Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs
Kursy dla wolnościowców – ostatnie dni rekrutacji!
Polsko-Amerykańska Akademia Liderów to inicjatywa bardzo dobrze znana w polskim środowisku wolnościowym.  Swoją popularność zawdzięcza doświadczonej, zawsze wolnościowo nastawione...
Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

19-03-2017 06:45:00

Gen. Polko: Czystka w armii jest dla NATO niezrozumiała

OPINIA: Działania MON podważają naszą wiarygodność w NATO, bo odchodzący generałowie byli przez lata w strukturach Sojuszu, czystka w armii jest dla NATO niezrozumiała - mówi w rozmowie z "Super Expressem" gen. Roman Polko.

 

90% dowództwa polskiej armii odchodzi ze służby - przypomina "SE".

- Zmiany są rzeczywiście drastyczne. Oznaczają konieczność budowy polskiej armii na nowo - stwierdza gen. Polko.

Nie zgadza się z twierdzeniem MON, że są uzasadnione, bo "odchodzą oficerowie z minionej epoki, służący w Ludowym Wojsku Polskim".

- Generałowie i pułkownicy, którzy opuszczają dziś armię, to oficerowie szkoleni nie w Moskwie, ale w strukturach NATO. Ludzie, którzy swoje doświadczenie zdobywali na misjach wojskowych, narażali życie podczas wojny w byłej Jugosławii, w Afganistanie, w Iraku. Ich odejście z armii jest dla tej armii niekorzystne. Dziwi mnie działanie MON, bo początek kadencji ministra Antoniego Macierewicza był bardzo dobry, na przykład wstrzymano odejścia z wojska doświadczonych szeregowych i podoficerów - mówi.

 

Źródło: se.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 19-03-2017 09:45:15 | odpowiedz
    stulić pysk!
    Odmaszerować!
    • 20-03-2017 06:56:29 | odpowiedz
      dla wszyskich "miękkich serc" czyli "twardych dóp" jak kto woli ,litującymi się nad śmierdzącymi wódą i szprotkami pułkownikami, podaję tropy:
      projekt "gawron"
      projekt "rosomak"
      projekt "Oliver Hazard Perry"
      projekt "Leopard"
      Projekt "Grom"(nie komandosi)
      projekt "PT-91"
      I na koniec najciekawsze.
      Może podzieli się Pan informacjami z Narodem, jak wyglada, po 70 latach istnienia LWP, obrona przeciwrakietowa kraju?Bo są usadnionie podejrzenia, ze wcale nie "wygląda"...
      No prosze, dalej płaczcie nad ciężkim mozołem Ubrońców Narodu.
  • 19-03-2017 11:52:55 | odpowiedz
    Czystka w armii jest za to doskonale zrozumiała w korwinizmie, wszak wszystko, co osłabi Polskę, jest zbieżne z interesem rosyjskim, a to najważniejsze.
  • 19-03-2017 14:43:13 | odpowiedz
    Teraz jest czas Misiewiczów. Ci, co odchodzą przynajmniej mają HONOR!
    Gen. Polko:
    W 2005 r. był doradcą ds. bezpieczeństwa Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawa Lecha Kaczyńskiego. Poparł kandydaturę Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich w 2005 r. i został członkiem jego Komitetu Honorowego. Po zwycięstwie Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych w 2005 r. objął posadę doradcy Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Ludwika Dorna ds. zwalczania terroryzmu.
    Na początku 2006 r. został przywrócony do służby czynnej i ponownie wyznaczony dowódcą Wojskowej Formacji Specjalnej GROM. Decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej 7 września 2006 r. zastąpił adm. floty Ryszarda Łukasika na stanowisku zastępcy szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
    Od 8 sierpnia 2007 do 19 listopada 2007 p.o. Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

    • 19-03-2017 17:53:19 | odpowiedz
      To co się dzieje w wojsku to zwykła hucpa! Ma Pan absolutna rację. Macierewicz buszuje jak pijany zając w kapuście, a zwolennicy pisu klaszczą. Przecież odchodzą ci młodzi oficerowie, którzy zbierali doświadczenie w agendach natowskich, którzy często mają ważne (rzadkie) doświadczenie bojowe, to według pisiorów ci już też są komuchami? To jest jakiś obłęd. No ale przynajmniej armia zdobywa doświadczenie w recytowaniu na pamięć apeli smoleńskich.
    • 19-03-2017 18:02:02 | odpowiedz
      Dodam tylko jeszcze jeden oczywisty fakt. Macierewicz to apodyktyczny, konfliktowy, niebezpieczny człowiek. Jego kariera polityczna jest usłana konfliktami i to konfliktami wewnątrz partii, które reprezentował. Obecnie zdobył tak wielkie poparcie wśród najbardziej radykalnego elektoratu pisowskiego, że jest praktycznie nie do ruszenia, ani przez prezydenta, z którym nie do końca mu po drodze, ani chyba nawet przez wielkiego naczelnika. Obronność Polski w rękach tego człowieka, z tak silną pozycją w obozie władzy nie napawa optymizmem.

  • Granice Libertarianizmu...?

    Po lekturze "Manifestu libertariańskiego" doszedłem do wniosku,że libertarianizm jest pewnym "ideałem" do którego należy dążyć, ale którego w rzeczywistości nigdy osiągnąć się nie da. Chciałbym...
  • Odpowiedzi 2.

    Pytanie 1. Czy jest Pan zadowolony z programu UPR-u? Tak Pytanie 2. Ktoś powiedział, że był Pan w SD kiedy wprowadzono do Konstytucji PRL zapisy o budowie socjalizmu. Dlaczego Pan nie...
  • Pucz, przewrót

    Nie widziałem takiego tematu na forum, a bardzo mnie interesuje temat rewolucji. Z góry przepraszam za popełnione gafy... Nie jestem dobrym forumowiczem :( Dzisiaj straciła Polska...
  • Czy Polska posiada broń atomową.

    Według pewnej agencji międzynarodowej (nazwy nie pamiętam) Polska jest w posiadaniu broni atomowej.Jest to bardzo prawdopodobne gdyż przy dzisiejszym poziomie techniki skonstruowanie czegoś...
  • Przekręty PO o których media milczą

    tekst z http://www.wykop.pl/ramka/556823/przekrety-i-walki-rzadu-po-o-ktorych-milcza-media/ Media w kraju wybitnie maskują przekręty obecnego rządu nagłaśniając same sukcesy, a urzędasy robią...

Poczytaj również

  • Fijor o wypowiedzi JKM nt. kobiet | 29-03-2017 13:15:00

    OPINIA: Może kobiety mają niższe IQ, ale co to ma za znaczenie? Nie rozumiem, dlaczego Korwin takie rzeczy podnosi - stwierdził na antenie Kontestacji p. Jan Fijor, wydawca książek wolnorynkowych.

  • Wałęsa chce wojny między Polakami! | 29-03-2017 11:00:00

    INFO: P. Lech Wałęsa podczas spotkania zorganizowanego przez Klub Obywatelski w Legnicy przedstawił swój pomysł na odsunięcie PiS od władzy - informuje wprost.pl.

  • Idiotyczne tłumaczenia aborterów | 29-03-2017 06:45:00

    INFO: Jak donosi portal wp.pl, zdaniem ginekologów, zdjęcia z plakatów antyaborcyjnych zakłamują rzeczywistość, bo... są co najmniej sprzed 20 lat.

  • PiS planuje reformę na dwa takty | 28-03-2017 21:45:00

    INFO: Zmiany w przepisach dotyczących wybierania władz lokalnych zostaną podzielona na dwa etapy - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej". Priorytetem PiS jest dwukadencyjność.

  • Darmowa telewizja nie dla chorych dzieci | 28-03-2017 19:30:00

    INFO: Kilkadziesiąt nowych telewizorów, które przyjechały w prezencie dla szpitala w Bydgoszczy, wylądowało w magazynie zamiast w salach  - podaje tvn24.pl.

  • Kukiz’15 za czasowym wyrejestrowywaniem aut | 28-03-2017 17:30:00

    INFO: Projekt nowelizacji prawa o ruchu drogowym, autorstwa Kukiz'15, przewiduje możliwość czasowego wyrejestrowywania samochodów osobowych i motocykli - donosi polsatnews.pl.

  • W gminie zarządzanej przez wójta z PSL wycięto dęby warte 3 mln zł! | 28-03-2017 15:30:00

    INFO: W gminie Lewin Brzeski (woj. opolskie) pod inwestycję "Orlika" wartego niecałe 1,3 mln zł wycięto piłą łańcuchową 55 drzew wartych 3 mln zł - donosi polskaniepodlegla.pl.

  • Wybór Tuska nieważny? | 28-03-2017 13:15:00

    INFO: JE Witold Waszczykowski, minister spraw zagranicznych z PiS, stwierdził na antenie TVN 24, że posiada ekspertyzy, świadczące o tym, że doszło do fałszerstwa przy wyborze p. Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej.

  • Uniewinnienie ws. picia piwa nad Wisłą | 28-03-2017 11:00:00

    INFO: Warszawski sąd prawomocnie uniewinnił p. Marka Tatałę, aktywistę miejskiego ruchu "Legalnie nad Wisłą", obwinionego o picie piwa na nadwiślańskim bulwarze - podaje bankier.pl.

  • Autobusy powalczą ze smogiem | 28-03-2017 06:45:00

    INFO: Rząd planuje ułatwić wejście na rynek oraz eksploatację niskoemisyjnych pojazdów - pisze "Puls Biznesu". Chodzi przede wszystkim o ciężarówki oraz tabor do transportu publicznego.

  • Kolejni wyłudzacze unijnych dotacji | 27-03-2017 21:45:00

    INFO: ABW zatrzymała 4 osoby podejrzewane o udział w wyłudzeniach podatku VAT i unijnych dotacji.

  • Legionowo nie chce do stolicy | 27-03-2017 19:30:00

    INFO: Mieszkańcy Legionowa opowiedzieli się w referendum przeciwko przyłączeniu gminy do "Metropolii Warszawskiej" - podaje fakt.pl.

  • Edward Mazur współpracował z SB | 27-03-2017 17:30:00

    INFO: Służby specjalne III RP dobrze wiedziały, że p. Edward Mazur był zarejestrowanym agentem SB; do końca go chroniły, nie ujawniając tej informacji - pisze prof. Sławomir Cenckiewicz w tygodniku "Do Rzeczy".

  • Rząd nie przywróci małego ruchu granicznego | 27-03-2017 15:30:00

    INFO: Mały ruch graniczny z Rosją nie zostanie przywrócony, bo w obwodzie kaliningradzkim rośnie militaryzacja i aktywność rosyjskich służb specjalnych - pisze "Gazeta Prawna Codziennie", powołując się na stanowisko rządu.

  • Zanussi: Musimy konkurować ze sobą | 27-03-2017 13:15:00

    OPINIA: W moim przekonaniu, wszystko podlega wartościowaniu - powiedział znany reżyser Krzysztof Zanussi podczas rozmowy z portalem onet.pl.