Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

02-03-2016 15:30:00

21 byłych dygnitarzy PRL na liście IPN

INFO: Instytut Pamięci Narodowej opracował listę 21 byłych dygnitarzy PRL z lat 70. i 80. ubiegłego wieku, którzy mogą ukrywać tajne dokumenty. Lista została wysłana do oddziałów IPN - podaje "Gazeta Wyborcza".

 

Jak pisze gazeta, do listy została dołączona prośba o "pilne zebranie od podległych (...) pracowników wszelkich udokumentowanych informacji dotyczących możliwości zagarnięcia przez byłych funkcjonariuszy organów bezpieczeństwa państwa PRL dokumentów podlegających przekazaniu do zbioru archiwalnego IPN".

Na przesłanej liście znalazły się m.in. nazwiska gen. Władysława Pożogi, gen. Henryka Dankowskiego, gen. Józefa Sasina, gen. Adama Krzysztoporskiego, gen. Zdzisława Sarewicza.

P. Andrzej Zawisłowski, dyrektor Biura Edukacji Publicznej IPN, który miał przesłać cytowaną listę do poszczególnych oddziałów Instytutu, zaznaczył, że chodzi również o wszystkich innych funkcjonariuszy, wobec których mogą występować podejrzenia ukrywania dokumentów - podaje dziennik.

 

Źródło: wyborcza.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • Aleksander | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
    02-03-2016 17:11:39 | odpowiedz
    • tatra | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
      02-03-2016 17:36:03 | odpowiedz
    • Libero | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
      02-03-2016 17:58:25 | odpowiedz
  • FanatykIdei | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
    03-03-2016 07:59:28 | odpowiedz
  • kulsta | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
    03-03-2016 14:51:57 | odpowiedz

  • Czy żeby wejść do strefu euro trzeba zrezygnować ze złotego?

    Właśnie wykupiłem sobie tygodniowe wakacje na Słowacji płacąc z mojego konta Euro na konto Euro polskiej firmy. Firma wystawi fakturę w Euro. Na Słowacji będę mógł płacić kartą kredytową w której...
  • Senyszyn chce wprowadzic w Polsce szariat

    Tak sobie czytałem ostatnio o aborcji na wikipedii i z tego co tam zamieszczono wynika, że lewica chce w Polsce wporwadzenia reguł obowiązujących (w tym temacie) w Islamie i Judaiźmie. Trudna...
  • Mam wątpliwosci prosze o pomoc!

    Mlody i prosty ze mnie czlowiek-nie wszystko wiem a raczej wiecej nie wiem niz wiem...Temu zwracam sie do was z prosba o pomoc w wyjasnieniu kilku kwestii ktore ujmne w ppytaniach za wszelkie...
  • Mawashi IPN

    Jako że pan Mawashi postanowił nas "przytłoczyć" mnogością pytań z najrozmaitszych dziedzin - koniecznym jest podział założonego przez niego tematu na szereg tematycznych wątków żeby i innym dać...
  • Docelowa liczba ustaw. Ile i jakie?

    Zadałem sobie trudu przejrzenia strony sejmowej pod kątem liczby obowiązującej liczby ustaw. Nie ich rocznej produkcji, co też jest ciekawe, tylko ich łącznej liczny obecnie ważnych. No i jest...

Poczytaj również

  • Shaded: Muzułmanie napływają do Polski | 26-04-2018 06:45:00

    OPINIA: W Polsce jest coraz więcej muzułmanów. Jest tragedia - powiedziała p. Miriam Shaded, prezes Fundacji Estera.

  • Nowy biurokratyczny twór zwalczy oszustów? | 25-04-2018 21:45:00

    INFO: Prokuratura nie daje sobie rady z przestępcami gospodarczymi, dlatego postuluje powołanie Instytutu Ekspertyz Ekonomicznych - podaje interia.pl.

  • Bunt właścicieli stacji kontroli pojazdów | 25-04-2018 19:30:00

    FUTURO: Przygotowywana nowelizacja prawa o ruchu drogowym wywraca do góry nogami dotychczasowy system badań technicznych pojazdów. Właściciele stacji kontroli pojazdów zapowiadają sabotaż - pisze Interia.

  • Rząd pozwany za wiatraki | 25-04-2018 17:30:00

    INFO: Spółka Invenergy rozpoczyna arbitraż przeciwko Polsce. Amerykanie, którzy zainwestowali nad Wisłą setki milionów dolarów, zarzucają Warszawie brak ochrony inwestycji, co miała gwarantować m.in. umowa dwustronna z Waszyngtonem - czytamy w "Rzeczpospolitej".

  • Budżet PFN znacznie wyższy, niż się spodziewano | 25-04-2018 15:30:00

    INFO: Polska Fundacja Narodowa na promocję naszego kraju miała mieć 100 mln zł. Okazuje się jednak, że budżet fundacji jest ponaddwukrotnie wyższy - podaje newsweek.pl.

  • GDDKiA nie zabezpieczyła interesu Skarbu Państwa | 25-04-2018 13:15:00

    INFO: Umowy zawierane przez GDDKiA z wykonawcami inwestycji drogowych niedostatecznie zabezpieczały interes Skarbu Państwa - ocenia NIK.

  • Nowoczesna złożyła projekt ustawy o związkach partnerskich | 25-04-2018 11:00:00

    INFO: Jak podaje portal wprost.pl, Nowoczesna złożyła w Sejmie projekt ustawy o związkach partnerskich.

  • Sosnowiec zakaże ulicznych reklam? | 25-04-2018 06:45:00

    INFO: Sosnowiec chce wprowadzić uchwałę krajobrazową. Z ulic mają zniknąć szpetne reklamy - podaje dziennikzachodni.pl.

  • Rosiewicz: Poprzednie rządy uważam za zdradzieckie | 24-04-2018 21:45:00

    OPINIA: Poprzednie rządy uważam za zdradzieckie - powiedział w jednym z programów p. Andrzej Rosiewicz, znany artysta estradowy - informuje Onet.

  • CBA donosi na władze Poznania | 24-04-2018 19:30:00

    INFO: CBA doniosło do prokuratury na władze Poznania - informuje portal tvp.info.

  • Wody Polskie rozpoczynają cykl szkoleń ws. opłat za pomosty | 24-04-2018 17:30:00

    INFO: Wody Polskie rozpoczynają na Mazurach cykl szkoleń dla firm i samorządowców m.in. ws. nowych opłat za użytkowanie gruntów pokrytych wodami, np. pomostów - informuje portal stooq.pl.

  • Skarb Państwa odpowiedzialny za katastrofę hali targowej | 24-04-2018 15:30:00

    INFO: Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł, że Skarb Państwa ponosi cywilną odpowiedzialność za katastrofę hali Międzynarodowych Targów Katowickich - podaje onet.pl.

  • 90 tys. zł do zwrotu za obsługę 500+ | 24-04-2018 13:15:00

    INFO: Sąd zdecydował, że Skarb Państwa powinien zwrócić województwu zachodniopomorskiemu prawie 90 tys. zł za obsługę rządowego programu 500+ - donosi portal Interia.

  • Wielkie muzeum za unijne dotacje do zamknięcia | 24-04-2018 11:00:00

    INFO: Muzeum Śląskie w Katowicach jest w stanie, który nie pozwala na dalszą eksploatację zgodnie z przeznaczeniem - podaje wyborcza.pl.

  • TVP kupi 120 aut elektrycznych | 24-04-2018 06:45:00

    FUTURO: Telewizja Polska zamierza kupić 120 elektrycznych samochodów - informuje portal innpoland.pl.