Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

29-06-2017 21:45:00

Egzamin na prawo jazdy co 12 miesięcy?!

FUTURO: P. Dariusz Chyćko, egzaminator z WORD w Lublinie i doradca ministra infrastruktury, zapowiada duże zmiany w kursach na prawo jazdy - podaje wp.pl.

 

Jedną z propozycji jest narzucenie konieczności zdawania egzaminu teoretycznego co 12 miesięcy. Wszystko dlatego, żeby kierowca orientował się w zmieniających się przepisach. Zdaniem p. Chyćko, kierowcy nie mają chęci czy czasu albo zapominają o tym, że trzeba na bieżąco śledzić zmiany przepisów, więc trzeba ich egzaminować. Jego zdaniem korekty wymagają też pytania teoretyczne, które obecnie padają na egzaminach, a także należy zmodyfikować sposób szkolenia praktycznego.

 

Źródło: wp.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 29-06-2017 21:54:43 | odpowiedz
    Najlepiej co roku zdawać maturę, bo wiedza też staje się nieaktualna. Zacząć od tego kretyna i jemu podobnych, bo krew mnie zalewa, jak widzę codziennie tych niedouków "szkolących" drogowe sieroty. A tak na marginesie, to warto na bieżąco śledzić zmiany dla własnego dobra.
    • 30-06-2017 09:54:11 | odpowiedz
      kogo masz na myśli mówiąc obraźliwie "drogowe sieroty"?
      • 30-06-2017 20:49:28 | odpowiedz
        To takie ciamajdy, które mają problem ze skrętem w prawo na pustej drodze, nie potrafią ruszyć na zielonym, bo gaśnie im silnik, że nie wspomnę o włączaniu się do ruchu. Te sieroty jeżdżą tak samo beznadziejnie w czasie kursu, jak po jego ukończeniu. Najgorsze, że pchają się na drogi w czasie porannego szczytu, gdy normalni kierowcy spieszą się z dziećmi do szkoły i chcą jeszcze zdążyć do pracy. Co do instruktorów, to nie powinni wyjeżdżać z kursantem na drogę, dopóki ten nie opanuje podstaw na placu manewrowym. Wiele do życzenia pozostawia używanie kierunkowskazów, zjeżdżanie do lewej krawędzi podczas skrętu w lewo, a o objeżdżaniu ronda po zewnętrznej, to nawet szkoda gadać.
        • 01-07-2017 10:04:04 | odpowiedz
          genialne.
          Kiedyś wyrzucono mnie z Rady Osiedla za postawienie wniosku o przeniesienie wszytkich kolorowych na jedno piętro w akademiku.
          Ale to było dawno...
        • 04-07-2017 08:42:41 | odpowiedz
          "Te sieroty jeżdżą tak samo beznadziejnie w czasie kursu, jak po jego ukończeniu."
          co Ty bredzisz?? nie wiem gdzie mieszkasz, że tak ludzie jeżdzą jak piszesz :) mieszkam w Warszawie i jakoś mnie to nie irytuje, a tym bardziej nie przeszkadza. Czsem trafi się jakiś debil co trąbi na L'ki, ale takie zachowanie to wyjątki i tylko politowanie wzbudza. Każdy stawiał pierwsze kroki za kółkiem, Ty także. Nie wmówisz mi, że od razu śmigałeś po ulicach z wprawą doświadczonego kierowcy więc nie wypisuj takich bzdur
  • 29-06-2017 22:42:28 | odpowiedz
    czy pan kaczyński ma prawo jazdy ? NIE...
  • 29-06-2017 23:22:52 | odpowiedz
    Panie Chyćko: ILE % przepisów zmieniacie w ciągu 12 miesięcy? 1? 2? Bo egzamin warto robić, gdy zmieni się przynajmniej z trzecia część przepisów. Jak żeś Pan taki mądry, to wymieniaj Pan olej w silniku co tysiąc kilometrów, zamiast co 30 tys. Równie sensowne...
  • 01-07-2017 09:51:19 | odpowiedz
    wspólnota urzędasów została wzmocniona kolejnym mega-geniuszem

  • Wyższe pensje urzędników, by nie byli podatni na łapówki::o

    Nie raz chyba słyszeliście w TV jak to się mówiło, że politykom, urzędnikom i innym tego typu ludziom należy dać podwyżki, by nie brali łapówek. Tylko jak trzeba być zaślepionym i głupim, bo po...
  • Prawo o ruchu drogowym

    Akuratnie jestem w trakcie kursu na prawo jazdy. Chcialbym wiec pogadac o przepisach panujacych na drogach i o wszelkich z nimi zwiazanymi regulacjach. 1) IMHO jakiekolwiek prawa jazdy sa...
  • Kontrowersyjne zmiany w prawie jazdy 2012

    źródło: http://publicysta.blogspot.com Zmiany prawo jazdy 2012 ->http://publicysta.blogspot.com/2011/12/kontrowersyjne-zmiany-w-prawie-jazdy-w.html Od nowego roku (luty 2012 r.) przyszłych...

Poczytaj również

  • Andruszkiewicz: Kukiz‘15 skręca w stronę PO i Nowoczesnej | 16-12-2017 17:30:00

    OPINIA: Zdaniem WCz. Adama Andruszkiewicza, posła koła Wolni i Solidarni, Kukiz‘15 skręca w stronę PO i Nowoczesnej - podaje dorzeczy.pl.

  • Byli senatorowie PO dołączają do klubu PiS | 16-12-2017 14:15:00

    INFO: Byli senatorowie PO, WDost. Andrzej Misiołek i WDost. Leszek Piechota dołączą do klubu PiS - informuje rmf24.pl.

  • Polskie umowy o pracę zbyt mało elastyczne | 16-12-2017 11:00:00

    INFO: Z raportu Forum Obywatelskiego Rozwoju wynika, że Polska zajmuje jedno z ostatnich miejsc, jeśli chodzi o elastyczność zatrudnienia na podstawie umów o pracę - informuje bankier.pl.

  • Maleją inwestycje zagraniczne w Polsce | 16-12-2017 06:45:00

    INFO: Z raportu NBP wynika, że w 2016 r. wartość inwestycji zagranicznych w Polsce była o prawie 5% niższa niż rok wcześniej.

  • CBA: Tak urzędy marnotrawią pieniądze z dotacji | 15-12-2017 21:45:00

    INFO: P. Ernest Bejda, szef CBA, zaprezentował w Sejmie wyniki kontroli w 16 urzędach marszałkowskich - podaje portalsamorzadowy.pl.

  • NIK skrytykowała politykę koncesyjną | 15-12-2017 19:30:00

    INFO: Polska nie określiła i nie prowadziła spójnej polityki koncesyjnej w zakresie poszukiwania i rozpoznawania złóż miedzi i węglowodorów, w tym gazu łupkowego - twierdzi NIK.

  • Gronkiewicz-Waltz traci stanowisko w PO | 15-12-2017 17:30:00

    FUTURO: W sobotę p. Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, przestanie być wiceprzewodniczącą PO - donosi Radio ZET.

  • Korwin przeciwko nadmiernej produkcji prawa | 15-12-2017 15:30:00

    INFO: Podczas konferencji politycy Wolności odnieśli się do niepokojącego zjawiska postępującej inflacji prawa, którą było szczególnie widać w 2017 r., podczas którego uchwalono niemal 35 tys. stron A4 ustaw.

  • Gierek straci rondo w Sosnowcu | 15-12-2017 13:15:00

    INFO: Wojewoda śląski, p. Jarosław Wieczorek zdecydował o dekomunizacji ronda im. Edwarda Gierka w Sosnowcu oraz 10 innych ulic w województwie - informuje onet.pl.

  • Partia Razem zablokowała konferencję naukową na UJ! | 15-12-2017 11:00:00

    INFO: Dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie i prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. Collegium Medicum, pod naciskiem Partii Razem, podjęli decyzję o odwołaniu konferencji "Prawo dziecka do życia" - informuje portal stefczyk.info.

  • Rząd chce, by samorządy bardziej się zadłużały! | 15-12-2017 06:45:00

    INFO: Jak donosi gazetaprawna.pl, rząd zamierza poluzować śrubę samorządom.

  • Sejm wrzuci na luz | 14-12-2017 21:45:00

    INFO: Obrady Sejmu zwoływane rzadko i oddzielnie od posiedzeń komisji - to plan PiS na kolejne miesiące - pisze "Rzeczpospolita".

  • KJ: Budżet Obywatelski nie uzdrowi partycypacji społecznej | 14-12-2017 19:30:00

    OPINIA: Analitycy Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego negatywnie ocenili proponowane zmiany w systemie funkcjonowania budżetów partycypacyjnych.

  • PiS nada KRRiT nowe kompetencje kontrolne | 14-12-2017 17:30:00

    FUTURO: Rząd pracuje nad ustawą, która obejmie Internet nadzorem KRRiT - donosi portal crowdmedia.pl.

  • Radni zadbali o... komisy samochodowe | 14-12-2017 15:30:00

    INFO: Radni Myszkowa (woj. śląskie) podjęli decyzję o możliwości karania dzienną opłatą targową w wysokości nawet 751,65 zł wszystkich tych, którzy postanowią... wywiesić w swoim samochodzie kartkę z informacją o jego sprzedaży. Uchwała została podjęta na prośbę właścicieli lokalnych... komisów samochodowych - donoszą lokalne media.