Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs
Magister PAFERE
PAFERE zaprasza do udziału w VI edycji konkursu Magister PAFERE
Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

18-05-2011 06:29:00

Gazociąg zablokuje Szczecin

INFO: "Dziennik Gazeta Prawna" podaje, że wbrew zapewnieniom kancelarii premiera, projekt zakopania gazociągu Nord Stream pod Bałtykiem nie ma szans na realizację.

 

Wg dziennika oznacza to, że uniemożliwi on wpływanie do portu w Szczecinie statkom o zanurzeniu ponad 13,5 m. W przyszłości nie będą więc mogły do niego wchodzić jednostki o zanurzeniu 15 m, a właśnie takie buduje się obecnie na świecie.

"DGP" dodaje, że rozmowy na ten temat z niemieckim rządem utknęły w martwym punkcie. Niemcy przedstawili do tej pory tylko teoretyczne możliwości zakopania gazociągu - bez planu prac czy badań geologicznych dna Bałtyku. Nie wiadomo, czy da się zastosować którąkolwiek z 5 przedstawionych przez nich metod. Ponadto przy budowie Gazociągu Północnego spólka Nord Stream tylko raz przetestowała metodę zagłębienia rury i to wtedy, gdy jeszcze nie płynął przez nią gaz, co stanie się za kilka miesięcy.

- Nie słyszałem, aby ktoś zakopywał działający gazociąg takiej wielkości. To niemożliwe - mówi dziennikowi p. Andrzej Kopczyński, ekspert z Gazoprojektu.

 

Źródło: gospodarka.dziennik.pl

Opracował: G.K.

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 18-05-2011 09:12:14 | odpowiedz
    proste pytanie:

    dlaczego nie rozmawiano o tym ZANIM położono gazociąg !?

    Gdy buduje się mały domek o powierzchni 50 m2 i wartości 100 tys zł (czyli równowartość 3-dniowego wynagrodzenia Schreodera), to trzeba mieć plany, pozwolenia PRZED rozpoczęciem prac budowlanych !!!!!!!!!!!!!!!!!!

    PRZED !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    a nie PO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    JASNE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!???????????????????????
    • 18-05-2011 09:14:23 | odpowiedz
      nawet legendarny lewak, którego to "oglondło" już 300 TRYLIARDÓW na "jutubie" wie, że zanim się zesra, trzeba się nażreć ....
    • 21-05-2011 09:56:36 | odpowiedz
      Czy polski rząd (ew. prezydent Szczecina) może wystąpić do Niemców z żądaniem odszkodowania za straty związane z zablokowaniem drogi dla żeglugi? To by było zgodne z liberalnym podejściem do inwestycji.
  • 18-05-2011 09:56:27 | odpowiedz
    Jakby nasi politycy mieli jaja, to by demontowali, jak tylko tamci zamontują i tak wkółko. Albo nasłali "nieznaną grupę sprawców".

  • efekty dodruku pieniądza w Anglii..

    no i stało się... http://ft.onet.pl/11,22617,bank_anglii_wpompuje_w_gospodarke_75_mld_funtow,artykul.html Jakie będą tego efekty? A jakie byłyby efekty "osuwania się gospodarki w deflację"?
  • Po co w ogóle podatki?

    Znaczna część libertarian kwestionuje każdy system podatkowy. Zatem - po co podatki? http://libertarianizm.wordpress.com/files/2009/03/sar.jpg
  • Co nas obchodzą inne kraje...

    Kiedyś powiedział Pan, że w zasadzie Nas Polaków nie powinno obchodzić to co się dzieje w Chinach czy gdzieś tam indziej. Szanującym się socjalistom zależy nawet na tym, żeby w Nairobi była...

Poczytaj również

  • PiS odmładza kadry mundurowe i cywilne | 21-01-2017 17:30:00

    INFO: PiS odmładza kadry w Służbie Więziennej, policji, wojsku, służbie cywilnej i administracji podatkowej - informuje "Rzeczpospolita".

  • CBA chce wygaszenia mandatu prezydenta Radomia | 21-01-2017 14:15:00

    INFO: Według Centralnego Biura Antykorupcyjnego p. Radosław Witkowski, prezydent Radomia z PO, złamał przepisy tzw. ustawy antykorupcyjnej - donosi wprost.pl.

  • Rząd zapowiada kolejną ofensywę przeciw oszustom podatkowym | 21-01-2017 11:00:00

    INFO: Resort finansów zdecydował, że będzie dążył do wprowadzenia rozwiązania, które ostatecznie ma położyć kres masowym wyłudzeniom podatku VAT - podaje cakj.pl.

  • Dla kilku pacjentów można sprowadzać marihuanę | 21-01-2017 06:45:00

    INFO: Jest dopuszczalne, aby dla niewielkiej grupy pacjentów sprowadzać preparaty marihuanowe - powiedział JE Konstanty Radziwiłł, minister zdrowia z PiS.

  • TVP chce więcej (naszych!) pieniędzy! | 20-01-2017 21:45:00

    OPINIA: P. Jacek Kurski, prezes TVP, stwierdził, że bez zwiększenia wpływów abonamentowych spółka nie będzie mogła realizować misji publicznej i zacznie być powoli wygaszana - podaje portal businessinsider.com.pl.

  • Imigrant podejrzany o morderstwo w Ełku przebywał w Polsce nielegalnie | 20-01-2017 19:30:00

    INFO: JE Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych z PiS, poinformował, że imigrant podejrzany o morderstwo w Ełku przebywał w Polsce nielegalnie - donosi tvp.info.

  • Przełomowy wyrok SN ws. picia alkoholu w miejscach publicznych | 20-01-2017 17:30:00

    INFO: Sąd Najwyższy wypowiedział się ws. picia alkoholu nad Wisłą - pisze wprost.pl.

  • Prokuratura nie chce rozwiązania ONR | 20-01-2017 15:30:00

    INFO: Częstochowska prokuratura odrzuciła wniosek PO o rozwiązanie ONR - podaje wp.pl.

  • Rząd podniesie zasiłek dla bezrobotnych | 20-01-2017 13:15:00

    INFO: Rząd chce w tym roku podwyższyć wysokość zasiłków dla osób bezrobotnych do 50% minimalnego wynagrodzenia - informuje wprost.pl.

  • Rzepliński wydał z kasy TK 55 tys. zł na prywatne kolacje | 20-01-2017 11:00:00

    INFO: W ostatnich latach na uroczyste pożegnania 7 sędziów Trybunału Konstytucyjnego kończących kadencje z kasy Trybunału wydano ponad 55 tys. zł - podał portal wPolityce.pl.

  • Niemal 1200 zł składek na ZUS miesięcznie! | 20-01-2017 06:45:00

    INFO: Minimalna wysokość składek na ZUS dla przedsiębiorców wyniesie w tym roku ponad 1172 zł. To oznacza wzrost o 4,6% z obecnych 1121 zł - podaje onet.pl

  • Rząd ograniczy zagraniczne adopcje | 19-01-2017 21:45:00

    INFO: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej planuje ograniczyć możliwość adoptowania polskich dzieci przez zagraniczne pary. Chodzi o ok. 280-300 nieletnich w skali roku - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

  • Kto płaci za pobyt Amerykanów w Polsce? | 19-01-2017 19:30:00

    INFO: W tym roku w Polsce będzie stacjonowało około 7 tys. żołnierzy z innych krajów. Największą grupę stanowią wojska amerykańskie. Kto finansuje ich pobyt? – zastanawia się "Rzeczpospolita".

  • Kukiz ostro skrytykował politykę PiS wobec Ukrainy | 19-01-2017 17:30:00

    INFO: P. Robert Choma, prezydent Przemyśla, nie został wpuszczony na Ukrainę. WCz. Paweł Kukiz zamieścił na Facebooku wpis, w którym negatywnie wypowiedział się o polityce rządu wobec Ukrainy.

  • Będzie wielka zmiana w polskiej polityce migracyjnej | 19-01-2017 15:30:00

    FUTURO: Szykuje się wielka zmiana w polskiej polityce migracyjnej. Przyjeżdżający do nas ze Wschodu łatwiej znajdą pracę i szybciej uzyskają pobyt stały. Pod warunkiem, że spełnią warunki stawiane przez rząd - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".