Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs
Kursy dla wolnościowców – ostatnie dni rekrutacji!
Polsko-Amerykańska Akademia Liderów to inicjatywa bardzo dobrze znana w polskim środowisku wolnościowym.  Swoją popularność zawdzięcza doświadczonej, zawsze wolnościowo nastawione...
Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

18-05-2011 06:29:00

Gazociąg zablokuje Szczecin

INFO: "Dziennik Gazeta Prawna" podaje, że wbrew zapewnieniom kancelarii premiera, projekt zakopania gazociągu Nord Stream pod Bałtykiem nie ma szans na realizację.

 

Wg dziennika oznacza to, że uniemożliwi on wpływanie do portu w Szczecinie statkom o zanurzeniu ponad 13,5 m. W przyszłości nie będą więc mogły do niego wchodzić jednostki o zanurzeniu 15 m, a właśnie takie buduje się obecnie na świecie.

"DGP" dodaje, że rozmowy na ten temat z niemieckim rządem utknęły w martwym punkcie. Niemcy przedstawili do tej pory tylko teoretyczne możliwości zakopania gazociągu - bez planu prac czy badań geologicznych dna Bałtyku. Nie wiadomo, czy da się zastosować którąkolwiek z 5 przedstawionych przez nich metod. Ponadto przy budowie Gazociągu Północnego spólka Nord Stream tylko raz przetestowała metodę zagłębienia rury i to wtedy, gdy jeszcze nie płynął przez nią gaz, co stanie się za kilka miesięcy.

- Nie słyszałem, aby ktoś zakopywał działający gazociąg takiej wielkości. To niemożliwe - mówi dziennikowi p. Andrzej Kopczyński, ekspert z Gazoprojektu.

 

Źródło: gospodarka.dziennik.pl

Opracował: G.K.

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 18-05-2011 09:12:14 | odpowiedz
    proste pytanie:

    dlaczego nie rozmawiano o tym ZANIM położono gazociąg !?

    Gdy buduje się mały domek o powierzchni 50 m2 i wartości 100 tys zł (czyli równowartość 3-dniowego wynagrodzenia Schreodera), to trzeba mieć plany, pozwolenia PRZED rozpoczęciem prac budowlanych !!!!!!!!!!!!!!!!!!

    PRZED !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    a nie PO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    JASNE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!???????????????????????
    • 18-05-2011 09:14:23 | odpowiedz
      nawet legendarny lewak, którego to "oglondło" już 300 TRYLIARDÓW na "jutubie" wie, że zanim się zesra, trzeba się nażreć ....
    • 21-05-2011 09:56:36 | odpowiedz
      Czy polski rząd (ew. prezydent Szczecina) może wystąpić do Niemców z żądaniem odszkodowania za straty związane z zablokowaniem drogi dla żeglugi? To by było zgodne z liberalnym podejściem do inwestycji.
  • 18-05-2011 09:56:27 | odpowiedz
    Jakby nasi politycy mieli jaja, to by demontowali, jak tylko tamci zamontują i tak wkółko. Albo nasłali "nieznaną grupę sprawców".

  • efekty dodruku pieniądza w Anglii..

    no i stało się... http://ft.onet.pl/11,22617,bank_anglii_wpompuje_w_gospodarke_75_mld_funtow,artykul.html Jakie będą tego efekty? A jakie byłyby efekty "osuwania się gospodarki w deflację"?
  • Po co w ogóle podatki?

    Znaczna część libertarian kwestionuje każdy system podatkowy. Zatem - po co podatki? http://libertarianizm.wordpress.com/files/2009/03/sar.jpg
  • Co nas obchodzą inne kraje...

    Kiedyś powiedział Pan, że w zasadzie Nas Polaków nie powinno obchodzić to co się dzieje w Chinach czy gdzieś tam indziej. Szanującym się socjalistom zależy nawet na tym, żeby w Nairobi była...

Poczytaj również

  • Idiotyczne tłumaczenia aborterów | 29-03-2017 06:45:00

    INFO: Jak donosi portal wp.pl, zdaniem ginekologów, zdjęcia z plakatów antyaborcyjnych zakłamują rzeczywistość, bo... są co najmniej sprzed 20 lat.

  • PiS planuje reformę na dwa takty | 28-03-2017 21:45:00

    INFO: Zmiany w przepisach dotyczących wybierania władz lokalnych zostaną podzielona na dwa etapy - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej". Priorytetem PiS jest dwukadencyjność.

  • Darmowa telewizja nie dla chorych dzieci | 28-03-2017 19:30:00

    INFO: Kilkadziesiąt nowych telewizorów, które przyjechały w prezencie dla szpitala w Bydgoszczy, wylądowało w magazynie zamiast w salach  - podaje tvn24.pl.

  • Kukiz’15 za czasowym wyrejestrowywaniem aut | 28-03-2017 17:30:00

    INFO: Projekt nowelizacji prawa o ruchu drogowym, autorstwa Kukiz'15, przewiduje możliwość czasowego wyrejestrowywania samochodów osobowych i motocykli - donosi polsatnews.pl.

  • W gminie zarządzanej przez wójta z PSL wycięto dęby warte 3 mln zł! | 28-03-2017 15:30:00

    INFO: W gminie Lewin Brzeski (woj. opolskie) pod inwestycję "Orlika" wartego niecałe 1,3 mln zł wycięto piłą łańcuchową 55 drzew wartych 3 mln zł - donosi polskaniepodlegla.pl.

  • Wybór Tuska nieważny? | 28-03-2017 13:15:00

    INFO: JE Witold Waszczykowski, minister spraw zagranicznych z PiS, stwierdził na antenie TVN 24, że posiada ekspertyzy, świadczące o tym, że doszło do fałszerstwa przy wyborze p. Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej.

  • Uniewinnienie ws. picia piwa nad Wisłą | 28-03-2017 11:00:00

    INFO: Warszawski sąd prawomocnie uniewinnił p. Marka Tatałę, aktywistę miejskiego ruchu "Legalnie nad Wisłą", obwinionego o picie piwa na nadwiślańskim bulwarze - podaje bankier.pl.

  • Autobusy powalczą ze smogiem | 28-03-2017 06:45:00

    INFO: Rząd planuje ułatwić wejście na rynek oraz eksploatację niskoemisyjnych pojazdów - pisze "Puls Biznesu". Chodzi przede wszystkim o ciężarówki oraz tabor do transportu publicznego.

  • Kolejni wyłudzacze unijnych dotacji | 27-03-2017 21:45:00

    INFO: ABW zatrzymała 4 osoby podejrzewane o udział w wyłudzeniach podatku VAT i unijnych dotacji.

  • Legionowo nie chce do stolicy | 27-03-2017 19:30:00

    INFO: Mieszkańcy Legionowa opowiedzieli się w referendum przeciwko przyłączeniu gminy do "Metropolii Warszawskiej" - podaje fakt.pl.

  • Edward Mazur współpracował z SB | 27-03-2017 17:30:00

    INFO: Służby specjalne III RP dobrze wiedziały, że p. Edward Mazur był zarejestrowanym agentem SB; do końca go chroniły, nie ujawniając tej informacji - pisze prof. Sławomir Cenckiewicz w tygodniku "Do Rzeczy".

  • Rząd nie przywróci małego ruchu granicznego | 27-03-2017 15:30:00

    INFO: Mały ruch graniczny z Rosją nie zostanie przywrócony, bo w obwodzie kaliningradzkim rośnie militaryzacja i aktywność rosyjskich służb specjalnych - pisze "Gazeta Prawna Codziennie", powołując się na stanowisko rządu.

  • Zanussi: Musimy konkurować ze sobą | 27-03-2017 13:15:00

    OPINIA: W moim przekonaniu, wszystko podlega wartościowaniu - powiedział znany reżyser Krzysztof Zanussi podczas rozmowy z portalem onet.pl.

  • Nadal można fałszować wybory | 27-03-2017 11:00:00

    INFO: System wyborczy trzeba zmienić, bo możliwości fałszerstwa jest kilkanaście - twierdzą członkowie Ruchu Kontroli Wyborów.

  • Najlepsze europejskie laboratoria zajmą się katastrofą smoleńską | 27-03-2017 07:00:00

    INFO: Cztery europejskie laboratoria kryminalistyczne pomogą polskiej prokuraturze w wyjaśnianiu katastrofy smoleńskiej - informuje tygodnik "wSieci".