Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

11-05-2016 12:00:00

Płaca minimalna szkodzi

INFO: Biuro Kongresu USA przyznaje, że płaca minimalna może być jednym z elementów, które powodują, że młodzi Amerykanie mają problemy ze znalezieniem zatrudnienia.

 

Kongresowe biuro budżetowe (CBO) wskazuje, że obecnie w USA aż co szósta osoba w wieku od 18 do 34 lat jest bez pracy. W liczbach jest to aż 5 mln ludzi. Wśród powodów takiego stanu rzeczy analitycy CBO wymieniają słabą edukację, więzienie za błahe przestępstwa czy też właśnie podwyżki płacy minimalnej. 

"Wyższa płaca minimalna też mogła podnieść bezrobocie wśród młodych ludzi. Federalna płaca minimalna, dopasowywana do inflacji, nie wzrosła od 1980 r., ale w ostatnich latach doszło do podwyżek w wielu stanach i regionach Ameryki" - podkreślono w raporcie.

To nie pierwsze tego typu doniesienia z USA, które uderzają w postulaty lewicowych aktywistów domagających się podniesienia płacy minimalnej w celu poprawy bytu ubogich. Wcześniej krytycznie o tego typu polityce wypowiadali się eksperci takich organizacji, jak Narodowe Biuro Badań Gospodarczych (NBER) czy konserwatywnej Fundacji Heritage, ostrzegający, że wyższa płaca minimalna uderza w młodych ludzi oraz najgorzej wykwalifikowanych. Z drugiej strony są analitycy z takich lewicowych środowisk, jak Uniwersytet Berkeley, którzy bronią takiej polityki, uznając ją za najlepszy sposób na walkę z ubóstwem.

 

Źródło: www.cbo.gov

Opracował: Jarosław Wójtowicz

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Witam, się przedstawiam i czemu UPR nie dla mnie

    Witam, Ponieważ nie lubię czuć, że się narzucam, stworzę sobie taką mini enklawę w powitaniach, gdzie bez wyrzutów będę mógł dopisać w miarę bywania, co mi nie pasuje w UPR mimo pełną piersią...

Poczytaj również