Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

12-11-2017 13:00:00

NATO wzoruje się na zimnej wojnie?

OPINIA: Plany reform struktury dowodzenia NATO opierają się na programach używanych w czasach zimnej wojny - powiedział p. Aleksander Gruszko, rosyjski przedstawiciel przy NATO.

 

- NATO czerpie inspirację z programów z zimnej wojny. Projekt "Dowodzenie Północnoatlantyckie" jest kopią struktur, które istniały do 2002 r. i były odpowiedzialne za przenoszenie amerykańskich sił z USA do Europy - wyjaśnił dyplomata. - Mówił on również o ochronie na morzu i bezpieczeństwie linii komunikacyjnych - dodał.

P. Gruszko dodał, że Moskwa nie może oprzeć się wrażeniu, że celem zmian w NATO jest Rosja, która ma być uważana przez blok za główne zagrożenie.

 

Źródło: www.rt.com

Opracował: JW

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 12-11-2017 13:08:15 | odpowiedz
  I w pewnym sensie ruski rosyjski polityk ma rację, jest to robione z myślą o Rosji, a konkretnie z obroną przed ewentualna agresją Rosji która na Ukrainie pokazała w jakim poważaniu ma międzynarodowe umowy.
  • 12-11-2017 14:31:59 | odpowiedz
   Kazdy kraj powinien dbac przede wszystkim o wlasny interes. Mi nie chodzi o lubienie badz nie lubienie Rosji, ale jesli wladze rosyjskie widza, ze nagle sasiedni kraj im wypada i przejmuje go konkurencyjne panstwo (USA), wiec w niedlugim czasie trzeba bedzie sie pozegnac z bazami marynarki, to chyba dosc logiczne, ze wladze Rosji beda temu przeciwdzialac. Oba bloki nie graja czysto, ale w Polsce wmawia sie, ze bomby amerykanskie sa demokratyczne, natomiast bomby rosyjskie no to szkoda gadac.
   • 12-11-2017 16:34:31 | odpowiedz
    Z całej wypowiedzi zgadzam się tylko z pierwszym zdaniem : Każdy powinien dbać przede wszystkim o własny interes.
    I nie chodzi mi o lubienie bądź nie lubienie Rosji ale skoro dbasz o własny interes to jaki interes masz w negowaniu imperialnej polityki Rosji? Co to znaczy na normalny Polski język ze Rosji "kraj wypada"? Ukraina oddała "swoją" broń atomową (czyn bezprecedensowy) w zamian za GWARANCJĘ ROSJI USA i Wielkiej Brytanii że jej granice nie zostaną naruszone. A choćby nawet i tego nie było? Rosjanie wysłali na Ukrainę ludzi i zrobili przewrót na Krymie i oderwały od Ukrainy Donbas. I niechby nawet zrobili t dlatego że się "wystraszyli NATO". Jakie masz gwarancje, że kiedyś nie przelecą za blisko okrętu NATO nie wystrasza się i nie zajmą "w obawie" Łotwy i Estonii? A jak się im NATO choć słowem postawi to się mogą jeszcze bardziej wystraszyć i zająć Litwę i Polskę. Jakie masz Gwarancje i CO warte są gwarancje ROSJI?
    Przed atakiem państwa które "ze strachu" łamie traktaty i Zajmuje część terytorium sąsiada jest tylko jedna obrona: Armia zdolna być szybko na granicy.
    I nie chodzi mi o lubienie bądź nielubienie Ukrainy, ale państwa dobrobytu NIE WALCZĄ o terytoria, bo to się nie opłaca. I bogata suta Ukraina nie będzie dla Polski żadnym wrogiem bo im się nie będzie po prostu chciało walczyć,a strachliwa Rosja która by rozładować swe "fobie" będzie.
    Dlatego choć nie podoba mi się dzisiejsza retoryka Ukrainy nie podzielam zdania że to nasi "naturalni wrogowie". naturalnym wrogiem jest Rosja, wg której powinniśmy do niej "należeć", jak wg Ciebie "należała" Ukraina
    • 12-11-2017 17:41:59 | odpowiedz
     "I nie chodzi mi o lubienie bądź nie lubienie Rosji ale skoro dbasz o własny interes to jaki interes masz w negowaniu imperialnej polityki Rosji?"

     Zeby rozmawiac trzezwo o przyczynach i skutkach, a nie w amoku powtarzac, ze USA to imperialisci, albo ze Rosja to imperialisci. Etykietki mozna przyklejac na prawo i lewo, ale nie pomaga to w rozumieniu "dlaczego", ani przewidywaniu "co dalej".

     Ot, chociazby dlatego, zeby nie klepac...

     "naturalnym wrogiem [Polski] jest Rosja"

     A to sie Polsce na pewno oplaca? Po drugie jesli mamy takie sztywne aksjomaty, to nie dziwota, ze np. do dzisiaj nie mamy wiz do USA. Nasza polityka jest bowiem bezalternatywna -- wrogiem jest Rosja, przyjacielem USA i juz. To co sie USA beda spinac z wizami?
     • 12-11-2017 19:13:55 | odpowiedz
      To nie jest aksjomat, to jest empirycznie sprawdzony fakt. Od ponad 400 lat Rosja podbija należące do Polski terytoria i nie liczy się z żadnymi swymi obietnicami. I pytaniem jest nie to czy to się Polsce opłaca, bo to jakby pytać czy Polsce opłaca się że co rok są w Polsce gradobicia. Pytaniem jest to czy warto na to zamykać oczy bo Rosja CHWILOWO nic od nas niby nie chce. Rosjanie rządzący mają taka dziką mentalność azjatycką, że liczą się tylko z silnymi a słabych po prostu lekceważą, tak jak teraz pomiatają słabą Ukrainą. Inaczej by gadali gdyby Ukraińcy nie byli tacy naiwni i nie oddali atomówek.
      Nie chodzi o to by niedźwiedzia kopać, bo koło nas stoi myśliwy ze strzelbą, lecz o to by pamiętać ze to jednak niedźwiedź. Nie o to chodzi by z Rosją zadzierać, lecz by pamiętać ze choć dziś jest stosunkowo słaba, to jednak jest niesłychanie niebezpieczna.
      Przed wojną Rosja podpisała pakt o nieagresji z Niemcami, jak tylko dostała c chciała zaczęła się przygotowywać do uderzenia na sojusznika. Podczas wojny brali od Ameryki samochody i żywność broń stal:
      "Co do wielkości dostaw dysponuję takimi danymi - w procentach całkowitego zużycia przez ZSRR :

      80% konserw mięsnych
      92% lokomotyw, szyn i maszyn do ich układania.
      57% benzyny lotniczej
      53% materiałów wybuchowych
      74% całego taboru samochodowego
      88% sprzętu radiowego
      53% miedzi
      56% aluminium.
      60+% paliwa samochodowego
      74% opon samochodowych (USA zbudowały tam fabrykę)
      12% pojazdów opancerzonych
      14% samolotów bojowych
      Do tego wysoki procent stali jakosciowej, kabli komunikacyjnych, materiałów sanitarnych, prawie wszystkie nowoczesne obrabiarki używane przez Sowietów + Know how, 9 (inne xródła podają 15) mln par butów, zywności w sumie było chyba tyle, że można było wyżywić 12 mln armię przez całą wojnę.
      USA nie chciały pieniędzy za sprzęt zniszczony w czasie działań wojennych, o zapłacie za to co zostało rozmawiali z Sowietami do 1972, potem większosć umorzyli.
      Wg opinii fachowców, bez Lend Lease ZSRR załamałby się najpóźniej w 1943. USA wyhodowały sobie potwora, z kórym później walczyły przez całą zimną wojnę - kosztowało to pewnie znacznie więcej, niż dostawy L-L to the USSR. Na polecenie Roosevelta dostarczano urządzenia i surowce nawet nie związane z produkcją wojenną. "
      USA toczyły ciężką walkę na Pacyfiku dzięki czeku Rosja nie miała dużego kłopotu z inwazją Japonii, ale krzyczała głośno że USA nie otwiera frontu w Europie. Jak już Niemcy zostały pokonane, ZSRR ogłosił swych sojuszników wrogami.
      "Wyzwalając" Polskę mordowali politycznych przeciwników, gwałcili kobiety, prawdopodobnie Niemcy przez całą wojnę tyle nie zgwałcili co Ruskie przy "wyzwalaniu". Rabowali co się dało a niby Polska była Bratnim Krajem. Narzucili nam niewolniczy ustrój, a jeszcze 30 lat nie minęło jak od nich się wyzwoliliśmy, a ty mówisz że to DOGMAT, że od setek lat są naszym "Naturalnym wrogiem".
      Tymczasem z Niemcami nie mieliśmy kłopotów przez około 800 lat i dopiero Prusacy podporządkowali sobie państewka niemieckie i ten nowo powstały twór wywołał dwie światowe wojny.
      Wiara ze Ruscy nagle się zmienili jest po prostu dziecinnie naiwna i należy postawić sobie pytanie czy oplaca sie nam w te bajki wierzyć, że Rosja jest dla nas niegroźna.

Poczytaj również

 • Znany fotograf atakuje Marsz Niepodległości | 22-11-2017 21:45:00

  OPINIA: To przerażające, że coś takiego ma miejsce w Polsce - powiedział o Marszu Niepodległości p. Krzysztof Niedenthal, światowej sławy fotograf.

 • Pierwszy włoski urzędnik zwolniony! | 22-11-2017 18:30:00

  INFO: We Włoszech zwolniono pierwszego urzędnika na mocy nowej ustawy o sygnalistach - informuje onet.pl.

 • Bitcoin wart... 5 mln USD? | 22-11-2017 15:15:00

  OPINIA: Bitcoin może rozpocząć prawdziwą rewolucję finansową, która będzie oznaczała koniec poważnej roli banków - powiedział p. Ryszard Falkvinge, samozwańczy prezes Bitcoin Cash.

 • Sąd: Można nie wpuszczać Żydów do samolotów | 22-11-2017 12:00:00

  INFO: Sąd we Frankfurcie nad Menem uznał, że kuwejckie linie lotnicze miały prawo nie wpuścić Żyda na pokład samolotu - podaje tvp.info.

 • Noblistka: Nielegalna imigracja szerzy terroryzm | 22-11-2017 06:45:00

  OPINIA: Laureatka Pokojowej Nagrody Nobla, p. Aung San Suu Kyi powiedziała, że nielegalna imigracja na świecie może przyczyniać się do wzrostu problemu terroryzmu.

 • Na policji w... hidżabie | 21-11-2017 21:45:00

  INFO: Holenderska policja nie może zakazywać pracownicom administracyjnym pracy w hidżabie - uznała rada praw człowieka z Holandii.

 • Ksiądz porównał aborcję do morderstw | 21-11-2017 18:30:00

  OPINIA: Pewien włoski ksiądz wywołał oburzenie, porównując prominentną aktywistkę walczącą o prawo do aborcji, a zarazem b. ministra spraw zagranicznych Włoch do mafijnego bossa Toto Riiny.

 • Bitcoin bije kolejny rekord | 21-11-2017 15:15:00

  INFO: Wirtualna waluta bitcoin pobiła kolejny rekord, osiągając wartość 8,2 tys. USD.

 • Polska uderzyła w "białego nacjonalistę" | 21-11-2017 12:00:00

  INFO: Szef Urzędu ds. Cudzoziemców wydał na wniosek polskich władz 5-letni zakaz wjazdu do strefy Schengen dla p. Ryszarda Spencera - donosi niezalezna.pl.

 • Polski biznesmen szykuje proces przeciw Francji | 21-11-2017 06:45:00

  INFO: P. Jarosław Kłapucki, polski biznesmen, będzie domagał się kilkudziesięciu milionów euro odszkodowania od państwa francuskiego - podaje money.pl.

 • Izrael wydali 40 tys. afrykańskich migrantów | 20-11-2017 21:45:00

  INFO: Izrael wydali do krajów trzecich ok. 40 tys. imigrantów z Afryki - informuje tvp.info.

 • Ogórek: Islam ma pomóc w wysadzeniu cywilizacji | 20-11-2017 18:30:00

  OPINIA: Dr Magdalena Ogórek wypowiedziała się na temat zderzenia cywilizacji chrześcijańskiej z nadciągającym do Europy wraz z uchodźcami islamem - pisze wPolityce.pl.

 • Ceny ropy pójdą ostro w górę? | 20-11-2017 15:15:00

  INFO: Jeśli konflikt na Bliskim Wschodzie eskaluje, to ceny ropy mogą wzrosnąć nawet dwukrotnie - ostrzega portal Oilprice.com.

 • Kryptowaluta dla dziennikarzy | 20-11-2017 12:00:00

  INFO: Dziennikarze z całego świata chcą stworzyć własną walutę wirtualną, której celem jest finansowanie dziennikarstwa śledczego.

 • Bitcoin to... dar od Boga? | 20-11-2017 06:15:00

  OPINIA: Bitcion jest darem od Boga, aby ludzkość mogła naprawić błędy, które popełniła przy pieniądzach - powiedział p. Maks Keiser, analityk finansowy.