Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

22-11-2016 21:45:00

Gowin nie wierzy, że gospodarka udźwignie pomysły PiS

OPINIA: Nie da się jednocześnie obniżyć wieku emerytalnego, dać 500+ i 8 tys. kwoty wolnej. Gospodarka tego nie udźwignie - powiedział w Radiu Zet JE Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

 

Zdaniem p. Gowina, trzeba przyspieszyć tempo rozwoju gospodarczego. W jego opinii głównym powodem niższego tempa rozwoju gospodarczego nie jest spadek inwestycji, a tempo wykorzystywania funduszy unijnych. P. Gowin nie ukrywa, że bardzo trudne do zaakceptowania dla niego okazało się obniżenie wieku emerytalnego.

- Zaakceptowałem to w zamian za poparcie PiS-u dla poszerzenia wolności gospodarczej - przyznał.

Jego zdaniem wprowadzenie rozwiązań zaproponowanych przez prezydenta oznacza, w połączeniu ze starzeniem się Polaków, odejście z rynku pracy 1,5 mln Polaków. - To jest nie do udźwignięcia przez gospodarkę - ocenia.

Dodaje, że jego partia przedstawi wkrótce rozwiązania, które zachęciłyby Polaków do dłuższej pracy.

- Mam troje dzieci i żadne z nich nie wierzy w to, że kiedyś będzie dostawało emeryturę z ZUS-u. W ciągu dekady trzeba będzie przejść na system emerytur obywatelskich - zapowiedział.

 

Źródło: radiozet.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 22-11-2016 22:12:09 | odpowiedz
    Skoro własne dzieci J. Gowina nie wierzą w emerytury z ZUSu, to jak on może sądzić, że ktokolwiek będzie entuzjastą dłuższego finansowania tej instytucji? Przecież im wyższy wiek emerytalny tym większe ryzyko, że do niego nie dożyjemy.
  • 22-11-2016 22:53:01 | odpowiedz
    Sekta arkusza kalkulacyjnego...
  • 23-11-2016 00:56:48 | odpowiedz
    Logika wystarczy.
    Ale trza się nią posługiwać.

    Tymczasem PiS ma w nienawiści np. CAS i jego propozycje. Więc sadzi głupotę jedną większą od drugiej. Ciekawe, dlaczego...?
    • 23-11-2016 16:41:46 | odpowiedz
      Taki mają elektorat, któremu się podlizują.
      Ciekawe tylko, na jak daleko w przód planują, bo to, że pieniądze szybko się skończą, to rzecz pewna?
  • 23-11-2016 12:29:16 | odpowiedz
    "Poszerzenie wolności gospodarczej"?! Naiwność, czy cynizm? Widzę, że JE zamierza, jak Konrad Wallenrod, od środka ten PiS wykończyć. Skutek z góry wiadomy, ale zawsze można tam w środku trochę jeszcze posiedzieć. W razie czego, po katastrofie, wyskoczy się z ruin oznajmiając z satysfakcją: "A nie mówiłem, że pier....ie?" Taki miniaturowy Wernyhora byłby wtedy...

  • Dostęp do broni

    Większość z nas zapewne jest za powszechnym dostępem do broni. Chciałbym tutaj podyskutować co słowo "powszechny" oznacza. Moim zdaniem powszechny dostęp do broni powinien obejmować wszystkie jej...
  • Prognoza polityczna.Warto odpuścić, czy nacisnąć?

    Ponieważ pieniądze można stracić, zarobić i tak w kólko.Temat ten nie będzie poświęcony sferze ekonomicznej a jedynie menatlnej.Ludzie chcący wolności stanowią w tym kraju " błąd statystyczny" co...
  • Pinochet a gospodarka Chile

    Jakie były przyczyny krachu gospodarczego Chile 1982? Może ktoś z Państwa się orientuje? Ogólnie słyszy się że Pinochet wyciągnął kraj z kompletnego bankructwa po bolszewickich rządach Allende....
  • Jak spłacić emerytów i rencistów?

    Na różnych forach zetknąłem się z sympatykami JKM. Przyznam, że zaintrygowali mnie i jednocześnie wzbudzili moją ciekawość. Jednym z nurtujących mnie pytań są wypłaty dla obecnych i przyszłych...
  • "Nosiciele nowoczesności" - czyli Tusk wypiera się liberalizmu

    Ze strony PO: " 19-03-2011 Trzecia fala nowoczesności Do Unii Europejskiej nie weszły tylko polskie instytucje i wielkie miasta. Znalazły się w niej wszystkie polskie gminy i każdy z...
  • 21 maja 2012: Oświadczenie Prezesa Kongresu Nowej Prawicy

    http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/_oswiadczenie_prezesa_kongresu_nowej_prawicy/1337 Prawdopodobnie sitwa zezwoli Gowinowi na przeprowadzenie reform pozornych. Gowinowi odwagi może nie...

Poczytaj również

  • Episkopat dziękuje Dudzie i wychwala demokrację | 25-07-2017 19:30:00

    INFO: Przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki podziękował JE Andrzejowi Dudzie za weta w sprawie ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa - podaje wprost.pl.

  • Przedsiębiorcy ostrzegają przed unijnym rozporządzeniem | 25-07-2017 17:30:00

    INFO: Polskie organizacje przedsiębiorców zaapelowały do polskich władz o podjęcie niezwłocznych działań w celu wprowadzenia odpowiednich poprawek do unijnego projektu rozporządzenia w sprawie poszanowania życia prywatnego oraz ochrony danych osobowych w łączności elektronicznej.

  • "Dobry system na wyciąganie kasy unijnej" | 25-07-2017 15:30:00

    INFO: 370 mln zł wydane na Zintegrowany System Informacji o Nieruchomościach zostały zmarnowane - donosi money.pl.

  • Słomka liderem konstruktywnej opozycji! | 25-07-2017 13:15:00

    INFO: Opinia p. Adama Słomki, lidera Konfederacji Polski Niepodległej - NIEZŁOMNI, którą wygłosił w TVP, bije rekordy popularności i ukazuje polityka jako lidera konstruktywnej opozycji - donosi portal ngopole.pl.

  • ZUS chce nowego systemu informatycznego | 25-07-2017 11:00:00

    INFO: ZUS chce nowego Kompleksowego Systemu Informatycznego 2.0, który ma być projektem, jakiego polska informatyka jeszcze nie widziała - podaje money.pl.

  • Nieodpłatna pomoc prawna dla każdego? | 25-07-2017 06:45:00

    FUTURO: Kancelaria Prezydenta zapowiedziała projekt nowelizacji ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej - donosi tvp.info.

  • PO silnie oddziaływała na sądy | 24-07-2017 21:45:00

    INFO: WDost. Jan Rulewski, senator PO, ujawnił, że jego partia miała swoich ludzi w sądach - podaje tvp.info.

  • Takich ludzi nagradza "GW" | 24-07-2017 19:30:00

    INFO: "Gazeta Wyborcza" nagradzała sędziego, który skazywał opozycjonistów - donosi wPolityce.pl.

  • JKM: Nam chodzi o reformę sądownictwa | 24-07-2017 17:30:00

    OPINIA: – Nam nie chodzi bowiem o zastąpienie jednych sędziów drugimi, ale o reformę sądownictwa – powiedział europoseł Janusz Korwin-Mikke, komentując decyzję prezydenta Andrzeja Dudy, który zapowiedział weto ustaw o Sądzie Najwyższym i o KRS.

  • Schnepf obrzydliwie donosi na Polskę | 24-07-2017 15:30:00

    INFO: Jak podaje portal niezalezna.pl, p. Ryszard Schnepf, były ambasador RP w USA, rozsyła po Stanach Zjednoczonych list, w którym w obrzydliwy sposób oczernia polski rząd.

  • Prezydent zawetuje ustawy o sądownictwie! | 24-07-2017 13:15:00

    INFO: Prezydent Andrzej Duda ogłosił, że zawetuje ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

  • Senat przegłosował nie tę ustawę o SN, co trzeba | 24-07-2017 11:00:00

    INFO: Do Senatu trafiła ustawa o Sądzie Najwyższym w innej wersji, niż ta, która została uchwalona przez Sejm - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Z tego powodu, jak wskazują eksperci, akt jest niekonstytucyjny.

  • Profesorowie proszą Dudę o podpisanie ustawy | 24-07-2017 06:45:00

    INFO: Akademickie Kluby Obywatelskie zwracają się do Pana Prezydenta o pilne podpisanie ustaw reformujących polski wymiar sprawiedliwości - podaje telewizjarepublika.pl.

  • Szyszko chce deklaracji odpowiedzialności | 23-07-2017 20:45:00

    INFO: Resort środowiska chce deklaracji odpowiedzialności od przeciwników cięć w Puszczy Białowieskiej - podaje wprost.pl.

  • Drobna pomyłka zastopuje przejęcie Sądu Najwyższego przez PiS | 23-07-2017 17:30:00

    INFO: PiS padło ofiarą własnego pośpiechu. Drobna pomyłka zastopuje przejęcie Sądu Najwyższego - pisze wp.pl.