Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

19-03-2017 06:45:00

Gen. Polko: Czystka w armii jest dla NATO niezrozumiała

OPINIA: Działania MON podważają naszą wiarygodność w NATO, bo odchodzący generałowie byli przez lata w strukturach Sojuszu, czystka w armii jest dla NATO niezrozumiała - mówi w rozmowie z "Super Expressem" gen. Roman Polko.

 

90% dowództwa polskiej armii odchodzi ze służby - przypomina "SE".

- Zmiany są rzeczywiście drastyczne. Oznaczają konieczność budowy polskiej armii na nowo - stwierdza gen. Polko.

Nie zgadza się z twierdzeniem MON, że są uzasadnione, bo "odchodzą oficerowie z minionej epoki, służący w Ludowym Wojsku Polskim".

- Generałowie i pułkownicy, którzy opuszczają dziś armię, to oficerowie szkoleni nie w Moskwie, ale w strukturach NATO. Ludzie, którzy swoje doświadczenie zdobywali na misjach wojskowych, narażali życie podczas wojny w byłej Jugosławii, w Afganistanie, w Iraku. Ich odejście z armii jest dla tej armii niekorzystne. Dziwi mnie działanie MON, bo początek kadencji ministra Antoniego Macierewicza był bardzo dobry, na przykład wstrzymano odejścia z wojska doświadczonych szeregowych i podoficerów - mówi.

 

Źródło: se.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 19-03-2017 09:45:15 | odpowiedz
    stulić pysk!
    Odmaszerować!
    • 20-03-2017 06:56:29 | odpowiedz
      dla wszyskich "miękkich serc" czyli "twardych dóp" jak kto woli ,litującymi się nad śmierdzącymi wódą i szprotkami pułkownikami, podaję tropy:
      projekt "gawron"
      projekt "rosomak"
      projekt "Oliver Hazard Perry"
      projekt "Leopard"
      Projekt "Grom"(nie komandosi)
      projekt "PT-91"
      I na koniec najciekawsze.
      Może podzieli się Pan informacjami z Narodem, jak wyglada, po 70 latach istnienia LWP, obrona przeciwrakietowa kraju?Bo są usadnionie podejrzenia, ze wcale nie "wygląda"...
      No prosze, dalej płaczcie nad ciężkim mozołem Ubrońców Narodu.
  • 19-03-2017 11:52:55 | odpowiedz
    Czystka w armii jest za to doskonale zrozumiała w korwinizmie, wszak wszystko, co osłabi Polskę, jest zbieżne z interesem rosyjskim, a to najważniejsze.
  • 19-03-2017 14:43:13 | odpowiedz
    Teraz jest czas Misiewiczów. Ci, co odchodzą przynajmniej mają HONOR!
    Gen. Polko:
    W 2005 r. był doradcą ds. bezpieczeństwa Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawa Lecha Kaczyńskiego. Poparł kandydaturę Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich w 2005 r. i został członkiem jego Komitetu Honorowego. Po zwycięstwie Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych w 2005 r. objął posadę doradcy Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Ludwika Dorna ds. zwalczania terroryzmu.
    Na początku 2006 r. został przywrócony do służby czynnej i ponownie wyznaczony dowódcą Wojskowej Formacji Specjalnej GROM. Decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej 7 września 2006 r. zastąpił adm. floty Ryszarda Łukasika na stanowisku zastępcy szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
    Od 8 sierpnia 2007 do 19 listopada 2007 p.o. Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

    • 19-03-2017 17:53:19 | odpowiedz
      To co się dzieje w wojsku to zwykła hucpa! Ma Pan absolutna rację. Macierewicz buszuje jak pijany zając w kapuście, a zwolennicy pisu klaszczą. Przecież odchodzą ci młodzi oficerowie, którzy zbierali doświadczenie w agendach natowskich, którzy często mają ważne (rzadkie) doświadczenie bojowe, to według pisiorów ci już też są komuchami? To jest jakiś obłęd. No ale przynajmniej armia zdobywa doświadczenie w recytowaniu na pamięć apeli smoleńskich.
    • 19-03-2017 18:02:02 | odpowiedz
      Dodam tylko jeszcze jeden oczywisty fakt. Macierewicz to apodyktyczny, konfliktowy, niebezpieczny człowiek. Jego kariera polityczna jest usłana konfliktami i to konfliktami wewnątrz partii, które reprezentował. Obecnie zdobył tak wielkie poparcie wśród najbardziej radykalnego elektoratu pisowskiego, że jest praktycznie nie do ruszenia, ani przez prezydenta, z którym nie do końca mu po drodze, ani chyba nawet przez wielkiego naczelnika. Obronność Polski w rękach tego człowieka, z tak silną pozycją w obozie władzy nie napawa optymizmem.

  • Granice Libertarianizmu...?

    Po lekturze "Manifestu libertariańskiego" doszedłem do wniosku,że libertarianizm jest pewnym "ideałem" do którego należy dążyć, ale którego w rzeczywistości nigdy osiągnąć się nie da. Chciałbym...
  • Odpowiedzi 2.

    Pytanie 1. Czy jest Pan zadowolony z programu UPR-u? Tak Pytanie 2. Ktoś powiedział, że był Pan w SD kiedy wprowadzono do Konstytucji PRL zapisy o budowie socjalizmu. Dlaczego Pan nie...
  • Pucz, przewrót

    Nie widziałem takiego tematu na forum, a bardzo mnie interesuje temat rewolucji. Z góry przepraszam za popełnione gafy... Nie jestem dobrym forumowiczem :( Dzisiaj straciła Polska...
  • Czy Polska posiada broń atomową.

    Według pewnej agencji międzynarodowej (nazwy nie pamiętam) Polska jest w posiadaniu broni atomowej.Jest to bardzo prawdopodobne gdyż przy dzisiejszym poziomie techniki skonstruowanie czegoś...
  • Przekręty PO o których media milczą

    tekst z http://www.wykop.pl/ramka/556823/przekrety-i-walki-rzadu-po-o-ktorych-milcza-media/ Media w kraju wybitnie maskują przekręty obecnego rządu nagłaśniając same sukcesy, a urzędasy robią...

Poczytaj również

  • Będą milionowe kary za śmierć w miejscu pracy? | 17-11-2017 21:45:00

    FUTURO: Jeżeli w miejscu pracy na skutek wypadku zginie człowiek, odpowiedzialność spadnie również na firmę, a nie jak do tej pory - jedynie na menedżerów. Takie rozwiązanie chciałby wprowadzić resort sprawiedliwości - pisze "Gazeta Prawna".

  • Przez demokrację wszystko idzie wolno | 17-11-2017 19:30:00

    OPINIA: Ja wiem, że Aleksander Macedoński w ciągu pół roku podbił pół Azji, ale nie miał konsultacji społecznych i konsultacji międzyresortowych. To wydłuża troszkę proces - powiedział w rozmowie z portalem dziennik.pl JE Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju i finansów z PiS.

  • Pół miliona podpisów za zaostrzeniem ustawy aborcyjnej | 17-11-2017 17:30:00

    INFO: Ponad 500 tys. podpisów zebrano już pod obywatelskim projektem ustawy znoszącej aborcję eugeniczną - informuje "Nasz Dziennik".

  • PiS szykuje nowe rozwiązania socjalne | 17-11-2017 15:30:00

    INFO: Emeryci, samotni rodzice z niskimi dochodami i ludzie wracający z zagranicy to grupy, dla których PiS szykuje ofertę na kolejne 2 lata rządów - donosi fakt.pl.

  • Państwowe gospodarowanie w praktyce | 17-11-2017 13:15:00

    INFO: NIK skrytykowała budowę szkoły w Kazimierzu Dolnym.

  • Turecki trop Amber Gold | 17-11-2017 11:00:00

    INFO: Śledczy badają, czy spółki OLT miały być kupione m.in. przez Turkish Airlines - czytamy w "Rzeczpospolitej".

  • Idiotyczne przepisy opóźniają autobusy | 17-11-2017 06:45:00

    INFO: Jak donosi portal wp.pl, kierowca Polskiego Busa nieoczekiwanie zatrzymał autobus i oświadczył pasażerom, że robi sobie przerwę.

  • Lewandowski straci Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski? | 16-11-2017 21:45:00

    INFO: WCz. Adam Andruszkiewicz, były poseł Kukiz'15, a obecnie członek koła Wolni i Solidarni, zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy o odebranie CEP-owi Januszowi Lewandowskiemu Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski - informuje dorzeczy.pl.

  • Program 500+ zatrzymał milion osób w Polsce? | 16-11-2017 19:30:00

    OPINIA: Zdaniem JE Mateusza Morawieckiego, wicepremiera, ministra rozwoju i finansów z PiS, gdyby nie rządowy program "Rodzina 500+", z kraju wyjechałby milion osób - informuje bankier.pl.

  • Pół miliarda na ochronę polskiej armii! | 16-11-2017 17:30:00

    INFO: Jak donosi se.pl, polskie wojsko korzysta... z zewnętrznych agencji ochrony. Tylko w tym roku resort miał wydać 470 mln zł na wynajęcie wartowników.

  • Wolność krytykuje zmiany ordynacji wyborczej | 16-11-2017 15:30:00

    INFO: Politycy Wolności p. Zbigniew Wysocki, członek zarządu krajowego i WCz. Jacek Wilk, poseł na Sejm, ocenili poselski projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych.

  • Rybak jednak trafi do więzienia | 16-11-2017 13:15:00

    INFO: P. Piotr Rybak, skazany prawomocnie za spalenie kukły Żyda, jednak trafi do więzienia - informuje radiozet.pl.

  • Będzie pozew za słowa Verhofstadta | 16-11-2017 11:00:00

    INFO: P. Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, zapowiedział pozew za słowa CEP-a Gwidona Verhofstadta w PE.

  • Sprzeciw TK po słowach Timmermansa | 16-11-2017 06:45:00

    INFO: Biuro Trybunału Konstytucyjnego w specjalnym komunikacie wyraziło stanowczy sprzeciw wobec wypowiedzi p. Franciszka Timmermansa, wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej - podaje wprost.pl.

  • Lewacy próbowali podpalić siedzibę Stowarzyszenia Marsz Niepodległości | 15-11-2017 21:45:00

    INFO: Portal kresy.pl informuje, że doszło do próby podpalenia siedziby organizatorów Marszu Niepodległości w Warszawie.