Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

17-08-2017 11:00:00

Berkowicz w obronie uczciwej konkurencji

INFO: P. Konrad Berkowicz, wiceprezes partii Wolność, stanął w obronie krakowskich firm transportowych.

 

P. Berkowicz, jak i cała partia, nie zgadza się na politykę prowadzoną przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

ZIKiT chce wykluczyć dojeżdżające z podkrakowskich miejscowości busy z centrum Krakowa. Pretekst: hałas, korki, zanieczyszczenie powietrza. Tymczasem busy to element komunikacji zbiorowej - przewożą po kilkanaście osób. Wykluczenie ich zmusiłoby część z tych osób do przesiadki do samochodów, co z takiego punktu widzenia "pogorszyłoby" przecież sytuację. Wolność - Kraków apeluje o zmianę filozofii działania i niestawianie przeszkód prywatnym przedsiębiorcom odpowiadającym na potrzeby mieszkańców - napisał p. Berkowicz na Facebooku.

Przedstawiciele Wolności wystosowali oficjalny apel do prezydenta Krakowa o wpłynięcie na filozofię działania ZIKiT.

 

Źródło: facebook.com

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze


  • Republikanizm polski

    Czy nawiązanie do przedrozbiorowej doktryny republikańskiej może okazać się strzałem w 10-tkę? W Internecie jest kilka miejsc, w których idea ta jest krzewiona w szerszym, sarmackim...
  • Co nas obchodzą inne kraje...

    Kiedyś powiedział Pan, że w zasadzie Nas Polaków nie powinno obchodzić to co się dzieje w Chinach czy gdzieś tam indziej. Szanującym się socjalistom zależy nawet na tym, żeby w Nairobi była...
  • Granice Libertarianizmu...?

    Po lekturze "Manifestu libertariańskiego" doszedłem do wniosku,że libertarianizm jest pewnym "ideałem" do którego należy dążyć, ale którego w rzeczywistości nigdy osiągnąć się nie da. Chciałbym...
  • Pytanie do podatkofilów

    Czy jeśli miałbyś możliwość decyzji - chciałbyś, żeby podatek, który uważasz za słuszny (pogłówny lub jakikolwiek inny) obciążał cię przymusowo?
  • Jaką macie wizję wprowadzenia kapitalizmu/liberalizmu?

    Cześć Wam. Pragnę spytać o kilka nurtujących mnie kwestii, a związanych z ujawnianymi na tym portalu chęciami wprowadzenia systemu politycznego opartego na liberalizmie oraz kapitalizmie. Do...
  • Wprowadzenie racjonalnego systemu

    To nie, arbitralnie, najstarsi, najlepiej wykształceni, najbogatsi, najczęściej występujący w mediach, najaktywniejsi, najreligijniejsi, najwyżsi rangą hierarchowie kościołów, najgłośniej...

Poczytaj również

  • Państwo wybuduje... drewniane domy! | 26-04-2018 17:30:00

    INFO: Nowa państwowa spółka - Polskie Domy Drewniane - zajmie się budową i zarządzaniem ekologicznymi domami na wynajem i hotelami na niezalesionych terenach parków narodowych - podaje gazetaprawna.pl.

  • Ministrowie rozdają pieniądze nawet szoferom | 26-04-2018 15:30:00

    INFO: "Fakt" nie ustaje w tropieniu nagród w ministerstwach.

  • Chcą, by rząd walczył ze smrodem | 26-04-2018 13:15:00

    INFO: Mieszkańcy Siemianowic Śląskich oraz innych polskich miast piszą petycję do władz, by opracowały regulacje prawne, które pozwolą samorządom na skuteczną walkę z uciążliwościami zapachowymi.

  • Chcą przyznania Alfiemu polskiego obywatelstwa | 26-04-2018 11:00:00

    INFO: Przed brytyjską ambasadą w Warszawie manifestowano poparcie dla rodziców dwuletniego Alfiego Evansa, który decyzją brytyjskiego sądu został odłączony od aparatury podtrzymującej życie - informuje dziennik.pl.

  • Shaded: Muzułmanie napływają do Polski | 26-04-2018 06:45:00

    OPINIA: W Polsce jest coraz więcej muzułmanów. Jest tragedia - powiedziała p. Miriam Shaded, prezes Fundacji Estera.

  • Nowy biurokratyczny twór zwalczy oszustów? | 25-04-2018 21:45:00

    INFO: Prokuratura nie daje sobie rady z przestępcami gospodarczymi, dlatego postuluje powołanie Instytutu Ekspertyz Ekonomicznych - podaje interia.pl.

  • Bunt właścicieli stacji kontroli pojazdów | 25-04-2018 19:30:00

    FUTURO: Przygotowywana nowelizacja prawa o ruchu drogowym wywraca do góry nogami dotychczasowy system badań technicznych pojazdów. Właściciele stacji kontroli pojazdów zapowiadają sabotaż - pisze Interia.

  • Rząd pozwany za wiatraki | 25-04-2018 17:30:00

    INFO: Spółka Invenergy rozpoczyna arbitraż przeciwko Polsce. Amerykanie, którzy zainwestowali nad Wisłą setki milionów dolarów, zarzucają Warszawie brak ochrony inwestycji, co miała gwarantować m.in. umowa dwustronna z Waszyngtonem - czytamy w "Rzeczpospolitej".

  • Budżet PFN znacznie wyższy, niż się spodziewano | 25-04-2018 15:30:00

    INFO: Polska Fundacja Narodowa na promocję naszego kraju miała mieć 100 mln zł. Okazuje się jednak, że budżet fundacji jest ponaddwukrotnie wyższy - podaje newsweek.pl.

  • GDDKiA nie zabezpieczyła interesu Skarbu Państwa | 25-04-2018 13:15:00

    INFO: Umowy zawierane przez GDDKiA z wykonawcami inwestycji drogowych niedostatecznie zabezpieczały interes Skarbu Państwa - ocenia NIK.

  • Nowoczesna złożyła projekt ustawy o związkach partnerskich | 25-04-2018 11:00:00

    INFO: Jak podaje portal wprost.pl, Nowoczesna złożyła w Sejmie projekt ustawy o związkach partnerskich.

  • Sosnowiec zakaże ulicznych reklam? | 25-04-2018 06:45:00

    INFO: Sosnowiec chce wprowadzić uchwałę krajobrazową. Z ulic mają zniknąć szpetne reklamy - podaje dziennikzachodni.pl.

  • Rosiewicz: Poprzednie rządy uważam za zdradzieckie | 24-04-2018 21:45:00

    OPINIA: Poprzednie rządy uważam za zdradzieckie - powiedział w jednym z programów p. Andrzej Rosiewicz, znany artysta estradowy - informuje Onet.

  • CBA donosi na władze Poznania | 24-04-2018 19:30:00

    INFO: CBA doniosło do prokuratury na władze Poznania - informuje portal tvp.info.

  • Wody Polskie rozpoczynają cykl szkoleń ws. opłat za pomosty | 24-04-2018 17:30:00

    INFO: Wody Polskie rozpoczynają na Mazurach cykl szkoleń dla firm i samorządowców m.in. ws. nowych opłat za użytkowanie gruntów pokrytych wodami, np. pomostów - informuje portal stooq.pl.