Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

12-11-2017 13:00:00

NATO wzoruje się na zimnej wojnie?

OPINIA: Plany reform struktury dowodzenia NATO opierają się na programach używanych w czasach zimnej wojny - powiedział p. Aleksander Gruszko, rosyjski przedstawiciel przy NATO.

 

- NATO czerpie inspirację z programów z zimnej wojny. Projekt "Dowodzenie Północnoatlantyckie" jest kopią struktur, które istniały do 2002 r. i były odpowiedzialne za przenoszenie amerykańskich sił z USA do Europy - wyjaśnił dyplomata. - Mówił on również o ochronie na morzu i bezpieczeństwie linii komunikacyjnych - dodał.

P. Gruszko dodał, że Moskwa nie może oprzeć się wrażeniu, że celem zmian w NATO jest Rosja, która ma być uważana przez blok za główne zagrożenie.

 

Źródło: www.rt.com

Opracował: JW

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 12-11-2017 13:08:15 | odpowiedz
  I w pewnym sensie ruski rosyjski polityk ma rację, jest to robione z myślą o Rosji, a konkretnie z obroną przed ewentualna agresją Rosji która na Ukrainie pokazała w jakim poważaniu ma międzynarodowe umowy.
  • 12-11-2017 14:31:59 | odpowiedz
   Kazdy kraj powinien dbac przede wszystkim o wlasny interes. Mi nie chodzi o lubienie badz nie lubienie Rosji, ale jesli wladze rosyjskie widza, ze nagle sasiedni kraj im wypada i przejmuje go konkurencyjne panstwo (USA), wiec w niedlugim czasie trzeba bedzie sie pozegnac z bazami marynarki, to chyba dosc logiczne, ze wladze Rosji beda temu przeciwdzialac. Oba bloki nie graja czysto, ale w Polsce wmawia sie, ze bomby amerykanskie sa demokratyczne, natomiast bomby rosyjskie no to szkoda gadac.
   • 12-11-2017 16:34:31 | odpowiedz
    Z całej wypowiedzi zgadzam się tylko z pierwszym zdaniem : Każdy powinien dbać przede wszystkim o własny interes.
    I nie chodzi mi o lubienie bądź nie lubienie Rosji ale skoro dbasz o własny interes to jaki interes masz w negowaniu imperialnej polityki Rosji? Co to znaczy na normalny Polski język ze Rosji "kraj wypada"? Ukraina oddała "swoją" broń atomową (czyn bezprecedensowy) w zamian za GWARANCJĘ ROSJI USA i Wielkiej Brytanii że jej granice nie zostaną naruszone. A choćby nawet i tego nie było? Rosjanie wysłali na Ukrainę ludzi i zrobili przewrót na Krymie i oderwały od Ukrainy Donbas. I niechby nawet zrobili t dlatego że się "wystraszyli NATO". Jakie masz gwarancje, że kiedyś nie przelecą za blisko okrętu NATO nie wystrasza się i nie zajmą "w obawie" Łotwy i Estonii? A jak się im NATO choć słowem postawi to się mogą jeszcze bardziej wystraszyć i zająć Litwę i Polskę. Jakie masz Gwarancje i CO warte są gwarancje ROSJI?
    Przed atakiem państwa które "ze strachu" łamie traktaty i Zajmuje część terytorium sąsiada jest tylko jedna obrona: Armia zdolna być szybko na granicy.
    I nie chodzi mi o lubienie bądź nielubienie Ukrainy, ale państwa dobrobytu NIE WALCZĄ o terytoria, bo to się nie opłaca. I bogata suta Ukraina nie będzie dla Polski żadnym wrogiem bo im się nie będzie po prostu chciało walczyć,a strachliwa Rosja która by rozładować swe "fobie" będzie.
    Dlatego choć nie podoba mi się dzisiejsza retoryka Ukrainy nie podzielam zdania że to nasi "naturalni wrogowie". naturalnym wrogiem jest Rosja, wg której powinniśmy do niej "należeć", jak wg Ciebie "należała" Ukraina
    • 12-11-2017 17:41:59 | odpowiedz
     "I nie chodzi mi o lubienie bądź nie lubienie Rosji ale skoro dbasz o własny interes to jaki interes masz w negowaniu imperialnej polityki Rosji?"

     Zeby rozmawiac trzezwo o przyczynach i skutkach, a nie w amoku powtarzac, ze USA to imperialisci, albo ze Rosja to imperialisci. Etykietki mozna przyklejac na prawo i lewo, ale nie pomaga to w rozumieniu "dlaczego", ani przewidywaniu "co dalej".

     Ot, chociazby dlatego, zeby nie klepac...

     "naturalnym wrogiem [Polski] jest Rosja"

     A to sie Polsce na pewno oplaca? Po drugie jesli mamy takie sztywne aksjomaty, to nie dziwota, ze np. do dzisiaj nie mamy wiz do USA. Nasza polityka jest bowiem bezalternatywna -- wrogiem jest Rosja, przyjacielem USA i juz. To co sie USA beda spinac z wizami?
     • 12-11-2017 19:13:55 | odpowiedz
      To nie jest aksjomat, to jest empirycznie sprawdzony fakt. Od ponad 400 lat Rosja podbija należące do Polski terytoria i nie liczy się z żadnymi swymi obietnicami. I pytaniem jest nie to czy to się Polsce opłaca, bo to jakby pytać czy Polsce opłaca się że co rok są w Polsce gradobicia. Pytaniem jest to czy warto na to zamykać oczy bo Rosja CHWILOWO nic od nas niby nie chce. Rosjanie rządzący mają taka dziką mentalność azjatycką, że liczą się tylko z silnymi a słabych po prostu lekceważą, tak jak teraz pomiatają słabą Ukrainą. Inaczej by gadali gdyby Ukraińcy nie byli tacy naiwni i nie oddali atomówek.
      Nie chodzi o to by niedźwiedzia kopać, bo koło nas stoi myśliwy ze strzelbą, lecz o to by pamiętać ze to jednak niedźwiedź. Nie o to chodzi by z Rosją zadzierać, lecz by pamiętać ze choć dziś jest stosunkowo słaba, to jednak jest niesłychanie niebezpieczna.
      Przed wojną Rosja podpisała pakt o nieagresji z Niemcami, jak tylko dostała c chciała zaczęła się przygotowywać do uderzenia na sojusznika. Podczas wojny brali od Ameryki samochody i żywność broń stal:
      "Co do wielkości dostaw dysponuję takimi danymi - w procentach całkowitego zużycia przez ZSRR :

      80% konserw mięsnych
      92% lokomotyw, szyn i maszyn do ich układania.
      57% benzyny lotniczej
      53% materiałów wybuchowych
      74% całego taboru samochodowego
      88% sprzętu radiowego
      53% miedzi
      56% aluminium.
      60+% paliwa samochodowego
      74% opon samochodowych (USA zbudowały tam fabrykę)
      12% pojazdów opancerzonych
      14% samolotów bojowych
      Do tego wysoki procent stali jakosciowej, kabli komunikacyjnych, materiałów sanitarnych, prawie wszystkie nowoczesne obrabiarki używane przez Sowietów + Know how, 9 (inne xródła podają 15) mln par butów, zywności w sumie było chyba tyle, że można było wyżywić 12 mln armię przez całą wojnę.
      USA nie chciały pieniędzy za sprzęt zniszczony w czasie działań wojennych, o zapłacie za to co zostało rozmawiali z Sowietami do 1972, potem większosć umorzyli.
      Wg opinii fachowców, bez Lend Lease ZSRR załamałby się najpóźniej w 1943. USA wyhodowały sobie potwora, z kórym później walczyły przez całą zimną wojnę - kosztowało to pewnie znacznie więcej, niż dostawy L-L to the USSR. Na polecenie Roosevelta dostarczano urządzenia i surowce nawet nie związane z produkcją wojenną. "
      USA toczyły ciężką walkę na Pacyfiku dzięki czeku Rosja nie miała dużego kłopotu z inwazją Japonii, ale krzyczała głośno że USA nie otwiera frontu w Europie. Jak już Niemcy zostały pokonane, ZSRR ogłosił swych sojuszników wrogami.
      "Wyzwalając" Polskę mordowali politycznych przeciwników, gwałcili kobiety, prawdopodobnie Niemcy przez całą wojnę tyle nie zgwałcili co Ruskie przy "wyzwalaniu". Rabowali co się dało a niby Polska była Bratnim Krajem. Narzucili nam niewolniczy ustrój, a jeszcze 30 lat nie minęło jak od nich się wyzwoliliśmy, a ty mówisz że to DOGMAT, że od setek lat są naszym "Naturalnym wrogiem".
      Tymczasem z Niemcami nie mieliśmy kłopotów przez około 800 lat i dopiero Prusacy podporządkowali sobie państewka niemieckie i ten nowo powstały twór wywołał dwie światowe wojny.
      Wiara ze Ruscy nagle się zmienili jest po prostu dziecinnie naiwna i należy postawić sobie pytanie czy oplaca sie nam w te bajki wierzyć, że Rosja jest dla nas niegroźna.

Poczytaj również

 • Swastyka na bramie polskiej ambasady w Tel Awiwie | 19-02-2018 06:45:00

  INFO: Na wejściu do polskiej ambasady w Izraelu ktoś namalował sprayem swastyki i wypisał wulgarne, antypolskie hasła - informuje interia.pl.

 • Niemiecki przesiębiorca przed sądem za znieważenie Polaków | 18-02-2018 18:15:00

  INFO: Przed Sądem Rejonowym w Wejherowie (woj. pomorskie) trwa proces niemieckiego przedsiębiorcy oskarżonego o znieważenie 5 pracowników swojej firmy - donosi tvp.info.

 • Izraelska opozycja wpadła w szał przez Morawieckiego | 18-02-2018 13:00:00

  INFO: Posłowie z opozycyjnej Unii Syjonistycznej ostro skrytykowali polskiego premiera za wypowiedź, że także żydowscy sprawcy ponoszą odpowiedzialność za Holokaust.

 • Erdoğan bezwzględny dla prasy | 18-02-2018 06:15:00

  INFO: Turecki sąd skazał na kary dożywocia troje znanych dziennikarzy i trzy inne osoby za rzekomą pomoc organizatorom udaremnionego przez władze zamachu stanu z lipca 2016 r. - informuje tvp.info.

 • Spadek pozycji Polski w rankingu praworządności | 17-02-2018 18:15:00

  INFO: O 3 lokaty, na 25. miejsce, spadła pozycja Polski w rankingu praworządności World Justice Project - informuje "Rzeczpospolita".

 • Żydzi atakują Islandię | 17-02-2018 13:00:00

  INFO: Liderzy skandynawskich organizacji żydowskich są oburzeni propozycją zakazania obrzezania, która pojawiła się w Islandii.

 • Żydzi nie uznają ludobójstwa Ormian | 17-02-2018 06:45:00

  INFO: Kneset odrzucił projekt ustawy uznającej ludobójstwo Ormian, zaproponowanej przez WCz. Jaira Lapida z partii Jesz Atid.

 • Komuniści chcą ograbić Rosjan | 16-02-2018 21:45:00

  INFO: Rosyjscy komuniści chcą zaostrzonej nacjonalizacji, aby napędzić gospodarkę Rosji.

 • "Kryptoszaleńcy" terrorystami? | 16-02-2018 18:30:00

  INFO: Ekonomista Nouriel Roubini, który przewidział kryzys z 2008 r., powiedział że po krytyce kryptowalut jego biuro zostało zaatakowane przez hakerów, a jemu samemu grożono śmiercią.

 • Uczniowie na uroczystości ku czci Armii Czerwonej | 16-02-2018 15:15:00

  INFO: Resort obrony narodowej wyjaśnia sprawę udziału klasy mundurowej w uroczystości "wyzwolenia" Bielska-Białej przez Armię Sowiecką - pisze "Nasz Dziennik".

 • Wałęsa chce, żeby Europa przyjęła "laicki dekalog" | 16-02-2018 12:00:00

  INFO: Podczas konferencji Free European Media były prezydent Lech Wałęsa zaapelował o przyjęcie "laickiego dekalogu" - donosi wprost.pl.

 • Czeczenia zakaże kryptowalut? | 16-02-2018 06:45:00

  OPINIA: P. Ramzan Kadyrow zasugerował, że należy zakazać kryptowalut, które zagrażają bezpieczeństwu gospodarczemu i politycznemu państwa.

 • Prezydent Poznania razem z Żydem opluwa Polaków | 15-02-2018 21:45:00

  INFO: P. Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania z PO, podczas rozmowy z "Jerusalem Post" skrytykował ustawę o "polskich obozach śmierci" i stwierdził, że Polacy też pomagali nazistom.

 • Nawalny, YouTube i Instagram naraziły się Kremlowi | 15-02-2018 18:30:00

  INFO: Już wkrótce rosyjskie władze mogą zablokować funkcjonowanie internetowych platform YouTube i Instagram. Ma to związek z możliwym złamaniem prawa do prywatności wobec jednego z najbogatszych w kraju biznesmenów.

 • Zeznawali przeciwko Clinton, zginęli w katastrofie samolotu | 15-02-2018 15:15:00

  INFO: Dwóch Rosjan, którzy złożyli zeznania obciążające Hillary Clinton, zginęło w ostatniej katastrofie lotniczej pod Moskwą - podaje portal newsbook.pl.