Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

01-10-2015 17:30:00

1,3 mln zł odszkodowania za ziemię zabraną przez komunistów

INFO: Sąd w Białymstoku zasądził od Skarbu Państwa blisko 1,3 mln zł odszkodowania za ziemię, którą rodzinie z okolic Sokółki zabrano po wojnie w ramach reformy rolnej - podaje pb.pl.

 

Sprawa dotyczy rodziny, która była właścicielem ponad 100 ha gruntów rolnych i lasów we wsi Horczaki Dolne (powiat sokólski). Na mocy dekretu o reformie rolnej, po wojnie nieruchomości te zabrało państwo.

Sąd zasądził też wnioskodowczyni ustawowe odsetki od tej kwoty; Skarb Państwa jako strona przegrywająca ma też zapłacić jej blisko 77 tys. zł kosztów procesu.

 

Źródło: pb.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Pinochet a gospodarka Chile

    Jakie były przyczyny krachu gospodarczego Chile 1982? Może ktoś z Państwa się orientuje? Ogólnie słyszy się że Pinochet wyciągnął kraj z kompletnego bankructwa po bolszewickich rządach Allende....
  • Re: Chrześcijańskie korzenie Europy ?

    Na to stwierdzenie: !!! Katolicyzm nie ma absolutnie nic wspólnego z chrześcijaństwem !!! Hmmm, można spróbować odpowiedzieć, tak jak "Hiob": "Czym jest Świątynia Jerozolimska? Jakie ma...
  • Przymusowa sprzedaż nieruchomości

    Chciałem poruszyć temat pojawiający się w Polsce zwłaszcza przy budowie dróg , czyli zmuszania właścicieli do sprzedaży swojej ziemi państwu za ustaloną przez to państwo cenę. Czy zgadzacie się...
  • 17 sierpnia 2009: Jeszcze o podatkach

    http://korwin-mikke.blog.onet.pl/Jeszcze-o-podatkach,2,ID388871084,n W wariancie liberalnym (zastosowanym przez Napoleona I Buonaparte): każdy może przyjść, rzucić na stół wartość...
  • 08 października 2009: Jeremiady w Kioto - i nagonka na JE Wacława Klausa

    http://korwin-mikke.blog.onet.pl/Jeremiady-w-Kioto-i-nagonka-na,2,ID392465094,n Niech ktoś przetłumaczy na łacinę "Wpis bez Hitlera to wpis stracony" - za kilkadziesiąt lat będzie to w teorii...
  • Podatek dochodowy

    Jan: Podatek dochodowy odbiera ludziom pieniądze,sprawia,że mniej opłaca się pracować,przez co zniechęca do pracy-a to obniża poziom życia. Paweł: Tak może być w pewnych przypadkach,a w innych...

Poczytaj również

  • Morawiecki ujawnił, ile rząd zainwestuje w elektromobilność | 11-12-2018 21:45:00

    FUTURO: W ciągu najbliższych 10 lat mamy zamiar przeznaczyć na ten cel, co najmniej 3 mld euro - napisał JE Mateusz Morawiecki - podaje pb.pl.

  • Projekt Kukiz'15: Długi partii będą płacić politycy | 11-12-2018 19:30:00

    INFO: Klub Kukiz'15 złoży w Sejmie projekt noweli ustawy o partiach politycznych, według którego długi partii - po jej likwidacji - będą płacić politycy, a nie obywatele - donosi dziennik.pl.

  • W inwestycjach najgorzej od 20 lat | 11-12-2018 17:30:00

    INFO: Pomimo dobrej koniunktury stopa inwestycji w Polsce w zeszłym roku spadła do najniższego poziomu od ponad 20 lat - podaje interia.pl.

  • MON pod lupą NIK | 11-12-2018 15:30:00

    INFO: NIK mnoży wątpliwości związane z funkcjonowaniem Biura ds. Proobronnych MON; zarzuty dotyczą m.in. finansowania organizacji paramilitarnych i ich udziału w ćwiczeniach wojskowych - informuje "Rzeczpospolita".

  • Bizancjum w Sejmie | 11-12-2018 13:15:00

    INFO: Aż 4,7 tys. zł kosztowała każda z szabel dla straży marszałkowskiej - donosi "Rzeczpospolita".

  • CBA zatrzymało 8 osób ws. wyłudzeń z ARiMR | 11-12-2018 11:00:00

    INFO: Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało 8 osób, działających w rolniczej grupie producenckiej podejrzewanej o wyłudzenia środków z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

  • Polacy boją się brexitu | 11-12-2018 06:45:00

    INFO: Polacy są zorientowani, że Wielka Brytania opuszcza UE, ale nie zawsze wiedzą, co o tym myśleć - wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej".

  • Samorząd torpeduje inwestycje na Mierzei | 10-12-2018 21:45:00

    INFO: Samorząd woj. pomorskiego jest przeciwny budowie kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną - informuje wGospodarce.pl.

  • Tajemnicze spotkanie Morawieckiego i Solorza | 10-12-2018 19:30:00

    INFO: Mecenas Roman Giertych, pełnomocnik biznesmana Leszka Czarneckiego, zapowiedział złożenie wniosku o przesłuchanie premiera Mateusza Morawieckiego w śledztwie dot. KNF - donosi onet.pl.

  • Partia Teraz! przedstawiła swoje postulaty | 10-12-2018 17:30:00

    INFO: Partia WCz. Ryszarda Petru - Teraz! - przedstawiła swoje główne postulaty - podaje stooq.pl.

  • Prezydent Przemyśla z mniejszą pensją | 10-12-2018 15:30:00

    INFO: Nowy prezydent Przemyśla, p. Wojciech Bakun, były poseł Kukiz’15, będzie rządził miastem, zarabiając mniej niż poprzednik - podaje onet.pl.

  • Przedsiębiorcy alarmowali rząd PO-PSL ws. kradzieży VAT | 10-12-2018 13:15:00

    INFO: Resort finansów i inne ministerstwa, a także premierzy Donald Tusk i Ewa Kopacz otrzymywali w latach 2008-2015 ostrzeżenia ze strony organizacji branżowych zaniepokojonych zagrożeniem, a później faktycznym wyłudzaniem VAT; mimo to władze nie widziały potrzeby wprowadzania postulowanych przez przedsiębiorców zmian - podaje portal tvp.info.

  • Jakubiak nie godzi się na wrogi stosunek do UE | 10-12-2018 11:00:00

    OPINIA: WCz. Marek Jakubiak skrytykował Ruch Narodowy za jego wrogi stosunek do Unii Europejskiej - podaje prawicowyinternet.pl.

  • Emerytury jednak bez podatku? | 10-12-2018 06:45:00

    FUTURO: Jest szansa na emeryturę bez podatku. PiS nie odrzuciło obywatelskiego projektu ustawy w tej sprawie - podaje money.pl.

  • Polacy chcą złagodzenia ustawy aborcyjnej | 09-12-2018 20:45:00

    INFO: 48% respondentów uważa, że ustawa antyaborcyjna powinna zostać złagodzona - wynika z w sondażu SW Research przeprowadzonego dla serwisu rp.pl.