Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

10-08-2018 19:30:00

Andrzejczak Naczelnym Dowódcą Sił Zbrojnych

INFO: Prezydent Andrzej Duda wskazał szefa Sztabu Generalnego WP gen. broni Rajmunda Andrzejczaka jako osobę przewidzianą do mianowania na stanowisko Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych na czas wojny - podaje Onet.

 

Postanowienie prezydenta zostało wydane na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego. Jak przypomina portal, gen. Rajmund Andrzejczak pełni funkcję szefa Sztabu Generalnego WP od 3 lipca. Na tej funkcji zastąpił gen. Leszka Surawskiego.

BBN podkreśla, że wskazanie Szefa Sztabu Generalnego WP jest zgodne z założeniami przygotowanej przez Ministerstwo Obrony Narodowej we współpracy z BBN reformy systemu kierowania i dowodzenia Siłami Zbrojnymi RP.

 

Źródło: onet.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Płk Kukliński...

    Ciekaw jestem waszej opinii o tym człowieku i o tym co zrobił. Ja temat drążę od nowa sprowokowany jakimś artykułem. Czy dla Ciebie to zdrajca czy bohater??
  • LIST OTWARTY DO PRASY RADIA I TELEWIZJI

    List otwarty do ludzi mediów w Polsce zajmujących się sprawą żołnierzy oskarżonych o zbrodnię pod Nangar Khel Media mają bardzo wielkie znaczenie, potrafią jednym artykułem, czy krótkim...
  • Odpowiedzi 3.

    Pytanie 1. W stanie Utah "testuje" sie 4- dniowy tydzień pracy (w urzędach). Uważa Pan to za pomysł socjalistyczny czy liberalny? W urzędach może być coś liberalnego? Pytanie 2. Pisze...
  • Czy konserwatywni-liberałowie to idioci?

    Od ładnych paru lat obserwuję poczynania UPR i pana Janusza i wciąż nasuwa mi się pytanie, czy ludzie związani z UPR to idioci? Bo o ile bez przeszkód potrafią wyciągać logiczne wnioski na tematy...
  • Pytania - Odpowiedzi o narodowości śląskiej

    Do Ślązaków, Wielkopolan itd. mam stosunek pozytywny. Natomiast na to, by istniała narodowość, potrzeba, by narodowość ta miała język, Jak narodowość śląska dopracuje się podręczników do chemii,...
  • Siły Zbrojne RP

    Chciałbym poznać opinie forumowiczów o SZ RP - czy są dobre, nie wymagają reformy, czy przeciwnie - trzeba coś zmienić i to szybko? Nie spodziewam się odpowiedzi akceptujących status quo :) więc...

Poczytaj również

  • Są dowody na związki Tuska z niemieckim wywiadem | 18-10-2018 19:30:00

    OPINIA: Posiadamy mocne dowody ukazujące związki p. Donalda Tuska z niemieckim wywiadem BND - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem p. Wojciech Sumliński, autor książki "Niebezpieczne związki Donalda Tuska".

  • Resort finansów szykuje bezwzględny przepis | 18-10-2018 17:30:00

    INFO: MinFin chce zniechęcić przedsiębiorców do prób kwestionowania wyników kontroli celno-skarbowych - pisze money.pl.

  • Samorządy hojnie wspierają LGBT! | 18-10-2018 15:30:00

    INFO: Instytut Ordo Iuris przygotował raport na temat samorządów wspierających ruch LGBT.

  • Prawo UE niekonstytucyjne? | 18-10-2018 13:15:00

    INFO: JE Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, złożył do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o uznanie za niekonstytucyjne przepisów prawa Unii Europejskiej, które pozwalają sądom zadawać pytania Trybunałowi Sprawiedliwości UE w sprawach dot. sądownictwa - informuje Interia.

  • Szokujące nagrania z udziałem Pawlaka! | 18-10-2018 11:00:00

    INFO: Ujawniono kolejne nagrania z restauracji Sowa i Przyjaciele. Tym razem są to taśmy z udziałem pp. Waldemara Pawlaka i miliardera Michała Sołowowa - donosi wPolityce.pl.

  • Nie wystawiają mandatów, a na drogach coraz bezpieczniej | 18-10-2018 06:45:00

    INFO: Policja protestuje i nie wystawia mandatów, ale na drogach jest coraz bezpieczniej - podaje money.pl.

  • Prof. Balcerowicz: Rząd dokonuje demontażu Polski samorządowej | 17-10-2018 21:45:00

    OPINIA: Rząd rozpisał plan całkowitego demontażu Polski samorządowej - alarmują przedstawiciele Forum Obywatelskiego Rozwoju z prof. Leszkiem Balcerowiczem na czele.

  • Popularny aktor za karą śmierci | 17-10-2018 19:30:00

    OPINIA: P. Jarosław Jakimowicz, popularny aktor, nie ma wątpliwości, że kara śmierci jest potrzebna.

  • Rząd szykuje zmiany w podatku miedziowym | 17-10-2018 17:30:00

    FUTURO: Rząd przyjął projekt ustawy, która zakłada pewne zmiany w ustawie o podatku od niektórych kopalin - informuje businessinsider.com.pl.

  • PSL - szczególnie groźna formacja | 17-10-2018 15:30:00

    OPINIA: PSL było w III RP formacją szczególnie groźną - powiedział w rozmowie z portalem dorzeczy.pl p. Piotr Lisiewicz, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Polskiej”.

  • Rząd pomoże bankutom | 17-10-2018 13:15:00

    INFO: Resort przedsiębiorczości uważa, że warto wyłożyć państwowe pieniądze na zapobieganie upadłościom firm i ich restrukturyzację - czytamy w "Pulsie Biznesu".

  • PIP chce wyższych kar za łamanie praw pracowniczych | 17-10-2018 11:00:00

    INFO: Według Państwowej Inspekcji Pracy, kary za łamanie praw pracownicych są zbyt niskie - podaje pb.pl.

  • Szok. PKW nie wie, które głosy uznać za ważne | 17-10-2018 06:45:00

    INFO: Choć wybory samorządowe już w najbliższą niedzielę, Państwowa Komisja Wyborcza wciąż ma wątpliwości, które głosy uznać za ważne, a które nie - pisze portal gazetaprawna.pl.

  • Ziobro: Łapówka będzie zbrodnią! | 16-10-2018 21:15:00

    FUTURO: Za przyjęcie korzyści majątkowej o wartości powyżej 1 mln zł będzie groziło nawet 20 lat pozbawienia wolności - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

  • Rząd bada, skąd się biorą w Polsce imigranci | 16-10-2018 17:30:00

    INFO: Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że rząd przystąpił do weryfikacji osób, które przybywają do Polski z zagranicy - donosi pch24.pl.