Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

12-09-2017 21:45:00

Fiskus będzie mógł kupować puste faktury

INFO: Resort finansów chce, by służby skarbowe mogły kupować puste faktury - donosi dziennik.pl.

 

Resort chce w ten sposób sprawdzać, kto korzysta z "dostawców kosztów" i oszukuje na podatkach. Portal przypomina, że Krajowa Administracja Skarbowa już teraz ma prawo do zakupu kontrolowanego. Musi jednak uzyskiwać zgodę Prokuratora Generalnego. Dlatego MinFin pracuje nad czymś w rodzaju uproszczonej wersji zakupu kontrolowanego. Chce, żeby kontrolerzy skarbówki mogli odpowiadać na ogłoszenia w stylu "sprzedam koszty" i kupować puste faktury. Chcą w ten sposób zdobywać numery NIP nieuczciwych wystawców faktur i korzystając z baz danych skarbówki, namierzać jego "kontrahentów".

Według Najwyższej Izby Kontroli w 2016 r. służby skarbowe wykryły 421,3 tys. fikcyjnych faktur na prawie 104 mld zł. Dla porównania w 2014 r. ujawniono ich dwa razy mniej, na kwotę 33,7 mld zł.

 

Źródło: dziennik.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Czy żeby wejść do strefu euro trzeba zrezygnować ze złotego?

    Właśnie wykupiłem sobie tygodniowe wakacje na Słowacji płacąc z mojego konta Euro na konto Euro polskiej firmy. Firma wystawi fakturę w Euro. Na Słowacji będę mógł płacić kartą kredytową w której...
  • Absurdy kapitalizmu - wolny rynek to nie odpowiedź na wszystko

    Witam, Załóżmy że mamy firme farmaceutyczną i wynalazła ona szczepionkę na raka. Otóż mogła by ona osłabić tą szczepionkę tak aby nie wyleczyć raka a np. osłabiać jego działanie, i wymagało...
  • Apple vs Komisja Europejska

    Polecam tekst "Polska, rynek drugiej kategorii" http://blogue.blox.pl/2009/03/Polska-rynek-drugiej-kategorii.html Ale jaki problem? Firma Apple nie sprzedaje piosenek w Polsce za...
  • Bank Światowy i MFW

    Co o tym sądzicie? BANK ŚWIATOWY: RABUNEK Z BRONIĄ W RĘKU Mozambik leży w południowej części Afryki. Zajmuje niemal 10-krotnie większy niż Irlandia. Mimo zasobności w bogactwa...
  • Jak spłacić emerytów i rencistów?

    Na różnych forach zetknąłem się z sympatykami JKM. Przyznam, że zaintrygowali mnie i jednocześnie wzbudzili moją ciekawość. Jednym z nurtujących mnie pytań są wypłaty dla obecnych i przyszłych...
  • PRAWA AUTORSKIE - Muzyka pop

    Wczoraj tj. 15.05.2013 r. słucham z niedowierzaniem jak jeden z dinozaurów muzycznych narzeka, że nie będzie grał za friko i domaga się jakiś pieniędzy za prawa autorskie. Przypominam jakiś...

Poczytaj również

  • Będą milionowe kary za śmierć w miejscu pracy? | 17-11-2017 21:45:00

    FUTURO: Jeżeli w miejscu pracy na skutek wypadku zginie człowiek, odpowiedzialność spadnie również na firmę, a nie jak do tej pory - jedynie na menedżerów. Takie rozwiązanie chciałby wprowadzić resort sprawiedliwości - pisze "Gazeta Prawna".

  • Przez demokrację wszystko idzie wolno | 17-11-2017 19:30:00

    OPINIA: Ja wiem, że Aleksander Macedoński w ciągu pół roku podbił pół Azji, ale nie miał konsultacji społecznych i konsultacji międzyresortowych. To wydłuża troszkę proces - powiedział w rozmowie z portalem dziennik.pl JE Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju i finansów z PiS.

  • Pół miliona podpisów za zaostrzeniem ustawy aborcyjnej | 17-11-2017 17:30:00

    INFO: Ponad 500 tys. podpisów zebrano już pod obywatelskim projektem ustawy znoszącej aborcję eugeniczną - informuje "Nasz Dziennik".

  • PiS szykuje nowe rozwiązania socjalne | 17-11-2017 15:30:00

    INFO: Emeryci, samotni rodzice z niskimi dochodami i ludzie wracający z zagranicy to grupy, dla których PiS szykuje ofertę na kolejne 2 lata rządów - donosi fakt.pl.

  • Państwowe gospodarowanie w praktyce | 17-11-2017 13:15:00

    INFO: NIK skrytykowała budowę szkoły w Kazimierzu Dolnym.

  • Turecki trop Amber Gold | 17-11-2017 11:00:00

    INFO: Śledczy badają, czy spółki OLT miały być kupione m.in. przez Turkish Airlines - czytamy w "Rzeczpospolitej".

  • Idiotyczne przepisy opóźniają autobusy | 17-11-2017 06:45:00

    INFO: Jak donosi portal wp.pl, kierowca Polskiego Busa nieoczekiwanie zatrzymał autobus i oświadczył pasażerom, że robi sobie przerwę.

  • Lewandowski straci Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski? | 16-11-2017 21:45:00

    INFO: WCz. Adam Andruszkiewicz, były poseł Kukiz'15, a obecnie członek koła Wolni i Solidarni, zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy o odebranie CEP-owi Januszowi Lewandowskiemu Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski - informuje dorzeczy.pl.

  • Program 500+ zatrzymał milion osób w Polsce? | 16-11-2017 19:30:00

    OPINIA: Zdaniem JE Mateusza Morawieckiego, wicepremiera, ministra rozwoju i finansów z PiS, gdyby nie rządowy program "Rodzina 500+", z kraju wyjechałby milion osób - informuje bankier.pl.

  • Pół miliarda na ochronę polskiej armii! | 16-11-2017 17:30:00

    INFO: Jak donosi se.pl, polskie wojsko korzysta... z zewnętrznych agencji ochrony. Tylko w tym roku resort miał wydać 470 mln zł na wynajęcie wartowników.

  • Wolność krytykuje zmiany ordynacji wyborczej | 16-11-2017 15:30:00

    INFO: Politycy Wolności p. Zbigniew Wysocki, członek zarządu krajowego i WCz. Jacek Wilk, poseł na Sejm, ocenili poselski projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych.

  • Rybak jednak trafi do więzienia | 16-11-2017 13:15:00

    INFO: P. Piotr Rybak, skazany prawomocnie za spalenie kukły Żyda, jednak trafi do więzienia - informuje radiozet.pl.

  • Będzie pozew za słowa Verhofstadta | 16-11-2017 11:00:00

    INFO: P. Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, zapowiedział pozew za słowa CEP-a Gwidona Verhofstadta w PE.

  • Sprzeciw TK po słowach Timmermansa | 16-11-2017 06:45:00

    INFO: Biuro Trybunału Konstytucyjnego w specjalnym komunikacie wyraziło stanowczy sprzeciw wobec wypowiedzi p. Franciszka Timmermansa, wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej - podaje wprost.pl.

  • Lewacy próbowali podpalić siedzibę Stowarzyszenia Marsz Niepodległości | 15-11-2017 21:45:00

    INFO: Portal kresy.pl informuje, że doszło do próby podpalenia siedziby organizatorów Marszu Niepodległości w Warszawie.