Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

14-05-2017 20:45:00

8 zł miesięcznie na abonament?

FUTURO: Wicepremier i minister kultury JE Piotr Gliński z PiS ujawnił nowy pomysł na abonament telewizyjny - donosi polsatnews.pl.

 

P. Gliński przekonywał o konieczności uiszczania opłat abonamentowych przez wszystkich obywateli.

- W cywilizowanym, demokratycznym kraju istnieją media publiczne i na te media powinny składać się wszyscy obywatele. To nasze wspólne dobro publiczne. Niezależnie od tego, jak je będziemy interpretowali - czy są zawłaszczane politycznie, czy nie - to one istnieją na całym świecie i dobrze byłoby, aby istniał skuteczny system płacenia jakiejś formy daniny publicznej na te media - stwierdził p. Gliński. - Każdy, kto posiada odbiornik, powinien płacić, nie będzie żadnego rozróżnienia. Ustawa umożliwi tylko bardziej skuteczną egzekucję tych opłat abonamentowych. Nie powinniśmy z tego robić histerii, bo to nasz wszystkich obowiązek. Jeśli chcemy mieć w Polsce media publiczne, to wszyscy, którzy posiadamy odbiorniki, powinniśmy na to płacić - wskazał. - Chcemy, by to była opłata, którą płacilibyśmy miesięcznie razem z deklaracjami podatkowymi - PIT i CIT. Ta opłata wynosiłaby około 8 zł miesięcznie, ale to wymaga notyfikacji nowego prawa w UE - zdradził.

 

Źródło: polsatnews.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 14-05-2017 20:58:42 | odpowiedz
    Panie Glińskie zakodujcie się i sprzedawajcie dekodowanie jak każda normalna telewizja. "To skuteczny system płacenia jakiejś formy daniny publicznej na te media."
    • 15-05-2017 07:24:26 | odpowiedz
      Telewizja publiczna ma jedno ograniczenie na jej niekorzyść w stosunku do TV prywatnych - nie może nadawać reklam w trakcie trwania programu. Za to płaci się abonament w gruncie rzeczy.
      • 15-05-2017 10:47:13 | odpowiedz
        Dzięki tak znacznemu polepszeniu jakości, ludzie chętnie zapłacą abonament. Wystarczy kodować państwową telewizję i problem zniknie.
        • 15-05-2017 11:32:04 | odpowiedz
          Rozumiem, że piszesz tu o zakodowaniu MUX-1 (jest na nim TVP ABC) i MUX-3 (reszta programów TVP) w DVB-T?

          Jeżeli tak, to być może należało to zrobić przed wprowadzeniem naziemnej cyfrowej telewizji w Polsce.

          Kiedyś opisywałem jak to powinno wyglądać na jednym z for satelitarnych.

          Lepszym rozwiązaniem jednak wydaje się zrobienie tego jak w UK, że płaci się licencję za oglądanie TV na obojętnie jakim urządzeniu n.p. 100 zł rocznie od gospodarstwa domowego.
          • 15-05-2017 23:13:10 | odpowiedz
            A jeszcze lepiej jest tak jak się to robi w USA.
            Nie wszystko w UK jest dobre, akurat abonament nie jest.
  • 14-05-2017 21:32:12 | odpowiedz
    Super - tylko to "wszyscy" nie obejmie np rolników bo oni nie płacą podatku PIT ???
  • 14-05-2017 21:43:27 | odpowiedz
    To USA nie są cywilizowane bo tam nie ma abonamentu na państwowe media ?
    • 15-05-2017 07:22:28 | odpowiedz
      W USA działa ta danina zupełnie inaczej - nie można powiedzieć, że jej nie ma:

      1. rząd amerykański ładuje kasę w TV publiczną, jak i firmy, fundacje;
      2. pieniądze z koncesji dla kanałów prywatnych idą na PBS;
      3. są przypadki współpracy kanałów publicznych z prywatnymi
      http://insider.foxnews.com/tag/pbs .

      W Polsce punkt 1. i 3. jest nierealny.
  • 14-05-2017 22:52:42 | odpowiedz
    "Jeśli chcemy mieć w Polsce media publiczne, to wszyscy, którzy posiadamy odbiorniki, powinniśmy na to płacić" - logiczne, że jeśli tych mediów publicznych NIE CHCEMY - to nie płacimy.
  • 14-05-2017 23:37:25 | odpowiedz
    Odwalcie się wreszcie - do ciężkiej cholery - z tym "abonamentem"! Jeśli nie potraficie tak zarządzać budżetem, żeby "na wszystko starczyło" - to zlikwidujcie tę telewizję w cholerę - nie będzie wydatków - albo ustąpcie miejsca "u steru" komuś, kto będzie potrafił, i tyle.
    W kółko tylko wołać "dajcie jeszcze" to "każdy głupi potrafi".
    • 15-05-2017 05:33:09 | odpowiedz
      Co do tego "komuś" - to przypomnę że główny kandydat na "komuś" czyli Platforma Obywatelska szła do wygranych wyborów 2007 min z hasłem likwidacji abonamentu :-)
    • 15-05-2017 07:26:47 | odpowiedz
      Telewizja publiczna w Polsce (dokładniej kanały TVP 1 i TVP 2) ma dużą oglądalność - ten kto mówi o jej likwidowaniu jest kretynem, bo można ją sprzedać z zyskiem.
      • 15-05-2017 13:31:28 | odpowiedz
        To niech na nią płacą ci, którzy to oglądają - ja nie oglądam, i nie obchodzi mnie, że rząd może stracić swoją tubę propagandową.
        • 15-05-2017 14:24:16 | odpowiedz
          Każdy tak mówi, a jak przychodzi co do czego, to i tak pewnie ogląda ;)
          • 15-05-2017 15:31:23 | odpowiedz
            Ja nie jestem każdy, od jakichś 5-6 lat nie oglądam telewizji w ogóle - "ruchome obrazki" oglądam wyłącznie kupując DVD, oraz clipy na YouTubie.

            Mógłbym założyć talerz satelitarny, i oglądać obce, darmowe kanały - jest tego pełno przecież do wyboru, coś ze 200-300 kanałów - i też tego nie robię, bo szkoda mi na to czasu.
  • 15-05-2017 08:36:52 | odpowiedz
    "- W cywilizowanym, demokratycznym kraju"
    Ręce opadają, gdy się spotykam z wciskaniem słowa "demokracja" w najmniej odpowiednim kontekście. Bywa, że jeden politykier drugiemu zarzuca, iż zachował się w sposób urągający standardom demokratycznym... W rzeczywistości chodzi mu o zarzut zwykłego braku savoir vivre'u u przeciwnika, ale wiadomo, że słowo "demokracja" lekiem na wszystko. Tymczasem demokracja to tylko metoda wyłaniania władz i tak naprawdę z demokracją mamy do czynienia w czasie wyborów i referendów.
    Druga rzecz to jest to, że na te rządowe, propagandowe media NIE powinni składać się wszyscy obywatele, tylko ci, którzy sobie tego życzą, w przeciwnym razie przymusowa danina nie jest "abonamentem" lecz kolejnym podatkiem.
  • 15-05-2017 09:05:50 | odpowiedz
    abonament?
    musi być zgoda obu stron - nie!
    podatek?
    niech mi udowodnią,że oglądając(ewentualnie), partyjną telewizję osiągam przychód - nie!
    Akcyza?
    To znaczy że chcą ograniczyć dostęp do "publicznego dobra"? - nie!
    Mam odbiornik?
    Moja własność! Niech mi te urzednicze geniusze spróbują gwałt udowodnić! - nie!
    Tak więc:
    poszli won!
  • 15-05-2017 12:08:35 | odpowiedz
    Rozumiem, że te 8zł to odszkodowanie jakie będzie płacił rząd za promowanie niezdrowego trybu życia jakim jest siedzenie przed TV. Zapłaci również za straty wywołane propagowaniem różnych produktów lub przynajmniej odda część ukradzionych za pomocą reklamy pieniędzy?

  • Korwin-Mikke i jego style debaty

    Witam wszystkich na forum jako, że piszę właśnie mój pierwszy post. Czy sądzicie, że Janusz Korwin-Mikke powinien zmienić swój sposób wygłaszania swoich poglądów. Nie chodzi mi bynajmniej o to,...
  • Polski Emigrant-czy wróci do kraju???

    Czuję potrzebę otwarcia takiego wątku. Sam jestem na emigracji od ponad 5 lat. Mieszkam w Niemczech, jestem lekarzem. Wyjechałem z Polski bo gdybym nie wyjechał to pewnie tyrałbym na dyżurach za...
  • PO likwiduje podatek PO-główny!!!

    Sejm przyjął tzw. "ustawę medialną" autorstwa PO. Zakłada ona m.in. likwidację abonamentu telewizyjnego. Chciałem zauważyć, że jest to podatek pogłówny - płaci go każdy w tej samej...
  • Czy Polska to już kraj policyjny?

    Na stronie tvn Warszawa trafiłem na z pozoru zwyczajny artykuł, który mną wstrząsnął i dał do myślenia w kwestii o tym, czy Polska to kraj policyjny i co jeszcze zostanie wprowadzone, żeby tylko...

Poczytaj również

  • Młoda prawicowa działaczka zginęła w tajemniczych okolicznościach | 17-06-2018 20:45:00

    INFO: P. Anastazja Majcher, prawicowa działaczka, dziennikarka Programu 7 oraz TAKT.TV, nie żyje - donosi portal wprawo.pl.

  • Ziobro reaguje na decyzję Sądu Najwyższego | 17-06-2018 17:30:00

    INFO: Minister sprawiedliwości JE Zbigniew Ziobro zareagował na decyzję Sądu Najwyższego, który oddalił jego kasację w głośnej sprawie drukarza, który odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT - podaje interia.pl.

  • Skarga handlarzy roszczeń odrzucona | 17-06-2018 14:15:00

    INFO: Sąd odrzucił skargę handlarzy roszczeń na decyzję ministra rozwoju, odbierającą im przejętą wcześniej przez nich działkę przy warszawskim placu Defilad. Grupa skarżących domaga się wielomilionowych odszkodowań za cofnięcie decyzji zwrotowej - czytamy w "Gazecie Polskiej Codziennie".

  • Duda mało ułaskawia | 17-06-2018 11:00:00

    INFO: JE Andrzej Duda tylko 46 razy skorzystał do tej pory z przysługującego mu prawa łaski. "Super Express" podkreśla, że jego poprzednicy korzystali z tego prawa dużo częściej.

  • Naciągnęli fakty, by wybielić rządową ochronę | 17-06-2018 06:15:00

    INFO: Prokuratura mocno nagięła fakty, by wybronić z zarzutów rządową ochronę pani premier - pisze "Rzeczpospolita", powołując się na materiały ze śledztwa w sprawie wypadku p. Beaty Szydło, do którego doszło w ubiegłym roku w Oświęcimiu.

  • Zaprezentowano treść Konwencji Praw Rodziny | 16-06-2018 20:45:00

    INFO: W Warszawie zaprezentowano projekt Konwencji Praw Rodziny, która zawiera w sobie prawa rodziców, małżonków i dzieci.

  • Chcą, by Toruń spłacał swoje zadłużenie | 16-06-2018 17:30:00

    INFO: Od 16 do 25 czerwca 2018 r. można głosować na projekt ogólnomiejski pt. "Mniejszy dług - bogatszy Toruń" do budżetu partycypacyjnego Torunia na 2019 rok.

  • Petru założył koło poselskie | 16-06-2018 14:15:00

    INFO: Byli posłowie Nowoczesnej WCz.WCz. Ryszard Petru, Joanna Scheuring-Wielgus oraz Joanna Schmidt powołali koło poselskie o nazwie Liberalno-Społeczni - informuje dorzeczy.pl.

  • Unia wściekła, że Polska nie bierze dotacji! | 16-06-2018 11:00:00

    INFO: Rząd postanowił budować drogi ekspresowe bez funduszy unijnych - podaje money.pl.

  • Sejm zdecydował o kolejnej komisji śledczej | 16-06-2018 06:45:00

    INFO: Wszystkie kluby opowiedziały się za powołaniem komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT - podaje onet.pl.

  • Pedofilia ma różne oblicza | 15-06-2018 21:45:00

    INFO: Sąd uniewinnił 64-letniego działacza związkowego, który umówił się z "14-letnią dziewczyną" na seks - donosi onet.pl.

  • NIK krytykuje system zamówień publicznych | 15-06-2018 19:30:00

    INFO: NIK ma liczne zastrzeżenia co do sposobu wydawania pieniędzy przez urzędy publiczne.

  • Wychowanie dzieci wymaga pewnych form przymusu | 15-06-2018 17:30:00

    OPINIA: Wychowanie dzieci wymaga pewnych form przymusu. A czasem przemocy - pisze red. Łukasz Warzecha na portalu tvp.pl.

  • Samorządowcy walczą o swoje pensje | 15-06-2018 15:30:00

    INFO: Samorządowcy nie chcą zarabiać mniej i nie zamierzają odpuszczać - podaje se.pl.

  • Leasing przestanie się opłacać | 15-06-2018 13:15:00

    INFO: MinFin poinformowało, że rat leasingowych od samochodu osobowego nie będzie już można zaliczać do kosztów podatkowych w całości, ale do limitu 150 tys. zł - podaje dziennik.pl.