Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

10-02-2018 13:00:00

Wałęsa radzi Tajwanowi, jak... rozliczać się z przeszłością

INFO: Na spotkaniu w Gdańsku z p. Ke Wen-je, burmistrzem Tajpej, p. Lech Wałęsa opowiadał tajwańskiej delegacji, jak dbać o sprawiedliwość okresu przejściowego - pisze niezalezna.pl.

 

Burmistrz Tajpej pytany, o czym rozmawiał z byłym polskim prezydentem, odpowiedział, że poruszył z nim dwa tematy: relacje Tajwanu z Chinami i kwestie sprawiedliwości okresu przejściowego, czyli m.in. rozliczeń z przeszłością. Pytany, co dokładnie usłyszał od p. Wałęsy, burmistrz wymijająco odpowiedział, że musi wrócić do Tajpej i "przemyśleć sobie to, co usłyszał". Dodał, że p. Wałęsa obiecał wesprzeć Tajwan na arenie międzynarodowej, jeśli będzie trzeba.

Portal zaznacza, że p. Wałęsa nadal w wielu kręgach w Azji uważany jest za bohatera, który obalił w Polsce komunizm, jednak pojawiające się coraz częściej informacje w mediach o współpracy byłego prezydenta z SB spowodowały, że tajwańscy internauci na facebookowym profilu burmistrza pytali, po co odwiedził p. Wałęsę, skoro jest on osobą kontrowersyjną ze względu na swoją przeszłość.

 

Źródło: niezalezna.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze


Poczytaj również