Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs
Magister PAFERE
PAFERE zaprasza do udziału w VI edycji konkursu Magister PAFERE
Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

30-06-2014 16:00:00

Rośnie pokrywa lodowa wokół Antarktydy

INFO: Choć postępowe środowiska od wielu lat promują ideę tzw. globalnego ocieplenia, to od ponad 30 lat wokół Antarktydy rośnie pokrywa lodowa.


Wg naukowców z Uniwersytetu Illinois, aktualnie pokrywa lodowa wokół Antarktydy osiągnęła rekordową powierzchnię 2,07 mln km2. Powierzchnia ta rośnie już od 1979 r. Poprzedni rekord powierzchni lodowej dla południowej hemisfery wynosił 1,84 mln km2 i odnotowano go w grudniu 2007 r.


Źródło: atmos.uiuc.edu
Opracował: Jarosław Wójtowicz

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • Sierkovitz | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
  30-06-2014 16:22:43 | odpowiedz
  • 30-06-2014 16:33:53 | odpowiedz
   To ciekawe, bo generalnie temperatura powietrza jest tam stale poniżej zera (i to zazwyczaj grubo poniżej), jedynie w lecie w izolowanych "oazach" podnosi się nieco powyżej...
   • 30-06-2014 16:55:47 | odpowiedz
    Zero opadów - co się stopi znika na zawsze. Przez ocieplenie masz tam po prostu więcej dni z dodatnią temperaturą - i więcej się topi. 350 Gt rocznie.
    • 30-06-2014 18:17:26 | odpowiedz
     Gdyby tam było zero opadów, to nie istniałby również lądolód. No chyba, że akurat ostatnio zupełnie przestało padać od tego ocieplenia... :D
     • 30-06-2014 19:13:24 | odpowiedz
      Opady na Antarktydzie są podobne jak na Saharze. Lodowiec powstał tam dawno temu - inne warunki niż teraz.
      • 01-07-2014 12:51:47 | odpowiedz
       Najpierw roztapiałby się lód na styku z oceanem, a nie w centrum kontynentu. Natomiast opady biorą się z napływu ciepłych mas powietrza z północy i na styku z zimnym podłożem wyładowują nadmiar wody. To nie zależy w tym wypadku od ilości ciepłych dni, tylko od ruchu mas wody i powietrza w okolicy Antarktydy.
       Na północy, na Grenlandii jest podobnie. Ciepły Golfsztorm sprzyja zwiększonym opadom i wzrostwi powłoki lodowej na wyspie. Taki mechanizm obrony przed nagrzewaniem Ziemi.
 • 30-06-2014 16:37:20 | odpowiedz
  Będziesz się wypisywał w każdym temacie nawiedzony ekologu:)
  tacy jak ty dzielą się na dwie grupy na tych co na tym chcą zrobić i na idiotach którzy w to wierzą
  chcesz "ratować ziemię" to rób to ze swoich pieniędzy a nie cudzych,takie cykle(ocieplenie , ochłodzenie) naturalne powtarzają się od tysięcy lat i nie mają nic wspólnego z działalnoscią człowieka.
  • 30-06-2014 17:18:51 | odpowiedz
   Ci idioci-ekolodzy tak maja ze sa gotowi zniszczyc caly przemysl europy i skazac miliardy ludzi na bezrobocie, glod i nedze niz pozwolic jednej osobie zmarznac w zime :)
  • 30-06-2014 17:25:28 | odpowiedz
   Apropo kolegi Ekologa to w artykule o "globalnym ociepleniu" Przekonywal ze CO2 jest dobry i zly, teraz przekonuje rownierz ze Lod jest dobry i zly :) Jak widac nie ma znaczenia dla tych zlodzieji czy pokrywa lodowcow rosnie czy zmniejsza sie. W obu przypadkach maja bajeczke by okradac ludzi z pieniedzy i jeszcze wmawiaja nam ze to dla naszego dobra :)
   • 30-06-2014 19:17:00 | odpowiedz
    Nie za bardzo zrozumiałeś chyba. Nie piszę, że lód jest "dobry" czy "zły" a o tym, że zwiększony lód morski wynika z tego, że lądolód się topi, nie z tego, że klimat się ochładza. To tak jakby ktoś twierdził, że gość ma sporo kasy więc musi mu się powodzić, a w rzeczywistości kasa pochodziłaby z desperackiej wyprzedaży majątku.
    • 30-06-2014 21:00:25 | odpowiedz
     Bredzisz synku i na to dokladke oklamujesz siebie i innych! Jezeli srednia temperatura powietrza na Antarktydzie sie obnizyla, to niby jak "topi sie lod"? Ze niby "przez nadmierne zamarzanie"? Owszem, na Antarktydzie jest sucho jak na "Saharze". Tylko, ze wiatry wieja z predkosciami, ktore by wymiotly cale lewactwo! A propos, temperatura odczowalna jest tak niska, ze kazdy unika jak moze wychodzenia w czasie ataku wiatru ze swojego schronienia! Twoje wywody ekoterrorysto sa nic nie warte, bo wmawiasz, ze los sie topi dlatego go przybywa, a kto tobie lewatywo nie wierzy to moher albo idiota! Tym czasem gdyby zniknal lod na biegunie polnocnym to droga statkow plynacych z np. Chin do Europy skrocilaby sie o 2/3 i o tyle samo (conajmniej) spadloby zuzycie paliwa, i emisja spalin! A gdyby temperatura na Ziemi faktycznie wzrosla to w Europie tak jak na poluniu Kazachstanu czy na Kubie zbiory bylby 3x w roku i mozna byloby wyzywic 21 mld ludzi! Pomine milczeniem fakt, ze gdyby temperatura faktycznie wzrosla to Polacy nie musieliby "grzac do maja", dzieki czemu spadloby zuzycie wegla i emisja spalin! Polak 1/3 dochodu przeznaczanego na "ogrzewanie" i "ubrania zimowe" moglby przeznaczyc np. na budowe porzadnych estetycznych budynkow mieszkalnych lub poprostu "przechlac" bo co kogo obchodzi co ludzie robia ze swoimi pieniedzmi? Na koniec napisze tobie, ze jestes ciemny jak tabaka w rogu i powielasz propagande, bo w zime moj "diesel" bierze 8l, a w lato na "klimie" 6,5 litra. Jaki wiec jest porzytek z tej przekletej zimy, o ktora tak walczysz? Na oslode podam tobie, ze wybuch jednego super wulkanu np. Yelostone powodoje co 640tys. lat efekt nuklearnej zimy, przez ktora ludzkosc juz prawie wyginela bo przezylo ok. 2500-1000 osobnikow co wyczytali "naukowcy" w ludzkim DNA, czyli im jest cieplej tym efekt ewentualnej "nuklearnej zimy" bedzie mniejszy, ale socjalistyczny rozum nie obejmie przytoczonych tu przykladow, bo "wie swoje i juz"! Przemysl to sobie ciemna maso i poszukaj olsnienia w literaturze. Na sam koniec, super wulkan moze eksplodowac w ciagu najblizszych 30 tys. lat, lub chocby za rok.
     • 30-06-2014 21:38:17 | odpowiedz
      "Synku" a skąd masz te rewelacje, że temperatura się obniżyła? Z czapki - ot skąd. A argument, że nic nie róbmy bo może być kiedyś w przyszłości wybuch superwulkanu jest po prostu niedorzeczny. "A gdyby tu w przyszłości przedszkole było"....
    • 30-06-2014 23:57:35 | odpowiedz
     "(...)zwiększony lód morski wynika z tego, że lądolód się topi(...)"

     https://www.youtube.com/watch?v=a7T7p5erDPQ

     Jakby to ujął Fryderyk Bastiat:
     "Łaski, panowie! Szanujcie przynajmniej prawa fizyki!"

     Jeśli lądolód topnieje to tym bardziej lód morski stopnieje - to jest przecież logiczne. Chodzi o to, że lądolodu (tj. grubej pokrywy lodu) wcale nie ubywa, lecz przybywa. A lądolodu przybywa dzięki temu, że lód morski tj. "cienka pokrywa lodu" robi się co raz to grubsza. Zaś kiedy lód morski robi się co raz grubszy to oznacza to, że temperatura spada i zamraża wodę w co raz to dalszej odległości od bieguna, więc ogólnej pokrywy lodowej przybywa - i o to właśnie chodzi.
     Dlatego NIC NIE TOPNIEJE, bo gdyby "coś" topniało to by się to "coś" nie powiększało. Zasolenie wód podbiegunowych nie ma tu nic do rzeczy, bo chodzi tu o temperaturę powietrza, która bezpośrednio wpływa na temperaturę wody, która wskutek niskiej temperatury powietrza zamarza. Im zimniej tym grubsza pokrywa lodowa - można to zaobserwować na polskim jeziorze i tak samo jest w kole podbiegunowym.

     SJP PWN podaje:
     topnieć
     1. «przechodzić w stan ciekły pod wpływem podwyższonej temperatury otoczenia»
     2. «łagodnieć, mięknąć, rozczulać się»
     3. «zmniejszać się, ubywać»

     Ubywa to przeciwieństwo przybywa. Więc jeśli wiemy, że "lodu przybywa" to nie możemy postawić tezy, że "lodu ubywa" - byłoby to sprzeczne z racjonalnym myśleniem.
     Oczywiście rozważyłem Twoją teorię, ale ona kuleje, bo mogę Cię zapewnić, że lądolód nie topnieje i jego "odłamki" nie powiększają powierzchni lodu pokrywającego wody podbiegunowe. Po prostu mamy globalny spadek temperatury - żadna rewelacja ani nowość dla tych, którzy wiedzą o tym, iż Bałtyk kilka wieków temu lubił czasem zamarzać.
     Np. taka Tamiza w 1683 (łac. MDCL*****III) wyglądała tak:
     http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/98/Frost_Fair_of_1683.JPG/720px-Frost_Fair_of_1683.JPG

     Faktem jest to, iż lodu na Ziemi PRZYBYWA, bo temperatura spada, co możemy odczuć np. w Polsce po naszym "upalnym" czerwcu, który zaraz się skończy, a polski lipiec także nie zapowiada się ciekawie (przynajmniej pierwszy tydzień).
     A może za rok na GRENlandii będą rosnąć drzewa owocowe, zaś na Antarktydzie będzie zielona trawka - kogo to obchodzi? Może Bóg - Stwórca tego świata - chce ośmieszyć ludzki rozum? -I prawidłowo, ponieważ wszystkie Jego wyroki są sprawiedliwe, a ludzka mądrość bezbożnych pyszałków (czyt. naukowców) jest głupotą w Jego oczach.
     "Napisane jest bowiem: Wytracę mądrość mędrców, a przebiegłość przebiegłych zniweczę." [1Kor 1:19]

     I tak w ogóle to nie rozumiem po jakiego ludzie zajmują się dzisiaj lodem lub przejmują się jego brakiem. To jest tak potworna głupota ludzka, że ciężko o tym myśleć a co dopiero rozmawiać... Obecnie grozi nam superuberhiperinflacja na poziomie milionów (jak nie miliardów) procent (czyli 1zł będzie wart 0,000001zł), III wojna światowa, scentralizowana kontrola ludzkości, globalna niewola i ludobójstwo itp. itd. a ludzkość obawia się raz wody, a raz lodu... LUDU DULOC! DO JASNEJ CHOLERY! NIE WYTRZYMIĘ TEJ GŁUPOTY! I ta cała masa socjal-dekli określa się jeszcze jako postępowa, wykształcona i nowoczesna... Ja bym tą ludzką swołocz opisał mianem zidiociałych, prymitywnych sodomczyków, a nie ludźmi XXI wieku.

     Bóg stworzył naturę, a nie jakaś bogini Gaja, która jest bliżej znana pod popularnonaukowym kryptonimem "Matka Natura". Dlatego gdy ufa się Jedynemu Bogu - Stwórcy wszechświata - to wówczas nie boi się jakichś pogańskich bożków z telewizora, czy innego szkła, albowiem człowiek ufający Panu nie zginie, lecz będzie żyć na wieki. Amen.

     pozdro
     • 01-07-2014 00:45:44 | odpowiedz
      Tej - semantyk - lądolodu ubywa ale nie w taki sposób, że jest i się nagle topi. Lodowce się cielą - tzn. odpadają od nich ogromne bryły lody i wpadają do morza. Stąd więcej lodu morskiego. Teraz rozumiesz? Lodu ubywa - tu masz dane:
      http://www.skepticalscience.com/images/Antarctica_Ice_Mass.gif

      Ty zapewne na swoją obronę możesz podać werset?
      • 01-07-2014 06:01:45 | odpowiedz
       A stad ma te dane ciemna lewacka maso, ze informacje czerpie z roznych zrodel niz "G..o Wiesz", czy internet. Ponadto jezeli "lod sie topi" jak twierdzisz to czemu Rosjanie i inne nacje wciaz od nowa zakladaja w tych samych miejscach bazy na Antarktydzie? Bo juz je dawno zasypalo!
      • 02-07-2014 11:22:56 | odpowiedz
       Jeśli z lodowca z powodu ocieplenia odpadają ogromne bryły lodu to tym bardziej pływający "morski lód" (tzn. tafle/kry lodu/góry lodu) będzie topniał. Dlaczego? Bo będzie zanurzony w wodzie i będzie w dalszej odległości od bieguna. Więc jest niemożliwym, aby grube pokrywy lodowcowe topniały a te cieńsze nie - to wbrew prawom fizyki.
       I w ogóle gdyby lądolody (tj. grube pokrywy lodowe) cały czas się rozsypywały to nie mielibyśmy grubych pokryw lodowych, tylko same cienkie tafle lodu.

       Twoja teoria jest inwalidką - zresztą jak wszystkie inne, które wypełzają z Greenpeace.

       pozdro pogański ekologu (przypominam, że wciąż jesteś w niewłaściwej części Internetu)

       PS http://www.skepticalscience.com/images/Antarctica_Ice_Mass.gif Jak patrzę na ten wykres, to przypominają mi się te wszystkie genialne wykresy keynesistów przewidujące zachowania rynkowe i mające tyle samo wspólnego z rzeczywistością co i najszlachetniejsza instytucja w Środkowej Europie odznaczona pośmiertnie Orderem Odrodzenia Polski, czyli nasz najdroższy ZUS, MUAHAH!
       PS2 A i werset miał być na koniec - już Ci podaję drogi czytelniku. Otóż po globalnym potopie, który zniszczył Ziemię ok. 4tys lat temu, Bóg rzekł do ocalonych przez siebie ludzi: "I ustanawiam przymierze moje z wami, że już nigdy nie zostanie wytępione żadne ciało wodami potopu i że już nigdy nie będzie potopu, który by zniszczył ziemię." [Rdz 9:11]
 • 01-07-2014 10:15:03 | odpowiedz
  20 lat temu straszyli, że za 20 lat Nowy Jork będzie pod wodą, wybrzeża Australii będą zalane, część europejskich wybrzeży również będzie pod wodą. Tymczasem jak lód się topi na północy to na południu jest go więcej i poziom wód nie uległ znaczącej zmianie. Nawet prognozy ONZ okazały się bzdurnym jątrzeniem. Brawo.

 • Globalne ocieplenie zahamowane - "to zła wiadomość dla Ala Gore'a"

  Przeklejone z jednej z list mailowych: Taki oto artukulik wczoraj znalazłem: http://wiadomosci.onet.pl/1939257,12,item.html Pogrzebałem w otchłaniach sieciowości i temat zaczyna mi...
 • 1 lipiec 2009: Proszę Państwa: KANIKUŁA

  Widzi pan panie Januszu! Dopadło pana wreszcie globalne ocieplenie! To kara, za wyśmiewanie się z niego. I jeśli pan nie przestanie się śmiać ze zmian klimatycznych, to ani się pan spostrzeże,...
 • Globalne ocieplenie jest faktem.

  Witam. Śledzę idee liberalno - konswerwatywne od jakiegoś czasu, oglądałem dużo wystąpień JKMa i innych prawicowców. Bardzo wiele ciekawych rzeczy się dowiedziałem, jednak większość ludzi o tych...

Poczytaj również

 • Postęp, czyli gwałciciel dziewczynek w więzieniu dla kobiet | 23-03-2017 06:45:00

  INFO: Brytyjskie władze więzienne wywołały oburzenie po tym, jak przeniosły skazańca odsiadującego dożywocie za gwałt na dwóch dziewczynkach do więzienia dla kobiet.

 • UNICEF krytykuje Niemców | 22-03-2017 21:45:00

  INFO: UNICEF zarzuca Niemcom niewłaściwą opiekę nad dziećmi, które od 2015 r. przybyły do tego kraju jako "uchodźcy".

 • Norweski polityk chce zakazać hidżabów w pracy | 22-03-2017 18:30:00

  INFO: Były lider norweskiej Partii Postępu chce wprowadzić zakaz noszenia burek i symboli religijnych przez pracowników miejskich z Oslo.

 • Chiny ważniejsze niż NATO dla USA | 22-03-2017 15:15:00

  INFO: Szef amerykańskiej dyplomacji, p. Rex Tillerson zamierza nie brać udziału w kwietniowym szczycie NATO, ponieważ w tym samym czasie z wizytą do USA przyjedzie przywódca Chin JE Xi Jinping.

 • Pojawiły się napisy "Tylko Dla Białych" | 22-03-2017 12:00:00

  INFO: W całym Dublinie ktoś porozklejał plakaty z polskim napisem "TYLKO DLA BIAŁYCH" - donosi wp.pl.

 • Szwedzi boją się Putina | 22-03-2017 07:00:00

  INFO: Szwedzkie władze z obawy przed konfrontacją z Rosją reaktywują bunkry z czasów zimnej wojny.

 • Rekordowa liczba miliarderów | 21-03-2017 22:00:00

  INFO: Amerykański magazyn "Forbes" opublikował najnowszą listę światowych miliarderów, która zawiera najwięcej osób w historii.

 • Argentyński prawnik odzyska wrak tupolewa? | 21-03-2017 18:30:00

  INFO: Polski rząd wynajął p. Ludwika Moreno-Ocampo, byłego głównego prokuratora Międzynarodowego Trybunału Karnego, aby pomógł sprowadzić do Polski szczątki tupolewa - donosi gazetaprawna.pl.

 • Niemcy: Nie jesteśmy NATO nic dłużni | 21-03-2017 15:15:00

  INFO: Niemcy nie są dłużni NATO dużych sum pieniędzy, gdyż sojusz nie ma żadnego konta zaległości - powiedziała niemiecka minister obrony Urszula von der Leyen.

 • Buttiglione: UE nie może karać za miłość do własnej Ojczyzny | 21-03-2017 12:00:00

  OPINIA: Europę drąży choroba. Być może nadszedł więc taki czas, że musimy wrócić do całkowitych podstaw. A tą podstawą jest budowanie wiary chrześcijańskiej i rodziny - powiedział w Warszawie podczas konferencji "Europa Christi" prof. Rocco Buttiglione, wieloletni włoski parlamentarzysta.

 • Szwecja: "Uchodźćy" strażnikami więziennymi! | 21-03-2017 06:45:00

  INFO: Szwedzkie władze szkolą "uchodźców" na strażników więziennych.

 • Zmarł jeden z najbardziej wpływowych ludzi świata | 20-03-2017 21:45:00

  INFO: Mimo 7 przeszczepów serca, w wieku 101 lat zmarł p. Dawid Rockefeller, przemysłowiec, filantrop, spadkobierca największej fortuny w historii ludzkości.

 • Gates krytykuje cięcia w pomocy zagranicznej | 20-03-2017 18:30:00

  OPINIA: P. Wiluś Gates, miliarder i twórca Microsoftu, krytykuje plany rządu USA, który chce ograniczyć wydatki na pomoc zagraniczną.

 • Płaca minimalna uderzy w rynek pracy | 20-03-2017 15:15:00

  INFO: Władze Dystryktu Kolumbii przeprowadziły badanie, z którego wynika, że podniesienie płacy minimalnej negatywnie wpłynie na zatrudnienie w Waszyngtonie.

 • G20 rezygnuje z finansowania walki z klimatem! | 20-03-2017 12:00:00

  INFO: Koalicja kilku państw zmusiła Niemcy do usunięcia odniesienia o finansowaniu programów klimatycznych z projektu rezolucji na spotkanie grupy G20.