Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

14-02-2018 06:45:00

"Iustitia" apeluje do sędziów o pozostanie na stanowiskach

INFO: Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia" zaapelowało do sędziów Sądu Najwyższego, aby "pozostali na stanowiskach i piastowali zaszczytny urząd, na który zostali powołani, zgodnie ze złożonym ślubowaniem, dla dobra Rzeczypospolitej Polskiej" - informuje onet.pl.

 

"Iustitia" skierowała apel do sędziów Sądu Najwyższego w związku ustawą z 8 grudnia 2017 r. o Sądzie Najwyższym.

- Zwracamy się do sędziów Sądu Najwyższego z apelem, aby w poczuciu odpowiedzialności za powierzony urząd i konieczność zachowania ciągłości instytucji w 100-lecie jej działalności, pozostali na stanowiskach i piastowali zaszczytny urząd, na który zostali powołani, zgodnie ze złożonym ślubowaniem, dla dobra Rzeczypospolitej Polskiej, jej obywateli oraz wymiaru sprawiedliwości - czytamy w Uchwale Zebrania Delegatów.

 

Źródło: onet.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Pogłówny?

    Prosty jestem człowiek i nie do końca rozumiem. Może kto mi wyjaśni? Podatek pogłówny funkcjonował w największej skali, kiedy ludzie na kontynencie prowadzili życie raczej osiadłe. W przypadku...
  • Granice Libertarianizmu...?

    Po lekturze "Manifestu libertariańskiego" doszedłem do wniosku,że libertarianizm jest pewnym "ideałem" do którego należy dążyć, ale którego w rzeczywistości nigdy osiągnąć się nie da. Chciałbym...
  • Zbieranie i przetwarzanie danych

    W wątku o podatku pogłównym zaproponowałem, by przy pierwszej zapłacie podatku pobrać od podatnika odciski palców i w ten sposób identyfikować go. Tu chciałbym sprawę uogólnić. Weźmy wolnościowe...
  • a Twoje dziecko też mogą oddać gejom ;)

    Uwaga dla tych dla których "Nasz Dziennik" jest solą w oku - schowajcie pistolety - cytowany artykuł pochodzi z Dziennik.PL ;) Zabrali dzieci dziadkom i oddali gejom Szokujący wyrok...

Poczytaj również

  • Szwajcarzy ujawnili stan kont Polaków | 20-10-2018 06:45:00

    INFO: Szwajcarska Federalna Administracja Podatkowa dołączyła do globalnego standardu automatycznej wymiany informacji i przekazała polskiemu fiskusowi informacje o kontach Polaków w Szwajcarii - podaje privatebanking.pl.

  • Korwin-Mikke: To warszawiakom ma zależeć, żebym został prezydentem, a nie mi | 19-10-2018 22:00:00

    OPINIA: To w waszym interesie jest, abym został prezydentem Warszawy, a nie w moim - mówił p. Janusz Korwin-Mikke, kandydat na prezydenta stolicy.

  • Rząd przeznaczył dodatkowe 15 mln zł na siatkówkę | 19-10-2018 19:30:00

    INFO: Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o przyznaniu dodatkowej dotacji Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej w wysokości 15 mln zł - donosi polskieradio.pl.

  • Rynek prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych rośnie jak na drożdżach | 19-10-2018 17:30:00

    INFO: Dynamicznie rośnie rynek prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych - podaje interia.pl.

  • Coraz więcej Polaków przeciwnikami rządu | 19-10-2018 15:30:00

    INFO: Z najnowszego sondażu CBOS wynika, że rośnie liczba przeciwników rządu JE Mateusza Morawieckiego - donosi interia.pl.

  • Żona prezydenta Dudy będzie dostawać pensję | 19-10-2018 13:15:00

    INFO: PiS planuje przyznać pensję pierwszej damie - podaje bankier.pl.

  • PiS chroni skazaną burmistrz | 19-10-2018 11:00:00

    INFO: P. Ewa Przybyło, burmistrz Rabki-Zdroju, jest skazana dokładnie tak, jak p. Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi z PO. W tym przypadku wojewoda nie chce jej jednak usunąć ze stanowiska - czytamy w "Rzeczpospolitej".

  • ZUS: Rośnie liczba okradanych Ukraińców | 19-10-2018 06:45:00

    INFO: ZUS podał, że już ponad 403 tys. Ukraińców płaci składki w Polsce na ubezpieczenia społeczne - informuje portal interia.pl.

  • 143 mln zł nagród w skarbówce | 18-10-2018 21:45:00

    INFO: Ministerstwo Finansów ujawniło, ile dokładnie wydało na nagrody dla wszystkich urzędników zatrudnionych w Izbach Administracji Skarbowej, czyli dawnych izbach skarbowych - donosi "Fakt".

  • Są dowody na związki Tuska z niemieckim wywiadem | 18-10-2018 19:30:00

    OPINIA: Posiadamy mocne dowody ukazujące związki p. Donalda Tuska z niemieckim wywiadem BND - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem p. Wojciech Sumliński, autor książki "Niebezpieczne związki Donalda Tuska".

  • Resort finansów szykuje bezwzględny przepis | 18-10-2018 17:30:00

    INFO: MinFin chce zniechęcić przedsiębiorców do prób kwestionowania wyników kontroli celno-skarbowych - pisze money.pl.

  • Samorządy hojnie wspierają LGBT! | 18-10-2018 15:30:00

    INFO: Instytut Ordo Iuris przygotował raport na temat samorządów wspierających ruch LGBT.

  • Prawo UE niekonstytucyjne? | 18-10-2018 13:15:00

    INFO: JE Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, złożył do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o uznanie za niekonstytucyjne przepisów prawa Unii Europejskiej, które pozwalają sądom zadawać pytania Trybunałowi Sprawiedliwości UE w sprawach dot. sądownictwa - informuje Interia.

  • Szokujące nagrania z udziałem Pawlaka! | 18-10-2018 11:00:00

    INFO: Ujawniono kolejne nagrania z restauracji Sowa i Przyjaciele. Tym razem są to taśmy z udziałem pp. Waldemara Pawlaka i miliardera Michała Sołowowa - donosi wPolityce.pl.

  • Nie wystawiają mandatów, a na drogach coraz bezpieczniej | 18-10-2018 06:45:00

    INFO: Policja protestuje i nie wystawia mandatów, ale na drogach jest coraz bezpieczniej - podaje money.pl.