Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

13-08-2010 15:26:00

Będzie podatek bankowy i podatek ekologiczny?

FUTURO: Rząd JE Donalda Tuska bada możliwość wprowadzenia nowego podatku, którym obciążone miałyby być banki, a w efekcie - ich klienci.

 

Z informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że obliczenia resortu finansów mówią o pozyskaniu dodatkowych 1,4-1,5 mld zł dochodów budżetowych.

 

Co więcej, nad nową ustawą o opodatkowaniu banków pracuje bardzo silnie SLD. Lewica chce, aby podatek obowiązywał w latach 2011-14, a jeśli rząd poparłby propozycje socjalistów, bardziej restrykcyjne niż efekt studyjnych prac resortu, to do budżetu państwa wpłynęłoby dodatkowo około 3 mld zł.

 

Rząd ma jeszcze inne pomysły na "ratowanie" budżetu. Po wakacjach wznowione mają być prace nad podatkiem ekologicznym od sprowadzanych do Polski używanych aut, który zastąpiłby akcyzę i miał przynieść państwu dodatkowe 3 mld dochodu.

 

Źródło: www.rp.pl

Opracował: Jarosław Wójtowicz

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 13-08-2010 16:41:32 | odpowiedz
    Mam lepszy pomysł: Pójdźmy w ślady mądrzejszej Słowacji i odmówmy finansowania Greckich urzędników. To już będzie koło 1 mld euro. Czysty zysk.

  • Mam wątpliwosci prosze o pomoc!

    Mlody i prosty ze mnie czlowiek-nie wszystko wiem a raczej wiecej nie wiem niz wiem...Temu zwracam sie do was z prosba o pomoc w wyjasnieniu kilku kwestii ktore ujmne w ppytaniach za wszelkie...
  • FINANSOWANIE SOCJALIZMU

    Proszę mnie poprawić jeżeli się mylę w moim rozumowaniu. Państwo opiekuńcze jest szalenie drogie z tego każdy sobie zdaje sprawę, wystarczy spojrzeć na deficyt budżetowy. Działalność Państwa jest...
  • MÓJ List do JKM - myślicie że pomoże ???? Proszę o opinie

    Szanowny Panie Januszu ! NIGDY nie interesowałem się politykom, odkąd pamiętam był to dla mnie temat wręcz mityczny a zarazem brudny i zakłamany. Każdego polityka po latach obserwacji...
  • Zasiłek

    Tak się teraz zastanowiłem nad tym co powiedział JKM na temat zasiłków i wojska. Mianowicie będzie on chciał dać te wszystkie fundusze na wojsko i co za tym idzie odbierze je bezrobotnym. Nie...
  • Węgrzy postawili się bankom

    Natknołem się na taki tekst. http://konservat.pl/?sp=art&art=0939&path=arty2010#nc Węgrzy postawili się bankom Węgry pod kierownictwem Victora Orbana nie zamierzają być w dalszym ciągu...

Poczytaj również

  • Powołano Komitet Obywatelski przy Lechu Wałęsie | 24-06-2018 14:15:00

    INFO: Powołano Komitet Obywatelski przy Lechu Wałęsie. W trakcie inauguracji przemówienie wygłosił sam p. Lech Wałęsa. Były prezydent narzekał na żonę - donosi onet.pl.

  • Sadowski: 95% prawa do kosza | 24-06-2018 11:00:00

    OPINIA: 95% prawa powinno trafić do kosza, tak jak to zrobiła ustawa Wilczka, której przewaga nad obecną tzw. Konstytucją Biznesu polegała na tym, że usunęła całe socjalistyczne prawodawstwo aktywności gospodarczej. Tego nie robi Konstytucja Biznesu - powiedział dr Andrzej Sadowski z CAS.

  • Pośredniaki będą dowozić bezrobotnych do pracy | 24-06-2018 06:45:00

    INFO: Rząd chce, by urzędy pracy dowoziły bezrobotnych do pracy - podaje bankier.pl.

  • Abramowicz rzecznikiem przedsiębiorców | 23-06-2018 20:45:00

    INFO: Premier Mateusz Morawiecki powołał p. Adama Abramowicza na rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców - podaje businessinsider.com.pl.

  • Dziura w ustawie Jakiego | 23-06-2018 17:30:00

    INFO: Miastu stołecznemu nie udało się przejąć zarządu nad żadną z "odzyskanych" w wyniku działania komisji reprywatyzacyjnej nieruchomości. Wszystko przez dziurę prawną - pisze "Fakt".

  • Składki na ZUS przekroczą barierę 1300 zł! | 23-06-2018 14:15:00

    FUTURO: Suma składek wraz ubezpieczeniem zdrowotnym dla firm działających dłużej niż 2 lata przekroczy od nowego roku barierę 1300 zł - podaje portal mambiznes.pl.

  • PiS chce nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu ws. śmieci | 23-06-2018 11:00:00

    INFO: Marszałek Sejmu zwołał Prezydium Sejmu i Konwent Seniorów, które podejmą decyzję o zwołaniu nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu - donosi Interia.

  • Zakazali sprzedaży alkoholu w nocy! | 23-06-2018 06:45:00

    INFO: Tyscy radni ograniczyli sprzedaż alkoholu w nocy - podaje portal tychy24.net.

  • MEN ostrzega przed trikami władz szkół | 22-06-2018 21:45:00

    INFO: MEN ostrzegł rodziców przed niezgodnymi z prawem działaniami władz szkół - podaje radiozet.pl.

  • Kukiz oburzony "kilometrówkami" posła Andruszkiewicza | 22-06-2018 19:30:00

    INFO: WCz. Paweł Kukiz wyraził oburzenie "kilometrówkami" WCz. Adama Andruszkiewicza, byłego członka ruchu Kukiz'15 - podaje wp.pl.

  • Likwidacja użytkowania wieczystego przesądzona | 22-06-2018 17:30:00

    INFO: Stały Komitet Rady Ministrów zaakceptował projekt likwidujący użytkowanie wieczyste - informuje interia.pl.

  • IPN nagradza wolontariuszy ziemią | 22-06-2018 15:30:00

    INFO: Instytut Pamięci Narodowej w ramach podziękowania wysyła do wolontariuszy fiolki z ziemią pochodzącą z jam grobowych na Łączce - informuje "Rzeczpospolita".

  • Krasnodębski chce nowego traktatu unijnego | 22-06-2018 13:15:00

    INFO: CEP Zdzisław Krasnodębski, wiceprzewodniczący PE związany z PiS, zapowiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą", że wystąpi z propozycją nowego traktatu unijnego.

  • Rośnie liczba osób, które nie szczepią dzieci | 22-06-2018 11:00:00

    INFO: W 2017 r. liczba osób, które odmówiły szczepienia dzieci przekroczyła 30 tys. - podaje "Dziennik Gazeta Prawna". To 30% wzrost względem 2016 r. i niemal trzykrotnie więcej niż kilka lat temu.

  • Zaskakujący wyrok w procesie "mafii paliwowej" | 22-06-2018 06:45:00

    INFO: Sąd w Krakowie nie dopatrzył się w materiale dowodowym procederu wyłudzania podatku VAT i prania brudnych pieniędzy przez tzw. mafię paliwową - podaje interia.pl.