Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

18-12-2016 17:30:00

Były ORMO-wiec: Za 2 tys. zł nie jestem w stanie wyżyć

INFO: O prawdziwej panice wśród byłych esbeków i milicjantów pisze portal niezalezna.pl.

 

Ustawa dezubekizacyjna mocno obniża emerytury i renty byłym funkcjonariuszom PRL-owskich służb. Jak donosi portal, ustawa wywołała prawdziwą panikę w szeregach byłych esbeków. Przekonują oni, że mogą dłużej żyć w takim stresie. Podkreślają również, że nie wyżyją ze swoich emerytur.

- Grozi nam pozbawienie podstaw do życia. Naprawdę. Ja skończyłem 80 lat. Za 2 tysiące złotych ja nie jestem w stanie wyżyć. Nie chcę tu podburzać, ale mam gorącą prośbę. Chciałem, żebyście państwo tą krzywdą zarazili swoje dzieci, wnuki - mówił bezczelnie były komendant główny policji, gen. Jerzy Stańczyk, który swoją karierę zaczynał w MO, a działał również w oddziale specjalnym ORMO.

 

Zobacz także: Kiszczakowa mocno dostanie po kieszeni

 

Źródło: niezalezna.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 18-12-2016 17:58:31 | odpowiedz
    Niczego sobie nie odłożyli na gorsze czasy?
    Wszystkie pieniądze od razu pompowali w gospodarkę - patrioci...
  • 18-12-2016 18:08:43 | odpowiedz
    Jak to? Ludzie żyją za 900zł a oni za 2kzł nie? Przecież nawet zarabiający i pracujący dostają po te 1500zł i utrzymują nawet dzieci do tego.
    • 18-12-2016 22:03:44 | odpowiedz
      W ogóle nie powinno być emerytur wyższych niż 2k zł - ja jestem zwolennikiem emerytury obywatelskiej.
  • 20-12-2016 11:03:28 | odpowiedz
    ...dlaczego Ustawa nie obejmuje etatowego aparatu PZPR i ZSL????

Poczytaj również

  • Prof. Kieżun: W Polsce trwa ofensywa Sorosa | 25-07-2017 21:45:00

    OPINIA: Uważam, że w tej chwili mamy do czynienia z olbrzymią ofensywą Sorosa. Polska i Węgry to są kraje, które przeciwstawiają się lansowanej przez niego ideologii - stwierdził prof. Witold Kieżun w rozmowie z portalem wPolityce.pl.

  • Episkopat dziękuje Dudzie i wychwala demokrację | 25-07-2017 19:30:00

    INFO: Przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki podziękował JE Andrzejowi Dudzie za weta w sprawie ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa - podaje wprost.pl.

  • Przedsiębiorcy ostrzegają przed unijnym rozporządzeniem | 25-07-2017 17:30:00

    INFO: Polskie organizacje przedsiębiorców zaapelowały do polskich władz o podjęcie niezwłocznych działań w celu wprowadzenia odpowiednich poprawek do unijnego projektu rozporządzenia w sprawie poszanowania życia prywatnego oraz ochrony danych osobowych w łączności elektronicznej.

  • "Dobry system na wyciąganie kasy unijnej" | 25-07-2017 15:30:00

    INFO: 370 mln zł wydane na Zintegrowany System Informacji o Nieruchomościach zostały zmarnowane - donosi money.pl.

  • Słomka liderem konstruktywnej opozycji! | 25-07-2017 13:15:00

    INFO: Opinia p. Adama Słomki, lidera Konfederacji Polski Niepodległej - NIEZŁOMNI, którą wygłosił w TVP, bije rekordy popularności i ukazuje polityka jako lidera konstruktywnej opozycji - donosi portal ngopole.pl.

  • ZUS chce nowego systemu informatycznego | 25-07-2017 11:00:00

    INFO: ZUS chce nowego Kompleksowego Systemu Informatycznego 2.0, który ma być projektem, jakiego polska informatyka jeszcze nie widziała - podaje money.pl.

  • Nieodpłatna pomoc prawna dla każdego? | 25-07-2017 06:45:00

    FUTURO: Kancelaria Prezydenta zapowiedziała projekt nowelizacji ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej - donosi tvp.info.

  • PO silnie oddziaływała na sądy | 24-07-2017 21:45:00

    INFO: WDost. Jan Rulewski, senator PO, ujawnił, że jego partia miała swoich ludzi w sądach - podaje tvp.info.

  • Takich ludzi nagradza "GW" | 24-07-2017 19:30:00

    INFO: "Gazeta Wyborcza" nagradzała sędziego, który skazywał opozycjonistów - donosi wPolityce.pl.

  • JKM: Nam chodzi o reformę sądownictwa | 24-07-2017 17:30:00

    OPINIA: – Nam nie chodzi bowiem o zastąpienie jednych sędziów drugimi, ale o reformę sądownictwa – powiedział europoseł Janusz Korwin-Mikke, komentując decyzję prezydenta Andrzeja Dudy, który zapowiedział weto ustaw o Sądzie Najwyższym i o KRS.

  • Schnepf obrzydliwie donosi na Polskę | 24-07-2017 15:30:00

    INFO: Jak podaje portal niezalezna.pl, p. Ryszard Schnepf, były ambasador RP w USA, rozsyła po Stanach Zjednoczonych list, w którym w obrzydliwy sposób oczernia polski rząd.

  • Prezydent zawetuje ustawy o sądownictwie! | 24-07-2017 13:15:00

    INFO: Prezydent Andrzej Duda ogłosił, że zawetuje ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

  • Senat przegłosował nie tę ustawę o SN, co trzeba | 24-07-2017 11:00:00

    INFO: Do Senatu trafiła ustawa o Sądzie Najwyższym w innej wersji, niż ta, która została uchwalona przez Sejm - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Z tego powodu, jak wskazują eksperci, akt jest niekonstytucyjny.

  • Profesorowie proszą Dudę o podpisanie ustawy | 24-07-2017 06:45:00

    INFO: Akademickie Kluby Obywatelskie zwracają się do Pana Prezydenta o pilne podpisanie ustaw reformujących polski wymiar sprawiedliwości - podaje telewizjarepublika.pl.

  • Szyszko chce deklaracji odpowiedzialności | 23-07-2017 20:45:00

    INFO: Resort środowiska chce deklaracji odpowiedzialności od przeciwników cięć w Puszczy Białowieskiej - podaje wprost.pl.