Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

13-09-2018 06:45:00

Jakubiak: Jestem nacjonalistą gospodarczym

OPINIA: W wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" kandydat Kukiz'15 na prezydenta Warszawy Marek Jakubiak zadeklarował, że jest gospodarczym nacjonalistą.

 

- Jak mam do wyboru jogurt polski czy niemiecki, to wybiorę polski, i nie dlatego, że jest tańszy - tłumaczy poseł. Zapytany, czy uznaje się również za nacjonalistę w sensie ideologicznym, p. Jakubiak mówi, że nie tyle za nacjonalistę, a raczej za patriotę. 

- Uważam, że obrona polskich interesów przed zagranicznymi koncernami czy płacenie podatków w Polsce to przejawy patriotyzmu gospodarczego - podkreśla. Polityk mówi, że tych właśnie powodów nie chciał, aby sprzedawane przez niego browary trafiły do zagranicznej grupy kapitałowej. Jak tłumaczy, zamiast niej wybrał "chłopaków, którzy mieli swój mały browar" i gotów jest poczekać na pieniądze nawet rok.

W rozmowie pojawia się także wątek dotyczący jego stosunku do Ukraińców. Poseł Kukiz'15 wskazuje, iż nie ma kłopotów z Ukraińcami, jednak w prowadzonych przez siebie przedsiębiorstwach preferuje Polaków.

- Dla mnie Ukraina nie jest problemem. Mówię tylko o swoim stosunku emocjonalnym do Ukraińców. To, że na Wołyniu Ukraińcy mordowali swoich sąsiadów, jest niewybaczalne - podkreśla.

 

Źródło: gazetaprawna.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 13-09-2018 07:32:02 | odpowiedz
  Najlepszym rozwiązaniem są cła, a jeszcze lepszym - całkowity zakaz importu.
  • 13-09-2018 07:36:47 | odpowiedz
   Najlepszym rozwiązaniem są niskie ceny jogurtu. Tak niskie aby nie opłacało się go sprowadzać z zagranicy. Niskie ceny będą gdy obniży się podatki i wprowadzi wolność gospodarczą.
 • 13-09-2018 07:34:24 | odpowiedz
  Ja też jestem nacjonalistą gospodarczym i wybieram polski jogurt, ale właśnie dlatego, że jest tańszy. A jeśli nie jest tańszy to znaczy, że należy obalić rząd. Bo jak to możliwe, żeby niemiecki jogurt był tańszy?!
  • 13-09-2018 09:44:45 | odpowiedz
   co to znaczy "niemiecki" ? Czy to oznacza wyprodukowany w niemieckiej fabryce w Bawarii i przywieziony do Polski ? Czy wyprodukowany w Polsce w fabryce należącej do Niemców , przez Polaków którym zapłacono za pracę, przy udziale wody z Polski, mleka z krów z Polski itd ? . Jeśli bawarski jest tańszy to może oznacza ,że po prostu nasz rząd bardziej okrada producenta niż niemiecki ? Naturalne jest to ,że produkt produkowany bliżej powinien być tańszy.
 • 13-09-2018 10:24:14 | odpowiedz
  Niestety polski nabywca browaru może go odsprzedać za jakiś czas zagranicznej grupie kapitałowej. Ale nie moja sprawa - nie lubię piwa.
  Oczywiście wygrana JKM na stanowisko prezydenta stolicy to mrzonka, ale znów wielkie partie zrealizowały swój plan - środowiska antysystemowe będą konkurować ze sobą.

 • Chiński "liberalizm" gospodarczy.

  Dość często chińska gospodarka jest prezentowana jako liberalna. Zupełnie się z tym nie zgadzam. Pracowałem swojego czasu w firmie chińskiej i w tamtym czasie podatek dochodowy w Chinach był...
 • Faszym - Lewica czy Prawica

  Właściwie na 99% uważam że to lewactwo, ale chciałbym poznać wasze opinie. Załamał mnie ten wykop: http://www.wykop.pl/link/169938/polscy-europoslowie-przeciw-rotmistrzowi-pileckiemu Niektórym...
 • Co to jest lewica? Co to jest prawica?

  Zapewne znadą sie twierdzący, ze podział jest sztuczny i nie jest potrzebny. Ja uważam inaczej ponieważ te pojecia już funkcjonują i sa nie wyeliminowania. Jednocześnie spełniaja ważną funkcję....
 • Monarchia a dyktatura

  Często w dyskusjach o wyższości monarchii nad demokracją pada argument, że przykłady monarchii w praktyce można znaleźć na Kubie, albo w Korei Północnej. Następnie następuje próba obalenia za...
 • Ruch Autonomii Mazur

  Ruch Autonomii Mazur to twór tak nowy, że jego szefowie nie zdążyli nawet wyrobić pieczątek. Zaledwie kilka dni temu został wpisany po Krajowego Rejestru Sądowego. Członkowie stowarzyszenia nie...

Poczytaj również