Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

25-05-2018 17:30:00

Dziennikarze obnażyli słabość państwa

INFO: Prowokacja dziennikarzy portalu energetyka24.com pokazuje słabość polskiego państwa i jego nieskuteczność wobec mechanizmów wojny informacyjnej.

 

Redaktorzy serwisu Energetyka24 stworzyli fikcyjnego eksperta "Piotra Niewiechowicza", któremu udało się wejść w tok branżowej debaty, pozyskiwać wrażliwe dla spółek energetycznych informacje z otoczenia jednego z ministrów, a nawet opublikować tekst na jednym z największych portali biznesowych w Polsce. Dziennikarze zrobili to, używając wyłącznie konta na Twitterze i skrzynki mailowej.

Jak podkreślono, fikcyjny ekspert opublikował kompletnie niemerytoryczny tekst, czym otworzył sobie możliwość przekazania jednemu z liderów opozycji manipulacyjnych materiałów.

- Gdyby zatem za Niewiechowiczem stał np. wywiad obcego państwa, to mógłby z łatwością wpompować w obieg parlamentarny kompletnie fałszywe informacje - pisze portal.

 

Źródło: energetyka24.com

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Codzienne pranie mózgu - pracuj dłużej, mniejsze szanse, że zobaczysz swoją emeryturę:X

    Kolejne łatanie dziury zwane systemem emerytalnym. Oczywiście wydłużmy wiek emerytalny, niech mniej ludzi dożyje swojej emerytury! Tak, to są świetne plany i to z ust bodajże prezesa Business...
  • Członkostwo w UPR

    "STATUT UNII POLITYKI REALNEJ ROZDZIAL II – CZŁONKOWIE 11. Członkiem Zwyczajnym jest obywatel RP, który zadeklarował poparcie dla zasad i Programu UPR, nie jest członkiem innej partii, zakończył...
  • Kler się nam rozzuchwalił.

    W tvn24 wypowiedź jakiegoś biskupa o przemowie P. Premiera dot. eutanazji: żadnej dyskusji nie będzie."] Ja jestem za, Watykan nie ma zbyt pokaźnej armii, a zawsze jakaś kolonia się...
  • Co wy na to?

    Mam dla wielbicieli demokracji, republikanizmu i wszelkich innych -izmów pewną tezę do przemyślenia. (Nieco - sporo!!! - na wyrost zakładam, że są oni zdolni do podjęcia się tego trudnego...
  • Kredyt na mieszkanie - czemu nas nie stać

    Mam nadzieję, że to przemawia. Jeżeli uważacie, że jest to warte promocji to wklejajcie to gdzie się tylko da. http://img25.imageshack.us/img25/1061/nieprzeplacaj.th.png Poprawiłem obrazek,...

Poczytaj również

  • Wielka akcja ABW przeciwko ekstremistom | 12-11-2018 20:45:00

    INFO: Tuż przed Świętem Niepodległości funkcjonariusze ABW wkroczyli do mieszkań kilkudziesięciu osób podejrzanych o działalność ekstremistyczną - podaje dorzeczy.pl.

  • Wrocławski ratusz rozwiązał marsz narodowców | 12-11-2018 17:30:00

    INFO: Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz zadecydował o rozwiązaniu zorganizowanego przez narodowców Marszu Polski Niepodległej - podaje tvp.info.

  • Opłata targowa zostanie zniesiona? | 12-11-2018 14:15:00

    INFO: Sejm pracuje nad poselskim projektem, który zakłada zniesienie opłaty targowej - donosi portal podatki.biz.

  • Wolnościowcy utworzą nowe koło poselskie? | 12-11-2018 11:00:00

    INFO: Nie ustają pogłoski o utworzeniu nowego koła poselskiego, w którego skład wchodziliby posłowie wolnościowi - podaje nczas.com.

  • Były PiS-owski minister proponuje zniesienie wieku emerytalnego | 12-11-2018 06:45:00

    OPINIA: P. Stanisław Kluza, były ministrem finansów w rządzie PiS, uważa, że Polska ma szansę na wdrożenie kompleksowego systemu emerytalnego, którego osią powinno być zniesienie wieku emerytalnego - podaje businessinsider.com.pl.

  • Teglund: Socjal w Polsce jest nieprawdopdoobny | 11-11-2018 20:45:00

    OPINIA: Zasiłki w Polsce są naprawdę stosunkowo wysokie - przekonywała p. Joanna Teglund, specjalista ds. migracji, wieloletnia mieszkanka Szwecji.

  • Będzie można odliczyć wydatki na termomodernizację | 11-11-2018 17:30:00

    INFO: Sejm uchwalił nowelizację przepisów podatkowych, wprowadzając do nich ulgę związaną z inwestycjami w termomodernizację budynków jednorodzinnych - informuje interia.pl.

  • Rosną rachunki Polaków | 11-11-2018 14:15:00

    INFO: Nieustannie rosną koszty życia w Polsce - alarmuje Interia.

  • Polska chce... płacić wyższą składkę do UE | 11-11-2018 11:00:00

    INFO: Polska jest gotowa ponosić większą składkę do budżetu Unii - oświadczył JE Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju.

  • Obywatele RP szykują kontrmanifestację | 11-11-2018 06:15:00

    INFO: Sytuacja jest krytyczna, nie widzimy innej możliwości niż kontrmanifestacja - oświadczyli Obywatele RP, odnosząc się do marszu, który ma przejść w Warszawie w niedzielę 11 listopada.

  • Rocznicowy paszport z błędem | 10-11-2018 20:45:00

    INFO: MSWiA ogłosiło, że z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości w nowych paszportach znajdzie się m.in. Kopiec Niepodległości im. Józefa Piłsudskiego. Problem w tym, że takiego kopca nie ma - pisze rp.pl.

  • Kukiz'15 chce zakazu wydawania gazet przez samorządy | 10-11-2018 17:30:00

    INFO: Grupa posłów Kukiz`15 złożyła w Sejmie projekt zmian prawa prasowego i ustaw o samorządzie terytorialnym, który zakłada zakaz wydawania tytułów prasowych przez samorządy gminne, powiatowe i wojewódzkie - donosi serwis press.pl.

  • Tak się gospodaruje na państwowym | 10-11-2018 14:15:00

    INFO: CBA prowadzi śledztwo ws. korupcji przy dostawach paliwa do Elektrowni Szczecin.

  • Resort porozumiał się z policjantami | 10-11-2018 11:00:00

    INFO: Minister spraw wewnętrznych, JE Joachim Brudziński i przedstawiciele strony społecznej podpisali porozumienie kończące akcję protestacyjną policjantów.

  • Gronkiewicz-Waltz znów grozi | 10-11-2018 06:45:00

    INFO: Mogę rozwiązać nawet marsz państwowy - ostrzegła prezydent Warszawy, p. Hanna Gronkiewicz-Waltz.