Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

02-03-2016 15:30:00

21 byłych dygnitarzy PRL na liście IPN

INFO: Instytut Pamięci Narodowej opracował listę 21 byłych dygnitarzy PRL z lat 70. i 80. ubiegłego wieku, którzy mogą ukrywać tajne dokumenty. Lista została wysłana do oddziałów IPN - podaje "Gazeta Wyborcza".

 

Jak pisze gazeta, do listy została dołączona prośba o "pilne zebranie od podległych (...) pracowników wszelkich udokumentowanych informacji dotyczących możliwości zagarnięcia przez byłych funkcjonariuszy organów bezpieczeństwa państwa PRL dokumentów podlegających przekazaniu do zbioru archiwalnego IPN".

Na przesłanej liście znalazły się m.in. nazwiska gen. Władysława Pożogi, gen. Henryka Dankowskiego, gen. Józefa Sasina, gen. Adama Krzysztoporskiego, gen. Zdzisława Sarewicza.

P. Andrzej Zawisłowski, dyrektor Biura Edukacji Publicznej IPN, który miał przesłać cytowaną listę do poszczególnych oddziałów Instytutu, zaznaczył, że chodzi również o wszystkich innych funkcjonariuszy, wobec których mogą występować podejrzenia ukrywania dokumentów - podaje dziennik.

 

Źródło: wyborcza.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • Aleksander | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
    02-03-2016 17:11:39 | odpowiedz
    • tatra | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
      02-03-2016 17:36:03 | odpowiedz
    • Libero | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
      02-03-2016 17:58:25 | odpowiedz
  • FanatykIdei | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
    03-03-2016 07:59:28 | odpowiedz
  • kulsta | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
    03-03-2016 14:51:57 | odpowiedz

  • Czy żeby wejść do strefu euro trzeba zrezygnować ze złotego?

    Właśnie wykupiłem sobie tygodniowe wakacje na Słowacji płacąc z mojego konta Euro na konto Euro polskiej firmy. Firma wystawi fakturę w Euro. Na Słowacji będę mógł płacić kartą kredytową w której...
  • Senyszyn chce wprowadzic w Polsce szariat

    Tak sobie czytałem ostatnio o aborcji na wikipedii i z tego co tam zamieszczono wynika, że lewica chce w Polsce wporwadzenia reguł obowiązujących (w tym temacie) w Islamie i Judaiźmie. Trudna...
  • Mam wątpliwosci prosze o pomoc!

    Mlody i prosty ze mnie czlowiek-nie wszystko wiem a raczej wiecej nie wiem niz wiem...Temu zwracam sie do was z prosba o pomoc w wyjasnieniu kilku kwestii ktore ujmne w ppytaniach za wszelkie...
  • Mawashi IPN

    Jako że pan Mawashi postanowił nas "przytłoczyć" mnogością pytań z najrozmaitszych dziedzin - koniecznym jest podział założonego przez niego tematu na szereg tematycznych wątków żeby i innym dać...
  • Docelowa liczba ustaw. Ile i jakie?

    Zadałem sobie trudu przejrzenia strony sejmowej pod kątem liczby obowiązującej liczby ustaw. Nie ich rocznej produkcji, co też jest ciekawe, tylko ich łącznej liczny obecnie ważnych. No i jest...

Poczytaj również

  • Rząd uruchomi psychiatrów 24 h/7 | 20-06-2018 21:45:00

    FUTURO: Resort zdrowia uruchomi program pomocy psychiatrów całą dobę, przez 7 dni w tygodniu - podaje medonet.pl.

  • Będą preferencje podatkowe dla innowacyjnych firm | 20-06-2018 19:30:00

    INFO: Ministerstwo Finansów przygotowuje preferencje podatkowe dla innowacyjnych polskich firm - donosi tvp.info.

  • Poseł PiS kupił prawo jazdy? | 20-06-2018 17:30:00

    INFO: Prokuratura Okręgowa w Zamościu złożyła wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego posłowi PiS WCz. Piotrowi Olszówce. To pokłosie śledztwa dotyczącego handlu prawami jazdy - informuje "Dziennik Wschodni".

  • Nie będzie podatku od sprzedaży kryptowalut | 20-06-2018 15:30:00

    INFO: Projekt rozporządzenia ministra finansów przewiduje, że nie będzie pobierany podatek od czynności cywilnoprawnych przy sprzedaży kryptowalut - donosi bankier.pl.

  • KRRiT: TVP wprowadza w błąd | 20-06-2018 13:15:00

    INFO: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, po skargach telewidzów, wezwała telewizję publiczną, by nie wprowadzała swoich widzów w błąd - informuje magazyn "Press".

  • Zmieni się kolor polskiej flagi? | 20-06-2018 11:00:00

    INFO: Ministerstwo Kultury pracuje nad nowelizację ustawy o godle, barwach i hymnie RP - informuje "Rzeczpospolita".

  • Prokuratura postawi zarzuty Międlarowi | 20-06-2018 06:45:00

    INFO: Prokuratura postawi zarzuty p. Jackowi Międlarowi, byłemu księdzu, za nawoływanie do nienawiści wobec Żydów i Ukraińców - podaje portal wprawo.pl.

  • Prostytutki wykorzystują RODO | 19-06-2018 21:45:00

    INFO: Prostytutki z największego seksportalu żądają usunięcia swoich danych. Powołują się na RODO - pisze wp.pl.

  • Nowe zasady zadłużania się samorządów | 19-06-2018 19:30:00

    INFO: Resort finansów opracował nowe zasady zadłużeniowe dla samorządów - podaje pb.pl.

  • Agora zacznie agresywnie przejmować firmy! | 19-06-2018 17:30:00

    FUTURO: Wydawca "Gazety Wyborczej" wyda prawie 500 mln zł na przejęcia - donosi interia.pl.

  • Minister rolnictwa złożył dymisję | 19-06-2018 15:30:00

    INFO: Minister Krzysztof Jurgiel ze względów osobistych złożył rezygnację ze stanowiska ministra rolnictwa i rozwoju wsi - donosi bankier.pl.

  • Utrącą reformę Gowina? | 19-06-2018 13:15:00

    INFO: Z Pałacu Prezydenckiego dobiegają sygnały, że tzw. ustawa 2.0 nie podoba się JE Andrzejowi Dudzie - czytamy w "Fakcie".

  • NIK krytycznie o wydatkach kancelarii Szydło | 19-06-2018 11:00:00

    INFO: Nieuzasadnione wydatki na wizaż, gigantyczne koszty podróży służbowymi limuzynami i nagrody dla swoich - to główne zarzuty NIK w stosunku do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w okresie, kiedy funkcję premiera pełniła JE Beata Szydło - informuje fakt.pl.

  • Kierowcy Ubera muszą mieć licencje | 19-06-2018 06:45:00

    INFO: Uber w Polsce się ugiął i zobowiązuje kierowców do wyrobienia licencji na krajowy przewóz osób samochodem osobowym - informuje bankier.pl.

  • Sopot chce ograniczyć liczbę aut w mieście | 18-06-2018 21:45:00

    INFO: Władze Sopotu mają pomysł na to, aby zachęcić kierowców, by w sezonie wakacyjnym nie wjeżdżali pojazdami do centrum kurortu oraz w pobliże plaży - podaje bankier.pl.