Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

13-08-2010 15:26:00

Będzie podatek bankowy i podatek ekologiczny?

FUTURO: Rząd JE Donalda Tuska bada możliwość wprowadzenia nowego podatku, którym obciążone miałyby być banki, a w efekcie - ich klienci.

 

Z informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że obliczenia resortu finansów mówią o pozyskaniu dodatkowych 1,4-1,5 mld zł dochodów budżetowych.

 

Co więcej, nad nową ustawą o opodatkowaniu banków pracuje bardzo silnie SLD. Lewica chce, aby podatek obowiązywał w latach 2011-14, a jeśli rząd poparłby propozycje socjalistów, bardziej restrykcyjne niż efekt studyjnych prac resortu, to do budżetu państwa wpłynęłoby dodatkowo około 3 mld zł.

 

Rząd ma jeszcze inne pomysły na "ratowanie" budżetu. Po wakacjach wznowione mają być prace nad podatkiem ekologicznym od sprowadzanych do Polski używanych aut, który zastąpiłby akcyzę i miał przynieść państwu dodatkowe 3 mld dochodu.

 

Źródło: www.rp.pl

Opracował: Jarosław Wójtowicz

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 13-08-2010 16:41:32 | odpowiedz
    Mam lepszy pomysł: Pójdźmy w ślady mądrzejszej Słowacji i odmówmy finansowania Greckich urzędników. To już będzie koło 1 mld euro. Czysty zysk.

  • Mam wątpliwosci prosze o pomoc!

    Mlody i prosty ze mnie czlowiek-nie wszystko wiem a raczej wiecej nie wiem niz wiem...Temu zwracam sie do was z prosba o pomoc w wyjasnieniu kilku kwestii ktore ujmne w ppytaniach za wszelkie...
  • FINANSOWANIE SOCJALIZMU

    Proszę mnie poprawić jeżeli się mylę w moim rozumowaniu. Państwo opiekuńcze jest szalenie drogie z tego każdy sobie zdaje sprawę, wystarczy spojrzeć na deficyt budżetowy. Działalność Państwa jest...
  • MÓJ List do JKM - myślicie że pomoże ???? Proszę o opinie

    Szanowny Panie Januszu ! NIGDY nie interesowałem się politykom, odkąd pamiętam był to dla mnie temat wręcz mityczny a zarazem brudny i zakłamany. Każdego polityka po latach obserwacji...
  • Zasiłek

    Tak się teraz zastanowiłem nad tym co powiedział JKM na temat zasiłków i wojska. Mianowicie będzie on chciał dać te wszystkie fundusze na wojsko i co za tym idzie odbierze je bezrobotnym. Nie...
  • Węgrzy postawili się bankom

    Natknołem się na taki tekst. http://konservat.pl/?sp=art&art=0939&path=arty2010#nc Węgrzy postawili się bankom Węgry pod kierownictwem Victora Orbana nie zamierzają być w dalszym ciągu...

Poczytaj również

  • Kaczyński zdradził, które "tygrysy" gospodarcze Polska będzie gonić | 20-09-2018 06:45:00

    INFO: JE Mateusz Morawiecki i WCz. Jarosław Kaczyński są przekonani, że Polska jest w stanie dogonić gospodarczo Włochy - podaje bankier.pl.

  • Koniec z przymusowym leczeniem alkoholików? | 19-09-2018 21:45:00

    INFO: Pomysł wysyłania uzależnionych przez sąd na przymusowe leczenie powstał w latach 50. Teraz rząd chce się z tego wycofać - czytamy w "Dzienniku Gazety Prawnej".

  • Polacy zaczynają dostrzegać, do czego prowadzi demokracja | 19-09-2018 21:45:00

    INFO: Coraz większą popularnością cieszy się wszelka patologia, która prezentowana jest w internecie - donosi tvn.pl.

  • Nieprawdopodobna skala wyłudzeń VAT | 19-09-2018 19:30:00

    INFO: Prof. Witold Modzelewski, twórca polskiego systemu VAT, był pierwszym świadkiem przesłuchanym przez komisję śledczą ds. wyłudzeń podatku VAT - podaje niezalezna.pl.

  • Kwaśniewski: Lobbuję za Ukrainą | 19-09-2018 17:30:00

    INFO: Lobbowałem i lobbuję za Ukrainą. Mam długi staż w tej sprawie, bo to już 27 lat - powiedział były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

  • Rząd powoła drugi PFRON | 19-09-2018 15:30:00

    INFO: Rząd przyjął projekt ustawy o Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Łączne szacowane przychody nowej instytucji mają wynosić ok. 2 mld zł rocznie - donosi stooq.pl.

  • Państwowe szpitale karmią fatalnie | 19-09-2018 13:15:00

    INFO: Ponad 30% pacjentów opuszczających szpital było niedożywionych - podaje "Przegląd".

  • NIK chce ochrony dla kuratorów sądowych | 19-09-2018 11:00:00

    INFO: Blisko sto napaści na kuratorów sądowych było w sądach, które zbadała NIK. Uznała, że trzeba jednolitych zasad ochrony - podaje "Rzeczpospolita".

  • PiS przeniesie Senat i MSZ do pałaców | 19-09-2018 06:45:00

    INFO: PiS planuje przeniesienie Senatu i MSZ do odbudowanych pałaców Saskiego i Brühla - informuje "Rzeczpospolita".

  • "Sympatyków i członków PiS nie obsługujemy" | 18-09-2018 19:30:00

    INFO: Właściciel "Żabki" w Ostrowie Wielkopolskim odmówił obsługiwania sympatyków i członków PiS, powołując się na... klauzulę sumienia - informuje onet.pl.

  • Tak władze wtracają się do pożycia małżeńskiego | 18-09-2018 17:30:00

    INFO: Sąd Rejonowy w Gdańsku uznał p. Dariusza Michalczewskiego, byłego wielokrotnego mistrza świata w boksie, winnym znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej swojej żony - podaje wprost.pl.

  • Europa zawiesza polską KRS | 18-09-2018 15:30:00

    INFO: Europejska Sieć Rad Sądownictwa (ENCJ) zdecydowała, że polska Krajowa Rada Sądownictwa zostaje zawieszona w prawach członka tej organizacji - podaje onet.pl.

  • Polska stanie się krajem imigracyjnym | 18-09-2018 13:15:00

    OPINIA: Emigracja z kraju będzie spadać, a wzrośnie liczba przyjazdów nad Wisłę i za ok. 10 lat Polska stanie się krajem imigracyjnym - wynika z analiz dr Marty Anackiej i dr Anny Janickiej.

  • Skompromitowany poseł wciąż ma dostęp do tajemnic państwa | 18-09-2018 11:00:00

    INFO: Poseł Stanisław Pięta, który był bohaterem skandalu obyczajowego, zachował certyfikat dostępu do tajemnic państwa - donosi "Rzeczpospolita".

  • Absurdalne zamieszanie z podręcznikami | 18-09-2018 06:45:00

    INFO: Darmowe ćwiczenia dla uczniów są, czyli ich nie ma - pisze money.pl.