Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

06-12-2018 13:15:00

CBA wykryło ogromne marnotrawstwo w KZK GOP

INFO: Według Centralnego Biura Antykorupcyjnego, kupione przez Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego za 2,8 mln zł drukarki fiskalne nie były używane - donosi interia.pl.

 

CBA stwierdziło duże marnotrawstwo w czasie kontroli w KZK GOP - międzygminnym związku samorządowym powołanym do obsługi transportu publicznego w aglomeracji śląskiej. Kupione za ogromne pieniądze drukarki fiskalne zostały zainstalowane w autobusach, ale do tej pory nie służą do swojego celu. Przez ostatnie 3 lata stanowiły jedynie zbędne wyposażenie kabiny kierowców. Tymczasem KZK GOP wyjaśniła, że drukarek nie stosowano, ponieważ operatorzy zażądali zbyt wysokich stawek. Nie dowiedzieli się tego przed zakupem?

Zarząd KZK GOP poinformował, że pracuje nad rozwiązaniem tego problemu.

 

Źródło: interia.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Dość gadania! Zróbmy coś!

    Chciałem postawić kwestię tego co można by zrobić poza gadaniem. Na razie tylko słyszę o wspaniałości ustroju jaki ma nastąpić w libertariańsko - monarchistycznej rzeczywistości, ale jakoś tylko...
  • 14 maja 2009: Po co UPR idzie do tych wyborów?

    Zapraszamy do dyskusji http://korwin-mikke.blog.onet.pl/
  • List otwarty i wyniki wyborów

    Jestem od rana rozczarowany. (dopiero słyszałem wyniki). Wszyscy pieją, że poszło aż 23-25%. Nikt nie powie, że 75% NIE POSZŁO. TRZY KOŁA ZEPSUTE - a oni się cieszą ;-) Co do rad w sprawie...
  • I zobaczyliśmy Polskę piękną

    Szanowni Panstwo, co sądziecie o planie PO na rok 2030 i roztaczaniu świetlanej przyszłości przed Polakami w tej perspektywie? Wspaniałe, prawda? Czy jesteście napełnieni optymizmem?
  • Przywalą podatek za mieszkanie za darmo?

    Włos się jeży na głowie! Mieszkasz za darmo? Musisz zapłacić za to podatek!!! Rany boskie! Za...
  • Zawracamy kijem Wisłę, czyli co gdybyśmy wygrali?

    No właśnie co? Przecież 90% naszych reform nie da się zrobić bez pogwałcenia "unijnych" przepisów. Czy da radę wyjść z UE? To gigantyczny manewr, stwiający nas w nieciekawej sytuacji...

Poczytaj również

  • Prezydent Przemyśla z mniejszą pensją | 10-12-2018 15:30:00

    INFO: Nowy prezydent Przemyśla, p. Wojciech Bakun, były poseł Kukiz’15, będzie rządził miastem, zarabiając mniej niż poprzednik - podaje onet.pl.

  • Przedsiębiorcy alarmowali rząd PO-PSL ws. kradzieży VAT | 10-12-2018 13:15:00

    INFO: Resort finansów i inne ministerstwa, a także premierzy Donald Tusk i Ewa Kopacz otrzymywali w latach 2008-2015 ostrzeżenia ze strony organizacji branżowych zaniepokojonych zagrożeniem, a później faktycznym wyłudzaniem VAT; mimo to władze nie widziały potrzeby wprowadzania postulowanych przez przedsiębiorców zmian - podaje portal tvp.info.

  • Jakubiak nie godzi się na wrogi stosunek do UE | 10-12-2018 11:00:00

    OPINIA: WCz. Marek Jakubiak skrytykował Ruch Narodowy za jego wrogi stosunek do Unii Europejskiej - podaje prawicowyinternet.pl.

  • Emerytury jednak bez podatku? | 10-12-2018 06:45:00

    FUTURO: Jest szansa na emeryturę bez podatku. PiS nie odrzuciło obywatelskiego projektu ustawy w tej sprawie - podaje money.pl.

  • Polacy chcą złagodzenia ustawy aborcyjnej | 09-12-2018 20:45:00

    INFO: 48% respondentów uważa, że ustawa antyaborcyjna powinna zostać złagodzona - wynika z w sondażu SW Research przeprowadzonego dla serwisu rp.pl.

  • Endecja sprzeciwia się liberalno-lewicowej UE | 09-12-2018 17:30:00

    INFO: Zarząd Główny Stowarzyszenia Endecja z zadowoleniem i nadzieją przyjmuje wszelkie polityczne inicjatywy, które realizują politykę suwerennego państwa polskiego i realne interesy naszego Narodu - czytamy w komunikacie Endecji.

  • Będą wyższe stawki opłaty paliwowej | 09-12-2018 14:15:00

    FUTURO: W przyszłym roku wzrosną stawki opłaty paliwowej - informuje portal podatki.biz.

  • Samorządy odczują jednak wzrost cen energii | 09-12-2018 11:00:00

    INFO: Mimo uspokajających sygnałów ze strony Ministerstwa Energii wzrost cen energii elektrycznej mocno uderzy w samorządy - ocenia "Rzeczpospolita".

  • Szokujące wyliczenia dotyczące dopłat do górnictwa | 09-12-2018 06:45:00

    INFO: W latach 1990-2016 dopłaciliśmy do górnictwa nawet 230 mld zł, czyli 8,5 mld zł rocznie - informuje fakt.pl.

  • "Polacy nie mogą być zmuszeni do głosowania na dwie partie lizbońskie" | 08-12-2018 20:45:00

    OPINIA: W Polsce potrzebna jest prawica konserwatywna - stwierdził CEP Marek Jurek.

  • Resort finansów skonsultuje przyjęte ustawy | 08-12-2018 17:30:00

    INFO: Ministerstwo Finansów chce konsultować przyjęte już ustawy. Następnie zostaną one objaśnione podatnikom - informuje "Rzeczpospolita".

  • Politycy PO-PSL zablokowali rozwój przetwórstwa rolnego | 08-12-2018 14:15:00

    INFO: JE Jan Krzysztof Ardanowski, szef resortu rolnictwa powiedział, że problemy z prowadzeniem działalności przetwórczej wynikają z biurokratycznych barier narzuconych przez widzimisię polskich urzędników za rządów PO-PSL - portal wPolityce.pl.

  • 15,2 mln zł szkody Skarbu Państwa po decyzji US | 08-12-2018 11:00:00

    INFO: CBA po kontroli w Lubelskim Urzędzie Skarbowym wykazało 15,2 mln zł szkody Skarbu Państwa po decyzji podatkowej wydanej na korzyść gminy Lublin - podaje stooq.pl.

  • Przez PiS Polacy rozkochali się w zasiłkach | 08-12-2018 06:45:00

    INFO: Dobra sytuacja na rynku pracy i rosnące pensje nie sprawiają, że liczba zasiłków rodzinnych spada - podaje forsal.pl.

  • Wałęsa musi przeprosić Kaczyńskiego | 07-12-2018 21:45:00

    INFO: Sąd Okręgowy w Gdańsku orzekł, że p. Lech Wałęsa musi przeprosić WCz. Jarosława Kaczyńskiego za słowa, że to on jest odpowiedzialny za śmierć 96 osób, które zginęły w katastrofie smoleńskiej - pisze niezalezna.pl.