Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

08-02-2018 15:30:00

Cimoszewicz: Polacy brali udział w Holokauście

OPINIA: Polacy brali udział w Holokauście. Trzeba o tym mówić otwarcie i uczciwie - powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą" p. Włodzimierz Cimoszewicz, były premier z SLD.

 

- Mówić trzeba o tym otwarcie i uczciwie. Dzisiejsze pokolenie nie jest za to odpowiedzialne. Jeśli jednak milczy lub kłamie, to stwarza swoją własną odpowiedzialność i podważa swoją wartość moralną. Antysemityzm był i pozostaje w naszym kraju endemiczny. Różnice dotyczą tylko jego natężenia i jawności w różnych okresach - mówi. - Jedwabne nie było jedyne. Na Podlasiu mordowano i grabiono w wielu miejscach. Szmalcowników ograbiających Żydów i osoby im pomagające były dziesiątki tysięcy. Szacuje się, że donosy do Gestapo składało co najmniej 60 tys. ludzi. Większość Żydów, którzy unikali getta lub z niego uciekli, została zamordowana przez cywilnych Polaków i Ukraińców - twierdzi p. Cimoszewicz, syn kata i zbrodniarza.

 

Zobacz także: Zychowicz: Żydzi krytykują Polaków za to, co sami robią

 

Źródło: rp.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 08-02-2018 15:48:19 | odpowiedz
  Ten osobnik to typowy przypadek kreacji nowych "polskich elit" w wyniku anihilacji starych polskich elit wyglądał mniej-więcej tak.
  Dla zilustrowania tej patologii podaję typowy przykład jak działa POLSKI sąd: – 7 marca 1949 r. polski sąd zamordował Hieronima Dekutowskiego „Zaporę” – 23 maja 1994 r. polski sąd unieważnił zamordowanie Hieronima Dekutowskiego „Zapory, ale życia mu nie przywrócił (a więc brak sprawiedliwości wg Domicjusza Ulpiana, bo naszemu bohaterowi nie przywrócili życia które się Mu należy).
  To tylko jeden przykład. Te wszystkie sądy to jest kupa gówna, śmierdzącego.
  Przypominam, że różne matoły uważają PRL za państwo polskie.
  Jest to wynikiem stanu, który trwa w Polsce od A.D. 1944 a który jest prostą kontynuacją działalności żydowsko-ubeckich dynastii, przywleczonych tu w ’44 na ruskich tankach, razem z wszami i NKWD/WSI. Tak więc w wyniku takowej kreacji nowych "polskich elit" wychodził Sztoltzman, Cimuszko, .... I tak jest do dzisiaj.
  • mercedesbiome | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
   08-02-2018 17:15:01 | odpowiedz
  • Mow swoimi slowami, nie odbieraj Staszkowi chleba he he.
 • 08-02-2018 16:47:51 | odpowiedz
  Jacy Polacy? Mów za siebie łajzo. Może twój stary maczał w tym palce. Jeśli tak, to się przyznaj, a ode mnie się odwal.
  • 09-02-2018 12:35:53 | odpowiedz
   taa ,
   Niech jeszcze ta menda powie, że śp. Jerzego Popiełuszko zamordowali Polacy a do Naszego Papieża strzelali Turcy...
 • 10-02-2018 11:04:22 | odpowiedz
  Mam dosyć tych ogólników: " w wielu miejscach", "dziesiątki tysięcy" itp. Najlepsze jest oczywiście "zamordowanych przez cywilnych Polaków i Ukraińców". To brzmi jak "pasztet zajęczo-wołowy w proporcjach 1:1" czyli jedna krowa i jeden zając. Cimoszewicz pomija przy tym dyskretnie fakt, że Ukraińcy mordowali Żydów głównie "oficjalnie",, nie za pomocą "cywilów" lecz ramię w ramię z Niemcami, np. w ramach batalionów "Nachtigall", "Roland" i "Schutzmannschaft" a później w "SS-Galizien". Ciekawe też, czy OUNowców i UPA, mających na koncie całą rzeź wołyńską traktuje jako cywilów czy jednak żołnierzy. Nie zauważa też uznania przez Ukraińców ewidentnych zbrodniarzy za bohaterów narodowych. W Polsce to nie ma miejsca - może ze względu na fakt, że takich "bohaterów" trudno znaleźć. Nie mówię że nie było ich wcale, jacyś (typu Dzierżyński - wiem że to było za Lenina) zapewne byli , ale gdzie im tam do "skali Ukraińskiej". I NIKT ich tu nie gloryfikuje.

  Qrna, jeśli już za ciężkie pieniądze utrzymujemy instytucję IPN to niech oni wreszcie wezmą się do roboty i to wszystko opracują historycznie, żeby te wszystkie ogólniki można było natychmiast zweryfikować, bo teraz każdy cimoszewicz może rzucać oskarżenia żeby tylko wszystkich otumanić.

 • Czy państwo polskie jeszcze istnieje?

  Pytanie nieco przewrotne, ale jak najbardziej zasadne. Oczywiście formalnie, Rzeczpospolita Polska istnieje, ma osobowość prawną i jest legalnym państwem. Jednak od stanu formalnego istotniejszy...
 • 20 kwietnia 2009: Uderzmy na Hiszpanię!

  Zapraszamy do komentowania wpisu dostępnego pod tym linkiem: http://korwin-mikke.blog.onet.pl/
 • Dość gadania! Zróbmy coś!

  Chciałem postawić kwestię tego co można by zrobić poza gadaniem. Na razie tylko słyszę o wspaniałości ustroju jaki ma nastąpić w libertariańsko - monarchistycznej rzeczywistości, ale jakoś tylko...
 • Odszkodowania za Holokaust?

  http://wolnemedia.net/?p=15914 Pamiętajmy, że Żydzi w polsce byli nieodłączną częścią społeczeństwa. Te odszkodowania zostana przepier...olone dokładnie jak zrobiono to z innymi.
 • Najważniejsza demaskacja ostatniego czasu

  Kol.Zdzisław Kościelak opisał mechanizm ogłupiania Polaków poprzez tasiemcowe serialiki (Nczas! 8/2010). Chociaż widzieliśmy gołym okiem, że są to bezczelne tasiemcowe manipulacje, to brakowało...
 • "Od skinheada do ortodoksyjnego Żyda", czyli żydowska propagandowa ściema.

  Ostatnimi czasy w polskim internecie, w różnych miejscach (m. in. na niniejszym portalu) można napotkać, umieszczony zazwyczaj na zasadach reklamy, przetłumaczony na język polski (wcześniej...

Poczytaj również