Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

22-11-2016 21:45:00

Gowin nie wierzy, że gospodarka udźwignie pomysły PiS

OPINIA: Nie da się jednocześnie obniżyć wieku emerytalnego, dać 500+ i 8 tys. kwoty wolnej. Gospodarka tego nie udźwignie - powiedział w Radiu Zet JE Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

 

Zdaniem p. Gowina, trzeba przyspieszyć tempo rozwoju gospodarczego. W jego opinii głównym powodem niższego tempa rozwoju gospodarczego nie jest spadek inwestycji, a tempo wykorzystywania funduszy unijnych. P. Gowin nie ukrywa, że bardzo trudne do zaakceptowania dla niego okazało się obniżenie wieku emerytalnego.

- Zaakceptowałem to w zamian za poparcie PiS-u dla poszerzenia wolności gospodarczej - przyznał.

Jego zdaniem wprowadzenie rozwiązań zaproponowanych przez prezydenta oznacza, w połączeniu ze starzeniem się Polaków, odejście z rynku pracy 1,5 mln Polaków. - To jest nie do udźwignięcia przez gospodarkę - ocenia.

Dodaje, że jego partia przedstawi wkrótce rozwiązania, które zachęciłyby Polaków do dłuższej pracy.

- Mam troje dzieci i żadne z nich nie wierzy w to, że kiedyś będzie dostawało emeryturę z ZUS-u. W ciągu dekady trzeba będzie przejść na system emerytur obywatelskich - zapowiedział.

 

Źródło: radiozet.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 22-11-2016 22:12:09 | odpowiedz
    Skoro własne dzieci J. Gowina nie wierzą w emerytury z ZUSu, to jak on może sądzić, że ktokolwiek będzie entuzjastą dłuższego finansowania tej instytucji? Przecież im wyższy wiek emerytalny tym większe ryzyko, że do niego nie dożyjemy.
  • 22-11-2016 22:53:01 | odpowiedz
    Sekta arkusza kalkulacyjnego...
  • 23-11-2016 00:56:48 | odpowiedz
    Logika wystarczy.
    Ale trza się nią posługiwać.

    Tymczasem PiS ma w nienawiści np. CAS i jego propozycje. Więc sadzi głupotę jedną większą od drugiej. Ciekawe, dlaczego...?
    • 23-11-2016 16:41:46 | odpowiedz
      Taki mają elektorat, któremu się podlizują.
      Ciekawe tylko, na jak daleko w przód planują, bo to, że pieniądze szybko się skończą, to rzecz pewna?
  • 23-11-2016 12:29:16 | odpowiedz
    "Poszerzenie wolności gospodarczej"?! Naiwność, czy cynizm? Widzę, że JE zamierza, jak Konrad Wallenrod, od środka ten PiS wykończyć. Skutek z góry wiadomy, ale zawsze można tam w środku trochę jeszcze posiedzieć. W razie czego, po katastrofie, wyskoczy się z ruin oznajmiając z satysfakcją: "A nie mówiłem, że pier....ie?" Taki miniaturowy Wernyhora byłby wtedy...

  • Dostęp do broni

    Większość z nas zapewne jest za powszechnym dostępem do broni. Chciałbym tutaj podyskutować co słowo "powszechny" oznacza. Moim zdaniem powszechny dostęp do broni powinien obejmować wszystkie jej...
  • Prognoza polityczna.Warto odpuścić, czy nacisnąć?

    Ponieważ pieniądze można stracić, zarobić i tak w kólko.Temat ten nie będzie poświęcony sferze ekonomicznej a jedynie menatlnej.Ludzie chcący wolności stanowią w tym kraju " błąd statystyczny" co...
  • Pinochet a gospodarka Chile

    Jakie były przyczyny krachu gospodarczego Chile 1982? Może ktoś z Państwa się orientuje? Ogólnie słyszy się że Pinochet wyciągnął kraj z kompletnego bankructwa po bolszewickich rządach Allende....
  • Jak spłacić emerytów i rencistów?

    Na różnych forach zetknąłem się z sympatykami JKM. Przyznam, że zaintrygowali mnie i jednocześnie wzbudzili moją ciekawość. Jednym z nurtujących mnie pytań są wypłaty dla obecnych i przyszłych...
  • "Nosiciele nowoczesności" - czyli Tusk wypiera się liberalizmu

    Ze strony PO: " 19-03-2011 Trzecia fala nowoczesności Do Unii Europejskiej nie weszły tylko polskie instytucje i wielkie miasta. Znalazły się w niej wszystkie polskie gminy i każdy z...
  • 21 maja 2012: Oświadczenie Prezesa Kongresu Nowej Prawicy

    http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/_oswiadczenie_prezesa_kongresu_nowej_prawicy/1337 Prawdopodobnie sitwa zezwoli Gowinowi na przeprowadzenie reform pozornych. Gowinowi odwagi może nie...

Poczytaj również

  • Kierowcom Ubera przybędzie obowiązków | 23-09-2017 14:15:00

    INFO: Na stronach Rządowego Centrum Legislacji pojawił się projekt ustawy o zmianie ustawy o transporcie drogowym - informuje se.pl.

  • Będą kasować konta piratów | 23-09-2017 11:00:00

    INFO: Sąd Apelacyjny w Krakowie zadecydował, że serwis Chomikuj.pl ma kasować nie tylko rozpowszechniane za jego pośrednictwem nielegalne kopie filmów, ale także konta użytkowników, którzy się tego dopuścili - informuje fakt.pl.

  • Władze Gdańska dbają o finanse dziennikarzy antypisowskich | 23-09-2017 06:45:00

    INFO: Władze Gdańska zorganizowały Gdański Tydzień Demokracji i dały w ten sposób zarobić dziennikarzom, takich mediów jak Onet czy "Newsweek" - podaje niezalezna.pl.

  • Kolejny absurd państwa opiekuńczego | 22-09-2017 21:45:00

    INFO: NIK przeprowadziła kontrolę szkół dla dorosłych. Z najnowszego raportu wynika, że poziom nauki w tych placówkach jest bardzo niski - tylko co piąty uczeń kończy naukę - informuje rmf24.pl.

  • Nie chcą wieżowców tylko drzewka | 22-09-2017 19:30:00

    INFO: Nadciąga nowa afera warszawska - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

  • MinFin ustaliło maksymalną stawkę opłaty uzdrowiskowej | 22-09-2017 17:30:00

    FUTURO: Opłata uzdrowiskowa w 2018 r. będzie mogła wynosić maksymalnie 4,33 zł - podaje gazetaprawna.pl.

  • Gospodynie zaczęły się bać | 22-09-2017 15:30:00

    INFO: Po ostatnich kontrolach skarbówki koła gospodyń wiejskich zaczęły bać się wszelkich festynów, na których do tej pory wystawiały swoje domowe napitki - informuje polskatimes.pl.

  • Minister zdrowia o zmianie prawa aborcyjnego | 22-09-2017 13:15:00

    INFO: Rząd PiS sekunduje wszystkim inicjatywom zwiększającym prawo dzieci nienarodzonych do życia - powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" JE Konstanty Radziwiłł, szef resortu zdrowia.

  • Wyborcy niezadowoleni z partii | 22-09-2017 11:00:00

    INFO: Aż 51% wyborców jest niezadowolonych z oferty partii politycznych - wynika z sondażu opublikowanego przez "Rzeczpospolitą".

  • Skarbówka zajęła konto HGW | 22-09-2017 06:45:00

    INFO: Urząd skarbowy zajął na prywatnym rachunku bankowym prezydent Warszawy p. Hanny Gronkiewicz-Waltz z PO ponad 12 tys. zł - donosi niezalezna.pl.

  • Minister energii: Polsce już nie grozi blackout | 21-09-2017 21:45:00

    INFO: Polsce nie grozi blackout, gdyż budowane są nowe bloki energetyczne, a jako pierwszy w styczniu przyszłego roku do sieci włączony zostanie blok w Elektrowni Kozienice - powiedział w Telewizji Republika JE Krzysztof Tchórzewski, minister energii z PiS.

  • Agora zastawiła swoją siedzibę | 21-09-2017 19:30:00

    INFO: Spółka Agora, wydawca "Gazety Wyborczej", poinformowała o ustanowieniu hipoteki na należącym do niej warszawskim biurowcu - podaje niezalezna.pl.

  • Duda grozi kolejnym wetem | 21-09-2017 17:30:00

    FUTURO: Prezydent Andrzej Duda wysyła sygnały, że może zawetować projekt ustawy o Państwowej Służbie Ochrony, przygotowany przez MSWiA  - czytamy w "Fakcie".

  • "Porywacze" własnego dziecka przeszli do kontrataku | 21-09-2017 15:30:00

    INFO: Rodzice, którzy zabrali swoje niemowlę ze szpitala w Białogardzie, złożyli do prokuratury zawiadomienie dotyczące podejrzenia popełnienia przestępstwa przez lekarzy - podaje wprost.pl.

  • CBA zatrzymało burmistrza Koła | 21-09-2017 13:15:00

    INFO: Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało burmistrza Koła (woj. wielkopolskie) w śledztwie dotyczącym ustawiania przetargów na śmieciarki za 2,5 mld zł - informuje onet.pl.