Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

12-07-2018 13:15:00

10 lat za palenie śmieci

INFO: Prokuratura w Jeleniej Górze oskarża kobietę zarządzającą składowiskiem odpadów w Bogatyni (woj. dolnośląskie) o bezprawne sprowadzanie odpadów z Niemiec - pisze money.pl.

 

Według ustaleń śledczych, kobieta z pominięciem przepisów importowała śmieci z Niemiec. Wśród zarzutów są też te związane ze skażeniem gleby, wód gruntowych i celowym wywoływaniem pożarów składowiska. Kobiecie grozi do 10 lat więzienia.

Za tonę przywiezionych z Zachodu śmieci dostać można nawet 50 euro (215 zł). Zatem 50 tys. ton spalonych w głośnym pożarze w Zgierzu to 11 mln zł na czysto - zauważa portal. Dziurawe prawo sprawia, że firmy zajmujące się śmieciami bankrutują, rozwiązują się albo po prostu znikają i kto inny musi po nich posprzątać - dodaje portal.

 

Źródło: money.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 12-07-2018 14:07:52 | odpowiedz
    Nie podzieliła się głupia baba pieniędzmi za przyjęte szwabskie śmieci z nikim z rządu - no to słusznie jej przylali10 lat kryminału!! . Ma szansę, że pan prezydent ją ułaskawi.

  • Dostęp do broni

    Większość z nas zapewne jest za powszechnym dostępem do broni. Chciałbym tutaj podyskutować co słowo "powszechny" oznacza. Moim zdaniem powszechny dostęp do broni powinien obejmować wszystkie jej...
  • Okazjonalny kosument marihuany

    W ostatnich dniach minister Czuma rzucił hasło: nie ścigajmy okazjonalnych konsumentów narkotyków (chyba miał na myśli marihuanę). Ma to polegać na tym, że policja, prokuratura i sądy miałyby...
  • 18 października 2009: Dlaczego wystąpiłem z UPR?

    http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/dlaczego_wystapilem_z_upr/315 Dlaczego wystąpiłem z UPR? Ponieważ chcę starannie, choć subiektywnie, przedstawić sytuację - a dopiero przed chwilą wróciłem z...
  • Mundurowa mafia

    Najwyższy CZAS! opisał przypadek reżysera Grzegorza Brauna, który oskarżany jest przez Prokuraturę o pobicie sześciu policjantów w 2008 roku. Grzegorz Braun opisuje zajście jako napaść ze strony...
  • Film przesłany przez anarchiste jako atak na kapitalizm

    http://www.youtube.com/watch?v=PBc0S1kAMJE Jeden z anarchistów przesłał mi ten film i powiedział ,że po obejrzeniu człowiek nie może być zwolennikiem kapitalizmu. Co Wy na to? Proponuję...
  • Przekręty PO o których media milczą

    tekst z http://www.wykop.pl/ramka/556823/przekrety-i-walki-rzadu-po-o-ktorych-milcza-media/ Media w kraju wybitnie maskują przekręty obecnego rządu nagłaśniając same sukcesy, a urzędasy robią...

Poczytaj również

  • Wielka akcja ABW przeciwko ekstremistom | 12-11-2018 20:45:00

    INFO: Tuż przed Świętem Niepodległości funkcjonariusze ABW wkroczyli do mieszkań kilkudziesięciu osób podejrzanych o działalność ekstremistyczną - podaje dorzeczy.pl.

  • Wrocławski ratusz rozwiązał marsz narodowców | 12-11-2018 17:30:00

    INFO: Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz zadecydował o rozwiązaniu zorganizowanego przez narodowców Marszu Polski Niepodległej - podaje tvp.info.

  • Opłata targowa zostanie zniesiona? | 12-11-2018 14:15:00

    INFO: Sejm pracuje nad poselskim projektem, który zakłada zniesienie opłaty targowej - donosi portal podatki.biz.

  • Wolnościowcy utworzą nowe koło poselskie? | 12-11-2018 11:00:00

    INFO: Nie ustają pogłoski o utworzeniu nowego koła poselskiego, w którego skład wchodziliby posłowie wolnościowi - podaje nczas.com.

  • Były PiS-owski minister proponuje zniesienie wieku emerytalnego | 12-11-2018 06:45:00

    OPINIA: P. Stanisław Kluza, były ministrem finansów w rządzie PiS, uważa, że Polska ma szansę na wdrożenie kompleksowego systemu emerytalnego, którego osią powinno być zniesienie wieku emerytalnego - podaje businessinsider.com.pl.

  • Teglund: Socjal w Polsce jest nieprawdopdoobny | 11-11-2018 20:45:00

    OPINIA: Zasiłki w Polsce są naprawdę stosunkowo wysokie - przekonywała p. Joanna Teglund, specjalista ds. migracji, wieloletnia mieszkanka Szwecji.

  • Będzie można odliczyć wydatki na termomodernizację | 11-11-2018 17:30:00

    INFO: Sejm uchwalił nowelizację przepisów podatkowych, wprowadzając do nich ulgę związaną z inwestycjami w termomodernizację budynków jednorodzinnych - informuje interia.pl.

  • Rosną rachunki Polaków | 11-11-2018 14:15:00

    INFO: Nieustannie rosną koszty życia w Polsce - alarmuje Interia.

  • Polska chce... płacić wyższą składkę do UE | 11-11-2018 11:00:00

    INFO: Polska jest gotowa ponosić większą składkę do budżetu Unii - oświadczył JE Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju.

  • Obywatele RP szykują kontrmanifestację | 11-11-2018 06:15:00

    INFO: Sytuacja jest krytyczna, nie widzimy innej możliwości niż kontrmanifestacja - oświadczyli Obywatele RP, odnosząc się do marszu, który ma przejść w Warszawie w niedzielę 11 listopada.

  • Rocznicowy paszport z błędem | 10-11-2018 20:45:00

    INFO: MSWiA ogłosiło, że z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości w nowych paszportach znajdzie się m.in. Kopiec Niepodległości im. Józefa Piłsudskiego. Problem w tym, że takiego kopca nie ma - pisze rp.pl.

  • Kukiz'15 chce zakazu wydawania gazet przez samorządy | 10-11-2018 17:30:00

    INFO: Grupa posłów Kukiz`15 złożyła w Sejmie projekt zmian prawa prasowego i ustaw o samorządzie terytorialnym, który zakłada zakaz wydawania tytułów prasowych przez samorządy gminne, powiatowe i wojewódzkie - donosi serwis press.pl.

  • Tak się gospodaruje na państwowym | 10-11-2018 14:15:00

    INFO: CBA prowadzi śledztwo ws. korupcji przy dostawach paliwa do Elektrowni Szczecin.

  • Resort porozumiał się z policjantami | 10-11-2018 11:00:00

    INFO: Minister spraw wewnętrznych, JE Joachim Brudziński i przedstawiciele strony społecznej podpisali porozumienie kończące akcję protestacyjną policjantów.

  • Gronkiewicz-Waltz znów grozi | 10-11-2018 06:45:00

    INFO: Mogę rozwiązać nawet marsz państwowy - ostrzegła prezydent Warszawy, p. Hanna Gronkiewicz-Waltz.