Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

22-04-2018 07:30:00

Jakubiak: Idziemy w kierunku Gierka

OPINIA: Jestem zdania, że idziemy w kierunku Gierka i epoki dawno minionej - powiedział WCz. Marek Jakubiak podczas IV Wiosennej Konferencji Prawicy Wolnościowej - podaje nczas.com.

 

- Jeżeli państwo przeżera wszystko, co zarabia, to to jest do kitu państwo - grzmiał p. Jakubiak. - Jesteśmy absolutnie za tym, aby w Konstytucji zapisać zasadę zrównoważonego budżetu, a więc zakazu zadłużania państwa polskiego. Nie wiem, co taką frajdę sprawia rządzącym, że wydają na lewo i prawo pieniądze z wielką rozrzutnością, co tu dużo mówić - stwierdził.

Zdaniem posła, państwo dusi polskich przedsiębiorców setkami przepisów i biurokracją, która nie pozwala na normalne funkcjonowanie. Jego zdaniem wielkim postępem byłoby wprowadzenie 1% podatku CIT, który wykluczyłby bardzo problematyczne interpretacje, na których korzystają najczęściej nieuczciwi przedsiębiorcy.

- Oceniamy, że około 6 bilionów to są te obroty, które mogłyby być objęte 1% podatkiem przychodowym zamiast CIT-u, co oznacza wprost, że wpłynie 60 mld, a nie 28 - powiedział.

Dodał również, że działające w sposób pragmatyczny firmy zachodnie omijają płacenie podatku w Polsce.

 

Źródło: nczas.com

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 22-04-2018 07:58:24 | odpowiedz
    "Nie wiem, co taką frajdę sprawia rządzącym, że wydają na lewo i prawo pieniądze"

    Wydawanie pieniedzy na lewo i prawo, tak trudno sie domyslic?

    Nie ma tez takiego mitycznego tworu jak "zadluzenie panstwa polskiego", jest to zadluzenie przyszlych, nieistniejacych jeszcze pokolen. I to jest granda, bo taki zwykly kredyt bierze Kowalski i splaca Kowalski, tymczasem ci Rostowscy i Morawieccy biora kase, ale nie oni to beda splacac, tylko ktos inny. Takie dzialanie powinno byc jasno okreslone jako przestepstwo.
    • 22-04-2018 10:59:39 | odpowiedz
      Przyszłe pokolenia z Polski wyjadą, i nie będzie się za nimi żaden dług ciągnął.
      Jedynie "ojcowizna" straci przez ten dług na wartości, ale zadłużony kraj wtedy właśnie prawdopodobnie łatwiej będzie porzucić niż go oddłużać.

  • Odpowiedzi 6.

    Pytanie 1. Monarchia = Król. A co jeśli Jego Wysokość okaże się osobą chorą psychicznie? Gwoli ścisłości: monarchia = jedynowładztwo. Tyran też jest „monarchą” - acz rzadko się tego terminu...
  • Sofizmaty ekonomiczne, czyli Bastiat uczy myślenia

    Wpadłem na pomysł stworzenia serii wątków poświęconych Bastiatowi, gdyż wiem, iż nie każdy miał okazje (czy chęci) zapoznać się z jego wywodami. Wywody te niszczą w zarodku wszystkie...
  • Mit szwedzki

    ''Wychowanie bezstresowe! Tylko ono pozwoli naszej młodzieży rozwijać się zarówno fizycznie, jak i intelektualnie! Będą lepsi od swoich rówieśników z reszty krajów Zachodu, zobaczycie!'' Nie...
  • Ochrona konsumentów - wady znam, ale zalety też są! Czy nie? :)

    Witam wszystkich, Temat szeroko rozumianej ochrony konsumenta, norm bezpieczeństwa i tym podobnych. Ponieważ jesteśmy na forum JKM, interesowałoby mnie również zdanie JKM. Jego jedyne...
  • Islandia

    Mam do was pytanie. Dlaczego nie mowi się o tym co się działo w Islandii od około 4 lat? Tutaj mam cytat pewnego wywodu. Nie sprawdziłem jeszcze źródeł, ani czy to prawda. Dlatego proszę o...
  • Ministerstwa według Nowej Prawicy

    Władza wykonawcza – Rząd. Na miejsce obecnej Rady Ministrów, będącej w rzeczywistości III Izbą Parlamentu, powstanie Rząd obejmujący Ministerstwa: Ministerstwo Obrony Narodowej: 1....

Poczytaj również

  • Prof. Gwiazdowski chce reformować UE | 24-01-2019 13:15:00

    OPINIA: Zdaniem prof. Roberta Gwiazdowskiego, Polska powinna pozostać w UE.

  • Nie kończą się wyłudzenia z NFZ | 24-01-2019 11:00:00

    INFO: W procesie o fałszowanie dokumentów i wyłudzenie ponad 11 mln zł z NFZ wyroki skazujące usłyszały 33 osoby związane z ośrodkiem opiekuńczo-leczniczym w Smoligowie (woj. lubelskie) - informuje portal kronikatygodnia.pl.

  • Psychiatra skazany za mowę nienawiści | 24-01-2019 06:45:00

    INFO: Wrocławski Sąd Okręgowy orzekł, że 44-letni psychiatra jest winny stosowania tzw. mowy nienawiści w Internecie - donosi dorzeczy.pl.

  • Rząd przyjął projekt "Mama 4 Plus" | 23-01-2019 21:45:00

    INFO: Rząd przyjął projekt "Mama 4 Plus", o tzw. matczynych emeryturach - podaje bankier.pl.

  • Połowa Polaków nie chce religii w szkołach | 23-01-2019 19:30:00

    INFO: Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przed Instytut Badań Pollster dla "Super Expressu", 50% badanych Polaków uważa, że lekcje religii nie powinny odbywać się w szkołach.

  • Wyłudzeniom wszelkich dotacji nie ma końca | 23-01-2019 17:30:00

    INFO: Śledczy wpadli na trop zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się wyłudzaniem dotacji z krajowych środków budżetowych, a także funduszy UE - podaje serwis pk.gov.pl.

  • CBA udaremniło przyznanie blisko 27 mln zł dotacji | 23-01-2019 15:30:00

    INFO: CBA wykryło nieprawidłowości w przetargu na dostawę ciepła w Środzie Wielkopolskiej.

  • Antyszczepionkowcy mają swojego człowieka w Sejmie | 23-01-2019 13:15:00

    INFO: P. Justyna Socha, liderka antyszczepionkowego stowarzyszenia STOP NOP, została asystentką WCz. Pawła Skuteckiego, posła Kukiz'15 - podała "Rzeczpospolita".

  • Biurokracja hamuje wykorzystywanie uniodotacji | 23-01-2019 11:00:00

    INFO: Zdaniem Konfederacji Lewiatan, z powodu biurokracji tempo wykorzystywania unijnych funduszy na badania i rozwój oraz innowacje jest bardzo niskie.

  • Lewicowi eksperci: Mężczyźni mogą być matkami | 23-01-2019 06:45:00

    INFO: Lewicowi eksperci, w tym prof. dr hab. Maria Flis, mocno zaprotestowali wobec stwierdzenia, że mężczyzna matką nie jest - podaje portal racjonalista.tv.

  • Sędzia stanie przed sądem? | 22-01-2019 21:45:00

    INFO: Jak dowiedział się portal tvp.info, sędzia Wojciech Łączewski może stanąć przed sądem za składanie fałszywych zeznań i doniesienie o przestępstwie, którego nie było.

  • Reforma PiS kosztowała 7 mld zł | 22-01-2019 19:30:00

    INFO: Obniżony wiek emerytalny mógł dodać 300 tys. emerytów i kosztować 7 mld zł w 2018 r. - szacują ekonomiści Santander Bank Polska.

  • "Rachunek sumienia" Tomasza Lisa | 22-01-2019 17:30:00

    INFO: Rachunek sumienia należy zaczynać od siebie. To zaczynam - napisał na Twitterze p. Tomasz Lis - donosi dorzeczy.pl.

  • NIK: W Polsce nie funkcjonuje skuteczny system ochrony ludności | 22-01-2019 15:30:00

    INFO: NIK w swoim raporcie ostrzega, że w Polsce nie ma odpowiednich planów i procedur, a służby nie mają właściwych warunków do odpowiedniej koordynacji działań, szczególnie w sytuacjach kryzysowych - informuje dorzeczy.pl.

  • Lokatorzy ostrzegają przed "konfiskacyjnym podwyższaniem czynszu" | 22-01-2019 13:15:00

    FUTURO: Od kwietnia lokatorzy mieszkań komunalnych będą musieli ujawniać dochody, ryzykując jednocześnie podwyżkę opłat za mieszkanie - donosi money.pl.