Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs
Kursy dla wolnościowców – ostatnie dni rekrutacji!
Polsko-Amerykańska Akademia Liderów to inicjatywa bardzo dobrze znana w polskim środowisku wolnościowym.  Swoją popularność zawdzięcza doświadczonej, zawsze wolnościowo nastawione...
Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

18-05-2011 06:29:00

Gazociąg zablokuje Szczecin

INFO: "Dziennik Gazeta Prawna" podaje, że wbrew zapewnieniom kancelarii premiera, projekt zakopania gazociągu Nord Stream pod Bałtykiem nie ma szans na realizację.

 

Wg dziennika oznacza to, że uniemożliwi on wpływanie do portu w Szczecinie statkom o zanurzeniu ponad 13,5 m. W przyszłości nie będą więc mogły do niego wchodzić jednostki o zanurzeniu 15 m, a właśnie takie buduje się obecnie na świecie.

"DGP" dodaje, że rozmowy na ten temat z niemieckim rządem utknęły w martwym punkcie. Niemcy przedstawili do tej pory tylko teoretyczne możliwości zakopania gazociągu - bez planu prac czy badań geologicznych dna Bałtyku. Nie wiadomo, czy da się zastosować którąkolwiek z 5 przedstawionych przez nich metod. Ponadto przy budowie Gazociągu Północnego spólka Nord Stream tylko raz przetestowała metodę zagłębienia rury i to wtedy, gdy jeszcze nie płynął przez nią gaz, co stanie się za kilka miesięcy.

- Nie słyszałem, aby ktoś zakopywał działający gazociąg takiej wielkości. To niemożliwe - mówi dziennikowi p. Andrzej Kopczyński, ekspert z Gazoprojektu.

 

Źródło: gospodarka.dziennik.pl

Opracował: G.K.

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 18-05-2011 09:12:14 | odpowiedz
  proste pytanie:

  dlaczego nie rozmawiano o tym ZANIM położono gazociąg !?

  Gdy buduje się mały domek o powierzchni 50 m2 i wartości 100 tys zł (czyli równowartość 3-dniowego wynagrodzenia Schreodera), to trzeba mieć plany, pozwolenia PRZED rozpoczęciem prac budowlanych !!!!!!!!!!!!!!!!!!

  PRZED !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  a nie PO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


  JASNE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!???????????????????????
  • 18-05-2011 09:14:23 | odpowiedz
   nawet legendarny lewak, którego to "oglondło" już 300 TRYLIARDÓW na "jutubie" wie, że zanim się zesra, trzeba się nażreć ....
  • 21-05-2011 09:56:36 | odpowiedz
   Czy polski rząd (ew. prezydent Szczecina) może wystąpić do Niemców z żądaniem odszkodowania za straty związane z zablokowaniem drogi dla żeglugi? To by było zgodne z liberalnym podejściem do inwestycji.
 • 18-05-2011 09:56:27 | odpowiedz
  Jakby nasi politycy mieli jaja, to by demontowali, jak tylko tamci zamontują i tak wkółko. Albo nasłali "nieznaną grupę sprawców".

 • efekty dodruku pieniądza w Anglii..

  no i stało się... http://ft.onet.pl/11,22617,bank_anglii_wpompuje_w_gospodarke_75_mld_funtow,artykul.html Jakie będą tego efekty? A jakie byłyby efekty "osuwania się gospodarki w deflację"?
 • Po co w ogóle podatki?

  Znaczna część libertarian kwestionuje każdy system podatkowy. Zatem - po co podatki? http://libertarianizm.wordpress.com/files/2009/03/sar.jpg
 • Co nas obchodzą inne kraje...

  Kiedyś powiedział Pan, że w zasadzie Nas Polaków nie powinno obchodzić to co się dzieje w Chinach czy gdzieś tam indziej. Szanującym się socjalistom zależy nawet na tym, żeby w Nairobi była...

Poczytaj również