Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

14-05-2018 13:15:00

Bogacz przeciwko podatkom dla najbogatszych

INFO: P. Ryszard Florek, właściciel producenta okien dachowych Fakro, skomentował pomysł podwyższenia podatków dla najbogatszych Polaków - podaje wprost.pl.

 

Zdaniem p. Florka, podatek dla najbogatszych to zły pomysł, bo uderzy w polską gospodarkę.

- Ja i moi wspólnicy inwestujemy 100% zysków w rozwój firmy i tworzenie miejsc pracy. Wierzę, że takie działanie da w przyszłości wyższe wynagrodzenia w Polsce i wyższe wpływy do budżetu. Obciążając przedsiębiorców, podcinamy gałąź, na której siedzimy - powiedział p. Florek. - Uważam, że państwo powinno udzielić wsparcia osobom niepełnosprawnym. Natomiast wiadomo, że tworzenie na każdy cel społeczny kolejnego źródła finansowania jest bardzo kosztowne w obsłudze dla państwa, którego nie stać na tworzenie jeszcze bardziej rozbudowanej administracji - podkreślił.

Zdaniem biznesmena, pomysły, by bogacze zrzucali się na określone grupy społeczne prowadzi do antagonizowania społeczeństwa.

 

Źródło: wprost.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Bardzo wazne! Globalna telewizja, globalne podatki!

    The global agenda Z blogu http://orwell.blog.pl/ Swietnie napisane, bardzo goraca zachecam do przeczytania! ps Zauwazacie, ze CNBC powoli przejmuje stacje informacyjne?
  • 16 czerwca: Wykończyć eko-terrorystów

    Za chwilę na http://korwin-mikke.blog.onet.pl/
  • Mit szwedzki

    ''Wychowanie bezstresowe! Tylko ono pozwoli naszej młodzieży rozwijać się zarówno fizycznie, jak i intelektualnie! Będą lepsi od swoich rówieśników z reszty krajów Zachodu, zobaczycie!'' Nie...
  • Islandia

    Mam do was pytanie. Dlaczego nie mowi się o tym co się działo w Islandii od około 4 lat? Tutaj mam cytat pewnego wywodu. Nie sprawdziłem jeszcze źródeł, ani czy to prawda. Dlatego proszę o...
  • Kiedy regulowany rynek przestaje być "wolny"?

    Cały czas słyszę/czytam że nigdzie (szczególnie w Polsce) tak naprawdę nie ma kapitalizmu i/lub wolnego rynku. JKM kiedyś mówił że nie można być „trochę” wolnym – albo się jest wolnym albo...

Poczytaj również

  • Białorusin znieważył polską flagę | 17-08-2018 21:45:00

    INFO: Obywatel Białorusi otrzymał prokuratorskie zarzuty po tym, jak zerwał biało-czerwoną flagę powiewającą nad obeliskiem upamiętniającym poległych żołnierzy ze zgrupowania „Ruczaj” Armii Krajowej w Warszawie - podaje interia.pl.

  • Dostali 1,6 mln zł z naszej kieszeni, a i tak mają problemy | 17-08-2018 19:30:00

    INFO: Producent gier komputerowych - spółka Huckleberry Games wstrzymała produkcję - podaje bankier.pl.

  • PiS chce zmienić reguły wyborów do Sejmu | 17-08-2018 17:30:00

    INFO: PiS chce zmienić sejmową ordynację - alarmuje rp.pl.

  • Coraz więcej Arabów w Krakowie | 17-08-2018 15:30:00

    INFO: Jak donosi Interia, w Krakowie można spotkać coraz więcej arabskich turystów.

  • NIK: Państwo pozwoliło bankom na zbyt wiele | 17-08-2018 13:15:00

    INFO: Najwyższa Izba Kontroli zbadała skuteczność systemu ochrony konsumentów wobec problemu kredytów objętych ryzykiem walutowym w latach 2005-2017.

  • Lekarz zrezygnował z pracy, bo nie chciał szczepić dzieci | 17-08-2018 11:00:00

    INFO: Jak donosi portal wp.pl, dr Andrzej Majkowski zrezygnował z pracy w państwowej przychodni, bo nie chciał dalej szczepić dzieci.

  • Polacy fatalnie oceniają prezydenta Dudę | 17-08-2018 06:45:00

    INFO: Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla "Super Expressu" wynika, że Polacy źle oceniają prezydenta Andrzeja Dudę.

  • Prof. JR Nowak wystartuje z nardowcami | 16-08-2018 21:45:00

    INFO: Zawiodłem się na PiS, dlatego będę kandydował z list narodowców - ujawnił telewizji internetowej wrealu24 prof. Jerzy Robert Nowak.

  • Lustracja i dekomunizacja konieczna | 16-08-2018 19:30:00

    OPINIA: Przypadek pani Ewy Gawor pokazuje, dlaczego rzeczywistość we współczesnej Polsce wydaje się momentami „dziwaczna” - pisze p. Ryszard Makowski na portalu wPolityce.pl.

  • Prezydent chce, by było więcej weteranów wojennych | 16-08-2018 17:30:00

    FUTURO: Jak informuje portal bankier.pl, prezydencki projekt nowelizacji ustawy o weteranach zakłada, że o status weterana misji zagranicznych będzie się mogła ubiegać większa liczba żołnierzy.

  • Marsz narodowców przeszedł mimo blokad kontrmanifestantów | 16-08-2018 15:30:00

    INFO: Ulicami Warszawy przeszedł "IV Marsz Zwycięstwa Rzeczypospolitej", zorganizowany przez Młodzież Wszechpolską i Stowarzyszenie "Marsz Niepodległości" - donosi stooq.pl.

  • PiS uderza w środowisko strzeleckie? | 16-08-2018 13:15:00

    INFO: MSWiA w przepisach przejściowych przemyciło kompletną zmianę obecnej ustawy o broni i amunicji. W środowisku strzeleckim wrze - pisze publicysta p. Łukasz Warzecha na łamach "Rzeczpospolitej".

  • Lubelski sąd zmienił kontrowersyjny regulamin | 16-08-2018 11:00:00

    INFO: Sąd Okręgowy w Lublinie wycofał zapis regulaminu o tym, że mogą do niego wchodzić wyłącznie osoby po okazaniu aktualnego wezwania lub zawiadomienia o terminie rozprawy lub posiedzenia lub po wykazaniu potrzeby wejścia - informuje "Rzeczpospolita".

  • Łożymy coraz więcej na lekkoatletykę | 16-08-2018 06:45:00

    INFO: Portal wp.pl podaje, że coraz większe pieniądze z kieszeni podatników trafiają do lekkoatletów.

  • Prezes NIK na ławie oskarżonych! | 15-08-2018 20:45:00

    INFO: P. Krzysztof Kwiatkowski, szef NIK, stanął przed sądem, oskarżony o nadużycie władzy przy obsadzaniu stanowisk - informuje niezalezna.pl.