Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

02-03-2016 15:30:00

21 byłych dygnitarzy PRL na liście IPN

INFO: Instytut Pamięci Narodowej opracował listę 21 byłych dygnitarzy PRL z lat 70. i 80. ubiegłego wieku, którzy mogą ukrywać tajne dokumenty. Lista została wysłana do oddziałów IPN - podaje "Gazeta Wyborcza".

 

Jak pisze gazeta, do listy została dołączona prośba o "pilne zebranie od podległych (...) pracowników wszelkich udokumentowanych informacji dotyczących możliwości zagarnięcia przez byłych funkcjonariuszy organów bezpieczeństwa państwa PRL dokumentów podlegających przekazaniu do zbioru archiwalnego IPN".

Na przesłanej liście znalazły się m.in. nazwiska gen. Władysława Pożogi, gen. Henryka Dankowskiego, gen. Józefa Sasina, gen. Adama Krzysztoporskiego, gen. Zdzisława Sarewicza.

P. Andrzej Zawisłowski, dyrektor Biura Edukacji Publicznej IPN, który miał przesłać cytowaną listę do poszczególnych oddziałów Instytutu, zaznaczył, że chodzi również o wszystkich innych funkcjonariuszy, wobec których mogą występować podejrzenia ukrywania dokumentów - podaje dziennik.

 

Źródło: wyborcza.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • Aleksander | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
    02-03-2016 17:11:39 | odpowiedz
    • tatra | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
      02-03-2016 17:36:03 | odpowiedz
    • Libero | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
      02-03-2016 17:58:25 | odpowiedz
  • FanatykIdei | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
    03-03-2016 07:59:28 | odpowiedz
  • kulsta | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
    03-03-2016 14:51:57 | odpowiedz

  • Czy żeby wejść do strefu euro trzeba zrezygnować ze złotego?

    Właśnie wykupiłem sobie tygodniowe wakacje na Słowacji płacąc z mojego konta Euro na konto Euro polskiej firmy. Firma wystawi fakturę w Euro. Na Słowacji będę mógł płacić kartą kredytową w której...
  • Senyszyn chce wprowadzic w Polsce szariat

    Tak sobie czytałem ostatnio o aborcji na wikipedii i z tego co tam zamieszczono wynika, że lewica chce w Polsce wporwadzenia reguł obowiązujących (w tym temacie) w Islamie i Judaiźmie. Trudna...
  • Mam wątpliwosci prosze o pomoc!

    Mlody i prosty ze mnie czlowiek-nie wszystko wiem a raczej wiecej nie wiem niz wiem...Temu zwracam sie do was z prosba o pomoc w wyjasnieniu kilku kwestii ktore ujmne w ppytaniach za wszelkie...
  • Mawashi IPN

    Jako że pan Mawashi postanowił nas "przytłoczyć" mnogością pytań z najrozmaitszych dziedzin - koniecznym jest podział założonego przez niego tematu na szereg tematycznych wątków żeby i innym dać...
  • Docelowa liczba ustaw. Ile i jakie?

    Zadałem sobie trudu przejrzenia strony sejmowej pod kątem liczby obowiązującej liczby ustaw. Nie ich rocznej produkcji, co też jest ciekawe, tylko ich łącznej liczny obecnie ważnych. No i jest...

Poczytaj również

  • ZBP nie chce finansować upadłości SKOK-ów | 20-09-2017 17:30:00

    INFO: Związek Banków Polskich uważa, że proces restrukturyzacji i upadłości SKOK-ów powinien być finansowany z innych środków niż te, które zostały zgromadzone w Bankowym Funduszu Gwarancyjnym - informuje tvp.info.

  • Szczyt socjalizmu: Kosumenci zapłacą elektrowniom za... czekanie! | 20-09-2017 15:30:00

    INFO: Wprowadzenie rynku mocy przełoży się na wzrost rachunków za energię elektryczną od 2021-2022, przy czym opłaty zwiększą się wówczas o ok. 1,5-2 zł na miesiąc - przewiduje JE Krzysztof Tchórzewski, minister energii z PiS.

  • Rewolucja w ustawie o cmentarzach | 20-09-2017 13:15:00

    FUTURO: Rząd chce rewolucji w ustawie o cmentarzach. Dopuszczalne stanie się rozsypywanie prochów - pisze "Rzeczpospolita".

  • Norweżka stara się o schronienie w Polsce | 20-09-2017 11:00:00

    INFO: "Nasz Dziennik" przytacza historię Norweżki, która ubiega się o azyl w Polsce. Powodem jej działania jest ryzyko odebrania jej dziecka przez państwo.

  • Tak państwowe firmy sponsorują politykę | 20-09-2017 06:45:00

    INFO: Z państwowych koncernów szerokim strumieniem płyną pieniądze na konta Polskiej Fundacji Narodowej - podaje wnp.pl.

  • Pikieta Solidarności przeciwko ingerencji UE w polskie sprawy | 19-09-2017 21:45:00

    INFO: NSZZ "Solidarność" pikietował na ulicach Warszawy przeciwko ingerencji UE w polskie sprawy - donosi portal prawy.pl.

  • Jednolita cena książki zaszkodzi czytelnictwu | 19-09-2017 19:30:00

    INFO: Projekt ustawy o jednolitej cenie książki, przygotowany przez PSL, może doprowadzić do znacznego spadku sprzedaży nowości wydawniczych i obniżenia poziomu czytelnictwa - ostrzega Konfederacja Lewiatan.

  • Ziobro po stronie wolności - gospodarczej i sumienia | 19-09-2017 17:30:00

    INFO: JE Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, zdecydował, że wniesie kasację ws. prawomocnego wyroku wobec łódzkiego drukarza, który odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT - podaje tvp.info.

  • Nowi posłowie zasilą szeregi PiS | 19-09-2017 15:30:00

    FUTURO: "Rzeczpospolita" donosi, że podczas spotkania z posłami swojej partii WCz.  Jarosław Kaczyński, prezes PiS, zdradził, że szeregi klubu zasili od 3 do 7 nowych posłów.

  • Przedsiębiorcy będą mogli zakładać szkoły branżowe | 19-09-2017 13:15:00

    INFO: Są już gotowe przepisy dające przedsiębiorcom możliwość zakładania szkół branżowych - informuje resort edukacji.

  • Jak w masowy sposób odebrać ordery i odznaczenia? | 19-09-2017 11:00:00

    INFO: Żeby odebrać niesłusznie przyznawane w okresie PRL w sposób masowy ordery i oznaczenia, należy przygotować specjalną ustawę - pisze "Nasz Dziennik".

  • Gowin: Polskę trzeba wymyślić na nowo | 19-09-2017 06:45:00

    OPINIA: Rządowi raz idzie lepiej, raz gorzej, ale generalnie realizujemy to, co obiecaliśmy Polakom w 2015 r. Po dwóch latach widać jednak, że Polskę trzeba wymyślić na nowo - powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" JE Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

  • Centralny Port Lotniczy będzie w Baranowie | 18-09-2017 21:45:00

    FUTURO: Rząd podjął decyzję, że Centralny Port Lotniczy będzie budowany w Baranowie koło Grodziska Mazowieckiego - podaje money.pl.

  • Wpływają pozwy przeciwko autorowi książki o Macierewiczu | 18-09-2017 19:30:00

    INFO: Jak informuje portal dorzeczy.pl, do warszawskiego sądu wpływają kolejne pozwy i prywatne akty oskarżenia przeciwko p. Tomaszowi Piątkowi, autorowi książki "Macierewicz i jego tajemnice".

  • Rząd ułatwi zakładanie spółdzielni socjalnych | 18-09-2017 17:30:00

    INFO: Rząd przygotował projekt ustawy, która zwiększy wsparcie finansowe dla spółdzielni socjalnych i ułatwi ich zakładanie - informuje bankier.pl.