsce jest nieprawdopdoobny | 11-11-2018 20:45:00

    OPINIA: Zasiłki w Polsce są naprawdę stosunkowo wysokie - przekonywała p. Joanna Teglund, specjalista ds. migracji, wieloletnia mieszkanka Szwecji.

  • Będzie można odliczyć wydatki na termomodernizację | 11-11-2018 17:30:00

    INFO: Sejm uchwalił nowelizację przepisów podatkowych, wprowadzając do nich ulgę związaną z inwestycjami w termomodernizację budynków jednorodzinnych - informuje interia.pl.

  • Rosną rachunki Polaków | 11-11-2018 14:15:00

    INFO: Nieustannie rosną koszty życia w Polsce - alarmuje Interia.