Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

22-11-2016 21:45:00

Gowin nie wierzy, że gospodarka udźwignie pomysły PiS

OPINIA: Nie da się jednocześnie obniżyć wieku emerytalnego, dać 500+ i 8 tys. kwoty wolnej. Gospodarka tego nie udźwignie - powiedział w Radiu Zet JE Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

 

Zdaniem p. Gowina, trzeba przyspieszyć tempo rozwoju gospodarczego. W jego opinii głównym powodem niższego tempa rozwoju gospodarczego nie jest spadek inwestycji, a tempo wykorzystywania funduszy unijnych. P. Gowin nie ukrywa, że bardzo trudne do zaakceptowania dla niego okazało się obniżenie wieku emerytalnego.

- Zaakceptowałem to w zamian za poparcie PiS-u dla poszerzenia wolności gospodarczej - przyznał.

Jego zdaniem wprowadzenie rozwiązań zaproponowanych przez prezydenta oznacza, w połączeniu ze starzeniem się Polaków, odejście z rynku pracy 1,5 mln Polaków. - To jest nie do udźwignięcia przez gospodarkę - ocenia.

Dodaje, że jego partia przedstawi wkrótce rozwiązania, które zachęciłyby Polaków do dłuższej pracy.

- Mam troje dzieci i żadne z nich nie wierzy w to, że kiedyś będzie dostawało emeryturę z ZUS-u. W ciągu dekady trzeba będzie przejść na system emerytur obywatelskich - zapowiedział.

 

Źródło: radiozet.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 22-11-2016 22:12:09 | odpowiedz
    Skoro własne dzieci J. Gowina nie wierzą w emerytury z ZUSu, to jak on może sądzić, że ktokolwiek będzie entuzjastą dłuższego finansowania tej instytucji? Przecież im wyższy wiek emerytalny tym większe ryzyko, że do niego nie dożyjemy.
  • 22-11-2016 22:53:01 | odpowiedz
    Sekta arkusza kalkulacyjnego...
  • 23-11-2016 00:56:48 | odpowiedz
    Logika wystarczy.
    Ale trza się nią posługiwać.

    Tymczasem PiS ma w nienawiści np. CAS i jego propozycje. Więc sadzi głupotę jedną większą od drugiej. Ciekawe, dlaczego...?
    • 23-11-2016 16:41:46 | odpowiedz
      Taki mają elektorat, któremu się podlizują.
      Ciekawe tylko, na jak daleko w przód planują, bo to, że pieniądze szybko się skończą, to rzecz pewna?
  • 23-11-2016 12:29:16 | odpowiedz
    "Poszerzenie wolności gospodarczej"?! Naiwność, czy cynizm? Widzę, że JE zamierza, jak Konrad Wallenrod, od środka ten PiS wykończyć. Skutek z góry wiadomy, ale zawsze można tam w środku trochę jeszcze posiedzieć. W razie czego, po katastrofie, wyskoczy się z ruin oznajmiając z satysfakcją: "A nie mówiłem, że pier....ie?" Taki miniaturowy Wernyhora byłby wtedy...

  • Dostęp do broni

    Większość z nas zapewne jest za powszechnym dostępem do broni. Chciałbym tutaj podyskutować co słowo "powszechny" oznacza. Moim zdaniem powszechny dostęp do broni powinien obejmować wszystkie jej...
  • Prognoza polityczna.Warto odpuścić, czy nacisnąć?

    Ponieważ pieniądze można stracić, zarobić i tak w kólko.Temat ten nie będzie poświęcony sferze ekonomicznej a jedynie menatlnej.Ludzie chcący wolności stanowią w tym kraju " błąd statystyczny" co...
  • Pinochet a gospodarka Chile

    Jakie były przyczyny krachu gospodarczego Chile 1982? Może ktoś z Państwa się orientuje? Ogólnie słyszy się że Pinochet wyciągnął kraj z kompletnego bankructwa po bolszewickich rządach Allende....
  • Jak spłacić emerytów i rencistów?

    Na różnych forach zetknąłem się z sympatykami JKM. Przyznam, że zaintrygowali mnie i jednocześnie wzbudzili moją ciekawość. Jednym z nurtujących mnie pytań są wypłaty dla obecnych i przyszłych...
  • "Nosiciele nowoczesności" - czyli Tusk wypiera się liberalizmu

    Ze strony PO: " 19-03-2011 Trzecia fala nowoczesności Do Unii Europejskiej nie weszły tylko polskie instytucje i wielkie miasta. Znalazły się w niej wszystkie polskie gminy i każdy z...
  • 21 maja 2012: Oświadczenie Prezesa Kongresu Nowej Prawicy

    http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/_oswiadczenie_prezesa_kongresu_nowej_prawicy/1337 Prawdopodobnie sitwa zezwoli Gowinowi na przeprowadzenie reform pozornych. Gowinowi odwagi może nie...

Poczytaj również

  • Prezydent Gdańska pod lupą prokuratury | 21-11-2017 15:30:00

    INFO: Prokuratura Okręgowa w Gdańsku bada, czy prezydent miasta Paweł Adamowicz przyjął łapówkę w postaci 3-dniowego pobytu w Madrycie - podaje telewizjarepublika.pl.

  • Prokuratura wszczęto śledztwo ws. propagowania faszyzmu | 21-11-2017 13:15:00

    INFO: Prokuratura w Warszawie wszczęła śledztwo ws. publicznego propagowania faszystowskiego ustroju państwa lub nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym, etnicznym, rasowym podczas Marszu Niepodległości - informuje onet.pl.

  • Saryusz-Wolski gotów stanąć przeciw Tuskowi | 21-11-2017 11:00:00

    INFO: CEP Jacek Saryusz-Wolski wyraził gotowość startu w wyborach prezydenckich, jeśli o urząd ten będzie się ubiegał również p. Donald Tusk, szef Rady Europejskiej - informuje bankier.pl.

  • Przestępcom zabrano 400 mln zł | 21-11-2017 06:45:00

    INFO: JE Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości poinformował, że w wyniku kilkumiesięcznego obowiązywania w Polsce instytucji tzw. konfiskaty rozszerzonej udało się skonfiskować grupom przestępczym majątek o wartości ok. 400 mln zł - donosi interia.pl.

  • PiS pobiło rekord w tworzeniu biurokracji! | 20-11-2017 21:45:00

    INFO: Od objęcia władzy PiS stworzyło aż 11 nowych urzędów centralnych! To rekord w tworzeniu biurokracji - donosi portal wiesci24.pl.

  • Prezydent chce dymisji Szydło i Macierewicza | 20-11-2017 19:30:00

    INFO: WCz. Jarosław Kaczyński premierem, a p. Krzysztof Szczerski, dotychczasowy szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy, szefem resortu spraw zagranicznych. Do tego zmiana szefa Ministerstwa Obrony Narodowej - tak według "Super Expressu" ma wyglądać, ustalony podczas spotkań pp. Dudy i Kaczyńskiego, scenariusz rekonstrukcji rządu.

  • Morawiecki obniży akcyzę browarom rzemieślniczym | 20-11-2017 17:30:00

    FUTURO: Od początku 2018 r. akcyza dla browarów rzemieślniczych zostanie obniżona o 50% - podaje businessinsider.com.pl.

  • Lewicowi dziennikarze donoszą na Polskę | 20-11-2017 15:30:00

    INFO: Lewicowe Towarzystwo Dziennikarzy poskarżyło się kolegom z zagranicy - donosi wPolityce.pl.

  • Beata Szydło prezydentem Warszawy? | 20-11-2017 13:15:00

    FUTURO: Jak donosi wprost.pl, premier Beata Szydło może kandydować na prezydenta Warszawy.

  • Tuskowi puszczają nerwy | 20-11-2017 11:00:00

    INFO: Skandaliczny wpis na Twitterze p. Donalda Tuska, szefa Rady Europejskiej, rozpalił do czerwoności internautów i polityków PiS - donosi portal niezalezna.pl.

  • Będzie totalny atak na Polskę? | 20-11-2017 06:45:00

    OPINIA: W UE dojdzie do próby totalnego ataku na Polskę we współdziałaniu z opozycją - prognozuje politolog prof. Kazimierz Kik.

  • Frasyniuk pluje na polską demokrację | 19-11-2017 20:45:00

    OPINIA: Naszym obowiązkiem jest zaprotestować przeciwko temu, że twarzą polskiej demokracji stał się faszysta i rasista - wrzeszczał p. Władysław Frasyniuk podczas demonstracji we Wrocławiu.

  • Wiceminister rozwoju zachwalał kartę praw przedsiębiorcy | 19-11-2017 17:30:00

    OPINIA: Prawo przedsiębiorców nazywam swoistą kartą praw przedsiębiorcy - powiedział w TVP Info p. Mariusz Haładyj, wiceminister rozwoju.

  • Kukiz`15: Rząd nie może pozwolić na niszczenie przemysłu futrzanego | 19-11-2017 14:15:00

    OPINIA: WCz. Nobert Kaczmarczyk, poseł Kukiz`15, odniósł się do kontrowersyjnego projektu likwidacji hodowli zwierząt futerkowych - informuje wsensie.pl.

  • Gdynia wygrała ws. lotniska przed sądem UE | 19-11-2017 11:00:00

    INFO: Sąd Unii Europejskiej przyznał rację Gdyni i stwierdził nieważność decyzji Komisji Europejskiej, która zahamowała przekształcenie lotniska z wojskowego w wojskowo-cywilne - podaje stooq.pl.