Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

22-04-2018 07:30:00

Jakubiak: Idziemy w kierunku Gierka

OPINIA: Jestem zdania, że idziemy w kierunku Gierka i epoki dawno minionej - powiedział WCz. Marek Jakubiak podczas IV Wiosennej Konferencji Prawicy Wolnościowej - podaje nczas.com.

 

- Jeżeli państwo przeżera wszystko, co zarabia, to to jest do kitu państwo - grzmiał p. Jakubiak. - Jesteśmy absolutnie za tym, aby w Konstytucji zapisać zasadę zrównoważonego budżetu, a więc zakazu zadłużania państwa polskiego. Nie wiem, co taką frajdę sprawia rządzącym, że wydają na lewo i prawo pieniądze z wielką rozrzutnością, co tu dużo mówić - stwierdził.

Zdaniem posła, państwo dusi polskich przedsiębiorców setkami przepisów i biurokracją, która nie pozwala na normalne funkcjonowanie. Jego zdaniem wielkim postępem byłoby wprowadzenie 1% podatku CIT, który wykluczyłby bardzo problematyczne interpretacje, na których korzystają najczęściej nieuczciwi przedsiębiorcy.

- Oceniamy, że około 6 bilionów to są te obroty, które mogłyby być objęte 1% podatkiem przychodowym zamiast CIT-u, co oznacza wprost, że wpłynie 60 mld, a nie 28 - powiedział.

Dodał również, że działające w sposób pragmatyczny firmy zachodnie omijają płacenie podatku w Polsce.

 

Źródło: nczas.com

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 22-04-2018 07:58:24 | odpowiedz
    "Nie wiem, co taką frajdę sprawia rządzącym, że wydają na lewo i prawo pieniądze"

    Wydawanie pieniedzy na lewo i prawo, tak trudno sie domyslic?

    Nie ma tez takiego mitycznego tworu jak "zadluzenie panstwa polskiego", jest to zadluzenie przyszlych, nieistniejacych jeszcze pokolen. I to jest granda, bo taki zwykly kredyt bierze Kowalski i splaca Kowalski, tymczasem ci Rostowscy i Morawieccy biora kase, ale nie oni to beda splacac, tylko ktos inny. Takie dzialanie powinno byc jasno okreslone jako przestepstwo.
    • 22-04-2018 10:59:39 | odpowiedz
      Przyszłe pokolenia z Polski wyjadą, i nie będzie się za nimi żaden dług ciągnął.
      Jedynie "ojcowizna" straci przez ten dług na wartości, ale zadłużony kraj wtedy właśnie prawdopodobnie łatwiej będzie porzucić niż go oddłużać.

  • Odpowiedzi 6.

    Pytanie 1. Monarchia = Król. A co jeśli Jego Wysokość okaże się osobą chorą psychicznie? Gwoli ścisłości: monarchia = jedynowładztwo. Tyran też jest „monarchą” - acz rzadko się tego terminu...
  • Sofizmaty ekonomiczne, czyli Bastiat uczy myślenia

    Wpadłem na pomysł stworzenia serii wątków poświęconych Bastiatowi, gdyż wiem, iż nie każdy miał okazje (czy chęci) zapoznać się z jego wywodami. Wywody te niszczą w zarodku wszystkie...
  • Mit szwedzki

    ''Wychowanie bezstresowe! Tylko ono pozwoli naszej młodzieży rozwijać się zarówno fizycznie, jak i intelektualnie! Będą lepsi od swoich rówieśników z reszty krajów Zachodu, zobaczycie!'' Nie...
  • Ochrona konsumentów - wady znam, ale zalety też są! Czy nie? :)

    Witam wszystkich, Temat szeroko rozumianej ochrony konsumenta, norm bezpieczeństwa i tym podobnych. Ponieważ jesteśmy na forum JKM, interesowałoby mnie również zdanie JKM. Jego jedyne...
  • Islandia

    Mam do was pytanie. Dlaczego nie mowi się o tym co się działo w Islandii od około 4 lat? Tutaj mam cytat pewnego wywodu. Nie sprawdziłem jeszcze źródeł, ani czy to prawda. Dlatego proszę o...
  • Ministerstwa według Nowej Prawicy

    Władza wykonawcza – Rząd. Na miejsce obecnej Rady Ministrów, będącej w rzeczywistości III Izbą Parlamentu, powstanie Rząd obejmujący Ministerstwa: Ministerstwo Obrony Narodowej: 1....

Poczytaj również

  • Poseł chce rartować polskie cukrownictwo | 15-08-2018 14:15:00

    OPINIA: WCz. Jarosław Sachajko z Kukiz`15 wyraził zaniepokojenie cenami cukru.

  • Konflikt w ZPP nabiera rozpędu | 15-08-2018 11:00:00

    INFO: P. Tomasz Pruszczyński, odwołany wiceprezes ZPP, wezwał p. Cezarego Kaźmierczaka do ustąpienia ze stanowiska szefa ZPP - podaje money.pl.

  • Fiasko audytu rządu PO-PSL | 15-08-2018 06:45:00

    INFO: Premier Beata Szydło oraz ministrowie jej rządu zapowiadali, że rozliczą 8 lat rządów koalicji PO-PSL. 27 miesięcy później efekty kontroli prezentują się jednak dość mizernie - pisze fakt.pl.

  • Fiskus przymknie oko na spóźnienia | 14-08-2018 21:45:00

    INFO: Portal dziennik.pl donosi o rewolucji w rozliczeniach podatkowych.

  • Zaskakujące plany Biedronia | 14-08-2018 19:30:00

    INFO: P. Robert Biedroń, homoseksualny prezydent Słupska, nie będzie ubiegał się o drugą kadencję - donosi dorzeczy.pl.

  • MinFin stworzy nadzór nad biegłymi rewidentami | 14-08-2018 17:30:00

    INFO: Resort finansów chce stworzyć odrębną instytucję, która będzie sprawowała kontrolę nad biegłymi rewidentami - donosi dziennik.pl.

  • W Polsce kwitnie praca tymczasowa | 14-08-2018 15:30:00

    INFO: Jak informuje bankier.pl, zatrudnienie czasowe rośnie, a Polska jest na pierwszym miejscu wśród państw UE, w którym najczęściej stosuje się ten rodzaj zatrudnienia.

  • Ordo Iuris pisze nową konwencję | 14-08-2018 13:15:00

    INFO: Resort dyplomacji "z zainteresowaniem" przyjął projekt międzynarodowego dokumentu, autorstwa Ordo Iuris - podaje "Rzeczpospolita".

  • Rosyjskie embargo nie takie straszne | 14-08-2018 11:00:00

    INFO: Bilans handlowy Polski mimo wprowadzenia rosyjskiego embarga systematycznie się poprawia. Struktura eksportu nie uległa szczególnej zmianie, jednak wolumen produktów żywnościowych wzrósł. Polakom udało się zatem skutecznie znaleźć alternatywne rynki zbytu - informuje ZPP.

  • Koszulka z symbolem ZSRR nie jest propagowaniem systemu totalitarnego? | 14-08-2018 06:45:00

    INFO: WCz. Bartosz Józwiak z Kukiz`15 zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa propagowania systemu totalitarnego na UW. Śledczy nie dopatrzyli się jednak przestępstwa.

  • Winnicki, Rzymkowski i Józwiak poszli skontrolować urzędników HGW | 13-08-2018 21:45:00

    INFO: Posłowie Robert Winnicki, Tomasz Rzymkowski i Bartosz Józwiak przybyli do Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, aby przeprowadzić kontrolę "w związku ze skandalem rozwiązania Marszu Powstania Warszawskiego". ‬

  • Zburzą słynny pomnik w Rzeszowie? | 13-08-2018 19:30:00

    INFO: IPN domaga się zburzenia Pomnika Walk Rewolucyjnych w Rzeszowie. WCz. Wojciech Buczak, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Rzeszowa, nie widzi jednak takiej potrzeby - podaje Interia.

  • UOKiK wykrył... spisek | 13-08-2018 17:30:00

    INFO: UOKiK przeanalizował ceny na rynku owoców i warzyw i wykrył spisek - podaje interia.pl.

  • Polacy nie chcą 1000+ | 13-08-2018 15:30:00

    INFO: Z sondażu przeprowadzonego przez pracownię SW Research na zlecenie portalu rp.pl wynika, że Polacy nie widzą sensu w zwiększaniu wypłat w ramach programu 500 plus.

  • Dyrektorka u HGW była funkcjonariuszką u Kiszczaka | 13-08-2018 13:15:00

    INFO: P. Ewa Gawor, która rozwiązała Marsz Powstania Warszawskiego organizowany przez środowiska narodowe, ukrywała fakt, że była funkcjonariuszem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych śp. Czesława Kiszczaka - podaje Interia.