Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

04-03-2017 06:45:00

Jak Polacy wyłudzają 500 zł

INFO: Coraz więcej wyłudzeń pieniędzy z programu 500+, dlatego resort pracy rozważa modyfkację programu - donosi dziennik.pl.

 

Resort ma sygnały o osobach, które zgłaszają się do pomocy społecznej, informując o zmniejszeniu dochodów, przez co kwalifikują się do wypłaty 500 zł na pierwsze dziecko. Pracownicy socjalni donoszą, że ludzie przechodzą na część etatu, by pobierać 500+ na pierwsze dziecko. Nikt nie jest w stanie zweryfikować, jaka praca jest faktycznie wykonywana. Portal pisze, że ustawa ma bezpiecznik polegający na tym, że obniżka pensji w ramach umowy o pracę u tego samego pracodawcy nie może być podstawą do przyznania świadczenia, ale część osób omija te przepisy, zwalniając się i zatrudniając ponownie z niższą pensją.

W związku z tymi doniesieniami minister Elżbieta Rafalska poinformowała, że resort, którym kieruje, myśli o doprecyzowaniu definicji utraty dochodu. Jedna z analizowanych propozycji zmian dotyczy odebrania prawa do 500+ na pierwsze dziecko, jeśli zwolnienie i ponowne zatrudnienie z niższą pensją nastąpiło u tego samego pracodawcy. Inna zakłada wprowadzenia definicji minimalnej przerwy w zatrudnieniu u tego samego pracodawcy, która nie skutkuje utratą prawa do wsparcia. Zmiany mają także nastąpić w przyznawaniu świadczenia dla przedsiębiorców na ryczałcie czy karcie podatkowej.

 

Źródło: dziennik.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 04-03-2017 07:41:11 | odpowiedz
  A można tak prosto sprawę załatwić - zlikwidować 500+ i problem się rozwiąże.
  Albo pójść w drugą stronę - 500 na każde dziecko. Bez żadnych wyjątków.
 • 04-03-2017 11:03:02 | odpowiedz
  A co z programem 500+ zrobi Jego Krulewska Maść już po swojej koronacji i objęciu władzy? Zlikwidować chyba nie można, bo by to było "złamanie umowy" - państwo obiecało kobietom, że jak urodzą dzieci, to będą te 500 dostawać. Chyba trzeba będzie, jak proponuje przedmówca, "uciec do przodu" i płacić 500 na każde dziecko, by usunąć kryterium dochodu i uznaniowości. Ale wtedy nici z obniżenia podatków. Ktoś wie?
  • 04-03-2017 13:14:45 | odpowiedz
   Oczywiście powinno się to zlikwidować. Od samego początku było wiadomo, że ludzie zaczną kombinować, bo każdy woli robić mniej i dostać mniej więcej tyle samo kasy. Teraz tylko czekać aż wygrają wybory jacyś bezbożni lewacy, miłośnicy uchodźców i rozszerzą 500+ również na nich, wtedy Polska zapełni się roszczeniowym śmieciem z Afryki. Dla mnie osobiście nie ma tutaj żadnej dyskusji. Jeżeli ktoś decyduje się na dziecko bo dostanie kasę z pieniędzy podatników jest "ludzkim śmieciem". Można to ewentualnie zastąpić odpisem od podatku.
   Po pierwsze powinno się zlikwidować zus i wprowadzić emerytury obywatelskie. Ktoś chce mieć więcej niż absolutne minimum, to niech odłoży, albo narobi dzieci i je dobrze wychowa, aby dziadziusiowi na starość pomagały. Piramida finansowa zwana zusem jest głównym powodem tego kretyńskiego, deprawującego 500+, bo trzeba szybko produkować nowych płatników składek.
   • 04-03-2017 16:06:35 | odpowiedz
    Pytam, bo tu jest podobna sytuacja, co z wiekiem emerytalnym i emeryturami ubeków. Zdaniem JKM wieku emerytalnego nie można podwyższać, bo to by było "złamanie umowy" i "działanie prawa wstecz". Z podobnych powodów sprzeciwiał się obniżeniu emerytur ubekom.
    No a teraz jest to samo. Państwo obiecało, że jak ktoś urodzi dziecko, to będzie dostawać 500 zł. Czy można złamać tę umowę?
    Pytam prawomyślnych korwinistów, bo Cebulator, to taki trochę heretyk :) I pytam mężczyzn-korwinistów, bo kobiety głupie.
    • 04-03-2017 19:14:50 | odpowiedz
     Dochodzimy do absurdu, bo okupowane przez socjalistów państwo może obiecać wszystko w imię dobrania się do stołków, a w skarbcu pustki. Oczywiście 700- to zły program, który szkodzi gospodarce i trzeba tak to rozegrać, że owo świadczenie jest faktycznie obniżeniem danin na rzecz państwa, więc niższe podatki przysługiwać będą tylko tym, którzy w pustoszeniu skarbca nie współuczestniczą.
     Ale nie jestem prawomyślny, bo traktuję JKM jako ideologa potrafiącego powiedzieć wiele niepopularnych rzeczy, bo na rządzeniu mu nie zależy, o czym sam nie raz mówił. Dlaczego na niego głosuję? Bo bardzo często słusznie prawi, a tam gdzie się myli ma jeszcze szansę przekonać się na własnej skórze, że mimo tylu przeżytych lat nie wyrósł z bycia idealistą.
    • 04-03-2017 20:04:42 | odpowiedz
     Akurat nie masz racji, bo w dokumentach uprawniających do świadczenia 500+ jest tylko na jeden rok - co roku trzeba będzie przedłużać świadczenie.

     http://natemat.pl/181739,daja-ale-za-rok-odbiora-swiadczenie-500-na-dziecko-tylko-do-wrzesnia-2017-roku-a-potem-kto-to-wie
     • 04-03-2017 21:50:17 | odpowiedz
      Przyznają dokumentem na rok. Ale obiecują kobietom, że jak zajdą w ciążę i urodzą drugie dziecko (albo pierwsze u "biednych") to będą taki dokument dostawały przez 18 lat.
      • 05-03-2017 17:36:39 | odpowiedz
       Nawet pisdzielce wiedzą że kasy na 18 lat nie starczy stąd pomysły żeby wypłacać w obligacjach itp

       nie widzę żadnych przeszkód żeby (do momentu istnienia podatku dochodowego) urodzenie dziecka dawało odliczenie od kwoty podatku 500 pln tym sposobem zachęcimy do posiadania dzieci ludzi pracowitych bo tylko oni cokolwiek na takim odliczeniu będą mogli ugrać.

       Problem sam rozwiąże się po likwidacji podatku dochodowego.
    • 04-03-2017 23:40:32 | odpowiedz
     No przecież wiadomo, że według logiki korwinizmu, nie można znieść żadnego socjalu, bo "państwo obiecało".
     • 05-03-2017 21:19:28 | odpowiedz
      Nie macie, moim zdaniem, racji.
      Nikt nie mówi o jakichś obietnicach dawanych przez polityków tylko o dotrzymywaniu umów zawartych przez państwo.
      W przypadku emerytur państwo zawiera umowę, że będzie odciągało konkretną część zarobków a w zamian za to wypłaci emeryturę w danym wieku w danej wysokości (nie liczbowo ale obliczonej w dany sposób)
      Tak samo w przypadku 500 plus państwo zawiera umowę, że przez rok będzie wypłacać 500 za drugie dziecko itd...
      I tej umowy trzeba dotrzymać. Tak jak w przypadku emerytur nie wolno w trakcie trwania roku zmienić sumy z 500 np. na 400.
      Ale o wypłacaniu do 18-go roku nic w żadnej umowie nie ma. Rząd PiS nie dawał o ile mi wiadomo żadnych gwarancji, że to będzie kontynuowane w następnych latach i przez następne rządy.

      Gdyby w ustawach dotyczących systemu emerytalnego było napisane jedynie, że ZUS może ściągać składki o zmiennej, ustalanej przez państwo wysokości a w zamian jest zobowiązany wypłacać zmienną, ustaloną przez państwo sumę po przekroczeniu wieku, który będzie też zmienny i przez państwo ustalany, to wtedy państwo mogłoby robić to co robi.
      Ale zdaje się, że są tam wpisane konkretne sumy. A to jest konkretna umowa.


      Jeżeli w przypadku 500 plus jest gdzieś w ustawie wpisane, że będzie to wypłacane do 18-go roku życia dziecka to znaczy, że macie rację - nie można tego zmienić. Jeżeli nie jest to racji nie macie
      • 05-03-2017 22:28:23 | odpowiedz
       W ustawach nie ma wpisanych konkretnych sum.
       W ustawie o ZUS nic nie ma na temat jaki będzie za 40 lat wiek emerytalny ani jaka będzie wysokość emerytury. Czy ktoś rozpoczynający dzisiaj pracę w wieku powiedzmy 25 lat ma powiedziane, że na emeryturę przejdzie konkretnie 5 marca 2057 roku?
       Podobnie 40 lat temu żaden akt prawny nie "obiecywał" żadnego konkretnego wieku emerytalnego w roku 2017 ani wysokości emerytury.
       To są tylko wymysły Korwina. Pewnie sobie wymyślił, że musi dać jakieś "konserwatywne" uzasadnienie ("prawo nie może działać wstecz") dla typowo populistycznego hasła ("nie mozna podnosić wieku emerytalnego").
       • 06-03-2017 10:42:25 | odpowiedz
        Przecież pisałem, że nie chodzi o konkretne sumy tylko o reguły wedle których się to wylicza. I zmiana tych reguł dla ludzi którzy zaczęli wpłacać składki, a więc wypełniają swoją część umowy, jest działaniem prawa wstecz.
        Również wiek przejścia na emeryturę, lub okres składkowy, jest określony.

        Jak to "W ustawie o ZUS nic nie ma na temat jaki będzie za 40 lat wiek emerytalny"?
        Przecież właśnie powinien być taki jaki został określony w momencie rozpoczęcia obowiązywania tej umowy, w więc w momencie gdy ktoś zaczynał wpłacać pierwsze składki.

        Traktujesz ZUS jako świadczenie socjalne. To dlaczego nazywa się to "ubezpieczenie"?
        To jak z prywatną firmą zawrzesz ubezpieczenie emerytalne i będziesz wpłacał przez 20 lat składki i po tym okresie mieć wypłacaną emeryturę to ta firma może w każdej chwili zmienić długość tego okresu?
        Dlaczego umowę z państwem traktujesz inaczej?

 • "Onetowcy", "trolle", "spamerzy" i inne alibi dla ich "racji"

  Kiedyś wymyślano "schizofrenię bezobjawową" żeby zdewaluować zdanie tych którzy nie bali się mówić co sądzą o władzy. Nie odpowiadano im merytorycznymi argumentami, tylko ich ośmieszano. UPR-owcy...
 • Kilka pytań co do programu UPR

  a) co z takimi kosztownymi i długotrwałymi projektami jak np. eksploracja kosmosu, które profity mogą dać dopiero w przyszłości? Prywatnych inwestorów raczej nie zachęca. Czy więc w 'państwie...
 • Rynek pracy - otwarty czy zamknięty ?

  Jak to jest z otwieraniem rynku pracy dla obcokrajowców - czy to pomaga czy przeszkadza mieszkańcom państwa? Jeśli się nie mylę to nie ma państwa , któremu zaszkodziłoby otworzenie rynku pracy...
 • Związkowcy - co z nimi zrobić?

  http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article441799/Bedziemy_bruk_wyrywac_i_rozwalimy_rzad.html http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article441700/Zwiazkowcy_na_tropie_homofobow_w_firmach.html Ad...
 • Podziwiajmy prywatyzacje służby zdrowia w Wielkiej Brytanii!

  Tak się akurat składa,że troszkę na ten temat mogę powiedzieć, bo pracuję tu od pięciu lat. Otóż rzekoma prywatyzacja polega na dokładnie odwrotnym działaniu niż dowcipnemu JKM się...
 • Haktywizm ?

  Witam, Kamil, lat 26, sympatyk z rocznym stażem. Interesuję mnie stosunek partii bądź osób sympatyzujących do zjawiska zwanym haktywizm. Kilka linków, słowem wyjaśnienia: Haktywizm -...

Poczytaj również