Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

31-05-2018 17:30:00

Aktywność zawodowa Polaków sięgnęła dna

INFO: Aktywność zawodowa Polaków spadła do najniższego poziomu od 3 lat, a zatrudnienie rośnie tylko w sektorze publicznym - alarmuje forsal.pl.

 

Wg oficjalnych danych mocno spada bezrobocie. Jednak portal zauważa, że liczba pracujących w ciągu roku wzrosła jedynie o 63 tys., a bezrobotnych spadła o 217 tys. Co bardziej niepokojące, ten niewielki wzrost liczby pracujących został całkowicie wygenerowany przez... sektor publiczny.

Wskaźnik aktywności zawodowej Polaków (czyli stosunek pracujących i szukających pracy do populacji w wieku powyżej 15 lat) obniżył się w pierwszym kwartale do zaledwie 56%, i był najniższy od prawie 3 lat. Liczba aktywnych zawodowo jest tylko minimalnie więcej niż 17 mln - najmniej od 8 lat.

- Mamiąc się danymi o malejącym bezrobociu, trwonimy okres dobrej koniunktury, nie wprowadzając reform strukturalnych. Wkrótce wszyscy za to zapłacimy - pisze p. Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 

Źródło: forsal.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze


  • Stocznie i stoczniowcy

    P. Januszu, pamiętam Pańskie wypowiedzi nt. stoczni - że trzeba je zlikwidować, bo jak coś jest nierentowne, to po co trzymać takie coś. A czy Pan wiedział, że stocznie niemieckie są wspierane i...
  • I zobaczyliśmy Polskę piękną

    Szanowni Panstwo, co sądziecie o planie PO na rok 2030 i roztaczaniu świetlanej przyszłości przed Polakami w tej perspektywie? Wspaniałe, prawda? Czy jesteście napełnieni optymizmem?
  • 9 września 2009: Zacięty mecz trwa...

    http://korwin-mikke.blog.onet.pl/Zaciety-mecz-trwa,2,ID390923588,n A ja się ciesze bo wczoraj Słowenia strzeliła tym gamoniom 3 gole. Nie tylko brydż może być interesujący :)
  • 17 października 2009: Wystąpiłem z UPR

    UPR się rozpadnie? Może. Szkoda mi będzie flagi UPR, fajna jest. Sama nazwa też niczego sobie, bardzo trafiona, chwytna, łatwo wpadająca w ucho. Nie będę rozpisywał się na tematy ideologiczne oraz...
  • Młodzieżówka WiP-u

    Czołem towarzysze ;-) Każda duża (a i mniejsze też) partia polityczna posiada swoją młodzieżówkę. Myślę, że Wolność i Praworządność również powinna mieć zasoby młodzieżowe, które godnie...
  • 15 lutego 2013: Politycy lubią, jak bezrobocie rośnie: mają z czym walczyć!

    http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/politycy_lubia_jak_bezrobocie_rosnie_maja_z_czym_walczyc/1647 Tak to właśnie jest i trzeba zapodawać ludziom prosto z mostu, że cała ta walka z...

Poczytaj również

  • Rząd wyda rekorodową kwotę na podręczniki szkolne | 17-07-2018 19:30:00

    INFO: W tym roku rząd wyda rekordową kwotę 404 mln zł na finansowanie podręczników dla uczniów - informuje "Rzeczpospolita".

  • Szef GetBack chciał osłony Izraela | 17-07-2018 17:30:00

    INFO: W ciągu kilku miesięcy przed aresztowaniem p. Konrad K., były prezes GetBack, intensywnie szukał kontaktów w Izraelu. Śledczy uważają, że chciał pozyskać pieniądze z tamtego rynku, a potem uciec do kraju, który nie wydaje swoich inwestorów "w kłopotach" - pisze rp.pl.

  • W Żorach będą zwroty opłat za deszczówkę? | 17-07-2018 15:30:00

    INFO: Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach oddalił skargę prezydenta Waldemara Sochy na decyzję wojewody unieważniającą rozporządzenie wprowadzające opłaty na deszczówkę i wody roztopowe - informuje portal tuzory.pl.

  • Rząd stworzy komisję nad inwestorami i podwykonawcami | 17-07-2018 13:15:00

    INFO: Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro wraz z politykami PiS zaprezentował propozycje nowych rozwiązań prawnych mających zapobiegać nadużyciom koncernów przy budowie dróg i autostrad - podaje tvp.info.

  • Górnictwo obarczone aż... 34 podatkami! | 17-07-2018 11:00:00

    INFO: Jak wynika z wyliczeń Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej, górnictwo obłożone jest aż 34 podatkami - podaje nettg.pl.

  • Miliard z naszej kieszeni na przekop Mierzei Wiślanej! | 17-07-2018 06:45:00

    INFO: Blisko miliard złotych z budżetu centralnego pójdzie na przekop Mierzei Wiślanej - poinformował premier Mateusz Morawiecki - podaje bankier.pl.

  • Balcerowicz uderza w Petru | 16-07-2018 21:45:00

    OPINIA: Egocentryzm jest u niego tak silny, że blokuje rozum. Nie ukrywam, że się na nim zawiodłem - powiedział o WCz. Ryszardzie Petru prof. Leszek Balcerowicz.

  • Nowe fakty o Iwulskim | 16-07-2018 17:30:00

    INFO: "Dziennik Gazeta Prawna" dotarł do akt IPN dotyczących orzekania pełniącego obowiązki pierwszego prezesa Sądu Najwyższego p. Józefa Iwulskiego.

  • Rolnicy protestowali w Warszawie | 16-07-2018 15:30:00

    INFO: Rolnicy protestowali w Warszawie przeciwko bezczynności polskiego rządu wobec fatalnej sytuacji rolników.

  • Akt oskarżenia przeciwko b. wiceministrowi finansów trafił do sądu | 16-07-2018 13:15:00

    INFO: Prokuratura poinformowała o skierowaniu do sądu aktu oskarżenia przeciwko byłemu szefowi Służby Celnej - donosi money.pl.

  • Prezydent Żyrardowa i biznesmeni zatrzymani przez CBA | 16-07-2018 11:00:00

    INFO: Agenci CBA zatrzymali prezydenta Żyrardowa oraz dwóch przedsiębiorców z województwa zachodniopomorskiego - Rewala i Gryfic.

  • Ziobro interweniuje ws. wyroku za gwałt | 16-07-2018 06:45:00

    INFO: Minister sprawiedliwości JE Zbigniew Ziobro zapowiedział kasację od bulwersującego wyroku Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu - podaje onet.pl.

  • Majchrowski zerwał porozumienie z PO | 15-07-2018 20:45:00

    INFO: Prezydent Jacek Majchrowski, który szefem krakowskiego magistratu jest od 16 lat, zerwał porozumienie z PO - podaje wp.pl.

  • Palacze mają kluczowe znaczenie dla budżetu państwa | 15-07-2018 17:30:00

    INFO: Z raportu Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej wynika, że branża tytoniowa jest niezwykle istotna dla budżetu naszego państwa, a także dla handlu zagranicznego - podaje interia.pl.

  • PSL forsuje "Emeryturę bez podatku" | 15-07-2018 14:15:00

    INFO: PSL uruchomił stronę internetową poświęconą obywatelskiemu projektowi ustawy "Emerytura bez podatku" - informuje Interia.