Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

16-05-2015 11:00:00

Balcerowicz: Wolę Kukiza od większości zawodowych polityków

OPINIA: Wolę Kukiza od większości zawodowych polityków. Nie znam go osobiście, ale uważam, że to człowiek z pasją - ocenił w TVN24 prof. Leszek Balcerowicz.

 

- Gdyby się okazało, że dostrzega, jak ważna jest rola wolności gospodarczej w ramach bardziej praworządnego państwa, to może to będzie siła pozytywna - powiedział p. Balcerowicz.

Jego zdaniem p. Kukiz dał dowody tego, że prawdziwie przejmuje się sytuacją kraju, "angażując się autentycznie w działalność obywatelską".

- Wolę takiego człowieka od mrowia zawodowych polityków, którzy nie czują się za nic odpowiedzialni. Jak się z nimi rozmawia i pyta "co wy robicie", to oni: "ja nic nie mogę". Boss partyjny decyduje. Co to za ludzie?! Trzeba odnowić polską politykę - podkreślił.

 

Źródło: tvn24.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • Libero | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
    16-05-2015 11:04:26 | odpowiedz
    • 16-05-2015 14:08:44 | odpowiedz
      No, cóż: zawsze lepiej oczko, niż bąka.
      • 16-05-2015 18:41:59 | odpowiedz
        Rozmowa piramidami

        (dedykuje córce mej, imienniczce Wieszcza)

        Piramidy czy wy macie
        Takie sarkofagi, urny,
        Aby elektorat durny
        Wszystko, co na stołu blacie
        Jako głos w wyborach kreśli,
        Wolni ludzie wam zanieśli?
        - Wejdź z kartkami w nasze bramy,
        Mamy takie urny, mamy.

        Piramidy czy wy macie
        Takie urny, kazamaty,
        By pomieścić biurokraty
        Arkuszowych dzieł połacie;
        Jakby przyszło co do czego,
        By nie męczył tym bliźniego?
        - Daj tu urzędowe chłamy,
        Mamy takie urny, mamy.

        Piramidy czy wy macie
        Takie urny zbawicielki,
        By w nich upchać zasób wielki
        Głupstw, co w każdej, polskiej chacie
        Rozpanoszyć się dziś może
        Jak w Sodomie i Gomorze?
        - Złóż te genderoomamy,
        Mamy takie urny, mamy.

        Piramidy czy wy macie…
        - Skończ już Wieszcza powtarzanie;
        Przejdź do rzeczy miły Panie!
        - Chciałem spytać o utracie
        Dóbr, dla których się pracuje.
        Bo socjalizm nas rujnuje
        I, jak rady mu nie damy,
        Przyszłość …jak proch w urnach mamy.

        Piramidy czy wy macie
        Wiedzę, że współczesne osły
        Większe piramidy wzniosły
        W finansowym majestacie?
        - Cierp, a pracuj! I bądź dzielny,
        Bo twój naród nieśmiertelny!
        ZUS-u kłamstw nie ogarniamy,
        W socjal tylko wierz …u mamy.
    • panMarek | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
      16-05-2015 21:53:45 | odpowiedz
  • 16-05-2015 11:12:09 | odpowiedz
    Polokrag - dawny okrag rodzinny
    Zastapil... wina to telewizji.
    Wcisnawszy przycisk, jestem wspolwinny
    "Swiatla" nieuctwa i hypokryzji.

    Ministerialna okularnica
    Neutralnoscia lud "oswiecala".
    Ach "neutralnosc" - slowo zachwyca! -
    "Bo bedzie o nia w oswiacie dbala..."

    Pani minister, Ty "oswiecona",
    Co "dbasz w oswiacie o polskie prawa",
    Wskaz w Konstytucji, prosze: gdzie ona
    Jest n e u t r a l n a ? Ciekawa sprawa!

    Jest w Konstytucji "bezstronnosc" panstwa,
    Lecz "neutralnosc"?... Zmien okulary,
    Czytaj i nie strasz! Z Twego zaprzanstwa
    Zadnej dla wiernych nie bedzie kary!

    A przy okazji - troche oswiaty
    Dla tej, co w Polsce oswiata rzadzi:
    Ten kto laciny nie znal przed laty,
    Wypasal swinie. (Pasac, nie bladzil.)

    Neutrum znaczy, ze obojetne,
    Albo nijakie jest cos. Konotuj!
    Prawo b e z s t r o n n e zas jest! wiec smetne
    Ministerzenie skoncz. W kuchni gotuj.
  • wallping | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
    16-05-2015 12:05:16 | odpowiedz
  • panMarek | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
    16-05-2015 22:50:58 | odpowiedz

  • Test polityczny

    http://testpolityczny.pl Moje wyniki: Wolność gospodarcza: 88 więcej od 94.3% uczestników testu Tradycjonalizm:-34 więcej od 7.3% uczestników testu Wolności obywatelskie:46 więcej od...
  • 20 kwietnia 2009: Uderzmy na Hiszpanię!

    Zapraszamy do komentowania wpisu dostępnego pod tym linkiem: http://korwin-mikke.blog.onet.pl/

Poczytaj również

  • Mąż ofiary Najsztuba zbulwersowany wyrokiem | 15-08-2018 17:30:00

    OPINIA: Mąż poszkodowanej przez dziennikarza p. Piotra Najsztuba skomentował rozstrzygnięcie wymiaru sprawiedliwości, nazywając je „skandalicznym” - podaje wprost.pl.

  • Poseł chce rartować polskie cukrownictwo | 15-08-2018 14:15:00

    OPINIA: WCz. Jarosław Sachajko z Kukiz`15 wyraził zaniepokojenie cenami cukru.

  • Konflikt w ZPP nabiera rozpędu | 15-08-2018 11:00:00

    INFO: P. Tomasz Pruszczyński, odwołany wiceprezes ZPP, wezwał p. Cezarego Kaźmierczaka do ustąpienia ze stanowiska szefa ZPP - podaje money.pl.

  • Fiasko audytu rządu PO-PSL | 15-08-2018 06:45:00

    INFO: Premier Beata Szydło oraz ministrowie jej rządu zapowiadali, że rozliczą 8 lat rządów koalicji PO-PSL. 27 miesięcy później efekty kontroli prezentują się jednak dość mizernie - pisze fakt.pl.

  • Fiskus przymknie oko na spóźnienia | 14-08-2018 21:45:00

    INFO: Portal dziennik.pl donosi o rewolucji w rozliczeniach podatkowych.

  • Zaskakujące plany Biedronia | 14-08-2018 19:30:00

    INFO: P. Robert Biedroń, homoseksualny prezydent Słupska, nie będzie ubiegał się o drugą kadencję - donosi dorzeczy.pl.

  • MinFin stworzy nadzór nad biegłymi rewidentami | 14-08-2018 17:30:00

    INFO: Resort finansów chce stworzyć odrębną instytucję, która będzie sprawowała kontrolę nad biegłymi rewidentami - donosi dziennik.pl.

  • W Polsce kwitnie praca tymczasowa | 14-08-2018 15:30:00

    INFO: Jak informuje bankier.pl, zatrudnienie czasowe rośnie, a Polska jest na pierwszym miejscu wśród państw UE, w którym najczęściej stosuje się ten rodzaj zatrudnienia.

  • Ordo Iuris pisze nową konwencję | 14-08-2018 13:15:00

    INFO: Resort dyplomacji "z zainteresowaniem" przyjął projekt międzynarodowego dokumentu, autorstwa Ordo Iuris - podaje "Rzeczpospolita".

  • Rosyjskie embargo nie takie straszne | 14-08-2018 11:00:00

    INFO: Bilans handlowy Polski mimo wprowadzenia rosyjskiego embarga systematycznie się poprawia. Struktura eksportu nie uległa szczególnej zmianie, jednak wolumen produktów żywnościowych wzrósł. Polakom udało się zatem skutecznie znaleźć alternatywne rynki zbytu - informuje ZPP.

  • Koszulka z symbolem ZSRR nie jest propagowaniem systemu totalitarnego? | 14-08-2018 06:45:00

    INFO: WCz. Bartosz Józwiak z Kukiz`15 zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa propagowania systemu totalitarnego na UW. Śledczy nie dopatrzyli się jednak przestępstwa.

  • Winnicki, Rzymkowski i Józwiak poszli skontrolować urzędników HGW | 13-08-2018 21:45:00

    INFO: Posłowie Robert Winnicki, Tomasz Rzymkowski i Bartosz Józwiak przybyli do Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, aby przeprowadzić kontrolę "w związku ze skandalem rozwiązania Marszu Powstania Warszawskiego". ‬

  • Zburzą słynny pomnik w Rzeszowie? | 13-08-2018 19:30:00

    INFO: IPN domaga się zburzenia Pomnika Walk Rewolucyjnych w Rzeszowie. WCz. Wojciech Buczak, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Rzeszowa, nie widzi jednak takiej potrzeby - podaje Interia.

  • UOKiK wykrył... spisek | 13-08-2018 17:30:00

    INFO: UOKiK przeanalizował ceny na rynku owoców i warzyw i wykrył spisek - podaje interia.pl.

  • Polacy nie chcą 1000+ | 13-08-2018 15:30:00

    INFO: Z sondażu przeprowadzonego przez pracownię SW Research na zlecenie portalu rp.pl wynika, że Polacy nie widzą sensu w zwiększaniu wypłat w ramach programu 500 plus.