Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

18-12-2016 17:30:00

Były ORMO-wiec: Za 2 tys. zł nie jestem w stanie wyżyć

INFO: O prawdziwej panice wśród byłych esbeków i milicjantów pisze portal niezalezna.pl.

 

Ustawa dezubekizacyjna mocno obniża emerytury i renty byłym funkcjonariuszom PRL-owskich służb. Jak donosi portal, ustawa wywołała prawdziwą panikę w szeregach byłych esbeków. Przekonują oni, że mogą dłużej żyć w takim stresie. Podkreślają również, że nie wyżyją ze swoich emerytur.

- Grozi nam pozbawienie podstaw do życia. Naprawdę. Ja skończyłem 80 lat. Za 2 tysiące złotych ja nie jestem w stanie wyżyć. Nie chcę tu podburzać, ale mam gorącą prośbę. Chciałem, żebyście państwo tą krzywdą zarazili swoje dzieci, wnuki - mówił bezczelnie były komendant główny policji, gen. Jerzy Stańczyk, który swoją karierę zaczynał w MO, a działał również w oddziale specjalnym ORMO.

 

Zobacz także: Kiszczakowa mocno dostanie po kieszeni

 

Źródło: niezalezna.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 18-12-2016 17:58:31 | odpowiedz
    Niczego sobie nie odłożyli na gorsze czasy?
    Wszystkie pieniądze od razu pompowali w gospodarkę - patrioci...
  • 18-12-2016 18:08:43 | odpowiedz
    Jak to? Ludzie żyją za 900zł a oni za 2kzł nie? Przecież nawet zarabiający i pracujący dostają po te 1500zł i utrzymują nawet dzieci do tego.
    • 18-12-2016 22:03:44 | odpowiedz
      W ogóle nie powinno być emerytur wyższych niż 2k zł - ja jestem zwolennikiem emerytury obywatelskiej.
  • 20-12-2016 11:03:28 | odpowiedz
    ...dlaczego Ustawa nie obejmuje etatowego aparatu PZPR i ZSL????

Poczytaj również

  • Minister energii: Polsce już nie grozi blackout | 21-09-2017 21:45:00

    INFO: Polsce nie grozi blackout, gdyż budowane są nowe bloki energetyczne, a jako pierwszy w styczniu przyszłego roku do sieci włączony zostanie blok w Elektrowni Kozienice - powiedział w Telewizji Republika JE Krzysztof Tchórzewski, minister energii z PiS.

  • Agora zastawiła swoją siedzibę | 21-09-2017 19:30:00

    INFO: Spółka Agora, wydawca "Gazety Wyborczej", poinformowała o ustanowieniu hipoteki na należącym do niej warszawskim biurowcu - podaje niezalezna.pl.

  • Duda grozi kolejnym wetem | 21-09-2017 17:30:00

    FUTURO: Prezydent Andrzej Duda wysyła sygnały, że może zawetować projekt ustawy o Państwowej Służbie Ochrony, przygotowany przez MSWiA  - czytamy w "Fakcie".

  • "Porywacze" własnego dziecka przeszli do kontrataku | 21-09-2017 15:30:00

    INFO: Rodzice, którzy zabrali swoje niemowlę ze szpitala w Białogardzie, złożyli do prokuratury zawiadomienie dotyczące podejrzenia popełnienia przestępstwa przez lekarzy - podaje wprost.pl.

  • CBA zatrzymało burmistrza Koła | 21-09-2017 13:15:00

    INFO: Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało burmistrza Koła (woj. wielkopolskie) w śledztwie dotyczącym ustawiania przetargów na śmieciarki za 2,5 mld zł - informuje onet.pl.

  • Informatycy pomogą Morawieckiemu uszczelnić system podatkowy | 21-09-2017 11:00:00

    INFO: Ministerstwo Finansów jest partnerem dwudniowego maratonu informatycznego w Krakowie. Jak pisze "Dziennik Gazeta Prawna", informatycy mają pomóc ministrowi Mateuszowi Morawieckiemu w uszczelnianiu systemu podatkowego.

  • Protest w obronie rodziców, który "porwali" swoje dziecko | 21-09-2017 06:45:00

    INFO: Przed Sądem Rejonowym w Białogardzie odbył się protest w obronie rodziców, którym ograniczono prawa rodzicielskie z powodu braku zgody na zaszczepienie dziecka - podaje serwis magnapolonia.org.

  • Wiceminister PiS: Nie można domagać się reparacji od Rosji | 20-09-2017 21:45:00

    OPINIA: Nie ma podstaw prawnych, by domagać się reparacji od Rosji, bowiem ZSRR znalazł się po stronie zwycięzców II wojny światowej - oświadczył p. Jarosław Sellin, wiceminister kultury.

  • Polska wpłaci fortunę na łagodzenie kryzysu migracyjnego | 20-09-2017 19:30:00

    INFO: Polska wpłaci jeszcze w tym roku 50 mln euro na rzecz Inicjatywy Wzmocnienia Gospodarczego Europejskiego Banku Inwestycyjnego, która ma na celu łagodzenie skutków kryzysu migracyjnego - donosi wprost.pl.

  • ZBP nie chce finansować upadłości SKOK-ów | 20-09-2017 17:30:00

    INFO: Związek Banków Polskich uważa, że proces restrukturyzacji i upadłości SKOK-ów powinien być finansowany z innych środków niż te, które zostały zgromadzone w Bankowym Funduszu Gwarancyjnym - informuje tvp.info.

  • Szczyt socjalizmu: Kosumenci zapłacą elektrowniom za... czekanie! | 20-09-2017 15:30:00

    INFO: Wprowadzenie rynku mocy przełoży się na wzrost rachunków za energię elektryczną od 2021-2022, przy czym opłaty zwiększą się wówczas o ok. 1,5-2 zł na miesiąc - przewiduje JE Krzysztof Tchórzewski, minister energii z PiS.

  • Rewolucja w ustawie o cmentarzach | 20-09-2017 13:15:00

    FUTURO: Rząd chce rewolucji w ustawie o cmentarzach. Dopuszczalne stanie się rozsypywanie prochów - pisze "Rzeczpospolita".

  • Norweżka stara się o schronienie w Polsce | 20-09-2017 11:00:00

    INFO: "Nasz Dziennik" przytacza historię Norweżki, która ubiega się o azyl w Polsce. Powodem jej działania jest ryzyko odebrania jej dziecka przez państwo.

  • Tak państwowe firmy sponsorują politykę | 20-09-2017 06:45:00

    INFO: Z państwowych koncernów szerokim strumieniem płyną pieniądze na konta Polskiej Fundacji Narodowej - podaje wnp.pl.

  • Pikieta Solidarności przeciwko ingerencji UE w polskie sprawy | 19-09-2017 21:45:00

    INFO: NSZZ "Solidarność" pikietował na ulicach Warszawy przeciwko ingerencji UE w polskie sprawy - donosi portal prawy.pl.