Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

16-05-2015 11:00:00

Balcerowicz: Wolę Kukiza od większości zawodowych polityków

OPINIA: Wolę Kukiza od większości zawodowych polityków. Nie znam go osobiście, ale uważam, że to człowiek z pasją - ocenił w TVN24 prof. Leszek Balcerowicz.

 

- Gdyby się okazało, że dostrzega, jak ważna jest rola wolności gospodarczej w ramach bardziej praworządnego państwa, to może to będzie siła pozytywna - powiedział p. Balcerowicz.

Jego zdaniem p. Kukiz dał dowody tego, że prawdziwie przejmuje się sytuacją kraju, "angażując się autentycznie w działalność obywatelską".

- Wolę takiego człowieka od mrowia zawodowych polityków, którzy nie czują się za nic odpowiedzialni. Jak się z nimi rozmawia i pyta "co wy robicie", to oni: "ja nic nie mogę". Boss partyjny decyduje. Co to za ludzie?! Trzeba odnowić polską politykę - podkreślił.

 

Źródło: tvn24.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • Libero | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
    16-05-2015 11:04:26 | odpowiedz
    • 16-05-2015 14:08:44 | odpowiedz
      No, cóż: zawsze lepiej oczko, niż bąka.
      • 16-05-2015 18:41:59 | odpowiedz
        Rozmowa piramidami

        (dedykuje córce mej, imienniczce Wieszcza)

        Piramidy czy wy macie
        Takie sarkofagi, urny,
        Aby elektorat durny
        Wszystko, co na stołu blacie
        Jako głos w wyborach kreśli,
        Wolni ludzie wam zanieśli?
        - Wejdź z kartkami w nasze bramy,
        Mamy takie urny, mamy.

        Piramidy czy wy macie
        Takie urny, kazamaty,
        By pomieścić biurokraty
        Arkuszowych dzieł połacie;
        Jakby przyszło co do czego,
        By nie męczył tym bliźniego?
        - Daj tu urzędowe chłamy,
        Mamy takie urny, mamy.

        Piramidy czy wy macie
        Takie urny zbawicielki,
        By w nich upchać zasób wielki
        Głupstw, co w każdej, polskiej chacie
        Rozpanoszyć się dziś może
        Jak w Sodomie i Gomorze?
        - Złóż te genderoomamy,
        Mamy takie urny, mamy.

        Piramidy czy wy macie…
        - Skończ już Wieszcza powtarzanie;
        Przejdź do rzeczy miły Panie!
        - Chciałem spytać o utracie
        Dóbr, dla których się pracuje.
        Bo socjalizm nas rujnuje
        I, jak rady mu nie damy,
        Przyszłość …jak proch w urnach mamy.

        Piramidy czy wy macie
        Wiedzę, że współczesne osły
        Większe piramidy wzniosły
        W finansowym majestacie?
        - Cierp, a pracuj! I bądź dzielny,
        Bo twój naród nieśmiertelny!
        ZUS-u kłamstw nie ogarniamy,
        W socjal tylko wierz …u mamy.
    • panMarek | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
      16-05-2015 21:53:45 | odpowiedz
  • 16-05-2015 11:12:09 | odpowiedz
    Polokrag - dawny okrag rodzinny
    Zastapil... wina to telewizji.
    Wcisnawszy przycisk, jestem wspolwinny
    "Swiatla" nieuctwa i hypokryzji.

    Ministerialna okularnica
    Neutralnoscia lud "oswiecala".
    Ach "neutralnosc" - slowo zachwyca! -
    "Bo bedzie o nia w oswiacie dbala..."

    Pani minister, Ty "oswiecona",
    Co "dbasz w oswiacie o polskie prawa",
    Wskaz w Konstytucji, prosze: gdzie ona
    Jest n e u t r a l n a ? Ciekawa sprawa!

    Jest w Konstytucji "bezstronnosc" panstwa,
    Lecz "neutralnosc"?... Zmien okulary,
    Czytaj i nie strasz! Z Twego zaprzanstwa
    Zadnej dla wiernych nie bedzie kary!

    A przy okazji - troche oswiaty
    Dla tej, co w Polsce oswiata rzadzi:
    Ten kto laciny nie znal przed laty,
    Wypasal swinie. (Pasac, nie bladzil.)

    Neutrum znaczy, ze obojetne,
    Albo nijakie jest cos. Konotuj!
    Prawo b e z s t r o n n e zas jest! wiec smetne
    Ministerzenie skoncz. W kuchni gotuj.
  • 16-05-2015 12:05:16 | odpowiedz
    SKANDAL! Kto blokuje sprzedaż książki Wojciecha Sumlińskiego pt. Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego?, czytajcie więcej na: http://ulubione.blutu.pl/
  • panMarek | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
    16-05-2015 22:50:58 | odpowiedz

  • Test polityczny

    http://testpolityczny.pl Moje wyniki: Wolność gospodarcza: 88 więcej od 94.3% uczestników testu Tradycjonalizm:-34 więcej od 7.3% uczestników testu Wolności obywatelskie:46 więcej od...
  • 20 kwietnia 2009: Uderzmy na Hiszpanię!

    Zapraszamy do komentowania wpisu dostępnego pod tym linkiem: http://korwin-mikke.blog.onet.pl/

Poczytaj również

  • Ile od koncernów farmaceutycznych otrzymują państwowe instytucje? | 19-10-2017 21:45:00

    INFO: Ministerstwo Zdrowia nie wie, ile darowizn od koncernów farmaceutycznych i producentów sprzętu medycznego otrzymują państwowe instytucje związane z ochroną zdrowia - informuje "Nasz Dziennik".

  • CBA złożyło zawiadomienie ws. byłego dyrektora Autosanu | 19-10-2017 19:30:00

    INFO: CBA złożyło zawiadomienie do prokuratury w sprawie jednego z byłych dyrektorów Autosanu, który miał złożyć ofertę w przetargu na autobusy dla wojska, ale spóźnił się o 20 minut - pisze onet.pl.

  • Eksmisja "na bruk" niekonstytucyjna | 19-10-2017 17:30:00

    INFO: Trybunał Konstytucyjny orzekł, że regulacje umożliwiające tzw. eksmisję na bruk nie mogą być dopuszczalne - informuje bankier.pl.

  • Państwowy monopolista chce mieć własne samoloty | 19-10-2017 15:30:00

    INFO: Poczta Polska rozważa możliwość budowy własnej floty samolotów - podaje bankier.pl.

  • Nowoczesna z nowym kandydatem na prezydenta Warszawy? | 19-10-2017 13:15:00

    FUTURO: 21 października na konwencji regionalnej w Poznaniu Nowoczesna zaprezentuje ogólnopolski przekaz na wybory samorządowe dotyczący m.in. współpracy opozycji. Czy zmieni się kandydat partii na prezydenta Warszawy? - zastanawia się "Rzeczpospolita".

  • Prezydent Duda "nie handluje" sądami | 19-10-2017 11:00:00

    INFO: Czy za większy wpływ na politykę zagraniczną prezydent Andrzej Duda zgodzi się na ustępstwa w kwestii reformy sądownictwa? Nie ma takiej możliwości - twierdzi portal fakt.pl.

  • PKP straci nieruchomości | 19-10-2017 06:45:00

    INFO: Jest szansa, że PKP nie straci ponad 90% nieruchomości z torami, dworcami oraz innymi budynkami i urządzeniami na rzecz gmin. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa chce w końcu uporządkować bałagan prawny, będący efektem zaniedbań PRL i III RP - pisze "Rzeczpospolita".

  • Warszawa chce sojuszu z Kijowem | 18-10-2017 21:45:00

    OPINIA: Polski rząd działa w głębokim przekonaniu, że dla bezpieczeństwa naszego kontynentu nieodzowna jest europejska, stabilna politycznie i ekonomicznie Ukraina - pisze w "Rzeczpospolitej" JE Witold Waszczykowski, szef MSZ z PiS.

  • ZUS nie umie liczyć | 18-10-2017 19:30:00

    INFO: Jak podaje dziennik.pl, przez błąd ZUS wyliczane emerytury są o 180-250 zł wyższe, niż powinny być, a państwo dopłaca do nich dodatkowo 9 mld zł rocznie.

  • ABW analizuje internetową aktywność Wałęsy | 18-10-2017 17:30:00

    INFO: Prokuratura we współpracy z ABW bada, czy p. Lech Wałęsa publikuje w Internecie tajne dokumenty, których nie powinien posiadać - donosi gpcodziennie.pl.

  • Grunty uzyskają jasny status prawny | 18-10-2017 15:30:00

    INFO: Ministerstwo Sprawiedliwości chce uporządkować sytuację prawną budynków wielorodzinnych, które dziś stoją na gruntach o niejasnym stanie prawnym - informuje "Rzeczpospolita".

  • Wykryto kolejną szajkę, która wyłudzała dotacje | 18-10-2017 13:15:00

    INFO: CBŚP w Krakowie rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie są podejrzani o wyłudzenie dotacji z programów unijnych - podaje tvp.info.

  • Policyjne BMW są bezużyteczne? | 18-10-2017 11:00:00

    INFO: Posłowie partii Kukiz’15 wskazują na nieprawidłowości związane z wideorejestratorami w policyjnych BMW - podaje wp.pl.

  • Rząd wziął się za poszukiwaczy skarbów | 18-10-2017 06:45:00

    INFO: Od września poszukiwanie skarbów bez zezwolenia zagrożone jest grzywną, a nawet dwoma latami więzienia - podaje money.pl.

  • Szlęzak nie wierzy w wolny rynek Gowina | 17-10-2017 21:45:00

    OPINIA: Szanuję Gowina i cenię jego intelektualną sprawność, ale jeżeli ktoś sądzi, że będąc dużo słabszym partnerem w koalicji z PiS-em, będzie mógł realizować jakiekolwiek założenia gospodarki wolnorynkowej, to jest naiwny albo cyniczny - pisze p. Andrzej Szlęzak, który współpracował z p. Gowinem, zanim ten związał się z PiS.