Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

12-11-2017 13:00:00

NATO wzoruje się na zimnej wojnie?

OPINIA: Plany reform struktury dowodzenia NATO opierają się na programach używanych w czasach zimnej wojny - powiedział p. Aleksander Gruszko, rosyjski przedstawiciel przy NATO.

 

- NATO czerpie inspirację z programów z zimnej wojny. Projekt "Dowodzenie Północnoatlantyckie" jest kopią struktur, które istniały do 2002 r. i były odpowiedzialne za przenoszenie amerykańskich sił z USA do Europy - wyjaśnił dyplomata. - Mówił on również o ochronie na morzu i bezpieczeństwie linii komunikacyjnych - dodał.

P. Gruszko dodał, że Moskwa nie może oprzeć się wrażeniu, że celem zmian w NATO jest Rosja, która ma być uważana przez blok za główne zagrożenie.

 

Źródło: www.rt.com

Opracował: JW

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 12-11-2017 13:08:15 | odpowiedz
  I w pewnym sensie ruski rosyjski polityk ma rację, jest to robione z myślą o Rosji, a konkretnie z obroną przed ewentualna agresją Rosji która na Ukrainie pokazała w jakim poważaniu ma międzynarodowe umowy.
  • 12-11-2017 14:31:59 | odpowiedz
   Kazdy kraj powinien dbac przede wszystkim o wlasny interes. Mi nie chodzi o lubienie badz nie lubienie Rosji, ale jesli wladze rosyjskie widza, ze nagle sasiedni kraj im wypada i przejmuje go konkurencyjne panstwo (USA), wiec w niedlugim czasie trzeba bedzie sie pozegnac z bazami marynarki, to chyba dosc logiczne, ze wladze Rosji beda temu przeciwdzialac. Oba bloki nie graja czysto, ale w Polsce wmawia sie, ze bomby amerykanskie sa demokratyczne, natomiast bomby rosyjskie no to szkoda gadac.
   • 12-11-2017 16:34:31 | odpowiedz
    Z całej wypowiedzi zgadzam się tylko z pierwszym zdaniem : Każdy powinien dbać przede wszystkim o własny interes.
    I nie chodzi mi o lubienie bądź nie lubienie Rosji ale skoro dbasz o własny interes to jaki interes masz w negowaniu imperialnej polityki Rosji? Co to znaczy na normalny Polski język ze Rosji "kraj wypada"? Ukraina oddała "swoją" broń atomową (czyn bezprecedensowy) w zamian za GWARANCJĘ ROSJI USA i Wielkiej Brytanii że jej granice nie zostaną naruszone. A choćby nawet i tego nie było? Rosjanie wysłali na Ukrainę ludzi i zrobili przewrót na Krymie i oderwały od Ukrainy Donbas. I niechby nawet zrobili t dlatego że się "wystraszyli NATO". Jakie masz gwarancje, że kiedyś nie przelecą za blisko okrętu NATO nie wystrasza się i nie zajmą "w obawie" Łotwy i Estonii? A jak się im NATO choć słowem postawi to się mogą jeszcze bardziej wystraszyć i zająć Litwę i Polskę. Jakie masz Gwarancje i CO warte są gwarancje ROSJI?
    Przed atakiem państwa które "ze strachu" łamie traktaty i Zajmuje część terytorium sąsiada jest tylko jedna obrona: Armia zdolna być szybko na granicy.
    I nie chodzi mi o lubienie bądź nielubienie Ukrainy, ale państwa dobrobytu NIE WALCZĄ o terytoria, bo to się nie opłaca. I bogata suta Ukraina nie będzie dla Polski żadnym wrogiem bo im się nie będzie po prostu chciało walczyć,a strachliwa Rosja która by rozładować swe "fobie" będzie.
    Dlatego choć nie podoba mi się dzisiejsza retoryka Ukrainy nie podzielam zdania że to nasi "naturalni wrogowie". naturalnym wrogiem jest Rosja, wg której powinniśmy do niej "należeć", jak wg Ciebie "należała" Ukraina
    • 12-11-2017 17:41:59 | odpowiedz
     "I nie chodzi mi o lubienie bądź nie lubienie Rosji ale skoro dbasz o własny interes to jaki interes masz w negowaniu imperialnej polityki Rosji?"

     Zeby rozmawiac trzezwo o przyczynach i skutkach, a nie w amoku powtarzac, ze USA to imperialisci, albo ze Rosja to imperialisci. Etykietki mozna przyklejac na prawo i lewo, ale nie pomaga to w rozumieniu "dlaczego", ani przewidywaniu "co dalej".

     Ot, chociazby dlatego, zeby nie klepac...

     "naturalnym wrogiem [Polski] jest Rosja"

     A to sie Polsce na pewno oplaca? Po drugie jesli mamy takie sztywne aksjomaty, to nie dziwota, ze np. do dzisiaj nie mamy wiz do USA. Nasza polityka jest bowiem bezalternatywna -- wrogiem jest Rosja, przyjacielem USA i juz. To co sie USA beda spinac z wizami?
     • 12-11-2017 19:13:55 | odpowiedz
      To nie jest aksjomat, to jest empirycznie sprawdzony fakt. Od ponad 400 lat Rosja podbija należące do Polski terytoria i nie liczy się z żadnymi swymi obietnicami. I pytaniem jest nie to czy to się Polsce opłaca, bo to jakby pytać czy Polsce opłaca się że co rok są w Polsce gradobicia. Pytaniem jest to czy warto na to zamykać oczy bo Rosja CHWILOWO nic od nas niby nie chce. Rosjanie rządzący mają taka dziką mentalność azjatycką, że liczą się tylko z silnymi a słabych po prostu lekceważą, tak jak teraz pomiatają słabą Ukrainą. Inaczej by gadali gdyby Ukraińcy nie byli tacy naiwni i nie oddali atomówek.
      Nie chodzi o to by niedźwiedzia kopać, bo koło nas stoi myśliwy ze strzelbą, lecz o to by pamiętać ze to jednak niedźwiedź. Nie o to chodzi by z Rosją zadzierać, lecz by pamiętać ze choć dziś jest stosunkowo słaba, to jednak jest niesłychanie niebezpieczna.
      Przed wojną Rosja podpisała pakt o nieagresji z Niemcami, jak tylko dostała c chciała zaczęła się przygotowywać do uderzenia na sojusznika. Podczas wojny brali od Ameryki samochody i żywność broń stal:
      "Co do wielkości dostaw dysponuję takimi danymi - w procentach całkowitego zużycia przez ZSRR :

      80% konserw mięsnych
      92% lokomotyw, szyn i maszyn do ich układania.
      57% benzyny lotniczej
      53% materiałów wybuchowych
      74% całego taboru samochodowego
      88% sprzętu radiowego
      53% miedzi
      56% aluminium.
      60+% paliwa samochodowego
      74% opon samochodowych (USA zbudowały tam fabrykę)
      12% pojazdów opancerzonych
      14% samolotów bojowych
      Do tego wysoki procent stali jakosciowej, kabli komunikacyjnych, materiałów sanitarnych, prawie wszystkie nowoczesne obrabiarki używane przez Sowietów + Know how, 9 (inne xródła podają 15) mln par butów, zywności w sumie było chyba tyle, że można było wyżywić 12 mln armię przez całą wojnę.
      USA nie chciały pieniędzy za sprzęt zniszczony w czasie działań wojennych, o zapłacie za to co zostało rozmawiali z Sowietami do 1972, potem większosć umorzyli.
      Wg opinii fachowców, bez Lend Lease ZSRR załamałby się najpóźniej w 1943. USA wyhodowały sobie potwora, z kórym później walczyły przez całą zimną wojnę - kosztowało to pewnie znacznie więcej, niż dostawy L-L to the USSR. Na polecenie Roosevelta dostarczano urządzenia i surowce nawet nie związane z produkcją wojenną. "
      USA toczyły ciężką walkę na Pacyfiku dzięki czeku Rosja nie miała dużego kłopotu z inwazją Japonii, ale krzyczała głośno że USA nie otwiera frontu w Europie. Jak już Niemcy zostały pokonane, ZSRR ogłosił swych sojuszników wrogami.
      "Wyzwalając" Polskę mordowali politycznych przeciwników, gwałcili kobiety, prawdopodobnie Niemcy przez całą wojnę tyle nie zgwałcili co Ruskie przy "wyzwalaniu". Rabowali co się dało a niby Polska była Bratnim Krajem. Narzucili nam niewolniczy ustrój, a jeszcze 30 lat nie minęło jak od nich się wyzwoliliśmy, a ty mówisz że to DOGMAT, że od setek lat są naszym "Naturalnym wrogiem".
      Tymczasem z Niemcami nie mieliśmy kłopotów przez około 800 lat i dopiero Prusacy podporządkowali sobie państewka niemieckie i ten nowo powstały twór wywołał dwie światowe wojny.
      Wiara ze Ruscy nagle się zmienili jest po prostu dziecinnie naiwna i należy postawić sobie pytanie czy oplaca sie nam w te bajki wierzyć, że Rosja jest dla nas niegroźna.

Poczytaj również

 • 200 państw przyjęło decyzję szczytu klimatycznego w Katowicach | 17-12-2018 06:15:00

  INFO: Ogłoszono zakończenie i sukces oenzetowskiej konferencji klimatycznej COP24 w Katowicach.

 • Mocne uderzenie w hiszpańskich neonazistów | 16-12-2018 18:15:00

  INFO: Policja w Hiszpanii aresztowała twórców hiszpańskiej wersji jednej z najbardziej wpływowych neonazistowskich stron internetowych na świecie - pisze telewizjarepublika.pl.

 • Specjalna komisja rozliczy kościelną pedofilię | 16-12-2018 13:00:00

  INFO: Oddolna inicjatywa obywatelska chce stworzenia niezależnej komisji śledczej, która zbada skalę pedofilii w Kościele - donosi wp.pl.

 • Wprowadzili trzecią płeć! | 16-12-2018 06:15:00

  INFO: Niemcy pozwalają swoim obywatelom rejestrować nowo narodzone dzieci pod "trzecią", "różnorodną" płcią.

 • Lwów ogłosił 2019 rokiem Bandery! | 15-12-2018 18:15:00

  INFO: Władze Lwowa ogłosiły, że rok 2019 będzie rokiem Stefana Bandery i Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) - podaje dziennik.pl.

 • Portret marszalka Senatu za 7,7 tys. zł | 15-12-2018 13:00:00

  INFO: Kancelaria Senatu zamówiła portret marszałka Stanisława Karczewskiego, który kosztował 7,7 tys. zł - donosi "Super Express".

 • Ławrow o torturach w USA | 15-12-2018 06:00:00

  OPINIA: Rosyjski minister spraw zagranicznych zasugerował, że Amerykanie stosują tortury wobec swoich więźniów.

 • Nachalna propaganda w serialu TVP1 | 14-12-2018 18:30:00

  INFO: W jednym z ostatnich odcinków serialu "Klan" w TVP1 nachalnie zachwalano samochody elektryczne - podaje plejada.pl.

 • Mniejsza hodowla bydła nie pomoże klimatowi | 14-12-2018 15:15:00

  OPINIA: Portugalski minister rolnictwa sprzeciwia się rządowym planom obniżenia produkcji bydła w celu redukcji emisji gazów cieplarnianych.

 • Heartland: IPCC to organizacja polityczna | 14-12-2018 12:00:00

  INFO: Wolnorynkowy Instytut Heartland wysłał swoich przedstawicieli na szczyt klimatyczny COP24, który odbywa się w Katowicach.

 • Walka z rajami podatkowymi zaszkodziła | 14-12-2018 06:45:00

  INFO: Walka amerykańskich władz z rajami podatkowymi zaszkodziła gospodarce USA - wynika z artykułu p. Jana Karola  Suáreza Serrato z wolnorynkowego Instytutu Katona.

 • Śmierć w Paryżu za zniewagę Mahometa | 13-12-2018 21:45:00

  INFO: W Paryżu doszło do zamordowania irlandzkiego wykładowcy uniwersyteckiego. P. Jan Dowling został ugodzony 13 razy nożem przez Pakistańczyka, ponieważ "znieważył proroka Mahometa".

 • Niemcy będą aresztować imigrantów | 13-12-2018 18:30:00

  INFO: P. Horst Seehofer, minister spraw wewnętrznych Niemiec, zapowiedział zmianę przepisów umożliwiającą stosowanie aresztu wobec imigrantów - podaje Interia.

 • Dyskryminacja Polaków w Holandii | 13-12-2018 15:15:00

  INFO: Rzecznik Praw Obywatelskich, p. Adam Bodnar informuje o niepokojących sygnałach docierających z Holandii - informuje dorzeczy.pl.

 • Norweżka dostanie w Polsce azyl | 13-12-2018 12:00:00

  INFO: Ministerstwo Spraw Zagranicznych wyraziło zgodę na przyznanie azylu dla p. Silje Garmo i jej córki.