Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

16-05-2015 11:00:00

Balcerowicz: Wolę Kukiza od większości zawodowych polityków

OPINIA: Wolę Kukiza od większości zawodowych polityków. Nie znam go osobiście, ale uważam, że to człowiek z pasją - ocenił w TVN24 prof. Leszek Balcerowicz.

 

- Gdyby się okazało, że dostrzega, jak ważna jest rola wolności gospodarczej w ramach bardziej praworządnego państwa, to może to będzie siła pozytywna - powiedział p. Balcerowicz.

Jego zdaniem p. Kukiz dał dowody tego, że prawdziwie przejmuje się sytuacją kraju, "angażując się autentycznie w działalność obywatelską".

- Wolę takiego człowieka od mrowia zawodowych polityków, którzy nie czują się za nic odpowiedzialni. Jak się z nimi rozmawia i pyta "co wy robicie", to oni: "ja nic nie mogę". Boss partyjny decyduje. Co to za ludzie?! Trzeba odnowić polską politykę - podkreślił.

 

Źródło: tvn24.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • Libero | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
    16-05-2015 11:04:26 | odpowiedz
    • Zbigniew | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
      16-05-2015 14:08:44 | odpowiedz
      • 16-05-2015 18:41:59 | odpowiedz
        Rozmowa piramidami

        (dedykuje córce mej, imienniczce Wieszcza)

        Piramidy czy wy macie
        Takie sarkofagi, urny,
        Aby elektorat durny
        Wszystko, co na stołu blacie
        Jako głos w wyborach kreśli,
        Wolni ludzie wam zanieśli?
        - Wejdź z kartkami w nasze bramy,
        Mamy takie urny, mamy.

        Piramidy czy wy macie
        Takie urny, kazamaty,
        By pomieścić biurokraty
        Arkuszowych dzieł połacie;
        Jakby przyszło co do czego,
        By nie męczył tym bliźniego?
        - Daj tu urzędowe chłamy,
        Mamy takie urny, mamy.

        Piramidy czy wy macie
        Takie urny zbawicielki,
        By w nich upchać zasób wielki
        Głupstw, co w każdej, polskiej chacie
        Rozpanoszyć się dziś może
        Jak w Sodomie i Gomorze?
        - Złóż te genderoomamy,
        Mamy takie urny, mamy.

        Piramidy czy wy macie…
        - Skończ już Wieszcza powtarzanie;
        Przejdź do rzeczy miły Panie!
        - Chciałem spytać o utracie
        Dóbr, dla których się pracuje.
        Bo socjalizm nas rujnuje
        I, jak rady mu nie damy,
        Przyszłość …jak proch w urnach mamy.

        Piramidy czy wy macie
        Wiedzę, że współczesne osły
        Większe piramidy wzniosły
        W finansowym majestacie?
        - Cierp, a pracuj! I bądź dzielny,
        Bo twój naród nieśmiertelny!
        ZUS-u kłamstw nie ogarniamy,
        W socjal tylko wierz …u mamy.
    • panMarek | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
      16-05-2015 21:53:45 | odpowiedz
  • 16-05-2015 11:12:09 | odpowiedz
    Polokrag - dawny okrag rodzinny
    Zastapil... wina to telewizji.
    Wcisnawszy przycisk, jestem wspolwinny
    "Swiatla" nieuctwa i hypokryzji.

    Ministerialna okularnica
    Neutralnoscia lud "oswiecala".
    Ach "neutralnosc" - slowo zachwyca! -
    "Bo bedzie o nia w oswiacie dbala..."

    Pani minister, Ty "oswiecona",
    Co "dbasz w oswiacie o polskie prawa",
    Wskaz w Konstytucji, prosze: gdzie ona
    Jest n e u t r a l n a ? Ciekawa sprawa!

    Jest w Konstytucji "bezstronnosc" panstwa,
    Lecz "neutralnosc"?... Zmien okulary,
    Czytaj i nie strasz! Z Twego zaprzanstwa
    Zadnej dla wiernych nie bedzie kary!

    A przy okazji - troche oswiaty
    Dla tej, co w Polsce oswiata rzadzi:
    Ten kto laciny nie znal przed laty,
    Wypasal swinie. (Pasac, nie bladzil.)

    Neutrum znaczy, ze obojetne,
    Albo nijakie jest cos. Konotuj!
    Prawo b e z s t r o n n e zas jest! wiec smetne
    Ministerzenie skoncz. W kuchni gotuj.
  • wallping | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
    16-05-2015 12:05:16 | odpowiedz
  • panMarek | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
    16-05-2015 22:50:58 | odpowiedz

  • Test polityczny

    http://testpolityczny.pl Moje wyniki: Wolność gospodarcza: 88 więcej od 94.3% uczestników testu Tradycjonalizm:-34 więcej od 7.3% uczestników testu Wolności obywatelskie:46 więcej od...
  • 20 kwietnia 2009: Uderzmy na Hiszpanię!

    Zapraszamy do komentowania wpisu dostępnego pod tym linkiem: http://korwin-mikke.blog.onet.pl/

Poczytaj również

  • TK oburzył środowiska kresowe | 19-01-2019 20:45:00

    INFO: Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodne z Konstytucją przepisy nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, zawierające określenia „ukraińscy nacjonaliści” i „Małopolska Wschodnia” - informuje WCz. Tomasz Rzymkowski, poseł UPR.

  • Mentzen krytycznie o walce z mową nienawiści | 19-01-2019 17:30:00

    OPINIA: Walka z mową nienawiści jest ideologicznym narzędziem do krępowania wolności słowa! - powiedział dr Sławomir Mentzen, wiceprezes KORWiN-y.

  • PSL chce stworzenia specjalnego funduszu | 19-01-2019 14:15:00

    INFO: Ludowcy chcą utworzenia specjalnego Funduszu Wzajemnej Pomocy w Stabilizacji Dochodów Rolniczych, który ma być gwarantem dochodów - donosi businessinsider.com.pl.

  • Andruszkiewicz będzie walczył z patostreamami | 19-01-2019 11:00:00

    INFO: Wiceminister cyfryzacji, p. Adam Andruszkiewicz zapowiada walkę z patostreamami, czyli pełnymi przemocy i wulgaryzmów transmisjami internetowymi - donosi dorzeczy.pl.

  • Kierownictwo Lasów Państwowych z gigantycznymi nagrodami | 19-01-2019 06:45:00

    INFO: Po 38 tys. zł na osobę - to średnia wysokość nagród wypłaconych w 2018 r. kierownictwu Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych - donosi Radio ZET.

  • Już 20 zatrzymanych ws. mowy nienawiści | 18-01-2019 21:45:00

    INFO: Policja podaje, że od poniedziałku zatrzymała już ponad 20 osób podejrzanych o kierowanie gróźb pod adresem prezydentów, urzędników, polityków i samorządowców oraz takich, które publicznie drwiły ze śmierci śp. Pawła Adamowicza - informuje stooq.pl.

  • Michalkiewicz pod ostrzałem hejtu po wypowiedziach o WOŚP | 18-01-2019 19:30:00

    INFO: Red. Stanisław Michalkiewcz znów znalazł się w ogniu krytyki po nieprzychylnych opiniach na temat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

  • Wchodzi ulga inwestycjna | 18-01-2019 17:30:00

    INFO: Wprowadzona w 2019 r. nowa ulga podatkowa (tzw. innovation box) sprawia, że inwestycje w badania i rozwój (B+R) są w Polsce coraz bardziej opłacalne - podaje portal podatki.biz.

  • Samorządy indoktrynują zamiast wychowywać w duchu szacunku | 18-01-2019 15:30:00

    INFO: Zapowiadane zajęcia w szkołach o mowie nienawiści budzą poważne wątpliwości prawników Ordo Iuris.

  • Czeczen żąda od Polski 1,6 mln zł | 18-01-2019 13:15:00

    INFO: 1,6 mln zł żąda Czeczen, który został oczyszczony z zarzutu wspierania terroryzmu - podaje fakt.pl.

  • PiS odpuszcza ws. zakazu handlu | 18-01-2019 11:00:00

    INFO: Rząd wstrzymuje prace nad zaostrzeniem ustawy o zakazie handlu w niedzielę, bo z raportu Biura Analiz Sejmowych wynika, że przepisy są nieskuteczne i należałoby je poluzować - donosi “Rzeczpospolita”.

  • Szef "Solidarności" dostał pstryczka w nos | 18-01-2019 06:45:00

    INFO: P. Piotr Duda, szef NSZZ "Solidarność", odebrał piękną lekcję demokracji - podają Młodzi dla Wolności z Poznania.

  • CBA prowadzi czynności w dwóch przedsiębiorstwach KGHM | 17-01-2019 21:45:00

    INFO: CBA zatrzymało 6 osób, które miały fałszować złom miedziowy dostarczany KGHM Polska Miedź - donosi bankier.pl.

  • Protest przed siedzibą "Wiadomości" TVP | 17-01-2019 19:30:00

    INFO: Manifestacja pod nazwą "Stop propagandzie nienawiści" odbyła się pod redakcją telewizji publicznej w Warszawie - informuje dziennik.pl.

  • Poseł Kukiz’15: Atak na prezydenta Gdańska był przygotowany | 17-01-2019 17:30:00

    OPINIA: Zdaniem WCz. Andrzeja Kobylarza, posła Kukiz`15, atak na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza był przygotowany - podaje polskieradio.pl.