Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs
Magister PAFERE
PAFERE zaprasza do udziału w VI edycji konkursu Magister PAFERE
Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

22-11-2016 21:45:00

Gowin nie wierzy, że gospodarka udźwignie pomysły PiS

OPINIA: Nie da się jednocześnie obniżyć wieku emerytalnego, dać 500+ i 8 tys. kwoty wolnej. Gospodarka tego nie udźwignie - powiedział w Radiu Zet JE Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

 

Zdaniem p. Gowina, trzeba przyspieszyć tempo rozwoju gospodarczego. W jego opinii głównym powodem niższego tempa rozwoju gospodarczego nie jest spadek inwestycji, a tempo wykorzystywania funduszy unijnych. P. Gowin nie ukrywa, że bardzo trudne do zaakceptowania dla niego okazało się obniżenie wieku emerytalnego.

- Zaakceptowałem to w zamian za poparcie PiS-u dla poszerzenia wolności gospodarczej - przyznał.

Jego zdaniem wprowadzenie rozwiązań zaproponowanych przez prezydenta oznacza, w połączeniu ze starzeniem się Polaków, odejście z rynku pracy 1,5 mln Polaków. - To jest nie do udźwignięcia przez gospodarkę - ocenia.

Dodaje, że jego partia przedstawi wkrótce rozwiązania, które zachęciłyby Polaków do dłuższej pracy.

- Mam troje dzieci i żadne z nich nie wierzy w to, że kiedyś będzie dostawało emeryturę z ZUS-u. W ciągu dekady trzeba będzie przejść na system emerytur obywatelskich - zapowiedział.

 

Źródło: radiozet.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 22-11-2016 22:12:09 | odpowiedz
    Skoro własne dzieci J. Gowina nie wierzą w emerytury z ZUSu, to jak on może sądzić, że ktokolwiek będzie entuzjastą dłuższego finansowania tej instytucji? Przecież im wyższy wiek emerytalny tym większe ryzyko, że do niego nie dożyjemy.
  • 22-11-2016 22:53:01 | odpowiedz
    Sekta arkusza kalkulacyjnego...
  • 23-11-2016 00:56:48 | odpowiedz
    Logika wystarczy.
    Ale trza się nią posługiwać.

    Tymczasem PiS ma w nienawiści np. CAS i jego propozycje. Więc sadzi głupotę jedną większą od drugiej. Ciekawe, dlaczego...?
    • 23-11-2016 16:41:46 | odpowiedz
      Taki mają elektorat, któremu się podlizują.
      Ciekawe tylko, na jak daleko w przód planują, bo to, że pieniądze szybko się skończą, to rzecz pewna?
  • 23-11-2016 12:29:16 | odpowiedz
    "Poszerzenie wolności gospodarczej"?! Naiwność, czy cynizm? Widzę, że JE zamierza, jak Konrad Wallenrod, od środka ten PiS wykończyć. Skutek z góry wiadomy, ale zawsze można tam w środku trochę jeszcze posiedzieć. W razie czego, po katastrofie, wyskoczy się z ruin oznajmiając z satysfakcją: "A nie mówiłem, że pier....ie?" Taki miniaturowy Wernyhora byłby wtedy...

  • Dostęp do broni

    Większość z nas zapewne jest za powszechnym dostępem do broni. Chciałbym tutaj podyskutować co słowo "powszechny" oznacza. Moim zdaniem powszechny dostęp do broni powinien obejmować wszystkie jej...
  • Prognoza polityczna.Warto odpuścić, czy nacisnąć?

    Ponieważ pieniądze można stracić, zarobić i tak w kólko.Temat ten nie będzie poświęcony sferze ekonomicznej a jedynie menatlnej.Ludzie chcący wolności stanowią w tym kraju " błąd statystyczny" co...
  • Pinochet a gospodarka Chile

    Jakie były przyczyny krachu gospodarczego Chile 1982? Może ktoś z Państwa się orientuje? Ogólnie słyszy się że Pinochet wyciągnął kraj z kompletnego bankructwa po bolszewickich rządach Allende....
  • Jak spłacić emerytów i rencistów?

    Na różnych forach zetknąłem się z sympatykami JKM. Przyznam, że zaintrygowali mnie i jednocześnie wzbudzili moją ciekawość. Jednym z nurtujących mnie pytań są wypłaty dla obecnych i przyszłych...
  • "Nosiciele nowoczesności" - czyli Tusk wypiera się liberalizmu

    Ze strony PO: " 19-03-2011 Trzecia fala nowoczesności Do Unii Europejskiej nie weszły tylko polskie instytucje i wielkie miasta. Znalazły się w niej wszystkie polskie gminy i każdy z...
  • 21 maja 2012: Oświadczenie Prezesa Kongresu Nowej Prawicy

    http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/_oswiadczenie_prezesa_kongresu_nowej_prawicy/1337 Prawdopodobnie sitwa zezwoli Gowinowi na przeprowadzenie reform pozornych. Gowinowi odwagi może nie...

Poczytaj również

  • Dla kilku pacjentów można sprowadzać marihuanę | 21-01-2017 06:45:00

    INFO: Jest dopuszczalne, aby dla niewielkiej grupy pacjentów sprowadzać preparaty marihuanowe - powiedział JE Konstanty Radziwiłł, minister zdrowia z PiS.

  • TVP chce więcej (naszych!) pieniędzy! | 20-01-2017 21:45:00

    OPINIA: P. Jacek Kurski, prezes TVP, stwierdził, że bez zwiększenia wpływów abonamentowych spółka nie będzie mogła realizować misji publicznej i zacznie być powoli wygaszana - podaje portal businessinsider.com.pl.

  • Imigrant podejrzany o morderstwo w Ełku przebywał w Polsce nielegalnie | 20-01-2017 19:30:00

    INFO: JE Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych z PiS, poinformował, że imigrant podejrzany o morderstwo w Ełku przebywał w Polsce nielegalnie - donosi tvp.info.

  • Przełomowy wyrok SN ws. picia alkoholu w miejscach publicznych | 20-01-2017 17:30:00

    INFO: Sąd Najwyższy wypowiedział się ws. picia alkoholu nad Wisłą - pisze wprost.pl.

  • Prokuratura nie chce rozwiązania ONR | 20-01-2017 15:30:00

    INFO: Częstochowska prokuratura odrzuciła wniosek PO o rozwiązanie ONR - podaje wp.pl.

  • Rząd podniesie zasiłek dla bezrobotnych | 20-01-2017 13:15:00

    INFO: Rząd chce w tym roku podwyższyć wysokość zasiłków dla osób bezrobotnych do 50% minimalnego wynagrodzenia - informuje wprost.pl.

  • Rzepliński wydał z kasy TK 55 tys. zł na prywatne kolacje | 20-01-2017 11:00:00

    INFO: W ostatnich latach na uroczyste pożegnania 7 sędziów Trybunału Konstytucyjnego kończących kadencje z kasy Trybunału wydano ponad 55 tys. zł - podał portal wPolityce.pl.

  • Niemal 1200 zł składek na ZUS miesięcznie! | 20-01-2017 06:45:00

    INFO: Minimalna wysokość składek na ZUS dla przedsiębiorców wyniesie w tym roku ponad 1172 zł. To oznacza wzrost o 4,6% z obecnych 1121 zł - podaje onet.pl

  • Rząd ograniczy zagraniczne adopcje | 19-01-2017 21:45:00

    INFO: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej planuje ograniczyć możliwość adoptowania polskich dzieci przez zagraniczne pary. Chodzi o ok. 280-300 nieletnich w skali roku - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

  • Kto płaci za pobyt Amerykanów w Polsce? | 19-01-2017 19:30:00

    INFO: W tym roku w Polsce będzie stacjonowało około 7 tys. żołnierzy z innych krajów. Największą grupę stanowią wojska amerykańskie. Kto finansuje ich pobyt? – zastanawia się "Rzeczpospolita".

  • Kukiz ostro skrytykował politykę PiS wobec Ukrainy | 19-01-2017 17:30:00

    INFO: P. Robert Choma, prezydent Przemyśla, nie został wpuszczony na Ukrainę. WCz. Paweł Kukiz zamieścił na Facebooku wpis, w którym negatywnie wypowiedział się o polityce rządu wobec Ukrainy.

  • Będzie wielka zmiana w polskiej polityce migracyjnej | 19-01-2017 15:30:00

    FUTURO: Szykuje się wielka zmiana w polskiej polityce migracyjnej. Przyjeżdżający do nas ze Wschodu łatwiej znajdą pracę i szybciej uzyskają pobyt stały. Pod warunkiem, że spełnią warunki stawiane przez rząd - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

  • Polskie firmy wyruszą na podbój kosmosu? | 19-01-2017 13:15:00

    INFO: Jak donosi „Rzeczpospolita”, Stały Komitet Rady Ministrów zaakceptował projekt Polskiej Strategii Kosmicznej. Zdaniem rządu, segment kosmiczny może być jednym z filarów nowoczesnej gospodarki.

  • Nie żyje wolnościowy poseł Kukiza | 19-01-2017 11:00:06

    INFO: W wypadku drogowym zginął WCz. Rafał Wójcikowski, poseł Kukiz'15, jeden z najbardziej zdroworozsądkowych i wolnościowych polskich parlamentarzystów.

  • Polscy policjanci posługują się wadliwą bronią | 19-01-2017 06:45:00

    INFO: "Rzeczpospolita" opisuje sprawę wadliwych pistoletów typu Walther P99, które zostały przekazane policji.