Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

21-09-2017 17:30:00

Duda grozi kolejnym wetem

FUTURO: Prezydent Andrzej Duda wysyła sygnały, że może zawetować projekt ustawy o Państwowej Służbie Ochrony, przygotowany przez MSWiA  - czytamy w "Fakcie".

 

Państwowa Służba Ochrony ma zastąpić Biuro Ochrony Rządu. Nowa jednostka zyska też dodatkowe uprawnienia, m.in. prawo do śledzenia i podsłuchiwania. Jak podaje "Fakt", prezydentowi nie podoba się zapis dający Państwowej Służbie Ochrony możliwość prowadzenia kontroli operacyjnej.

Dziennik pisze, że otoczenie prezydenta daje także jasno do zrozumienia, że p. Duda nie zawaha się przed kolejnymi wetami, jeśli będzie miał zastrzeżenia - w tym kontekście mówi się o zmianach w mediach oraz reformie systemu dowodzenia armią - czytamy w dzienniku.

Do tej pory prezydent Duda zawetował 3 ustawy autorstwa PiS: o Krajowej Radzie Sądownictwa, o Sądzie Najwyższym i o Regionalnych Izbach Obrachunkowych.

 

Źródło: fakt.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Republikanizm polski

    Czy nawiązanie do przedrozbiorowej doktryny republikańskiej może okazać się strzałem w 10-tkę? W Internecie jest kilka miejsc, w których idea ta jest krzewiona w szerszym, sarmackim...
  • Jakim Prawem państwo polskie ściga kobiecinę która robi smalec z psa ?

    Tak mnie naszło dzisiaj pytanie takie, jakim prawem państwo zezwala rolnikowi na hodowle świni, a rzeznikowi na wytworzenie ze świni słoniny, a kobietę która robi smalec z psa traktuje już jako...

Poczytaj również